Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

За багажа, най голямото ми постижение за сега -2 седмици с ръчен багаж и платих един "приорити" на wizziar за допълнително още по една малка чанта, сакче.Много сме доволни, нямахме големите куфари или ранници, които трудно ср принасят особено, докато се луташ по гарите.Аз трудно влизах в магеланци по време на пристоя си в Япония.Сърдечни благодарности за всички, които откликнаха при моя проблем със зарядното.Да, оказа се, че е много старо и неможе да преработва 120 и 220V. Купих си ново.Благодаря на Самурайка за препоръките и съветите.Настаняването в къщата в Nara ни даде прекрасната възможност да се докоснем до автентичното япинско. Жалко, че при нас единия ден валя. Много мили и сърдечни хорa/ въобще за хората, смятам да пиша специално, толкова са ме впечатлили.За мен са хора от друга планета,това са хора на едно друго ниво от нашето развитие. И за планината с нацъфтели азалии, нямам думи.....такъв мехлем за сетивата, такава наслада за душата.Благодаря ти! Логистиката тромава, но цялия път си заслужаваше.Сега вече, ревнувам, Вие чакахте да се прибера и да си устроивате среща..

Редактирано от Mary
Дублиран текст
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

   

 

След Химеджи съм към Токио. Предвидил съм да пристигна около обяд и ако наистина се разглежда само за половин ден, следващият ден (22ри) ще ми се отвори свободен, но ще го мисля като стигна до там.

 

Откакто съм в Киото нещо нямам достъп до magelanci.com. Нещо се скапва по пътя и сега позлвам разни онлайн проксита за да мога да чета и пиша. На всичкото отгоре от два дни ме боли зъб и май ще се наложи да тествам японските зъболекари :( .

Шаман, съжалявам за зъбобола и се надявам да бъдеш ОК и без да тестваш зъболекарите /стискам палци/ :)

Искам обаче специално да те поздравя за страхотните разкази за Япония и снимките в блога ти!!!!

Кога успя да напишеш и да качиш всичко! Поздравления! Страхотен си!!! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много мили и сърдечни хорa/ въобще за хората, смятам да пиша специално, толкова са ме впечатлили.За мен са хора от друга планета...

Абсолютно споделям това мнение. И ние останахме много впечатлени от отношението на хората навсякъде.
Връзка към коментар

Това зъболекарският кабинет тука е като космически кораб. Жалко, че не го снимах, но имах други неща в главата. Днес нали е неделя и работи само един дежурен кабинет. От всички там само една сестра (или нещо такова) говореше малко английски, ама много малко.

 

Някак си успяхме да се разберем, малко като в тоя виж за ветеринаря и лекаря дето се върти тия дни. Ако мога да си кажа е твърде лесно. Сочехме си по някакви листи с преводи, превеждахме с телефони. Абе хората направиха всичко възможно, за да помогнат, евала им. Накрая ми връчиха антибиотик и обезполяващо и ми взеха 6070 йени. Сумата направо ми се вижда малка, като се има предвид стандарта на живот тук. За съжаление е по-малка от самоучастието на застраховката ми.

 

@Roje, ами прибирам се рано, пиша около 2 часа, качването е лесно, нета е достатъчно бърз и всичко се качва докато напиша статията. Из Европа отнема по цяла нощ да се качат нещата, тука си е все едно съм си у нас.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Шаман, жалко за зъболекаря, дано нямаш повече проблеми (ако имаш нужда от помощ - пиши - поне един бърз телефонен превод не е проблем.) Само да кажа, че за местните цената е само 30% от това което си платил - 70% се покриват от медицинската застраховка, включително лекарствата.

 

И още - нали си градски турист - не пропускай Осака и Кобе. Утре (17ти) съм в Нара, ако ти се ходи натам свирни.

 

ZORI - не се сърдииии, нали ти казах - нямаше ме като ти беше по нашите земи - аз се гмурках в Окинава. И аз чакам муза за да разкажа, ама ще взема да се стегна...Твоето пътуване беше интересно и различно, ще чакаме разказ с нетърпение!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имам проблем с мобилния рутер. Изведнъж спря. Въобще не се включва. Писах на компанията, от другия ми мейл, защото в abv незнайно защо не мога да вляза. Някой има ли идея колко бързо ще решат проблема?

Връзка към коментар

Имам проблем с мобилния рутер. Изведнъж спря. Въобще не се включва. Писах на компанията, от другия ми мейл, защото в abv незнайно защо не мога да вляза. Някой има ли идея колко бързо ще решат проблема?

Да не е изтощена батерията...? На нас ни се случи като го оставихме включен и през нощта и на следващия ден беше аут. Включихме го в контакта и след 15-ина минути зареждане "изгря".

Връзка към коментар

Ох, най- после! Стана.

