Прескочи до съдържание

на море в България


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Появих се след няколкодневно скитане по морските курорти - Созопол, Черноморец и къмпинг Градина, където нощувахме на палатка, за първи път в живота ми. И ми  хареса ...  много даже! Бих се върнала отново на почивка при такива условия. Усещането е различно - ставаш и си лягаш с морето и мириса на водорасли, вопъла на чайките и шума на морските вълни, дивотията, която те заобикаля. Мисълта за това, че не гониш  някакви часове за хранене и хотел, в който гъмжи от хора, които се суетят и не знаят какво искат, и къде се намират през годините явно се е натрупала и едва сега осъзнах какво е истинската почивка. Няма го това напрежение, заместено е от свободата да правиш каквото искаш. Запознах се с нови хора и прекарах няколко дни в "друго измерение". Та, беше прекрасно! Много съм доволна! И морето, и времето бяха на моя страна. Малко да подплатя разказа с картинки:

 

 

post-286-0-77986200-1373267217_thumb.jpg

post-286-0-90664600-1373267242_thumb.jpg

post-286-0-37469100-1373267277_thumb.jpg

post-286-0-26006300-1373267310_thumb.jpg

post-286-0-65355900-1373267389_thumb.jpg

post-286-0-03375400-1373267425_thumb.jpg

post-286-0-97572600-1373267459_thumb.jpg

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Най-големия ми проблем на спането на палатка, е че не са оборудвани с климатик. И цялото удоволствие изчезва като си представя как ме напича тва слънце в 6, при положение че съм легнал преди 2 часа :)

Връзка към коментар

Бутилката на снимка 8 е ... уникална. 

Ами ти това ще видиш. :biggrin: Това ми е водата и нямаше време да преместя бутилката. В интерес на истината го видях късно. :biggrin:

Връзка към коментар

Най-големия ми проблем на спането на палатка, е че не са оборудвани с климатик. И цялото удоволствие изчезва като си представя как ме напича тва слънце в 6, при положение че съм легнал преди 2 часа :)

Нямаше проблеми с жеги. Напичаше след девет, когато ние вече бяхме станали. Иначе, по обяд наистина е ад.

Връзка към коментар

Еееееех 15 години Созопол - Златна Рибка - Градина.

От доста години вече само инцидентно - ден-два на плаж евентуално там.

Намерихме си подобно място в Турция, където се чувстваме както когато нямаше хотели на Златна Рибка и Градина.

 

Но така или иначе с времето и критериите ни за "правилното място" се поизмениха :P

 

Снимките са хубави - много лятно настроение ;)

Само не разбирам защо всички са облечени - на Градина обикновено са без дрехи хората. :P

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Еееееех 15 години Созопол - Златна Рибка - Градина.

От доста години вече само инцидентно - ден-два на плаж евентуално там.

Намерихме си подобно място в Турция, където се чувстваме както когато нямаше хотели на Златна Рибка и Градина.

 

Но така или иначе с времето и критериите ни за "правилното място" се поизмениха :P

 

Снимките са хубави - много лятно настроение ;)

Само не разбирам защо всички са облечени - на Градина обикновено са без дрехи хората. :P

Хе-хе, това все едно аз съм го писал :) , само вместо Турция, да се чете Гърция ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мразя да ходя на плаж, най-много да ида на плажа да се изкъпя от време на време, но покрай децата се налага и на плаж да ходя :) Иначе в момента фаворит ми е един плаж на Аркутино, намира се малко след Дюни, плажът е огромен, чист, много малко хора, има едно кръчме, друго не му трябва на човек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мразя да ходя на плаж, най-много да ида на плажа да се изкъпя от време на време, но покрай децата се налага и на плаж да ходя :) Иначе в момента фаворит ми е един плаж на Аркутино, намира се малко след Дюни, плажът е огромен, чист, много малко хора, има едно кръчме, друго не му трябва на човек.

E, това място е уникално! Там и за нудисти става, особено към края. Не зная дали вече не го застроиха тотално, май там беше защитена земя.

Връзка към коментар

E, това място е уникално! Там и за нудисти става, особено към края. Не зная дали вече не го застроиха тотално, май там беше защитена земя.

