Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Сърдечно благодаря на всички във форума за светкавичния отговор.

За колата почти се отказах, за планината ще умувам, нали нямам програма, ама все си мисля поне до станцията да се кача.Продължавам с четенето и когато имам въпроси ще пиша.Поздрави на всички.

Връзка към коментар

Да задам и аз моите много предварители въпроси. Само да уточня, че обикномено програмата ни е винаги много флуидна, с няколко алтернативи и решаваме на място какво точно ще правим. Освен това сме с 13 годишна неохотна пътешественичка, която предпочита разходките в парк пре града и гледам някак да уравновесявам интересите. В този ред на мисли моите въпроси. Предварително благодаря за отговорите! 

     1. Имам голямо желание да посетим Кавагое. Заслужава ли си?

     2. Чудя се кой от двата музея да избера - Токио Нешанал Музей или Музея Едо. Казаха ми, че в Едо имало реконструкции от периода и било интересно, на ако отидем в Кавагое, не знам дали да не е Националния.

     3. Другото ми чудене е за маунт Такао. В хаконе отделно ще ходим с група, а Такао ми изглежда доста интересно.

     4. Може ли да се купят от туристическия център билето само за 1 действие на кабуки? На страницата на кабуки-за пише, че само от тяхната каса, но не ще спестя време, ако може от туристическия център. Същият въпрос имам и за Киото, за билети за Гион Корнър.

     5. Арт Нешанал Сентер заслужава ли посещение при кратко пребиваване? Гледах много впечатляващи снимки от архитектурата му, но не съм сигурна дали заслужава да се отдели 1 де.

     6. Дали си заслужава специално да се ходи до Ориентал Базар? Казаха ми, че имат много качествени принтове, но не съм много сигурна, предвид, че е доста туристически.

     7. В Такаяма се чудя какво да избера: половин ден до Ширакава-го /няколко села/ или до архитектурния комплекс.

Връзка към коментар

Мога да отговоря на два от въпросите ти.

3.Такао сан ходихме в неделя,защото ни писна в Токио.Естествено половин Токио беше там,но навалицата не ни попречи да си изкараме хубаво.Както казва един приятел "смесихме се с местните".Мисля,че Такао не е алтернатива на Хаконе,но в предвид,че кабинките на Хаконе не се движат заради повишената вулканична активност,не мисля,че и там ще е много интересно.Иначе за Такао.От Токио около час с влака.Има няколко маршрута в планината.Добре маркирани са.Ние избрахме да се качим с фуникуляра,оттам до върха,който е 599м.Това е маршрут 1.Надолу слязохме по маршрут 6,за да видим водопада.Малък е и беше затворен достъпа до него,който е нещо като храм.Аз се направих на неразбрал,отворих си вратата и отидох до водопада.Излезе някакъв и почна да ми говори на много добър японски и затвори пак вратата под носа на някакви местни.

7.От Такаяма накъде ще продължавате?

Ние бяхме към Каназава и имахме същата дилема.Проблемът е в автобусите.Най-удобните са само с предварителна резервация,която се прави само по телефона.Трябваше да тръгнем рано сутринта и да продължим за Каназава привечер.Избрахме Хида но сато и не съжаляваме.Представлява едно езеро и около него доста добре поддържани къщи от различни времена.Не мисля,че в Ширакава го щяхме да видим нещо много по-различно,а и не обичам да обикалям по улиците и надничам по дворовете на хората.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Почвам въпросите подред, доколкото мога :

1. "да си струва" е много относително, не бих могла да дам категорично мнение. За хора, които няма да ходят по-далеч от Канто региона е идеално, но за хора, които ще обикалаят Каназава, Киото, Нара и т.н. старинни места със стара част - мисля, че е излишно. По-добре заведете детето в някой от многото паркове на Токио, повозете го на корабче до Одайба, отделете време за някой от многото интерактивни музеи за деца или пък отидете до музея на Гибли...Идеи

2. Пак не мога да съм обективна, само давам мнение какво бих направила аз - бих отишла в музея на Западното изкуство - и то защото сградата е удивителен екземпляр на Ле Корбюзе (ще получва ЮНЕСКО статут) и парка наоколо е хубав. А бих отишла в националния Исторически музей в Нара - там има интересна експозиция и парка наокло е пълен със сърнички - и на детето ще му е забавно.