Самурайка, благодаря ти! Почти минута държах копчето. Снощи пробвах, но като не ставаще и се отказвах. А батерията не откривам как да извадя. Хубав ден!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление тук не съм писала много, в facebook, който ти не поддържаш беше по лесно, тук ми бе малко

тромаво,нямахме платени бисквитки и бяхме на нета от хотелите само.

 

Пак ще напиша едно голямо голямо "aligatogozaimasu""... :) :) :) сърдечно благодаря на всички за съветите

и на теб безкрайно. Възползвах се от твойте съвети ....ее..е е.... не можах да обходя всичко разбира се....останаха неща и

за следващия път.,поляните с божурите и онези планина с магнолийте , не стигнахме до там , но пък нацъфтелите

азалии....бяха приказка.

Ако мен питаш най невероятното усещане за красота, релакс и съвърщенство. Направихме един дзен на

Катсураги....пътуването беше тегаво наистина , много смени на влакове , 1 автобус и накрая с лифта нагоре.

Дъщеря ми по едно време питаше 'заслужава ли си"...и като се качихме горе с онези прекрасни шекерено-сладко,

розови гледки...стана ясно , че целия път си е заслужен, плюс това такова пътуване с месните хора нагоре,общуването ...

попиваш от всякъде. Впечатлена съм като никога до сега ...да много красота, съвременна архитектура, инфраструктура, история и запазени такива храмове , знаеш от

най древни времена, богато украсени - комплекса в Никко, невероятното Киото , Нара също.Бяхме в къщата, която ни препоръча

точно в каквата исках да бъда и хора страшно мили и сърдечни, жалкото е, че бяхме за малко, втория ден валеш.

...... но ХОРАТА.

ХОРАТА СА МЕ ИЗУМИЛИ!

Толкова мили, сърдечни, търпеливи , спокойни , усмихнати и готови да те се притекат на помощ и те го правиха постояно.

много бях чела и слушала за японския народ, но това , което видях и усетих там ме тресе още.

аз вече го писах пак ще го кажа ;"Тези хора , не са от нашата планета",те са на едно друго интелектуално развитие, на един етап по горе от нашия.Тук говоря не за

дисциплина , за закони и реди тяхното спазването, а за съзнанието , начин на мислене и самосъзнанието.Аз се

просълзявах вечер като се приберем в хотела и като си помисля за това отношение, на 2 пъти хора от улицата

ни заведоха до хотела. При това ние само сме ги попитали дали е тази улицата.В Токио пристигнахме , не

късно 18,30 много бързо се изнесохме с метрото, но в квартала към хотела беше вече тъмно, с тези

надписи само на японски и номерата им не можеш да разчетеш, ни се наложи да питаме

една млада двойка къде точно се намираме, въпреки , че бяхме my.maps.Хора! TE върнаха от

пътя си и ни заведоха до хотела. Това не можех да си го представя, в Нара по същия начин.

И това не са единични случай,всеки ден ни показваха един друг начин на общуване и едно

отношение на което ние сме толкова далечни.

Повярвайте ми това пътуване ни промени много.... философията на източните религии много ми

допадаше и преди това, сега вече знам , че абсолютно я приемам и става моя изповед.

Сега вече имам поставена цел....Усмивката и Търпението стават моя стремеж.... :):) :

Обикновено пътуванията ме зареждат много, въпреки умората това пътуване ми даде нов смисъл на

съществуване, нов начин на мислене...за което съм безкрайно благодарна на Господ и тази ми дадена

възможност да се докосна до този народ и тази култура.

Ако имам малко време ще напиша пътепис , въпреки, че въобще не умея да пиша.

А ти когато идваш в България, трябва да се запознаем и ти дължа едно организиране на нещо малко...ще измислим планина ...море... :)

с благодарност!..с усмивка и поклон.... :)

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

О Зори, благодаря...но аз чак толкова не заслужавам... :blush: :blush: :blush: Радвам се, че ти е харесало на Катсураги - там е наистина много красива провинция с много мили хора и много спокойствие и красота.

А хората наистина са най-голямата забележителност! :wub:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз се включвам към благодарностите към Самурайка! Нямам време дори да си погледна снимките, но това, което ме впечатли там, са хората и това, че на първо място е общият интерес, общата цел, а личното остава малко встрани. Любезни, отзивчиви, усмихнати. Толкова различна култура, която ми харесва.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам дали остана някой да ходи тепърва в Япония.Намерих в портфейла си почти 1000йени и 3карти ICOCA,в които няма пари,но могат да се върнат на летище Осака срещу 500йени всяка.

Връзка към коментар

Трафика към сайта се реже някъде по пътя. И аз го имах тоя проблем на много места. В крайна сметка го реших като изтеглих това: https://www.torproject.org/. Достъпът става малко бавно, но няма как, минава се през няколко проксита.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Приятели,

За пръв път пиша тук, затова се извинявам ако се поинтересувам за нещо вече написано.

