Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Проблемът е, че реших този път  да чекирам куфар, освен малкия за ръчен багаж. Имаме сложна програма - от Токио отиваме в Никко и от там в Каназава. На другия ден привечер трябва да пристигнем в Киото. Та ето това упражнение ще ми е проблем. За да стигнем в Никко се прикачваме на Утцономая/дано го пиша правилно /. А в посока Каназава освен на Утцономая, на Омия се прикачваме на шикансена. И дали в Никко има къде да оставим багажа не знам.Мани.... Още се чудя за големия куфар, въпреки, че вчера купих нов, уж по- удобен.

АлександраКо, благодаря за подсещането!

Мислех си за рецепцията на един голям хотел, зад който ни е къщата и може да им пиша.

 

Щом сте с голям куфар и ще "подскачате" по влаковете, разбирам... :) В Никко гарата е голяма колкото гарата в Трявна (разбирай много малка :) ) и гардеробчета няма. Иначе ние бяхме с 2 малки куфара - 55 cm, които ни стигнаха идеално - чисти дрехи за всеки ден, а на връщане дори и подаръци събрахме :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

на мен ми направи впечатление, че обикновено до главните жп гарите има и туристически инфо център, където също можеш да си оставиш куфара, докато се моташ напред-назад и разглеждаш забележителностите - абе, таз Япония, мнооого уредена, евала... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От опит вече мога да кажа, че на място е много по-лесно. От далеч преди да отидеш е голяма каша. За багажа освен, ако не са някои огромни куфари, няма защо да се притесняваш - ако искаш си ги търкаляй с теб , ако искаш ги изпрати. Шкафчета има на всички гари. На Каназава например е голяма гара и на няколко места има гардеробчета. Най-напред случихме да няма свободни, после намерихме другите. Във влака наистина никога не са ни пречили. Лично нашия багаж беше в куфар 60см, раница 40л и 2 по-малки раници за дребни неща. На връщане имаше място и за покупките. На Никко не сме търсили, но сякаш видях също шкафчета. Проблем е ако искаш да се прикачиш за няколко минути от един на друг влак и трябва да тичаш с куфар или тежка раница.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е , но не съвсем. Когато се връщахме от Хирошима или по-точно Мияджима, така бяхме укъснели, че на Осака трябваше за 3 мин да се прекачим от шинкансена на локалния влак , за да успеем да хванем последния влак за Нара. Освен това и на косъм хванахме предпоследния шинкансен от Хирошима, а следващия беше след час.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Засега добре.Намерихме правилния влак от Нарита,открихме си хотела,че да е ядохме водорасли и сурови риби,че и бира пихме.

Адмирации за катарците.Това ми бяха първите полети с тях,но ми станаха любимци.

Сега се чудим какво да правим-хем е тъмно,хем не муе време за сън.Заемам се да разучавам air condition-а.

post-1326-0-06163200-1463063134_thumb.jpeg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Emil, можеш, например, да си споделиш програмата. Аз в следващите 6 дни съм в Киото и наоколо. Може да се засечем нещо? Че да не я пиете тая бира сами :). Което ми напомня, че съм трети ден тук и още не съм пил бира, само саке :).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз предлагам "сбирка на по бирка" Nara edition. На 21ви, обед/ранен следобед езерото Сарусава (до Nara Visitor Center). Ако вали - в центъра. Очертава се да сме аз, Шаман, Емил и clete, ако има и други из регина - да заповядат. :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз предлагам "сбирка на по бирка" Nara edition. На 21ви, обед/ранен следобед езерото Сарусава (до Nara Visitor Center). Ако вали - в центъра. Очертава се да сме аз, Шаман, Емил и clete, ако има и други из регина - да заповядат. :)

Включено в програмата.

Днес ошътахме централно Токио.Засега ми харесва кулинарната част.Особено около хотела ни в Шин Нихомбаши е пълно с малки кръчмички.Даже не знам дали утре да не се отдам на биропиене и дегустация на мезета.

post-1326-0-36944300-1463138642_thumb.jpeg

Това е Moniayaki на острова Tsukishima днес на обед.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И вечерята в квартала приключи добре.

Наложи се да поръчаме на чист японски по това меню

post-1326-0-75692500-1463144222_thumb.jpeg

Да,това е меню,а не разписание за влак.

Резултата беше този

post-1326-0-30766400-1463144331_thumb.jpeg

И този

post-1326-0-03863700-1463144374_thumb.jpeg

Това вдясно са страхотни шишчета от свински чревца.

Имаше и още,ама май съм забравил да ги снимам.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

И какво излиза? Японският е лесен - за 2 дни се научава. :)

Ммда... Стига ти да знаеш "sushi", "sake" и "Arigato gozaimasu"...  :lol: Другото ще си дойде от самосебе си...  :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В тазвечерната кръчма имаше wi-fi.

post-1326-0-47323500-1463228532_thumb.jpeg

Това вляво сигурно е паролата.

И да се оплача от интернета в Япония.Имам карта на docomo.Нямам никакви проблеми с нея освен този,че от нея не мога да вляза на страницата на форума.От wi-fi в хотела няма проблеми.

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към коментар

За Андроид препоръчвам това приложение: Japan Connected-free Wi-fi. Разбива паролите на wi-fi мрежите в цяла Япония, които са в обхвата му разбира се. Няма допълнителни регистрации. Изключително полезен на гарите, около Lawson или други супермаркети, магазини... Ние използвахме само него и wi-fi в хотела, нямахме бисквитка и не сме почувствали липса на интернет като цяло. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

:) Това в ляво е "Моля не се облягайте, има опасност да се нараните при отваряне на вратата" :)

Взе ми го от устата.:)

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Emil Chakalov, много се радвам, че си открил "В-class" гурмето в Япония - онези малки глезотийки в малки порции и ниски цени, комплиментирани с японски "дух" (spirits), които правят живота на пътешественика една идея по-вълнуващ.

Надявам се че си изкарваш добре!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

След Химеджи в каква посока си? То Химеджи си е до обяд.

 

 

След Химеджи съм към Токио. Предвидил съм да пристигна около обяд и ако наистина се разглежда само за половин ден, следващият ден (22ри) ще ми се отвори свободен, но ще го мисля като стигна до там.

 

Откакто съм в Киото нещо нямам достъп до magelanci.com. Нещо се скапва по пътя и сега позлвам разни онлайн проксита за да мога да чета и пиша. На всичкото отгоре от два дни ме боли зъб и май ще се наложи да тествам японските зъболекари :( .

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.