Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте , огромна фенка съм на Япония. Много искам да поживея там някой ден. Просто ми е мечта от която не мога да се откажа вече с години. Искам да попитам какви са възможностите за живот и работа там? Как и каква работа можеш да си намериш особено като жена защото доколкото знам отношението към жените е различно. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Днес Премиера на Япония е направил изявление в Ню Йорк , че от 11.10 отпадат временните визи , както и дневното ограничение за пристигащи в страната.

 

The Prime Minister of Japan, Mr. Fumio Kishida, said in a speech in New York on Thursday that the country would again welcome tourists visa-free and remove the arrivals cap on October 11, 2022.

  • Харесвам 4
  • Браво 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, планирам пътуване в Япония и освен в Токио и Киото ми се иска да направим и 1 нощувка в Риокан, гледам, че има някакви с горещи извори, обаче нещо не успявам да се ориентирам и да намеря как да резервирам, в букинг няма, в разни сайтове не излиза изобщо availabilty за март/април, снимки малко, цени неясни... Та може ли някой да препоръча Риокан, в който е отсядал? 

Връзка към коментар

Няколко бързи въпроса 🙂

Някой може ли да препоръча фирма за "бисквитки"-рутери, които да позволяват добра скорост на wi-fi интернет за около 15-тина дни и, от която може да се направи поръчка предварително онлайн, за да може само да се "събере" от офис на летището? 🙂

Също и препоръки за фирма преносител на багаж от хотел-хотел хотел-летище и тн. 🙂

Линкове ще бъдат добре дошли, благодаря! :happy:

Връзка към коментар

Не помня, а и в записките не намирам, но на летището в Нарита имаше поне 2 фирми за изпращане на багаж.  2016г. Бисквитка - отново на летището.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Kosta Grudov каза:

Няколко бързи въпроса 🙂

Някой може ли да препоръча фирма за "бисквитки"-рутери, които да позволяват добра скорост на wi-fi интернет за около 15-тина дни и, от която може да се направи поръчка предварително онлайн, за да може само да се "събере" от офис на летището? 🙂

Също и препоръки за фирма преносител на багаж от хотел-хотел хотел-летище и тн. 🙂

Линкове ще бъдат добре дошли, благодаря! :happy:

На всяко летище има фирма за багаж. Попитай на информация къде се намира офиса. Много добра е услугата.

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 2.10.2022 г. в 11:21, illit каза:

Здравейте, планирам пътуване в Япония и освен в Токио и Киото ми се иска да направим и 1 нощувка в Риокан, гледам, че има някакви с горещи извори, обаче нещо не успявам да се ориентирам и да намеря как да резервирам, в букинг няма, в разни сайтове не излиза изобщо availabilty за март/април, снимки малко, цени неясни... Та може ли някой да препоръча Риокан, в който е отсядал? 

Здравей illit,

Аз силно препоръчвам Хаконе. Страхотно място да усетиш духа на Япония.

Нашият маршрут бе следният:

Отидохме на Shinjuku Station и на локарите си оставихме основния багаж. От тук има страхотен панорамен влак за Хаконе, Има два вида влакове стари и модерни препоръчвам вторите (на гарата предлагат и специални пакети за Хаконе) .

Тръгнахме рано сутринта. Пътува се около 2 часа, но пътя не се усеща. Пристигнахме на гарата в Хаконе и от там с автобус до Lake Ashi Pleasure Boat Moto-hakone Port. Местността е уникална. Имахме щастието да случим хубаво време и всички гледки бяха невероятни. Видяхме Фуджи в пълната му красота. В тази местност се намира и Hakone Shrine. Много красив и известен сред месните. Тук е мястото да направя една препоръка, избягвайте почивните дни мястото е любимо за уикенд разходки на японците.

