Прескочи до съдържание

Посетени VIP салони на летища с Diners Club International


Препоръчани мнения

Видях, че  е писано за този салон, но да добавя и аз съвсем пресни впечатления

 

1. Летище и наименование на салона: Порто

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: След проверката на ръчния багаж, слиза се на долното ниво, в дясно и отново се качваш на горното ниво(над гейт 31 и 32). Има насочващи табели навсякъде

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: Зависи от гейта, може да отнеме 7-10минути

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: не, но няма и нужда

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: 18,80 е таксата

 

6. Работно време на салона:05,00-23,00ч

 

7. Максимален позволен престой в салона: няма

 

8. Качество на интернет услугата в салона: добър е

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: указани са с табели, специални места

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: аз бях в 5ч сутринта, имаше вино и бутилка уиски в хладилната витрина, шварц кафе, кана мляко, портокалов сок. Вода и безалкохолни в хладилна витрина. Към 5,30 започнаха да изнасят и храна-типично португалските неща-картофени крокети с риба, сладките с крем, сандвичета с кашкавал и шунка.

 

Нямам база за сравнение, но за мен беше много добре.

Редактирано от bobole4e
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

вече два пъти бях в салона, макар и за кратко, та да напиша :)

 

1. Летище и наименование на салона:

Club S.E.A. – Sala Pergolesi (този до B гейтовете)

Milan Malpensa - Milan, Italy

 

 

 

Днес бях на това летище и нещо тотално се омотах. Минах през три салона, никъде не можах да вляза, вкл и цитирания по-горе. Навсякъде пишеше, че са за пътници на определени авиокомпании, вкл намерих и на БГ Еър (е, аз и в салона на Емирейтс се пробвах...). Аз ли нещо не се ориентирам правилно или просто ако не настоявам много, няма да мога да вляза с Дайнърса (пътуваща с Райн :)) .

Редактирано от bobole4e
Връзка към мнение

Авиокомпанията няма значение, гледа се само дали имат лого на дайнърс, като дори това не е задължително условие.

Връзка към мнение

Когато добавях новите салони, видях, че има неработещи линкове, затова моля за малко помощ. :)

 

 

 

1. Летище и наименование на салона: Хелзинки Vantaa

...

 

Моля, ако е възможно да уточните за кой салон става дума, за да добавя верен линк. :)

 

 

Да докладвам - току-що безпроблемно влезнах в бизнес салона на летището в Барселона с Diners картата.

 

Лаунджът е голям и много приятен, с мека мебел и добре климатизиран. Има хапване и пийване (безалкохолно и алкохол) на корем + бърз интернет. Намира се на терминал 2B срещу гейтове 30-39.

 

Жоро, дали е този салона:  Sala VIP Canudas

 

 

Ето и мен:

 

Няма го салона в сайта на Дайнърс, но видяхме надпис, че става за членове на клуба. Открихме 10мин преди да затвори, така че не можахме да се възползваме.

 

....

 

Дали не се е появил вече в сайта?

Ако е Advantage VIP Lounge да го добавя като линк? 

 

 

Видях, че  е писано за този салон, но да добавя и аз съвсем пресни впечатления

 

1. Летище и наименование на салона: Порто, ANA Lounge

 

....

 

Много се извинявам, но аз явно съм пропуснала къде е писано за този салон. Ще ми помогнете ли да го добавя?

Връзка към мнение

Авиокомпанията няма значение, гледа се само дали имат лого на дайнърс, като дори това не е задължително условие.

Нямаше. Никъде в трите. Затова се зачудих как са успели другите. Факт е ,че не ходих да питам изрично, нямах и време вече. Следващия път ще пробвам пак :)

 

 

Много се извинявам, но аз явно съм пропуснала къде е писано за този салон. Ще ми помогнете ли да го добавя?

 

 

Има в линковете на първа страница:

Portugal, Porto

Francisco S.Carneiro Int - Airport Lounge

Мнение

 

Летището се казва Франциско... а салона ANA Lounge

 

Редактирано от bobole4e
Връзка към мнение

Днес бях на това летище и нещо тотално се омотах. Минах през три салона, никъде не можах да вляза, вкл и цитирания по-горе. Навсякъде пишеше, че са за пътници на определени авиокомпании, вкл намерих и на БГ Еър (е, аз и в салона на Емирейтс се пробвах...). Аз ли нещо не се ориентирам правилно или просто ако не настоявам много, няма да мога да вляза с Дайнърса (пътуваща с Райн :)) .

 

Цък  (последните два)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

...

