Прескочи до съдържание

3/4 дни в Cinque Terre през Април/Май


Гост

Препоръчани мнения

Бяхме там със съпругата ми през септември 2012. Мястото, където отседнахме: http://www.lavignadigigi.it/в Манарола. Изключително приятен човек. Чисто и уютно без излишен лукс, но с всичко необходимо, баня и тоалетна в стаята, без закуска, но какво по- хубаво от това да изпиеш едно капучо с корнето на плащадчето мързеливо сутринта. Джиджи прави местно вино в малка винарна точно под къщата и ни почерпи с една бутилка от неговото вино. Много приятно леко и непретенциозно вино, което продава по пазарите. Манарола до Риомаджиоре задължително по пешеходният Via D'Amore, а който има желание може да си заключи любовта там. От Риомаджиори влакче до другите, което е като трамвай на всеки 20 минути. Като цяло Корниля, Манарола, Вернаца  и Риомаджиоре са прекрасни от петте. Диви и по скалите. Монтеросо е вече по- равнинно, по- голямо и не толкова впечатляващо. Помня, че в Корниля закусвахме на малкото селско площадче в събота сутринта и беше прекрасно. Сенчесто, с плътно прилепени маси, бавно църцорещо фонтанче и мързел и ленност по лицата на неколцината други опънали се по столовете.

Ако си с кола, те се паркират извън селцата, вътре могат само местно живущите да влизат с коли.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не знам дали е това е правилната тема, но все пак заинтересованите може да имат едно наум - Италия смята да ограничи туристите в Чинкуе тере, преди напливът да е разказал играта на района. 

 

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/17/italy-to-impose-limits-on-visitors-to-cinque-terre-with-tourist-ticket-system

 

На сайта на Чинкуе тере има съобщение, че през 2016 год няма да има никакви отраничения за брой посетители. Посочва се, че информацията за лимитиран достъп на туристи е некоректна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На сайта на Чинкуе тере има съобщение, че през 2016 год няма да има никакви отраничения за брой посетители. Посочва се, че информацията за лимитиран достъп на туристи е некоректна.

 

 

Това е една чудесна информация :) Grazie!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте :) Малко помощ за предвижването ми от летището в Геноа до Рапало, моля.

 

Пручванията ми показаха:

 

Първо, Volabus до Genova Brignole station.

 

http://www.airport.genova.it/v2/index.php?option=com_content&id=67&Itemid=136&lang=en

 

AIRPORT TERMINAL - BRIGNOLE RAILWAY STATION
05.50 - 06.25 - 07.00 - 07.40 - 08.20 - 09.05 - 09.45 - 10.25 - 11.05 - 11.50 - 12.30 - 13.15 - 13.50 - 14.35 - 15.15 - 15.55 - 16.45 - 17.25 - 18.10 - 18.45 - 19.30 - 20.15 - 21.10 - 22.05 - 23.05

 

Второ, влак:

 

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=JW9nQ1tznfA7

 

Departure Arrival Duration Train Offer Price
Solution 1 Departure
11:21Genova Brignole
Arrival
12:06Rapallo
Duration
00:45
Train
Regionale
11241
3.40 €
 
 
 
Recupera tabella prezzi
Solution 2 Departure
11:51Genova Brignole
Arrival
12:39Rapallo
Duration
00:48
Train
Regionale
11243
 
3.40 €
 
 

и т.н.

 

Правилно ли разсъждавам?

 

За обратното - същото, като от Genova Brignole хващам влакче до Piazza principe, а после до летището. 

 

Правилно ли разсъждавам?

 

:)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

опитвам се да се ориентирам за еднодневна разходка в средата на април от Пиза до Cinque Terre, какво ви е мнението за следното:

 

сутринта раничко се мятаме на влакчето и слизаме на La Spezia и оттам на Riomaggiore; къде пеша, къде с влак обикаляме през селищата до Monterosso; следобяда се мятаме на корабчето и отиваме до Portovenere... поразглеждаме и там, после автобуса към La Spezia и късно вечерта към Пиза

 

как ви се струва, много ли е за 1 ден? трябва ли да отрежем Portovenere? как е положението с корабчетата, трябва ли да се купуват билети предварително или не? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направете го, ще ви стигне времето.  До Портовенере не съм ходил, но е близо до Риомаджоре и Ла Специя като гледам, вероятно ще го сместите и него

Връзка към мнение

Здравейте :) Малко помощ за предвижването ми от летището в Геноа до Рапало, моля.

 

Пручванията ми показаха:

 

Първо, Volabus до Genova Brignole station.

 

http://www.airport.genova.it/v2/index.php?option=com_content&id=67&Itemid=136&lang=en

 

AIRPORT TERMINAL - BRIGNOLE RAILWAY STATION
05.50 - 06.25 - 07.00 - 07.40 - 08.20 - 09.05 - 09.45 - 10.25 - 11.05 - 11.50 - 12.30 - 13.15 - 13.50 - 14.35 - 15.15 - 15.55 - 16.45 - 17.25 - 18.10 - 18.45 - 19.30 - 20.15 - 21.10 - 22.05 - 23.05

 

Второ, влак:

 

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=JW9nQ1tznfA7

 

Departure Arrival Duration Train Offer Price
Solution 1 Departure
11:21Genova Brignole
Arrival
12:06Rapallo
Duration
00:45
Train
Regionale

11241

3.40 €
 
 
 
Recupera tabella prezzi
Solution 2 Departure
11:51Genova Brignole
Arrival
12:39Rapallo
Duration
00:48
Train
Regionale

11243

 
3.40 €
 
 

и т.н.