От тук след кратка разходка се качихме на кораб, който ни закара до другата страна на езерото Togendai Station. Това, освен пристанище е и лифт станция, с която се отива до Owakudani. Място с многобройни гейзери изпускащи пара и сяра. Тук се правят и известните черни яйца, които се варят в гейзерите. Излишно е отново да казвам, че мястото е уникално с невероятна гледка към Фуджи. От същата станция хванахме друг лифт, които ни свали от другата страна на планината в Gora. Тук може да си направите специална програма има много за гледане стига да имате време. Предвижването става с автобуси и е лесно.

Ние избрахме да нощуваме в Mount View Hakone. Среден клас хотел, в които може да се усети автентичната обстановка. В Gora има страхотно разнообразие от бутикови, луксозни и по-приемливи риокани. Кой каквото търси.

В нашия си взехме традиционна стая с татами. В хотела е прието да се ходи основно с кимоно.

Има общи бани, но ако решите може да си поръчате на място и самостоятелна баня. Малко басейнче 2Х2 на открито, баня и съблекалня. Това е със запазен час само за вас. Ние си я запазихме веднага след вечерта и след нея по леглата. Относно храната, надмина очакванията ми. Бяхме за една вечер имахме вечеря и закуска, но това ми беше достатъчно. На другия ден обрано на автобуса до гарата от там влака и отново в Токио.

Като цени бяхме януари 2020 Хотела беше 510 лв. за 1 нощувка за двама души (но на 3,4 януари по-нова година) и грубо още 300 лв. пътни.

Малко е натоварено като програма, но не разполагахме с повече време, но определено си заслужаваше.

Надявам се да съм бил полезен

DSC_0094.JPG

DSC_0098.JPG

DSC_0147.JPG

DSC_0169.JPG

DSC_0187.JPG

DSC_0208.JPG

DSC_0232.JPG

DSC_0310.JPG

DSC_0326.JPG

DSC_0349.JPG

DSC_0363.JPG

DSC_0369.JPG

DSC_0410.JPG

DSC_0428.JPG

DSC_0449.JPG

DSC_0451.JPG

  • Харесвам 10
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, Kosta Grudov каза:

Няколко бързи въпроса 🙂

Някой може ли да препоръча фирма за "бисквитки"-рутери, които да позволяват добра скорост на wi-fi интернет за около 15-тина дни и, от която може да се направи поръчка предварително онлайн, за да може само да се "събере" от офис на летището? 🙂

Също и препоръки за фирма преносител на багаж от хотел-хотел хотел-летище и тн. 🙂

Линкове ще бъдат добре дошли, благодаря! :happy:

Препоръчвам това: https://www.japan-wireless.com/en/rates

Отлично покритие и добра скорост. С тях се разбираш да ти го доставят на избраната от теб гара. Получаваш го заедно с плик и указания как да го върнеш по пощата. Лесно и удобно.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Vigo, безкрайно много благодаря, направо ме пренесе с гледките. 

Ще изнахалствам с още един въпрос - спряла съм се на няколко хотела в Токио, кой според вас е най-удобен като локация за разглеждане и съответно като район за вечеря ( ще сме бюджетни, т.е. не ресторанти, а супермаркети и подобни) и разходка: 

Comfort Inn Tokyo Roppongi, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Tokyu Stay Aoyama Premier, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Monterey Hanzomon, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Ще ходим с приятели и организацията се пада на мен, затова се притеснявам в повече от нужното дали ще сме близо до метрото, за да ни е удобно разглеждането- ще се влачим 8 човека и ми се иска да сведа прекачванията из транспорта до минимум. Бях чела, че е добре да сме до Yamanote line, но дали има такова голямо значение? 

JR PASS ще поръчаме, но ако правилно разбрах, той се ползва извън града, а в Токио има някакви други карти? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, illit каза:

Vigo, безкрайно много благодаря, направо ме пренесе с гледките. 