4.Само на съответните каси и то само преди самото действие - те са въпрос на наличности за деня, не могат да се купуват предварително.

5. Сградата е много интересна и не ти трябва цял ден - не далеч от Роппонги е, лесно се комбинира с друг марщрут и входа е безплатен (често има и изложба из фоайетата, неща за гледане. иначе гостуващите изложби са с билет). Един час стига за отиване попътно и разглеждане на сградата.

6. Хараджуку си заслужава винаги, но чак базара - не мисля (но аз съм фен на магазините втора ръка и битаците, които определелно не са туристически). Ако сте в района и имате малко време - защо не?

 

Емил ти е отговорил на другите въпроси.

Хубаво е, че имате достатъчно време и може да видите много неща без да бързате прекалено. Хубаво е и че сте с гъвкава програма. Аз бих ти предложила и малко отделяне от класическите туристически места - някоя забежка в "нищото" - например от Каназава не директно към Киото, а да се пуснете покрай Японско море (Фукуи) до като стигнете до префектура Киото - град Танго - и от там да се пуснете към Киото. Примерно де, не помня дали имахте Уакаяма в програмата си - тогава не би имало много смисъл. Идеята ми е да посетите провинциите, не много утъпканите пътеки, без особен план - получава се интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря за отговорите!

Записвам си всичко и на място ще видя накъде ще ме поведе музата.

 

7.От Такаяма накъде ще продължавате?
Ние бяхме към Каназава и имахме същата дилема.Проблемът е в автобусите.Най-удобните са само с предварителна резервация,която се прави само по телефона.Трябваше да тръгнем рано сутринта и да продължим за Каназава привечер.Избрахме Хида но сато и не съжаляваме.Представлява едно езеро и около него доста добре поддържани къщи от различни времена.Не мисля,че в Ширакава го щяхме да видим нещо много по-различно,а и не обичам да обикалям по улиците и надничам по дворовете на хората.

От Каназава поемаме към Такаяма и от там към Киото. После от Киото ще се разхождаме. Затова се опитвам да събера разнообразни идеи и за редувам различни неща.

Да знаете случайно накоя страница с дати на тайко драмс концерти? опитвах се да намеря, но нищо не видях за нашите дати. 

Връзка към коментар

Според мен пътят от Такаяма до Киото е през Тояма-Каназава-Киото или Тояма-Токио-Киото.

Ние го правихме Токио-Тояма-Такаяма и после Такаяма-Тояма-Каназава и на другия ден Каназава-Киото.

От Тояма до Такаяма пътувахме с обикновен влак,който спираше на всяка керемидка,даже прекачвахме на една гара.Беше супер.

Връзка към коментар

Много благодаря за отговорите!

Записвам си всичко и на място ще видя накъде ще ме поведе музата.

 

От Каназава поемаме към Такаяма и от там към Киото. После от Киото ще се разхождаме. Затова се опитвам да събера разнообразни идеи и за редувам различни неща.

Да знаете случайно накоя страница с дати на тайко драмс концерти? опитвах се да намеря, но нищо не видях за нашите дати. 

От Такаяма няма как да стигнете до Киото без да минете пак през Каназава. Обикноwенно маршрута е от Токио до Тояма с шинкансен, после до Такаяма с бавните влакове и после Каназава и от там към Киото с Тъндърбърд експреса до Киото. Както и Емил е казал.

 

За тайко погледни датите на фестивали по местата на които ще сте, винаги има и тайко изпълнение. А точно сте в периода на фестивалите и фойерверките.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз търся ходещи/идващи, че има забравени вещи от майската вълна - да ги пращам наобратно. Ushakal идва през август (така поне мисля)...Няма ли някой по-скорошен?