Та по същество. Планирам 10 нощувки 23,09 - 01,10.2016. Първо сме в Токио 4 дни резервирал съм това https://www.airbnb.com/rooms/9469915 и после смятам да се позиционирам за четири дни в Киото.

Конкретният ми въпрос е за двата дни които се явяват между двете спирки. Първо дали да взема рент а кар в едната посока - мога да я оставя в Осака, защото обичма независимостта на колата, но дали това няма да ми създаде повече неприятности. Второ понеже съм планинар искам да се пробвам на Фуджи, но за един ден. Това означава рано пристигане на подхода за върха. Никъде не видях опции за пакиране и нещо повече по въпроса. Ощо очаквам идеи за квартира (хотел) наблизо Фуджи

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравей,Petckata.Добре дошъл в магеланци!

  

Досега ,доколкото знам, никой не се пробвал с рент а кар в Япония.Имай предвид че движението е доста интензивно,ляво/предполагам си наясно/. От това което видях, ти е необходима много добра навигация,ако решиш този вариант.Аз използвах maps. me/офлайн/,но само за пешеходни турове и мога да кажа ,че свърши чудесна работа.

 

Относно Фуджи,ние ходихме до петата станция/2305 м/.Доколкото разбрах,от тук е подхода нагоре за пешеходни маршрути-около 8 часа отнемало.Но,това което ми направи впечатление,че японците имат малко различно от нас измерване на  време за разстояние. Т.е. ние ходим по -бързо.Разбира се това е субективно впечатление,базирано на опита ни.

Времето беше отвратително -мъгла и ситен дъждец,ние нищо не видяхме,само самата станция с храма и магазинчета.

Ето част от петата станция.

post-43-0-42701600-1465726889_thumb.jpgpost-43-0-76328800-1465726939_thumb.jpg

  

Ние отседнахме в този хотел.Много е добър,спа хотел с минерална вода. Близо е,ти ще решиш дали те устройва.

post-43-0-16975000-1465726985_thumb.jpg

Редактирано от Sara
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте Приятели,

За пръв път пиша тук, затова се извинявам ако се поинтересувам за нещо вече написано.

Та по същество. Планирам 10 нощувки 23,09 - 01,10.2016. Първо сме в Токио 4 дни резервирал съм това https://www.airbnb.com/rooms/9469915 и после смятам да се позиционирам за четири дни в Киото.

Конкретният ми въпрос е за двата дни които се явяват между двете спирки. Първо дали да взема рент а кар в едната посока - мога да я оставя в Осака, защото обичма независимостта на колата, но дали това няма да ми създаде повече неприятности. Второ понеже съм планинар искам да се пробвам на Фуджи, но за един ден. Това означава рано пристигане на подхода за върха. Никъде не видях опции за пакиране и нещо повече по въпроса. Ощо очаквам идеи за квартира (хотел) наблизо Фуджи

И аз мислех за кола под наем, ама ме светнаха, че трябва международна книжка, която се издавала там май и било доста сложно. Та ....забрави.
Връзка към коментар

Здравей и добре дошъл!

 

Няма да коментирам практичната страна на наемането на кола и обиколка Токио-Осака. Само ще спомена някои факти, които са важни и трябва да се отчетат.

- трябва да се извади международна книжка, отговаряща на условията на Женевската конвенция от 1949та година. Ако не - превод на японски (правен в Япония) на шофьорската ви книжка.

-магистралите са скъпи (Токио-Осака е 12000йени и то ако се вземе на веднъж - всяко качване и слизане се таксува).

-има дроп оф такса, ако наемеш кола от Токио и я оставиш в Осака (също доста висока).

-абсолютно забранено е паркирането по улици и пътища - на практика свободен паркинг няма - има платени такива.

Още инфо в детайли.

 

Като цяло колата под наем е удобна за провинциални и забутани кътчета като Хоккайдо например, за градски туризъм излиза по-скъпо. За големи разстояния и преходи също не е удобно, по-подходящо е за региони - например да се наеме от летището в Осака и да се обиколи целия Кансайски регион и се върне колата пак на летището.

 

ЗаФуджи - от 1 септември планината е "затворена" - не че има кордон от пазванти, затворена е както се затваря плаж - няма спасители, хижари, тоалетни, магазинчета за напитки и кислородни бутилки и т.н. От септември започва сезона на тайфуните, а зимата на Фуджи е доста свирепа (алпинисти тренират за Еверест там през зимата и то със специални разрешения и съпорт). В горната си част върхът е стръмен и напълно гол - буквално отвява. Ако все пак държите да се изкачите - има някои изисквания за извънсезонно изкачване - такса 1000 йени, план на изкачването предаден на спасителната служба и да си носите портативни тоалетни (котешки трици в найлоново пликче). Ще се опитат настоятелно да ви разубедят.

Инфо.

 

По това време на годината бих ти препоръчала или Коя сан или Кумано-Кодо - красиви планини с културен елемент и без екстремни ситуации (Фуджи нон-стоп през Октомври е лудост, лично според мен).

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.