Ще изнахалствам с още един въпрос - спряла съм се на няколко хотела в Токио, кой според вас е най-удобен като локация за разглеждане и съответно като район за вечеря ( ще сме бюджетни, т.е. не ресторанти, а супермаркети и подобни) и разходка: 

Comfort Inn Tokyo Roppongi, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Tokyu Stay Aoyama Premier, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Monterey Hanzomon, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Ще ходим с приятели и организацията се пада на мен, затова се притеснявам в повече от нужното дали ще сме близо до метрото, за да ни е удобно разглеждането- ще се влачим 8 човека и ми се иска да сведа прекачванията из транспорта до минимум. Бях чела, че е добре да сме до Yamanote line, но дали има такова голямо значение? 

JR PASS ще поръчаме, но ако правилно разбрах, той се ползва извън града, а в Токио има някакви други карти? 

В Токио си взимахме дневни карти за метрото и пътувахме само с метро, изобщо не бяха скъпи. Нещо от рода на 2-3 лева. Вижте си на картата дали има метро близо до хотелите, които сте харесали или в самото описание на хотелите. Точно къде ще нощувате според мен няма особено значение, така или иначе забележителностие са пръснати из града и във всички случаи ще обикаляте.  Ние си активирахме JR pass след като прекарахме няколко дни в Токио и тръгнахме към Нара и Киото. По ресторантите изобщо не е скъпо /е, поне ние като бяхме не беше скъпо - 2019 г./, първата вечер платихме 60 лв. за 4 човека със сериозно ядене и пиене. Ето малко снимки и от мен 🙂 

 

DSC09874.JPG

 

DSC09917.JPG

 

DSC09980.JPG

 

DSC00054.JPG

 

DSC00099.JPG

 

DSC00138.JPG

 

DSC00190.JPG

 

DSC00199.JPG

 

DSC00286.JPG

 

DSC00488.JPG

 

DSC00768.JPG

  • Харесвам 20
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 9.10.2022 г. в 22:40, illit каза:

 

Ще изнахалствам с още един въпрос

Здравей,

Щом сте бюджетни, бих ви препоръчала да погледнете в AirBnB - може да намерите нещо по-подходящо. В супермаркетите продават готова пакетирана храна - т.нар. бенто , които са вкусни и удобни. Както и Ева каза - ресторантите не са скъпи, стига да търсите по-масов тип - хората масово ядат навън и има огромно количество ресторантчета, целящи да те нахранят бързо и евтино. Има и много, които те омайват с атмосфера и обслужване, но там цените не са бюджетни. От пръв поглед се разбира кое кое е.

JRpass важи за всички влакове на държавните железници (без частните линии и метро) и причината много хора да препоръчват да се отсяда по кръговата линия Яманоте е именно, защото може да се ползва паса и тя отвежда до основните забележителности на Токио. Но това е за хора с двуседмични пасове или с къса програма от една седмица и си активират паса още на летището. Ако ще го активирате след Токио - тогава си вземете карти за метрото, още на летището. Следпандемично има промени във видовете и цените на картите за метро, така че може би няма да съвпаднат точно с опита на хората в темата, но има достатъчно видове, които комбинират билет от летището до Токио и едно-дву-или трпдневна карта за метро.

https://www.tokyometro.jp/lang_en/ticket/value/index.html

 

За лесна организация и ориентация - всеки път поглеждай в мапса на кой изход трябва да излезете от всяка гара - като приближиш достатъчно си излизат номерата на изходите и можеш да видиш точно къде да излезеш. Просто правейки програмата за деня на едно листче си отбелязвай линия на метрото (цвят) на който трябва да се качите, гара на която да слезете (име и номер) и изход за излизане - и всичко ще е лесно. И гледай табели. Всичко си пише. Успех!

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
На 9.10.2022 г. в 16:40, illit каза:

Vigo, безкрайно много благодаря, направо ме пренесе с гледките. 

