Прескочи до съдържание

на море в България


Препоръчани мнения

 

 

Мислех си за Кранево

Кранево е най-известното село по българското черноморие.

Там е добре да се става от сън след 07:30 - преди това овцете отиват на паша и улиците са затворени.

А колкото до Балчик - всякакви оплаквания пост факто са безмислени,

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Надявам се да намеря нещо на място, въобще не ми се рови да резервирам предварително. За това, ако някой има опит, моля, споделете. Ще оставя на Златните курортистите, а предполагам там не мога да намеря двойна стая за 50лв. примерно.

Връзка към коментар

И аз да взема като варненче да си изкажа скромното мнение. Обслужването по Черноморието ни пет пари не струва, даже и толкова са му много. Работя в туризма от дете, по Златните, Варна, Албена. Ужасяващо е, че години на ред девизът на всички продължава да бъде същия: "Е*** съм го тоя, и без това повече няма да се върне." Тъжно е, но е факт, така че се опитвам да нямам близки срещи с туристическите услуги по нашето крайбрежие. Ходя на море не заради хотелите и обслужването, а заради самото море и факта, че не мога да живея много дълго без него. Морето ни е райско, плажът ни е плаж, природата ни е природа, а и диви места(без хора) все още има, малкар и вече да се броят на пръсти. Отделно от това най-добрите месеци за нашето море за мен са Май, началото на Юни и края на Септември - Октомври. Юли и Август са за туристите и е нормално по това време да е пълна кочина и да има прасета навсякъде. Но пък, за тогава си имаме планини :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам сега как е, но преди няколко години в Слънчев бряг нямаше никаква прясна риба, за цаца специално ходехме до Несебър :angry:  само английски закуски и меса на шишове :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Балчик е по-добър вариант според мен. Разгледай какво се предлага там. 

Аз също мисля, че Балчик е много по-приятно, а и красиво място, има много по-малко туристи, почти никакви всъщност, цените са по-нормални от Кранево. Впечатленията ми са пресни, защото преди седмица бях там.

В Кранево нещата се променят всяка година към по-лошо. Заведенията са зле и празни, с две малки изключения. Плажът е хубав, разбира се. Навсякъде е пълно със сергии и масовите туристи са руснаци. Няма къде една свестна закуска да се купи.

Друг вариант е Варна, която според мен е прекрасна. Една нощ спах в Черно море за 60 лв. двойната стая - освен с най-доброто местоположение, гледки и добра цена няма с какво да го похваля, но за кратко време се понася.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това звучи малко като

 

Управляващите:

- цаца, ама риба..

ние:

- риба, ама..цаца

 

:)

 

Никога не е зле човек да иска да хапне нещо прясно, свежо и качествено. Особено, когато е ваканционно насторен.

Няма държава, поне аз не съм посетил, дори и по-бедни от Б-я, където се пести от храна и са готови да те отровят, но да изкарат некой лев. Нека някой сподели, ако е бил на такива места, че ми е много интересно. Но това всичко идва от наслоеното в робската ни клошарска народопсихология. Проблемът е обаче, когато това се брандира като продукт и се очаква да плащаш за него без да предяваваш претенции - което е най-тъжното в цялата история.

Само казвам за част от причините, за да няма прясна риба по кръчмите. Съгласен съм с мнението ти, така е.

Аз много обичам риба, от Варна съм и миналото лято ходих десетки пъти до борсата и до разни рибарски селища до Балчик и други, за да се снабдя за прилично количество чернокоп и други за зимата. Ям поне 2-3 пъти седмично риба.

 Та представете си, колко е трудно и за кръчмарите, просто защото има малко риба. Като се добави  алчността и триковете за които са писа, става пълна картинката.

Връзка към коментар

И аз да се изкажа като прииждаща местна. Риба ям само в 2-3 проверени заведения. На плаж ходя на юг от Варна, до хижа Черноморец. Нищо общо с градските плажове. От центъра е около 30 мин. с кола. На Златните е за 20-годишни според мен. Ако все пак търсиш нещо близо, Св.Св.Константин и Елена е по-добрият вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

http://money.bg/news/id_641271373

 

Как ви харесва това безумие?