Има в линковете на първа страница:

Portugal, Porto

Francisco S.Carneiro Int - Airport Lounge

Мнение

 

Летището се казва Франциско... а салона ANA Lounge

 

Почти разбрах къде ми е грешката. :)

В Порто няма салон с такова име(ANA Lounge) в сайта на Дайнърс...

Предполагам, че става дума за този салон в твоето мнение?

Връзка към мнение

Почти разбрах къде ми е грешката. :)

В Порто няма салон с такова име(ANA Lounge) в сайта на Дайнърс...

Предполагам, че става дума за този салон в твоето мнение?

Да, съжалявам, точно ти писах ,че нещо не е наред :). Салонът е в Порто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямаше. Никъде в трите. Затова се зачудих как са успели другите. Факт е ,че не ходих да питам изрично, нямах и време вече. Следващия път ще пробвам пак :)

там пускат, аз два пъти влизах, не помня дали имаше табела за Динерс. Ако ползваш Динерс за влизане няма значение авиокомпанията (и двата пъти летях с Раян), просто трябва да имаш бордна карта.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да актуализирам мнението за салоните на летището в Мале, Малдиви. Те са 2 - единият се казва Wellness и се намира отвън на терминала, зала Arrivals, в близо до "Информация". Него не остана време да го посетим. Ще пиша за другия:

 

1. Летище и наименование на салона: Male International, Maldives : Moonimaa Lounge

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Зала Domestic flights, взима се асансьора за един етаж от Ground floor, не се минава проверка за сигурност, стига се за около 10 мин.

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: около 10 мин., защото се излиза от Зала Domestic flights и се връщате до Check-in гишетата, които са в отделна зала извън тази част на сградата

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: Не

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: Искат само Diners картата, за гост се плаща

 

6. Работно време на салона: 05:30 ч. до 0:30 ч.

 

7. Максимален позволен престой в салона: 2 часа

 

8. Качество на интернет услугата в салона: Добро, нямам забележки към скоростта

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: Да, но не обърнах внимание на колко места ги има

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: Когато влязохме, изглеждаше доста рехаво - имаше само сандвичи с риба тон, рула с риба тон (много вкусни), малки хапки с риба тон, 2 вида малки мъфини, малки кроасанчета покрити с течен шоколад и кекс. След това ни уведомиха, че след час ще сервират вечерята и заредиха по-сериозно: 5-6 вида топли готвени ястия, между които и картофени целувки, салата от зеле, салата боб с риба тон, маслини, сосове, плодова салата, портокали, сладки кремове и шоколадови десерти. Безалкохолни: кока-кола, нещо като Fanta, 7-up, Pepsi

 

post-1179-0-01765000-1479418852_thumb.jpgpost-1179-0-06537000-1479418863_thumb.jpgpost-1179-0-75938800-1479418874_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: Dubai International Airport - Dubai, United Arab Emirates : Marhaba Lounge Terminal 2

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Зона "Заминаващи", след гишета „Имиграция”, срещу „Duty Free”

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: -

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: Не

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: Искат бордна карта и Diners карта, от която дърпат 0.10 AED. Ако нямате пари по картата, отказват достъп.

 

6. Работно време на салона: 24/7

 

7. Максимален позволен престой в салона: би трябвало да е 2 часа, но не знам дали ги засичат

 

8. Качество на интернет услугата в салона: много добро

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: налични

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: Храна: Няколко вида топли ястия, плодове - ябълки, банани и портокали, няколко вида десерти вкл. мъфини, няколко вида сандвичи, салата сладка царевица, салати и сосове, ролца със зеленчуци (безвкусни), мед, сладка

Алкохол: има отделна зала само за алкохол, не пия и не обърнах внимание какво има, но е богато заредена и силно посещавана.

Напитки: минерална вода, кенчета с кока-кола и т.н.

post-1179-0-19772500-1479419894_thumb.jpgpost-1179-0-28285500-1479419914_thumb.jpgpost-1179-0-45512600-1479419924_thumb.jpgpost-1179-0-98502200-1479419940_thumb.jpgpost-1179-0-98502200-1479419940_thumb.jpgpost-1179-0-35125600-1479419954_thumb.jpg

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: Colombo Bandaranaike Intl - Colombo, Sri Lanka : Lotus First Class Lounge

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността:   зона „Заминаващи”, ет. 1, до гейтове 6 и 7  

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: -

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: Да

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: Изискват бордни карти и карта Diners

 

6. Работно време на салона: Денонощен

 

7. Максимален позволен престой в салона: Не знам

 

8. Качество на интернет услугата в салона: Много добро

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: Налични

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: Богат избор от топли ястия, плодове, сандвичи, сирене с грозде, въобще много добро заредено.

