Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Оооо, супер разписание. Благодаря ти, Камене  :)

Тъкмо се ядосвах и оплаквах вчера на Зори, че все още единствения полет от Токио е вечерния. Този час ни устройва просто перфектно.

Колкото до твоя въпрос никой, ама никой не може да ти даде верния отговор. Просто защото никой не може да гарантира, че даден полет ще пристигне по разписание.  Ние при последния си полет с прекачване пристигнахме с три часа закъснение и изтървахме следващия полет.

Връзка към коментар

Кацане на Нарита Т2 и излитане от Т1 за Осака ли? (че не разбрах много добре). Според мен 2,5 часа са ОК. На дългия полет си ви дават да попълните формулярите си за влизане в страната, опашките на имигрейшъна вървят бързо, между терминалите транспорта е уреден добре и на Peach като си изпринтиш билета имаш баркод с който се самочекираш - за половин час свършва чек-ина на целия самолет и бординга е 10 минути преди полета. Максимано е улеснен процеса. Но гаранции нямаш никога, знаеш...

Връзка към коментар

ние твърдо ще заложим на JR pass; със самолети хвъркаме много, на хубави железници се возим рядко  :lol:  пък и гледката от самолета ми е позната, а пък Япония не... и сме за сравнително малко време, та искаме да имаме свободата да пообиколим колкото можем; и така хоп, проблема самолета ще кацне ли навреме или не се разреши  ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Всеки си решава. Тъй и не разбрах каква е ползата от JR паса, освен ако не се скъсваш от пътувания. Програмата ми е по-лежерна: Киото и Токио и 70евро двупосочен срещу 270евра за pas-a не ме карат изобщо да се замислям.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всеки си решава. Тъй и не разбрах каква е ползата от JR паса, освен ако не се скъсваш от пътувания. Програмата ми е по-лежерна: Киото и Токио и 70евро двупосочен срещу 270евра за pas-a не ме карат изобщо да се замислям.

Точно това е целта на паса - да се скъсаш от пътуване.Ние за една седмица толкова изпътувахме, че на някои места и повторихме, горе-долу, два пъти и половина повече, отколкото ни струваха.

Ако няма да пътуваш, няма смисъл.Ама Токио - Осака в едната посока е 120 Евро, не знам ти къде го гледаш това 70евро двупосочен. Може би самолет?Той е по-евтин от булит трена.

Връзка към коментар

Не може да посетиш Япония и да не се возиш на шинкансен.Като влак не е нищо особено,имайки в предвид че и в Германия влаковете се движат с такава скорост,но като дизайн,като поведения на персонала,като удобство си заслужава.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Самурайка, имам отново питане към теб :) . Цял ден смятам, благодарение и на новата тема на Дюк,  дали ще е по-изгодно да пътуваме без Джи ер пас. Горе долу нещата ми се изясниха, но видях ето този пас - http://www.westjr.co.jp/global/en/ticket/pass/kansai/

дали мога да го използвам вместо разширения Кинтецу пас, тъй като в него се включва и транспорт от и до летището и до Химеджи, където искаме задължително да отидем заради замъка.

Каква е разликата с Кинтецу паса и кой е по-хубав? Като в Киото ще си купим и дневни карти за градските линии от по 500 йени.

А за трансфер от Нарита до Шинджуку и обратно за полета до Осака си харесах този пас: NEX Tokyo Round Trip Ticket.

http://www.jreast.co.jp/e/pass/nex_round.html

За 4000 йени отиване и връщане с Нарита експрес мисля, че е чудесно като цена

Връзка към коментар

JRWest pass не включва шинкансен, имай го предвид! Включва бързите и експресни влакове.

 

Special Rapid Services, Rapid Services, and Local trains on JR-WEST Conventional lines.

 

От Кйото до Химеджи билета за шинкансен ти е 5700 йени, а за Special Rapid - 2270.

 

Разпредели си дните и смятай - с JRWest се придвиждаш от и до летището, можеш да отидеш до Осака, Нара, Кобе и Химеджи (с експреси). Ако си съставиш такава програма е много добре, освен за дневни пасове в Киото и малко метро в Осака няма да имаш други разходи. Вечер ще можеш да осткачаш до Осака за нощен живот като заспи Киото. Но и ще те ограничава в избора на влакове (експресите не са така начесто като шинкансените), ще си на загуба, ако решиш да го даваш по-лежерно и наблегнеш на Киото и Нара повече.