Едно от най-тъжните неща, свързани с този ужас е, че е на мястото на санаториум, който се е радвал на завиден интерес. Или така поне са ми разказвали. А сега.. Сега е поредното чудовище, което няма как да напълнят.. :/
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Moже би при 33% пак излиза сметката, все пак това не е самолет, да искаш да е продаден 80-90%, знам ли...Другото е, че тези 33% не са равномерни, и точно големите вериги, като RIU, да не ги мислим, те са си направили сметката. На мен друго ми е чудно - с този супер кратък сезон, който го имаме в България- 2 месеца, за разлика от разни тропически дестинации, които си работят целогодишни, как успяват да избият инвестицията. И тук не говоря за пране на пари и разни мутренски изпълнения, а за нормалните инвестициите от чужбина.

Връзка към коментар

Moже би при 33% пак излиза сметката, все пак това не е самолет, да искаш да е продаден 80-90%, знам ли...Другото е, че тези 33% не са равномерни, и точно големите вериги, като RIU, да не ги мислим, те са си направили сметката. На мен друго ми е чудно - с този супер кратък сезон, който го имаме в България- 2 месеца, за разлика от разни тропически дестинации, които си работят целогодишни, как успяват да избият инвестицията. И тук не говоря за пране на пари и разни мутренски изпълнения, а за нормалните инвестициите от чужбина.

 

Tи хептен го скъси на 2 месеца. :lol: Не всички идват да гъбясват във водата. От май до края на септември не са 2 месеца. Може би бъркаш с кратък зимен сезон и с Цеко дето орева за втора кабинка за има- няма 50 дни в годината. :biggrin: Курортът Му - село не е модерен. :biggrin:  По Южното Черноморие няма места в някои хотели  . :yahoo:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това за ниската пълняемост не е лошо, защото туризЪмът има нужда от очистване. С нескрито задоволство следва да се отбележи, че на много родни хотелиери мамата им се..., защото едни пари се намериха, вложиха, завъртяха и нещо почнаха да изчезват.

 

Това се случи и на други европейски пазари. Гордите, доскоро, жители на Апенините, разбраха, че "оно така не мое", че нещо и техните курорти не се пълнят и промениха поведение, качество, усмивка и още много.

 

Тъй че, другари хотелиери, комисионери, набедени туроператори, честит Видовден. Туризмът е нещо простичко, но сърце трябва, дупе трябва и още нЕкои неща са нужни...

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ох, последното ни ходене на нашето моренце беше на Елените. Преди 6-7 години. По повод на едно служебно мероприятие, та рекохме да останем няколко дни повече. Храната - под всякаква критика, навсякъде мръсно, та мръсно. Недалеч от основния корпус една замаскирана тръба се изливаше в морето. :unsure: Обслужващият персонал - паднал от Марс :angry: На втория ден се сдобихме с такова хранително разстройство, че едвам се добрахме до в къщи. И ни държа почти месец - бях се притеснила, че се сдобихме с някой хепатит А, слава Богу - не беше. :mad:Обиколили сме сума ти места в Азия, такова чудо не беше ни се случвало. Бяхме взели вила, на втория ден - ни сапун, ни шампоан - нищо. Питам на рецепция що така - било се полагало само първия ден, натам се оправяй сам. И това са 4зв, вече не помня, ама сумата за няколко дни не беше хич малка. :blush: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Tи хептен го скъси на 2 месеца. :lol: Не всички идват да гъбясват във водата. От май до края на септември не са 2 месеца.

Аз лично не знам нито един човек, който да ходи на море Май, Юни или Септември.

 

Освен това познавам десетки хора от бранша по Черноморието и всички в един глас реват, че извън Юли и Август бизнеса им е пълна трагедия.

 

Аз също винаги съм се чудел как им излизат сметките. Особено както последните 2 лета са доста дъждовни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също винаги съм се чудел как им излизат сметките. Особено както последните 2 лета са доста дъждовни...