Ще изнахалствам с още един въпрос - спряла съм се на няколко хотела в Токио, кой според вас е най-удобен като локация за разглеждане и съответно като район за вечеря ( ще сме бюджетни, т.е. не ресторанти, а супермаркети и подобни) и разходка: 

Comfort Inn Tokyo Roppongi, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Tokyu Stay Aoyama Premier, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Hotel Monterey Hanzomon, Токио – Обновени цени 2022 (booking.com)

Ще ходим с приятели и организацията се пада на мен, затова се притеснявам в повече от нужното дали ще сме близо до метрото, за да ни е удобно разглеждането- ще се влачим 8 човека и ми се иска да сведа прекачванията из транспорта до минимум. Бях чела, че е добре да сме до Yamanote line, но дали има такова голямо значение? 

JR PASS ще поръчаме, но ако правилно разбрах, той се ползва извън града, а в Токио има някакви други карти? 

Ние, нашето семейство, бяхме отседнали в хотел Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro, Токио. Много удобен като местоположение ни беше. При пристигането на летище Нарита, активирахме JR PASS, а и в този час и минута се качихме на Яманоте, и влакът ни беше директен до метростанцията, отстояща на 200 м от хотела. Не всички маршрути на влака се движат по един и същ начин, обаче. Наистина трябва да се търси най-близкият изход. И да не го намерите по картите, които са безброй в метростанцията, има служебни лица, които ще ви упътят. Имах чувството, че  изходите от метростанцията отстоят на километър един от друг. Хотелът беше чист, стаята големичка, е третото легло се опираше в стената от едната страна, но не беше проблем. Банята голяма, антре и гардероб имаше и бяха достатъчни по размери. Има и заведения за хранене, естествено. Магазини и магазинчета за храна и напитки, безброй има на всякъде. Бенто кутии също, с каквото си пожелаете. Искам да кажа, добро попадение беше. При дъждовно време от хотела се предоставят безплатно чадъри, които се връщат в края на деня. Настаняването започва в точно определения час, който предлага хотела. Политиката на хотела и нашият вид настаняване изискваше блокиране на пари почти равна на същата сума за престоя ни, от банкова карта. Нашата беше дебитна. Парите ни бяха отбокирани две-три седмици след като се върнахме. Всеки ден си разделяхме на сектори площта на Токио, (както тортите, на порции),  заключена от тази кръгла/елепсовидна линия Яманоте, и разглеждахме забележителностите, в съответният сектор. Ползвахме паса и да отидем до Киото в рамките на един ден. Един ден се разхождахме на остров Одайба. За там си бяхме купили еднодневна карта. Пасът за там не важеше. На острова, има нужда от карта, а не от единични билети, защото се слиза и качва многократно на влака, за да се посетят различни места. Пешеходно не е удобно. Може и да намерите някъде там и трионът, който се вижда на моята профилна снимка. Не може и аз да не се похваля със снимки. Успех! 

 

IMGP3229.JPG

PIC_2399.JPG

PIC_2409.JPG

PIC_2388.JPG

IMGP3249.JPG

CAM_0084.JPG

IMGP3298.JPG

 

IMGP3417.JPG

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 11 часа, samuraika каза:

 

Здравей, samuraika!

Снощи си мислих за теб и още няколко пъти. Беше ми домъчняло, че отсъстваш от форума. Радвам се, че си тук, защото твоите съвети са безценни. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 11.10.2022 г. в 17:23, rdd каза:

Здравей, samuraika!

Снощи си мислих за теб и още няколко пъти. Беше ми домъчняло, че отсъстваш от форума. Радвам се, че си тук, защото твоите съвети са безценни. 

🤗
Тук съм, поглеждам от време на време, но не можех да съм полезна с нищо - нито можеше да се пътува до Япония, нито пък аз пътувах на някое интересно място, че да споделям.

Надявам се сега като отвориха страната да има защо да се вклювачвам по-често.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 2 часа, samuraika каза:

🤗
Тук съм, поглеждам от време на време, но не можех да съм полезна с нищо - нито можеше да се пътува до Япония, нито пък аз пътувах на някое интересно място, че да споделям.

Надявам се сега като отвориха страната да има защо да се вклювачвам по-често.

Aз рядко съм полезен с нещо във форума, но това не ми пречи да пиша постоянно какво ли не!