 

Кинтецу паса е по-изгоден ако се включва Нагоя, Йошино, Коя сан в програмата, а при теб не е така.

 

Според мен си направи програма и виж колко ще ти струва с пас и без него (в Hyperdia си гледай цени) и прецени дали си струва паса, който ще те ограничи откъм движение. Всичо е въпрос на сметки.

 

За Нарита този двупосочен билет ти върши добра работа, защото си на Шинджуку - стигаш си директно! Ако беше в източната част на града нямаше да е толкова изгоден (пиша го за други колеги, да го имат предвид).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не може да посетиш Япония и да не се возиш на шинкансен.Като влак не е нищо особено,имайки в предвид че и в Германия влаковете се движат с такава скорост,но като дизайн,като поведения на персонала,като удобство си заслужава.

Емо ме върна в реалността с първото си изречение :)   заслужи си почерпката!

Нещо се бях пообъркал от жегите :lol:  

А и Цветето с тези снимки от хотела в Йокохама към Минато Мирай ми изби всякакво желание да пестя от JR pass-a.

И така програмата си се поподреди самичка. В макро рамката и както казва гуруто на нашите японски теми- Самурайка :) .

Пристигаме на втори ноември живот и здраве сутринта в Токио и активираме паса. До пети сутринта сме в Токио, като ще отскочим извън паса до Никко и Одайба, а освен него ще ползваме и 72-часовата карта за цялото метро, че апартамента ни е най-близо до станция Хатсудай на Keio New Line в Шинджуку. До гара Шинджуку /южния изход/ сме на 15 мин. пеша.

На пети ноември пътуваме за Киото.

Апартамента ни е по-далечко от гарата, но пък на единственото място в Япония, за което Сънчо нямаше никакви забележки :) - на пъпа на Гион. До 8 ми сме там като ще ходим до Осака, Нара, Химеджи и Кобе.

Ако случайно Самурайка има един свободен час през деня, в който ще ходим до Нара можем да я видим, за да и благодарим лично, за всичко което прави за пътуващите Магеланци.

На 8 ми пътуваме до Йокохама, където спим и на 9 сутринта пътуваме до летище Нарита от Йокохама. за съжаление вече без паса, който ще е изтекъл предишния ден.

Според Хипердия най-евтиния ни вариант с влак от Йокохама до Нарита е в 6,58часа /полета ни е в 11,25/, с JR KeihinTohoku/ Negishi Line Local for OMIYA. За 53 мин. в 7,51ч. сме на Нипори, където трябва да сменим влака. В 7,58ч. т.е. 7 минути след пристигането на първия влак тръгва Keisei Skyliner 11 за Нарита Терминал 2, където пристигаме в 8,36.

Безпокоят ме тези 7 минути за трансфера дали ще са достатъчни :search:

Моля Самурайка и останалите, които са пътували и сменяли влак на Нипори да ми кажат дали има риск или да търся други варианти. Всъщност той е само един, но по-скъп с 1000 йени. С нарита експрес директно за час и половина сме на летището.... Или има и трети вариант. Изключвам автобуса заради риска от задръствания.

И един въпрос към Цветето. Колко време по-рано ти излезе ниската цена за Yokohama Bay Hotel, че в момента най-ниската цена е 148 евро /да зная дали да чакам/ и коя стая резервира. С изглед парк /която е най-евтина всъщност/ , но пак си се вижда и виенското колело, и залива, макар и по-странично или с изглед към залива / с по-висока цена/...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Супер програма! На 7ми ноември може да се видим в Нара.

 

За седем минути съм прехвърляла от влак на шинкансен, попътно вадейки фактура и изпишквайки едно джереме - седем минути са цяла вечност! Ниппори не е толкова голяма и JR линиите са успоредни на Кейсей - няма да е трудно прехвърлянето, дори с куфар. Още със слизането гледай за табелите насочващи към Кейсей и Skyliner.

Връзка към коментар

Първо резервирах чрез Hotels.com , и в момента имам купон за 15%, ако ти трябва. После през ММТ за малко по-ниска цена. Да ти призная, щях да го взема и за 150 евро - уникално място е! Това пише на резервацията ми от 25.02.  - Executive twin park view non smoking - 49 days advanced -  Стаята беше 1306 . Целия хотел е леко на чорчек спрямо брега, но точно срещу колелото. Букни с право на отмяна и дебни.

За Никко - можеш да си ползавате JRпаса. Ние така ходихме.

Програмата е много добра. 