 

 

По всяка вероятност ние ще идваме юли месец, но по работа и ще сме само в Токио за 2-3 дни. 

Няма начин да не отделя поне един следобед за пазаруване обаче.  :rolleyes:

 

Ние не успяхме да наемем кола в Япония, защото в БГ не се издават международни книжки по Конвенцията от 49 година. Много неприятно ни стана, защото навсякъде другаде сме наемали кола и сме шофирали (дори без международна книжка). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

    " 2. Чудя се кой от двата музея да избера - Токио Нешанал Музей или Музея Едо. Казаха ми, че в Едо имало реконструкции от периода и било интересно, на ако отидем в Кавагое, не знам дали да не е Националния."

     Аз посетих Националният музей,отне ми около час.Честно казано очаквах повече,стори ми се бедна експозицията.Не че нямаше интересни и уникални неща,но...се разочаровах.Ама като тръгвам с голямата кошница така става. И понеже имах време до срещата с другата част от компанията след 3 часа,отидох в зоопарка,който е наблизо.За първи път видях панда на живо.Слагат готини печати вътре.Не съм любителка на животни в клетки,обаче зоото ми хареса.

 

Така попаднах на уникална изложба на азалии-бонзаи точно в парка пред музея.Уникално нещо,напълниха ми се очите..Евала! Това са произведения на изкуството на над 100 години,представяте ли си -три поколения поне са се грижили за тях всеки ден.

post-43-0-70594100-1465930902_thumb.jpg

post-43-0-51513400-1465930940_thumb.jpg

post-43-0-90128500-1465931013_thumb.jpg

post-43-0-26657600-1465931093_thumb.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

само да кажа, че Peach са изкарали зимното разписание; това касае тези, които ще хвъркат с Иберия до Токио в края на годината; за съжаление полетите Токио - Осака са с различно разписание от миналата зима, късно вечерта са, и поне на нас не ни вършат работа; явно ще заложим на JR pass

Редактирано от logist13
Връзка към коментар

И според мен изчакай. Тепърва ще идва втората част и промоциите.

Имаш ли наблюдения от предишни години, при зимното разписание Токио - Осака да има само един полет? През останалото време са 3 пъти дневно. Нещо не ми се връзва и при тия цени на влаковете.

Редактирано от Kamen
Връзка към коментар

Със 100% сигурност няма да е само един, може и до 4 на ден да станат. Това е лоу кост компания - оптимизация на макс. Сега пускат пробно да видят как ще вървят продажбите и после ще натъкмят предлагането според търсенето. Ще пуснат промоции и поне два пъти - през Август и по-нататък още един път. Но само на промоции не може да се чака, защото евтините дни не са много и са в средата на седмицата. Като дойде нещо читаво - взимаш и не мислиш много-много.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Със 100% сигурност няма да е само един, може и до 4 на ден да станат. Това е лоу кост компания - оптимизация на макс. Сега пускат пробно да видят как ще вървят продажбите и после ще натъкмят предлагането според търсенето. Ще пуснат промоции и поне два пъти - през Август и по-нататък още един път. Но само на промоции не може да се чака, защото евтините дни не са много и са в средата на седмицата. Като дойде нещо читаво - взимаш и не мислиш много-много.

Мисля, че чакат отговора на конкурентите.

 

Йената за нищо ги няма едни 5% на ден. И надолу и нагоре.

Връзка към коментар

само да кажа, че Peach са изкарали зимното разписание; това касае тези, които ще хвъркат с Иберия до Токио в края на годината; за съжаление полетите Токио - Осака са с различно разписание от миналата зима, късно вечерта са, и поне на нас не ни вършат работа; явно ще заложим на JR pass

А защо не летите с Jestar Japan? Аз лично летях с тях между Токио и Осака и съм доволен. Извадиха по-добра цена от Peach. За съжаление още не са си пуснали зимното разписание, но това не пречи да ги имате предвид. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А защо не летите с Jestar Japan? Аз лично летях с тях между Токио и Осака и съм доволен. Извадиха по-добра цена от Peach. За съжаление още не са си пуснали зимното разписание, но това не пречи да ги имате предвид. :)

Тях имах предвид, като споменах конкурентите.