 

🙂

  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

@samuraika, аз поне, се надявам да се включваш по-често 🤩

След като отново "отвориха" Япония, мога с чиста съвест да продължавам с планирането на три пъти отлаганото пътуване😉 .

Но снощи с ужас установих, че датите на френската пролетна ваканция за нашия район догодина (22 април - 8 май) съвпадат със Златната седмица 😱.

Та, въпросът е - колко е голяма тарапаната по това време и дали изобщо има шанс някой гайджин-турист да се вреди (предполагам, и цените ще са като за Златна седмица), или да отлагам за юни (което ми е за момента план В)?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Роца каза:

@samuraika, аз поне, се надявам да се включваш по-често 🤩

След като отново "отвориха" Япония, мога с чиста съвест да продължавам с планирането на три пъти отлаганото пътуване😉 .

Но снощи с ужас установих, че датите на френската пролетна ваканция за нашия район догодина (22 април - 8 май) съвпадат със Златната седмица 😱.

Та, въпросът е - колко е голяма тарапаната по това време и дали изобщо има шанс някой гайджин-турист да се вреди (предполагам, и цените ще са като аза Златна седмица), или да отлагам за юни (което ми е за момента план В)?

Аз ходих 2019 година точно по време на Златната седмица и ми беше окей. Само за шинкансените трябваше да си вземам места. Но пък беше преди ковид време и тогава може би имаше доста повече туристи.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.10.2022 г. в 14:45, Брани каза:

Aз рядко съм полезен с нещо във форума, но това не ми пречи да пиша постоянно какво ли не!

 

🙂

Аз вложих цялата си житейска мъдрост и опит в темата за гладенето. Смятам приносът ми към човечеството за завършен, вече мога да си почивам и от време на време да дискутирам дребни тривии от сорта на - струва ли си да се ходи до Каназава и като имат толкоз много вишни японците що не правят вишновка...

 

На 13.10.2022 г. в 17:31, Роца каза:

 

 

Но снощи с ужас установих, че датите на френската пролетна ваканция за нашия район догодина (22 април - 8 май) съвпадат със Златната седмица 😱.

 

ХИч не се впеатлявай с тая Златна седмица! Таз година и бронзова няма да е даже, на боядисана пластмаса ще бие...с тая рекордно ниска йена е рай за чужденците тук, а японците ще си седят по къщите щот им е скъпо.
Майтапа на страна - обикновенно Златната седмица изобщо не е проблем - има два дни, когато има пик на резервациите по влакове и самолети - на отиване и на връщане. Има и малко повечко хора по забележителностите, но сега няма да се усети, защото външните посещения не са на нивата от предните години. В Китай още гонят нулева ковид политика и само това ти маха едни 40% от навалицата. Напротив - планирай си на воля, сега е момета - с ниска йена и малко външен туризъм.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, samuraika каза:

ХИч не се впеатлявай с тая Златна седмица! Таз година и бронзова няма да е даже, на боядисана пластмаса ще бие...с тая рекордно ниска йена е рай за чужденците тук, а японците ще си седят по къщите щот им е скъпо.
Майтапа на страна - обикновенно Златната седмица изобщо не е проблем - има два дни, когато има пик на резервациите по влакове и самолети - на отиване и на връщане. Има и малко повечко хора по забележителностите, но сега няма да се усети, защото външните посещения не са на нивата от предните години. В Китай още гонят нулева ковид политика и само това ти маха едни 40% от навалицата. Напротив - планирай си на воля, сега е момета - с ниска йена и малко външен туризъм.

Не можеш да си представиш какъв мед ми покапа на душата, като прочетох това 😍! Ще се пие саке напролет! 

Вярно, че все забравям, че към вас има много китайски туристи. То и при нас ги има, де, ама сигурно са по-малко.