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайка, супер, че ще можем да се видим :)  Преди това в Токио ще имаме среща с още един наш приятел българин, който работи в една от най-големите межд. компании там вече няколко години.

Успокои ме с тези 7 минути :)  Че в България те са нещо изключително относително. Особено пък за жп транспорт....

Цвете, благодаря, направих го :) .

Вече имаме резервация за хотела- 150 евро през букинг.

Ако се появи нещо по-добро като цена ще я анулирам.

В момента ММТ имат лятна промоция до 31 август за международните хотели в размер на 25%, но само за настаняване до 30 септември

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Самурайка, в другия форум беше постнала линк към един блог, който не съм срещал в тукашните теми, а мисля, че той дава уникално пълна информация за Япония.

Не зная дали дори някой пътеводител може да му съперничи.

Зная колко трудно е човек да събере на едно място пълна информация за дадена страна, но това което Саманта от Сингапур е направила е нещо наистина невероятно. 

Не съм срещал по-пълен с информация блог откакто чета в нета. 

Затова си и позволявам да пусна линк към него и то точно към страниците, с които Сам ме шашна   :)

Първата: трудно бихте намерили някъде повече информация отколкото тук.

Трипадвайзър и Форумът на Вински са  далеч, далеч назад :lol:

 

http://goawaysam.blogspot.bg/p/japan-f-guide.html

 

И втората, която е отправна точка към още десетки страници с информация. необходимо е само да кликнете върху текста, който Ви интересува

 

http://goawaysam.blogspot.bg/p/my.html

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не видях да е дискутиран въпросът с платежните инструменти. Български кредитни и дебитни карти, вървят ли в Япония? В условията на всички хотели, които съм резервирал пише, приемат VISA, че дори и Diners, но мога ли да се доверя и поне за нощувките да не нося допълнително кеш? Същата работа и по отношение на картови плащания с транспорт (автомати), супермаркети, забележителности и т.н. Доколко може да се разчита на картови плащания в Япония?

Връзка към коментар

С КК в Япония ударих яка греда.В повечето хотели може да се плаща с КК,но на всички други места чувах "Sorry,only cash!".

Даже се майтапех като ми го кажеха,че "Japan-the motherland of CASH!"При което ме питаха от къде сме и при нас навсякъде ли може да се плаща с КК.

Малко офтопик.Като се опитахме да гледаме снежни макаци в парка Жигокудани,а тях ги нямаше,питах служителите дали ги хранят.Те категорично ми отговориха,че маймуните живеят в естествена среда и не им се дава никаква храна.Не им повярвах и с право.Снощи гледах два филма за Япония по Nat Geo WILD,като вторият беше точно за Жигокудани.Та там обясниха,че през зимата макаците слизат да се топлят в онсена и да ядат оставената им храна,главно зърна,защото нямало да могат да прекарат зимата.

И тия японци се научиха да лъжат!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не съм имал проблем или отказ за плащане с КК никъде в Япония, от  големите им магазини, където правят допълнитени 3% намаление при плащане с Виза КК, както и в малките.

Последно си купих едни ножове от едно малко магазинче в Каназава, там  плащането мина през един таблет, на който имаше приставка където се прекарваше КК и на екрана излизаше място за подпис.

С дебитна левова също няма проблем където съм пробвал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В хотели, магазини, по- големи ресторанти КК вървят. На туристическите обекти  и повечето автомати, вкл. и за транспорт- само в брой. Аз също имах притеснения колко пари да носим кеш и сметнах някаква сума в евро /ден. Харчовете можеш да си прецениш за като в Европа + мааалко отгоре. Аз там се олях с пазаруването, като никога... :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дюк, ние имахме една кредитна карта, от твоята банка, ПИБ, нямахме проблем с плащанията,навсякъде я ползвахме, в хотела, в заведенията. Единствено нещо се беше объркако едно момиченце в един хем по-готин ресторант, където ходят доста чужденцие, та тя каза,че картата не може да мине. Интересното е,че не ни поиска ПИНа да си вкараме, явно това се оказа проблема. Ние се притеснихме и звъняхме на банката,казаха,че не е позволено плащане заради ПИНа. Момичето не говореше английски и така и не се разбрахме. Другаде обаче нямахме проблем, включително в изключително апокрифни закусвални с ниски цени. Ако в Киото ще ползвате рейс и нямате дневна карта,не забравяй да имаш по-дребни пари. Има как и да се развалят,има си машинка,но все пак....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.