Ами все още не е, има един голям хотел в началото, Аркутино Ризорт, и някакви стари сгради от соц-а, но поне засега други застроявания няма, и дано няма и в бъдеще.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз само не разбрах дали е стисната с краката, или я държи отзад с ръката :lol:

Ако искате да знаете, тази снимка беше от нисък страт, понеже всички си биха камшиците от това място, а ние изостанахме и първото място, което беше подходящо и ми дойде на ум за водата, беше точно там. :P

Връзка към коментар

Ако искате да знаете, тази снимка беше от нисък страт, понеже всички си биха камшиците от това място, а ние изостанахме и първото място, което беше подходящо и ми дойде на ум за водата, беше точно там. :P

Добре, знаем вече, не се оправдавай сега :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние не сме изпускали да отидем на нашето море през последните 15 години, даже и по два, три и четири пъти сме били на година (това с четирите пъти беше само веднъж, но все пак :blush: ). Тази година открихме сезона с Гърция, в събота се върнахме от нашето море. Ходим за плуване предимно (на моята прилична възраст хората друго и не правят :P ).

Редовни гости сме на село Варвара (между Царево и Ахтопол), но сме обиколили всичко южно от Бургас. И на север сме ходили, но по-рядко, пътя ми идва много. Тази година бяхме приятно изненадани от пътя след Царево (който е ходил, знае какъв кошмар беше пътуването) - двулентов, с маркировка, с нисък банкет, само мостовете не са успели да разширят, но и това е супер. И пътят е такъв чак до Резово. А пък в Синеморец улиците са станали еднопосочни, ама какво от това, като никой не спазва знаците. И във Варвара асфалтират малките улички, какво ли ще е догодина, може да има път чак до плажа... Мечти

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ходим за плуване предимно (на моята прилична възраст хората друго и не правят :P ).

Стана ми любопитно какво имаш предвид под плуване? Влизате в морето и плувате 2-3-4 км като тренировка ли?

Връзка към коментар

На море ходя, ама на плаж... от примерно 15 дена, ако се съберат общо 2-3 на плаж, ще е добре :)

За сутришните йодни процедури е ясно, но най-кофти е като се случи към обяд да се прибираш по плажна алея, слънцето напекло здраво, всички хора около теб по бански и хавлии, а ти с нощните дрехи, и единствения плажен аксесоар по теб да са слънчевите очила...ако са оцелели  :D

:ph34r:

 

 

И аз като теб , но последните 3-4 години отделям по 3-4 часа за плаж  дневно ( винаги следобед) и честно да кажа може да ми стане хоби. После малко релакс в хотела  , разходка , вечеря и нататък тайна  :lol:

Настанаха времена в които вече се лишавам от нощния живот за сметка на бистрата глава и насладата от природата ...

 

П.С. Созопол ме изненада - бих го нарекъл празен , бабите с квартирите буквално са съсипани от безбройните хотели в новия град. Руснаци навсякъде , но те са в техните си хотели , вечерните заведения и ресторантите в момента са полупразни. Наистина доста странна картинка. Цените са по-евтини спрямо София.

Презастрояването вече се усеща драматично.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стана ми любопитно какво имаш предвид под плуване? Влизате в морето и плувате 2-3-4 км като тренировка ли?

Нещо такова, да. Чак 2-3 км не мисля, но поне 1000-1500 м на влизане има. Като под плуване имам предвид наистина плуване (кроул, по малко и бруст).

Връзка към коментар

е дибидюс ли? То нощем хората се събличат ... за нощно къпане. :D

 

Баджаци чудо !!!  :P

 

Сега малко "по-сериозно" , ако с georgiev сте на нуди тема , мога да препоръчам едно място във Франция , но не знам докъде ви стигат фантазиите и разкрепостяването   ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Баджаци чудо !!! :P

 

Сега малко "по-сериозно" , ако с georgiev сте на нуди тема , мога да препоръчам едно място във Франция , но не знам докъде ви стигат фантазиите и разкрепостяването ;)

Знаех си аз, че не трябва да достигат до теб снимки. :D Надолу в снимките е друга работа, там не видях да коментираш. :D Баджаците са смесена кръв. :D Мръсник! : D Колкото до нуди плажа, как мислиш, до колко ми е розвинтено въображението? :D Ти издай мястото, а аз ще ти покажа после други снимки. :D

Връзка към коментар

Сега малко "по-сериозно" , ако с georgiev сте на нуди тема , мога да препоръчам едно място във Франция , но не знам докъде ви стигат фантазиите и разкрепостяването   ;)

За кво им е да ходят чак до Франция. За мен най-яките нуди плажове  в България са на север Дуранкулак-Крапец-Калиакра. Да не говорим какви има и в Южна Румъния на север от границата.

 

Иначе за онези плажове във Франция, той даже и Луи дьо Фюнес ги вмъкна в полицейската си поредицата. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.