Редактирано от Kamen
Връзка към коментар

samuraika, много ще се радвам, ако имаш някаква възможност да се видим за малко, като дойдем в Япония. Ако искаш, пиши на лични. Като пътувам, изобщо не гледам интернет, имейл и т.н., затова от рано питам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбира се, аз също бих се радвала. Но вие май сте тук по време на Обон-почивката? Понеже и Асан е хора, аз ще съм на плажа Ширахама от 14-20 август. Ако сте там по това време - с удоволствие ще изпием по една бира и ще ви водя в един готин ресторант.

А през другото време - в Нара или околностите. Само в Оска не ме карайте да ходя, че с толкова асфалт и бетон там е ад през август.

Ако искаш пиши ми програмата ви - тук или на лични, и ще натъкмим нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново,

Този път заложих на сигурното. Импровизацийте друг път. След 5 дни в Токио, резервирах 5 дни в Осака много близко да ШинОсака. Ще съм активирал JR pass, така че ще се обикаля от там. На 30,09 по програма разглеждаме Нара. Отправям оферта за саке във въпросната сакеджийница спомената на няколко места във форума.

Поздрави

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ех, petckata, щастливец си, че тепърва ще ходиш в Япония. :) ШинОсака е перфектен район като отправна точка. 5 дни в Токио са си доста, обикновено 2-3 са достатъчни. Ако можеш да променяш програмата бих ти препоръчал да заделиш поне още 2 дни за Кансай региона (и без това JR pass-a e седмичен предполагам).

Връзка към коментар

Един от Токийските дни съм го писал за Никко, Един за Йокохама, Хаконе евентуално. Може би прехода към Осака с влака, да се направи с една пауза 4-5 часа някъде, може ли идеи? А все пак ще сме и с багаж (куфари). Нощуваме чрез Aibnb.


Аха, ама и от Осака пак ще пътувам с влака обратно, този път директно към Нарита, та пак може да се отделят 2-3 часа по горната процедура. Полета е късно вечерта. Изглаждам програмата все пак.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

petchkata - приемам предизвикателството на първо четене - на 30.9 в Нара, но аз съм свободна от обяд докъм 3, малко преди ракиено време. Така че по-скоро някъде из стария град - музея на играчките или старата къща.

 

За попътни преживявания - ако не ти остане време за Йокохама - попътно от или към Осака става да се види Минатомирай за 2-3 часа. Иначе нищо друго не ми хрумва. Нагоя може да се погледне - има едно ларго пред гарата, но за замъка едва ли ще остане време, а и не е нещо кой знае какво (особенно като се има предвид, че ще ходиш до Химеджи).

 

Аз тъкмо си идвам от Кумано - планините на Кии полуострова. Много ми хареса - невероятна природа, гледки, история, храмове, сутрешни мъгли (за още повече мистика) и уникално звездно небе. Като бонус - различни онесни. Аз бях в Хонго района, но целият масив е обрамчен с поклонническите пътеки на Кумано Кодо - ЮНЕСКО световно наследство. Като ти гледам снимката на аватара - много ще ти хареса там. Но си задели два дни поне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

само да кажа, че Peach са изкарали зимното разписание; това касае тези, които ще хвъркат с Иберия до Токио в края на годината; за съжаление полетите Токио - Осака са с различно разписание от миналата зима, късно вечерта са, и поне на нас не ни вършат работа; явно ще заложим на JR pass

Пуснаха втори полет за деня Токио - Осака 12.05ч. излитане/терминал 1/. По разписание би трябвало да кацнем 9.35ч на терминал 2. Има 2ч 30м между двата полета. Изглежда рисковано откъм времетраене. Мнения?

Редактирано от Kamen
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.