Прескочи до съдържание

на море в България


Препоръчани мнения

Хи-хи-хи, аз за толкоз пари навремето... :P

Ще обърнеш Пъци ли ... ? :P Или нещо друго? :P А помниш ли "Хоризонт"?  Ставаше и дискотека там.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Не, честно казано не си спомням "Хоризонт", това в Созопол ли е било пак?

 

Моята ученическа компания няколко години в края на 80-те ходехме на море в Каварна. По онова време беше прекрасно място за купон. Долу имаше къмпинг, бунгала, две бар-дискотеки и като цяло имаше доста младежки вид на фона на соц простотиите в курортите. Оттогава не съм ходил в Каварна, но чувам, че не съм загубил особено... ;)

Връзка към коментар

Не, честно казано не си спомням "Хоризонт", това в Созопол ли е било пак?

Да, в Созопол. В края на Созопол, като излизаш от новия град посока Каваци. Някъде преди сегашната местност Буджака беше. Много посещавано и колоритно за онези времена.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Не, честно казано не си спомням "Хоризонт", това в Созопол ли е било пак?

 

Моята ученическа компания няколко години в края на 80-те ходехме на море в Каварна. По онова време беше прекрасно място за купон. Долу имаше къмпинг, бунгала, две бар-дискотеки и като цяло имаше доста младежки вид на фона на соц простотиите в курортите. Оттогава не съм ходил в Каварна, но чувам, че не съм загубил особено... ;)

В Каварна май най-хубавото нещо остана ресторанта на скалите. Как се казваше, пусто не помня. И мидената ферма, дали беше и тя там?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Каварна май най-хубавото нещо остана ресторанта на скалите. Как се казваше, пусто не помня. И мидената ферма, дали беше и тя там?

Ресторанта го знаем като "При бай Пешо", голям колорит и много сладкодумен екземпляр. Имам му някъде визитката, пълен е с всякакви истории този морски вълк. :) Според него самият, а нямам причини да не му вярвам, неговия ресторант се намира на най-източната точка на България - нос Шабла. Близо до Каварна е, ама не съвсем.

Мидената ферма и тя е там, само че се отбива от пътя, и се слиза по едно стръмно надолу. Най-добрите миди по цялото Черноморие. ;)

 

ето едно видео (запис от предаването на Карбовски) с бай Пешо

http://vbox7.com/play:40382f31

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Дълбока" е мидената ферма, но много близо до там :)

 

Аз се учудвам на мнението на Duke за Каварна. И аз съм прекарал доста време там, но определено е града, който си запази соц излъчването до последно. От няколко години не съм бил де, не знам Кметъла как го е променил. Но доста години след промените там си имаше на площада работещи магазини "Мъжка Мода", "Домашни Потреби", "Галантерия" и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Каварна съм се накъквал на следната гледка:

3 часа през нощта. Концерт на Manowar. Всички сергии в района работят, а бабите се радват на металското сборище и младежта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

"Дълбока" е мидената ферма, но много близо до там :)

 

Аз се учудвам на мнението на Duke за Каварна. И аз съм прекарал доста време там, но определено е града, който си запази соц излъчването до последно. От няколко години не съм бил де, не знам Кметъла как го е променил. Но доста години след промените там си имаше на площада работещи магазини "Мъжка Мода", "Домашни Потреби", "Галантерия" и т.н.

Още са там тези надписи, както и офис на Балканбанк :)

Върнах се оттам преди две седмици. Не знам как е било преди, но сега пак си лъха на соц. Но пък е спокойно. Аз това търсих, не ми пука дали е модерно или едновремешно.

Централният плаж има нужда малко да се пооправи, че много порутени и изоставени части от стени, ръждясали установки, но пък чисто море.

post-34-0-28101000-1373468933_thumb.jpg

 

post-34-0-50608800-1373469077_thumb.jpg

 

Площада в центъра на Каварна

 

post-34-0-71374000-1373469262_thumb.jpg

 

Малко от Калиакра

 

post-34-0-66243400-1373469443_thumb.jpg

 

post-34-0-88352900-1373469503_thumb.jpg

 

post-34-0-19803500-1373469574_thumb.jpg

 

Болата - прекрасно място..

 

post-34-0-69355600-1373469742_thumb.jpg

 

post-34-0-82110400-1373469780_thumb.jpg

 

post-34-0-74579800-1373469854_thumb.jpg

 

Мидената ферма я пропуснахме, не знам защо никак не ми се ходеше..

 

И за край ще ви поздравя с това

 

post-34-0-07777800-1373470056_thumb.jpg

 

post-34-0-54093100-1373470061_thumb.jpg

 

Който иска да ги открие, намират се между кооперативния пазар и хотел Отдих, в парка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Болата беше малката тайна на местните, преди масовите тълпи да го открият. Миналата година май беше спечелил някаква награда за най-хубав плаж, което кажи речи му подписва смъртната присъда. 