 

"Стане ли дума за пари, винаги важи едно и също правило: тихо говорене, пари в брой и дискретност." - Б.Севернини, "В главата на италианците", ИК "Колибри", 2011, с.128

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм живял много години във Варна и съм работил точно по курортите, дори съм бил шеф на магазинче за малко из Златните през 2001 година,  не помня заплатите от това време, но бяха нещо от сорта на 300-400лв макс, а нашият продавач взимаше около 1000лв и всички бяхме доволни. Отделно познавам доста хора, кои с магазинчета, кои с едри неща като хотели, барове, боулинг и т.н.. Та тези приказки, "като това лято не е имало никога" и "този сезон е най-слабият за последните 10 или 15 години" , се казва абсолютно всяка година и как едва ли не са на загуба всички и повече няма да се занимават. Тези приказки се казват всеки ден и съм ги чувал и 2000 година и 2007 и тази година. Обикновено същите се виждат на следващата година, дори още от пролетта се нареждат за магазини или места, ако не са собственици или с дългосрочен наем.

Просто там шефовете и собствениците искат да спечелят на ден толкова, че да живеят поне седмица или две след това най-образно казано. Лично съм чувал как се обиждат чужденици зад гърба най-редовно, как били бедни, смотани и т.н. всеки иска  голямата пара за 3 дни, от шефа, през сервитьора до чистачката, ако може и без да прави нищо. На чужденците се гледа като портмоне, което длъжно да плаща на всяка крачка за всичко, а думата качество е срамна.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз лично не знам нито един човек, който да ходи на море Май, Юни или Септември.

 

 

:blush: Аз. Всъщност съм била и през февруари, и през март, и през октомври. Справка, част от снимките ми в галерията (при време ще добавя и февруарските някога).

Просто обичам шума на вълните. Това е може би едно от малкото неща, което ме успокоява и без дългосрочно планиране мога да осъществя отскачане до морето в момента, в който изпуша :)

 

Та с какво е характерно от туристическа гледна точка посещението по това време на годината. Изключително спокойствие на плажа. Затваряш очи и чуваш шума на морето. Няма крясъци наоколо, тичащи деца, семки, цигари, царевица. През май и през юни водата е студеничка, но то пък и океанът не е топъл през август, та въпрос на каляване :) Няма плуващи изненади, водата е прозрачна, дъното се вижда, цъфтежа на водораслите не е започнал.

 

Огромен недостатък е, че по това време на годината почти нищо не работи в курортите, няма къде да се забавляваш, дори с кафенетата е трудно, да не говорим за ресторанти. В повечето случаи улиците са строителни площадки, но пък няма ограничения с паркирането и то е безплатно (имам пример с Несебър и Слънчев бряг). Също и с хотелите е трудно. Малко от тях работят целогодишно. Но пък тези, които работят са с по-поносими цени спрямо цените в сезон ако решиш да се поглезиш на повече звезди.

 

Обслужването. Като цяло нямам оплакване, защото съм открила за себе си места, на които се държат дружелюбно и гостоприемно и са ме спечелили с това, може би завинаги?! :)

Веднъж кривнах и експериментирах с друго място и отказаха да ни осигурят закуската в 9.30, защото тя била до 10.00ч.

 

Като цяло може би причината е в това, че хората не са обучени или пък пътуват твърде малко, за да видят как е по света.. Всеки мисли, че може да се занимава с всичко. Видял, че някой изкарва парИ и си рекъл "И аз мога".

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Относно обслужването. Била съм на места, където ми се е искало да удуша обслужващия ме. Била съм и на прекрасни места, където с кеф си оставяш парите. Имам контакти с ресторантьори, които са единодушни, че няма читави хора за работа. Единия даже смята, че ако се разреши "вноса" на филипинци например, нещата ще се пооправят.

Много отдавна не съм ходила на северното Черноморие и ми е интересно как ще ми се отрази  :) . Ще разкажа скоро.

Връзка към коментар

http://money.bg/news/id_641271373

 

Как ви харесва това безумие?

 

Ей това чудовище онзи смешник шеф ПетроФФФФФ хвалеше във фейса. Щяло да има испански мениджмънт (Боже опази), незнам си кви известни готвачи, еди колко си ресторанта, по 100 паунда на вечер...пък ние сме се прехласвали по камъняка на Гърция. И като го застрелях с пакет за същия този хотел продаван в УК 7 нощувки на ал ин със самолетните билети за 135 паунда и млъкна... млъкна. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз лично не знам нито един човек, който да ходи на море Май, Юни или Септември.