 

Правилно ли разсъждавам?

 

За обратното - същото, като от Genova Brignole хващам влакче до Piazza principe, а после до летището. 

 

Правилно ли разсъждавам?

 

:)

 

Аз пак да си задам въпросчето, че се загуби в калабалъка... 

Връзка към мнение

Аз пак да си задам въпросчето, че се загуби в калабалъка... 

Аз не съм много запозната, ама така както виждам трябва с Volabus да идеш до Genova piazza Principale и от там с регионален влак за 3,40 евро да се придвижиш до Рапало.

За разписанията на влаковете виж Trenitalia. 

Връзка към мнение

ааа, картите са описани тук:

 

http://www.parconazionale5terre.it/Ecinque-terre-card.php

 

като гледам предлаганите услуги много не ми трябват, ама това 'access to the park area' ме смущава; та се чудя може ли без карта или не...

 

 

присетих се и за влакчетата - на единични билети ли трябва да се кара или има някакъв целодневен билет да речем

Връзка към мнение

Тези карти са, ако искаш да минеш пеша по маршрута между 5-те селца. Горещо препоръчвам. Уникални гледки. Маршрута не е от леките, има изкачвания и спускания,...но гледките са уникални. По спомен към 11-13км е маршрута.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно можеш да си купуваш билети от гара до гара и да разглеждаш градчетата, картата дава достъп до парка и пътеките, аз лично ползвах само Via Del Amore и автобуса до Corniglia.

Връзка към мнение

Дилемата/домашното/ е: пеша или с влакчето. Твърдо за пеша. Няма такива гледки. Влакчето е почти в тунели между селцата и остават единствено гледките от селцата. 

Връзка към мнение

Добре е и да се провери да няма затворени пътеки, защото се случва.

От влака почти нищо не се вижда, да, но е много яко, защото тунелите са баш над морето и на места се чува тътена на вълните.

Връзка към мнение

Благодаря! Изобщо не съм си подготвила домашното. Дано моята спътничка е по-съвестна... :)

Ти не разчитай много на спътничката :-)

Видях, че има такава карта, ама не задълбах какво включва.

Аз ровя за лодки, пък останалото ще разбера на място. На този етап знам, че има лодка Рапало-Портофино и последната е в 15 ч, а връщане 17 ч, ако не решим с влак или автобус да е. Като наближи време ще разпитам хоста. Те ще знаят.

От Рапалло до Монтросо и Портовенере има лодка на 1 май, ако времето е хубаво. Престой за час в Монтросо и 3 часа в Портовенере.

Иначе има лодки из селцата на Чинкуе тере.Тъй че ще имаме възможност да щъкаме и с лодка и с влак. Стига времето да е добро и морето спокойно.

За сега толкова от мен. За пивници и тратории ще мислим на място, като разпитам местните къде ходят. Една вечер предлагам да си устроим вечеря на верандата. Аз ще приготвя паста, добра съм на това.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ти не разчитай много на спътничката :-)

Видях, че има такава карта, ама не задълбах какво включва.

Аз ровя за лодки, пък останалото ще разбера на място. На този етап знам, че има лодка Рапало-Портофино и последната е в 15 ч, а връщане 17 ч, ако не решим с влак или автобус да е. Като наближи време ще разпитам хоста. Те ще знаят.

От Рапалло до Монтросо и Портовенере има лодка на 1 май, ако времето е хубаво. Престой за час в Монтросо и 3 часа в Портовенере.

Иначе има лодки из селцата на Чинкуе тере.Тъй че ще имаме възможност да щъкаме и с лодка и с влак. Стига времето да е добро и морето спокойно.

За сега толкова от мен. За пивници и тратории ще мислим на място, като рапчитам местните къде ходят. Една вечер предлагам да си устроим вечеря на верандата. Аз ще приготвя паста, добра съм на това.

 

Нито копче против предложеното  :lol:

Връзка към мнение

Значи... Ние с Мили смятахме в едната посока с корабче, в обратната - с влакче. Сега не ми е ясно къде да набутаме скитането пеша... :lol:

Няма къде да го набуташ, защото най- приятната част на пътеката е затворена до 2018 год. Via dell' amore е затворена след пороите преди година, две.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Няма къде да го набуташ, защото най- приятната част на пътеката е затворена до 2018 год. Via del amore е затворена след пороите преди година, две.

 

Знаех си аз, че моята спътничка си е написала домашното... Мързел! Аз :) Благодаря! 

Връзка към мнение

Освен това доста народ се юрна до Петте земи през април, та ще имаме прясно инфо за селцата.

 

Между другото аз май пристигам в Рапало след теб, малко след един. Ще гледам да се ориентирам бързо до квартирата, та да се котираме за лодката до Портофино в 15 ч, а може и по-ранна. Прати ми на лични твоето разписание и тел.номер, да видим къде ще се засечем.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Освен това доста народ се юрна до Петте земи през април, та ще имаме прясно инфо за селцата.

 

Между другото аз май пристигам в Рапало след теб, малко след един. Ще гледам да се ориентирам бързо до квартирата, та да се котираме за лодката до Портофино в 15 ч, а може и по-ранна. Прати ми на лични твоето разписание и тел.номер, да видим къде ще се засечем.

 

Слушам :) Всъщност, аз съм късметлийка, че British Airways изместиха полета доста по-рано сутринта - много приятна изненада. Не искам повече изненади, де :) P.S. Телефонът ми го имаш в подписа ми от хилядите мейли във връзка с Мианмар... хах

 

П.П. Пращане на мейл е по-сигурно - винаги ще го видя... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.