 

Мерси за снимките :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

"Дълбока" е мидената ферма, но много близо до там :)

 

Аз се учудвам на мнението на Duke за Каварна. И аз съм прекарал доста време там, но определено е града, който си запази соц излъчването до последно. От няколко години не съм бил де, не знам Кметъла как го е променил. Но доста години след промените там си имаше на площада работещи магазини "Мъжка Мода", "Домашни Потреби", "Галантерия" и т.н.

 

Кое в моето мнение за Каварна те учудва, не разбрах? Аз говоря за периода от 1986 до 1989 година. Тогава беше готино и диво на фона на останалите соц курорти. Нямаше разни мидени ферми и други щуротии, които разбирам съществуват днес. Сега не знам как е, а този фестивал за толкова години нито веднъж не ме накара да отида дори и заради една единствена група/изпълнител. Изключението беше концертът на Робърт Плант, но пусто по същото време бях в Лондон, а доколкото разбрах една от живите легенди на рок музиката в света, е пял пред цифром и словом 300 души публика. Но, така е в Пърпландия, вече говорих по темата на друго място... ;)

Връзка към коментар

Още са там тези надписи, както и офис на Балканбанк :)

Върнах се оттам преди две седмици. Не знам как е било преди, но сега пак си лъха на соц. Но пък е спокойно. Аз това търсих, не ми пука дали е модерно или едновремешно.

Централният плаж има нужда малко да се пооправи, че много порутени и изоставени части от стени, ръждясали установки, но пък чисто море.

DSC06341.JPG[/

 

DSC06369.JPG

 

Площада в центъра на Каварна

 

DSC06441.JPG

 

Малко от Калиакра

 

DSC06517.JPG

 

DSC06532.JPG

 

DSC06540.JPG

 

Болата - прекрасно място..

 

DSC06596.JPG

 

DSC06604.JPG

 

DSC06625.JPG

 

Мидената ферма я пропуснахме, не знам защо никак не ми се ходеше..

 

И за край ще ви поздравя с това

 

DSC06635.JPG

 

[url=http://magelanci.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=3536]DSC06636.JPG

 

Който иска да ги открие, намират се между кооперативния пазар и хотел Отдих, в парка.

 

 

 

Уникални снимки! После иди говори негативизми срещу Родината! Еми красота!

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

attachicon.gifDSC06341.JPG

 

attachicon.gifDSC06369.JPG

 

И за край ще ви поздравя с това

 

attachicon.gifDSC06635.JPG

 

attachicon.gifDSC06636.JPG

 

Който иска да ги открие, намират се между кооперативния пазар и хотел Отдих, в парка.

 

Първите две снимки ме върнаха в онези години. Плажът си е същия, а точно това беше едната от двете дискотеки в курортната зона, за които говорех по-горе...

 

Последните две снимки няма да коментирам. За мен лично това е проява на лош вкус и истински кич, но всеки ки знае сам, Цонко също...

Връзка към коментар

Да, така е, имаше доста хора. Обаче беше чисто, не като на обичайните плажове да се въргалят празни опаковки или фасове навсякъде. Много се надявам тази тенденция да се запази и хората, посещаващи го да не го замърсяват.  Надявам се също, наред с обявяването на Болата сред най-красивите заливи в света, се вземат съответните мерки и за защитата му. Примерно да се обяви за резерват, преди да го напитят строителните предприемачи..

Връзка към коментар

Уникални снимки! После иди говори негативизми срещу Родината! Еми красота!

Благодаря :)  Съжалявам, че ще отговоря с клише, но аз обичам родината си, а ненавиждам държавата..

Връзка към коментар

Кое в моето мнение за Каварна те учудва, не разбрах? Аз говоря за периода от 1986 до 1989 година. Тогава беше готино и диво на фона на останалите соц курорти. Нямаше разни мидени ферми и други щуротии, които разбирам съществуват днес. Сега не знам как е, а този фестивал за толкова години нито веднъж не ме накара да отида дори и заради една единствена група/изпълнител. Изключението беше концертът на Робърт Плант, но пусто по същото време бях в Лондон, а доколкото разбрах една от живите легенди на рок музиката в света, е пял пред цифром и словом 300 души публика. Но, така е в Пърпландия, вече говорих по темата на друго място... ;)

 

Чудното ми беше как за теб е един от малкото не соц градове, а за мен един от малкото соц градове. Естествено в широкия смисъл на думата. Доста любопитна разлика във възприятията, въпреки различните периоди, за които говорим :)

 

Да, и на мен рокаджиите на блоковете са ми малко нанагорно...

Връзка към коментар

Чудното ми беше как за теб е един от малкото не соц градове, а за мен един от малкото соц градове. Естествено в широкия смисъл на думата. Доста любопитна разлика във възприятията, въпреки различните периоди, за които говорим :)

 

Да, и на мен рокаджиите на блоковете са ми малко нанагорно...