Шегуваш се :)

Откак се помня, винаги съм на море юни (с обхващане на Джулая) и началото на септември. Сега в Гръцко даже по-ранен юни, но до преди 3 години бяхме само на нашето море. И не е да кажеш, че не пипаме морето - плуваме, и то сериозно.

Това са спокойните месеци, няма жеги и навалица. През юни даже има и бонус - (почти) безкраен ден. А да си през август в София е незаменимо спокойно :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Едно от най-тъжните неща, свързани с този ужас е, че е на мястото на санаториум, който се е радвал на завиден интерес. Или така поне са ми разказвали. А сега.. Сега е поредното чудовище, което няма как да напълнят.. :/

 

Санаториума съм имал честта да посещавам. Имаше училище ("Д-р Петър Берон") и четири сгради, шест плажа (два евини) с прекрасни борови гори. С носталгия (по детството, не по соц-а) си спомням, че тренирах ориентиране из тези гори. Виждал съм глигани и сърнички. След 1996 поетапно се реституира известна част, приватизира, раздели, застрои, в една малка част от територията му е построен RIU.

 

Ей това чудовище онзи смешник шеф ПетроФФФФФ хвалеше във фейса. Щяло да има испански мениджмънт (Боже опази), незнам си кви известни готвачи, еди колко си ресторанта, по 100 паунда на вечер...пък ние сме се прехласвали по камъняка на Гърция. И като го застрелях с пакет за същия този хотел продаван в УК 7 нощувки на ал ин със самолетните билети за 135 паунда и млъкна... млъкна. 

 

В събота ходих до Св.Влас, Слънчев бряг и Несебър да се видя със стари познати. Та надникникнах и в хотела. Разходих се по уличките на комплекса. Точно такъв е като на проекта - огромен и лъскав :) Не отричам, че RIU имат добро обслужване (базирам се на този в Правец), но като цяло обстановката в Слънчевия бряг е тягостна и не бих отседнал там. Пренаселено е в целия мегаполис. Св. Влас, Слънчев бряг, Несебър и Равда всъшност нямат видима граница помежду си, освен табелките на пътя. Зеленината отдавна не е на почит и има цели селища след второто околовръстно. Престараха се много със строежите и предполагам само времето ще покаже доколко и кои бизнеси ще оцелеят по нашето Черноморие.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
 
5 лева такса за хавлия между шезлонгите на българското море
 

Посетителите на Северния плаж в Приморско ще бъдат неприятно изненадани, ако решат да разпънат хавлията си между чадърите и шезлонгите.

Дори да сте отишли там по залез-слънце ще ви поискат 5 лева за хавлията и няма смисъл да обяснявате, че не ползвате нито чадър, нито шезлонг. Ако искате да останете на въпросното място, просто трябва да платите, пише в. Преса”.

На Южния плаж картината е малко по-различна - там чадър с два шезлонга струва 18 лева на първа линия. Цената трябва да бъде платено дори и ако сте сами. На втора линия тарифата е 12 лева, като сянката върви с един шезлонг.

Въпреки че хората са малко, за свободноплажуващите е отредено скромно място, оплакаха се недоволни граждани. Свободната зона е в дъното на пясъчната ивица, където дори не можеш да видиш морето.

Това не са изолирани случаи. В Несебър избухна спор между хотелиери и концесионери заради високите такси на чадърите - до 30 лв. Хотелиери се оплакаха също, че в свободните зони са разположени аткракциони, които пречат на хората да си разпънат плажните кърпи.

От вторник всички търговци и институции, които издават билети срещу своите услуги, ще трябва да отчитат продажбите си, като купят и регистрират в НАП касов апарат.

От 21 юли касовите бележки ще са задължителни при продажбата на билети за посещение на музей, спортни събития, концерти, за ползване на шезлонг, чадър на плажа и др. Това гласят промените в Наредбата за регистриране и отчитане на продажби в търговските обекти чрез фискални устройства, напомнят от приходната агенция.

Изключение от новото правило за издаване на касови бележки при продажба на билети срещу услуги се прави в случаите, когато става въпрос за продажба на билети, карти, абонаментни карти за превоз на пътници, когато издаването им е задължително съгласно нормативен акт, както и при продажбата на билети, фишове, талони и други удостоверителни знаци за участие в хазартни игри.

 

 

Следва такса влизане в морето! :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.