 

@Plamsi, благодаря и на теб за отзива! 🙂 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Въпрос относно обмяната на пари - всички казват, че йената е рекордно ниска в момента - заслужава ли си закупуване на йени в момента от България или към пролетта нещата ще бъдат ок и на място на летището да се обменя? Знам, че това е трудно предвидимо, но все пак 🙂
И още нещо - ако се обменят на място в Япония - от каква валута е най-добре да се сменя? Долари, евро? Предполагам левове едва ли 🙂

Връзка към коментар
преди 21 часа, Kosta Grudov каза:

Въпрос относно обмяната на пари - всички казват, че йената е рекордно ниска в момента - заслужава ли си закупуване на йени в момента от България

Е ти нищо не попита приятелю....
Ако трябва да фърля боб, погледна утайката в кафето си, загледам звездите и т.н. - не я виждам тая йена да се замогне. Лихви няма да се вдигат, поне не с някакви значими нива , а опитът на националната банка да вдигне йената като изкупи голямо количество резултира в едно мимолетно прескачане в кривата надолу (струващо няколко трильона). Уж като почнат да идват могото туристи и почнат да купуват многото йени щяло да се усети, но най-много да спре пропадането надолу. Мисля, че ще се застопори на ок. 150 йени за длар/евро . Каквото и да смениш вна летището - все едно. Само да не е лев.

 

@Роца Ти да видиш! Дръж ме в течение как върви планирането, моля. Само да кажа, че пека на бавен огън твоя съученик за един Тайланд в края на март. Жилав е, обаче...

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 час, samuraika каза:

 

@Роца Ти да видиш! Дръж ме в течение как върви планирането, моля. Само да кажа, че пека на бавен огън твоя съученик за един Тайланд в края на март. Жилав е, обаче...

@samuraika, не успяхме да се запознаем на летището в Доха в началото на септември, но смятам да го направим през април 2023 г. Гледам за билети към 14.04 -30.04.2023 г. Планирам да бъда в района на Киото, като се разходя из района - Осака, Кобе, Нара и т.н. Много ще се радвам да се запознаем. Ако е рекъл господ! Само да не излезе неустоимо предложение за нещо към Перу или Сингапур-Австралия, че и те са доста напред в листа. 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Pantelej Putnik каза:

@samuraika, не успяхме да се запознаем на летището в Доха в началото на септември, но смятам да го направим през април 2023 г. Гледам за билети към 14.04 -30.04.2023 г. Планирам да бъда в района на Киото, като се разходя из района - Осака, Кобе, Нара и т.н. Много ще се радвам да се запознаем. Ако е рекъл господ! Само да не излезе неустоимо предложение за нещо към Перу или Сингапур-Австралия, че и те са доста напред в листа. 🙂

Може да споделиш, ако намериш нещо на нормални цени. Че аз поне виждам едни за по 1000 евро двупосочен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 51 минути , ivailo_radev каза:

Може да споделиш, ако намериш нещо на нормални цени. Че аз поне виждам едни за по 1000 евро двупосочен.

Засега съм стигнал докъм 650-700 евро, но искам още по-надолу. Гледам и нещо от рода Атина-Сингапур-Осака (Scoot) или през Хонг Конг към Осака. Ти за кои дати гледаш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, samuraika каза:

 

@Роца Ти да видиш! Дръж ме в течение как върви планирането, моля. Само да кажа, че пека на бавен огън твоя съученик за един Тайланд в края на март. Жилав е, обаче...

Мажи го с малко марината от време на време 😉 Аз така процедирам с Роцев - дълго време на тих огън и от време на време - малко мед и лимон 🤣 

Ще те държа в течение, разбира се! (даже вече съм измислила и името на темата 😉 ). И не съм забравила, че имаме уговорка за саке заедно от има-няма 10 години насам. 🙂 

Засега планът е да тръгнем на 20 април след работа (харесала съм си един полет Париж-Токио в 23ч, ама струва майка си и баща си!) и да летим обратно по някое време на 08 май (така че вечерта да сме си вкъщи и да поемем бодро (или не) на работа/лекции на другата сутрин). Дано този път нищо не ни мине път!

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Benittaaa
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.