Алкохол - има, но не пия и не обърнах внимание какви са бутилките

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Чудесно, явно се развиват нещата и разширяват постоянно мрежата. Само преди 11 месеца в Коломбо въобще нямаше Diners лаундж (тогава влезнах в тамошния салон чрез катарската си златна карта), а в Мале единствения Diners лаундж беше този отвън на терминала и беше катастрофално зле - буквално нямаше нищо освен чай, кафе, вода и ябълки.


Жоро, дали е този салона:  Sala VIP Canudas

 

Уви, нямам абсолютно никакъв спомен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли впечатления от салоните на летище Франкфурт на Майн(в сайта са посочени 3) и дали е възможно да се ползват след кацане на самолета и  преди автобуса, който продължава  до крайната точка. Шателът с автобуса се води част от закупения билет от Луфтханза(имам към 3 часа престой) и е с номер LH....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Летище и наименование на салона:  

Летище Атина 

Swissport Executive Lounge

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността:  Макс.5мин. след провертката за сигурност,табелите за салоните са след дългата редица фрий шопове.Салона е срещу изход А11.Първо минах покрай ето този салон.

Но не видях логото на Дайнърс.В последствие ми казаха ,че и той може да се посети.Лаунча на Суиспорт е веднага след него.

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: По-малко от 5мин до гейтовете,изискващи повторна паспортна проверка.

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: Не, не е необходима

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: Изискват подпис.

 

6. Работно време на салона: 5:30-23:00

 

7. Максимален позволен престой в салона: Неограничен

 

8. Качество на интернет услугата в салона:Не пробвах, вече се бях логнала в интернета на летището,който е добър.

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона:Не обърнах внимание,но има зона с компютри.

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: Разнообразие от всякакви сладки,тортички,кроасани,но само два вида малки сандвичи.Алкохол не видях,но все пак беше 7:00 сутринта.

 

Ако нямате нищо против,да сложиме още една точка към горните.Приема ли се свободно Дайнърс в посетената страна, например.Лично за мен това е  важно,за да знам колко кеш да взема допълнително.Да вземем база от 10  обекта,да речем, в колко от тях са я приели.В Гърция беше може би 3 от 10,позват отделен терминал за тази карта.

 

post-1586-0-32796200-1480660069_thumb.jpg

post-1586-0-19173300-1480660087_thumb.jpg

post-1586-0-92059500-1480660099_thumb.jpg

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Preslav Lounge,Т2

Sofia - Sofia, Bulgaria

 

Amenities:

Amenities Key

Hours Open:

04:00 - 00:00 daily.

 

Lounge Location:

Airside - after Security Checks and Passport Control, proceed to Level 0 via elevator.post-511-0-56676400-1481100371_thumb.jpgpost-511-0-07510900-1481100412_thumb.jpgpost-511-0-48550200-1481100549_thumb.jpgpost-511-0-76682700-1481100607_thumb.jpg

 

От към храна бедно-кроасани , сладки,брусткети , йогурт и чипс. Напитки - безалкохолни всякакви + фреш, вино и бира видях , че има също. И не се плаща нищо за разлика от другия салон ,който беше посочен по- горе. Като атмосфера нищо особено , но чисто и топло.:) Има зона с компютри и зала за пушачи. Контакти за зареждане около масите няма , а само на обособените места.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Luxx Lounge Frankfurt international- Франкфурт, Германия.

Отворен 06:00-21:30 часа всеки ден.

Позволен престой -до 3 часа.

 

Местоположение: Т1 , между В и С гейт до ескалатора в дясно преди моста за хотел Шератон и преди проверка за сигурност.

Удобен за излитащите от С и В на Т1.

Напитки - сравнително добро зареждане, вино -бяло и червено, твърд алкохол , бира и безалкохолни по няколко вида. Храна- сладкиши и солени, вурстчета, един вид салата, чери и хлебчета.

Атмосфера -приятна, достатъчно места за зареждане на устройства , но не до всеки стол.

Добър интернет.

Има още 2 салона, но те бяха далече от гейта за излитане и затова предпочетох този. :)

post-511-0-58972100-1481468513_thumb.jpg

post-511-0-82705200-1481468566_thumb.jpg

post-511-0-72045700-1481468606_thumb.jpg

post-511-0-32612500-1481468646_thumb.jpg

post-511-0-29867400-1481468698_thumb.jpg

Редактирано от Mary
Корекция на Терминал
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И от мен няколко снимки от салона на Терминал 1 на Летище София.

Началото на декември, 6 часа сутринта, бях само аз в салона.

post-139-0-97405600-1483630418_thumb.jpg

post-139-0-95793600-1483630420_thumb.jpg

post-139-0-50063100-1483630422_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.