 

Предполагам всичко е въпрос на години, а в конкретния случай епохи в широкия смисъл на думата. В края на 80-те на мен ми е изглеждал по един начин и очевидно десетина години по-късно (или за когато там говориш) при липса на съществени промени нещата са придобили съвсем различен вид. Нещо нормално, струва ми се... ;)

Връзка към коментар

Последните две снимки няма да коментирам. За мен лично това е проява на лош вкус и истински кич, но всеки ки знае сам, Цонко също...

Разбира се, всеки има право на мнение. Всъщност Кметала прави каквото може, което му прави чест.  Тук ще навляза в една забранена тема, но можеше като всеки кмет да си краде кротичко от поста си, а този все пак се опитва да съживи града и да му придаде едно специфично излъчване. (Което ме навежда на мисълта, че в рок-столицата не се надявах да чуя чалга, но не познах. Вечер слушахме Азис и подобни от крайбрежните кръчми)

Може би и огромните картини с известни изпълнители по блоковете ще ти се сторят кич, но пък си е своеобразна атракция. Не съм ги снимала, все отлагах и накрая си тръгнахме.

Лично мен композициите на Дио и Георги Минчев ме развълнуваха.

Връзка към коментар

Ресторанта го знаем като "При бай Пешо", голям колорит и много сладкодумен екземпляр. Имам му някъде визитката, пълен е с всякакви истории този морски вълк. :) Според него самият, а нямам причини да не му вярвам, неговия ресторант се намира на най-източната точка на България - нос Шабла. Близо до Каварна е, ама не съвсем.

Мидената ферма и тя е там, само че се отбива от пътя, и се слиза по едно стръмно надолу. Най-добрите миди по цялото Черноморие. ;)

ето я и въпросната визитка

открих я малко след това и я снимах

post-72-0-38581900-1373486470_thumb.jpg

Заведението май така си се казва, както е известно. :)

 

Който има път натам, няма да остане разочарован ако намери време и го посети. Рибата е прясна, обикновено уловена същата сутрин, и приготвена по натурална рецепта, без никакви врътки и измислици, модерни напоследък, но много вкусна.

Обикновената скара също не е лоша.

А бай Пешо ако не е зает с нещо друго, ще намери време и ще ви отдели внимание, а ако го предразположите, може и някоя интересна история от богатото си житие да ви разкаже ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мидената ферма..аз лично не останах очарована. Безумни опашки да влезнеш в заведението. Както и да е, не е моя тип заведение.. малко като на конвейр беше всичко.. дълги маси, различни компании, объркване на поръчки и някви дребни спорове на кой са поръчаните миди...

 

ПС. А щом си отишъл до Дълбока, абсолютна гаранция, че преди това си минал през Болата. Дано само незастроят и там поредните хотелски комплекси..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря :)  Съжалявам, че ще отговоря с клише, но аз обичам родината си, а ненавиждам държавата..

Да клишетата ги знаем отдавна, ясни са. Затова и написах Родина, с главно "р".

Връзка към коментар

Може би сте гледали това документално филмче, а може би не сте:

 

http://www.youtube.com/watch?v=XC0E1im6A_I

 

По-късно ще пусна и снимки на това как изглежда в момента друга някогашна гордост на българското Черноморие - ММЦ Приморско.

Връзка към коментар

Мръсните пари трябваше да отидат някъде - бетон, фекалии, хотелиери, архитектурни отдели на общините и прочие мръсна и дебелоока сволоч. К`вото и да си говорим, амичи, БГ е евтина алкохолна дестинация за морето и мирише...

Мамата му се е... на туй Черноморие... МАМАТА...

Мадре миа, ма т`ва и в Сицилия го няма. Или ако го има, там се е развивало планомерно и постепенно.

Де го Джовани Фалконе, де го Паоло Борселино. Де ги прочутите акции (Vespri Siciliani, Tangentopoli, Mani Pulite) на италианската държава срещу мафията.

 

"Деца, боя се зарад вас"...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моля всеки, който се се сети за някое пусто местенце по нашето Черноморие, където има възможно най-малко хора, да го сподели с мен. Не търся нудистки плажове, просто не много посещавани такива.. Може и на лични, ако не му се разпространява.

Толкова ми е писнало от хора  и глъчка, че ми се ще да открия самотен остров и да се преселя (за известно време поне) :unsure:

Веднага ти казвам - Шкорпиловци! Плажа е толкова голям, че съвсем спокойно можеш да си намериш място, където никой не ти скача на главата ;) От самото селце като излезеш на плажа има хора, но като тръгнеш по него...със сигурност ще ти хареса щом си търсиш спокойствие :) Има и доста читави бунгала ако те интересуват ще ти пиша на лични.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.