Прескочи до съдържание

Тенерифе -търся практична информация


rosina

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Roberto Baggio каза:

Реших да попитам в тази тема за съвет.Гледам добри цени за средата на Януари до Тенерифе ( 200 лв. през Барселона) и се чудя дали да купувам. Цената ми се вижда добра, но пък има три месеца до тогава, а ситуацията е много динамична ( отваряне, затваряне, кое ще работи, кое не и т.н.). От друга страна, не знам и каква е тенденцията на цените за тази дестинация - мога ли да очаквам подобни цени и след месец/два или сега е изгодният момент да се купува? 

Това 200 лв през Барселона е малко относително за цената. На теория не е лоша цена, ама какво включва - прикачване на същия ден и багаж? Пресен пример (ОК - явно промо билети, ама все пак) - до Фуертевентура (цените бяха същите и за Тенерифе), през Италия по 10 евро/20лв. на отсечка, т.е. 80лв. двупосочно, без багаж, с нощувка в Италия и в двете посоки (нощувката е търсен ефект, че не обичам да рискувам голямо закъснение на low-cost). 

През годините за същата отсечка (София - Барселона - Канарски о-ви) съм плащал около 700лв за 2ма възрастни и бебе с голям багаж, т.е. без багаж и бебешка такса пада под 200 на човек, ама е съпоставимо (това до Тенерифе).
Също, преди малко повече години по около 340 лв на човек, пак през Барселона, ама до Лансароте, което от днешна гледна точка ми се вижда доста. 

Настоящите през Италия за WizzAir на всички отсечки, старите полети, през Барселона са Wizz до там и после Ryan до островите 
 
 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , stormbringer каза:

Това 200 лв през Барселона е малко относително за цената. На теория не е лоша цена, ама какво включва - прикачване на същия ден и багаж? Пресен пример (ОК - явно промо билети, ама все пак) - до Фуертевентура (цените бяха същите и за Тенерифе), през Италия по 10 евро/20лв. на отсечка, т.е. 80лв. двупосочно, без багаж, с нощувка в Италия и в двете посоки (нощувката е търсен ефект, че не обичам да рискувам голямо закъснение на low-cost). 

През годините за същата отсечка (София - Барселона - Канарски о-ви) съм плащал около 700лв за 2ма възрастни и бебе с голям багаж, т.е. без багаж и бебешка такса пада под 200 на човек, ама е съпоставимо (това до Тенерифе).
Също, преди малко повече години по около 340 лв на човек, пак през Барселона, ама до Лансароте, което от днешна гледна точка ми се вижда доста. 

Настоящите през Италия за WizzAir на всички отсечки, старите полети, през Барселона са Wizz до там и после Ryan до островите 
 
 

Да, прав си, че не уточних. Цената е само с ръчен багаж, не ни трябва друг. Полетите са в един ден и в двете посоки, с приемлив, според мен, престой (3 часа и половина в едната посока, 6 часа в другата). Нощувка в случая за мен би била минус, т.е. предпочитам малко по-скъпи билети, но в един ден пред по-евтини, но с нощувка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.10.2021 г. в 9:49, Roberto Baggio каза:

Реших да попитам в тази тема за съвет.Гледам добри цени за средата на Януари до Тенерифе ( 200 лв. през Барселона) и се чудя дали да купувам. Цената ми се вижда добра, но пък има три месеца до тогава, а ситуацията е много динамична ( отваряне, затваряне, кое ще работи, кое не и т.н.). От друга страна, не знам и каква е тенденцията на цените за тази дестинация - мога ли да очаквам подобни цени и след месец/два или сега е изгодният момент да се купува? 

Според мен е ок цената,две посоки,нали?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По спомен и на нас ни излезе толкова, но имахме и втори ръчен багаж. Билети купихме месец преди пътуването за точно определени дати.  Тенерифе е офшорна зона и си понакупихме парфюми и козметика. Имайте го предвид.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за помощта. @Alexander, точно това ме интересуваше - дали това е оптималната цена и насетне  моето кумене и моткане може да доведе само до покачване на цената на билетите.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, магеланци!

Нашата група от трима младежи (на по 20г.) каца в Тенерифе (Юг) на 29.01.2022 в 19:20 и излита на 02.02.2022 в 10:20 от същото летище. Имаме три пълни дни и се чудим как да направим програмата, за да ги използваме най-пълноценно. Обсъждаме кога и какво да посетим, както и дали да спим на едно и също място или примерно всеки ден на различно (в зависимост от маршрутите). Предвид прочетеното, явно ще бъдем с кола под наем. От местата за посещение сме набелязали: Loro Parque, Анага парк, национален парк "Тейде" (вулкана), селцето Masca и The Cueva del Viento. Ще се радваме, ако някой от Вас даде идеи как да структурираме програмата ни.

Благодарим предварително! 😊

Връзка към коментар

Не виждам какво има да се структурира, след като сте избрали местата за посещение, а времето е повече от оскъдно, даже не знам как  ще успеете, освен ако под Маска не визираш само да я видите от пътя. Всичко от изброеното, без пещерата  отнема поне 4-5 часа + пътя.

 

Карайте подред на номерата и по важност, за пещерата свършват билетите и вземете от сега.

Не виждам никакъв смисъл да спите на различни места, всяко местене, влизане и излизане е време.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 7.01.2022 г. в 21:54, r_nikolov1 каза:

...

национален парк "Тейде" (вулкана), ...

Няма свободни часове до 12 февруари, вкл.

Но е добре да се проверява периодично - понякога се освобождават по 2-3 места.

https://reservasparquesnacionales.es/

 

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Alexander каза:

Това е само за самия връх, не е задължително да се качват. 

Да, така е.

Ама аз нали съм си планинар/алпинист. :wink:

 

@Alexander, не ме разсейвай сега.

Чета ти тази тема: :clapping:

Guachinches/местни кръчми в Тенерифе. - Испания - Магеланци (magelanci.com)

 

Чета и се ... давя... не смогвам да преглъщам...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Alexander каза:

Това е само за самия връх, не е задължително да се качват. 

Точно така! От горната станция на лифта тръгваха 3 пътеки (доколкото си спомням) и само тази, която отива до самия връх, беше с пропуск.

Но дори и да нямате пропуск, има други хубави пътеки с добри гледки. Така че пак си струва да се качите до горе.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , Velyana каза:

Знам, че е субективно, но някой да е бил в Гран Мелиа в Тенерифе? Дали може да каже мнение? Чудим се между нея и един друг хотел и нещо не можем да вземем окончателно решени😂

Ако става дума за Gran Meliá Palacio de Isora, аз съм бил, както и още 1-2 човека от форума.

Ако е този хотел, какво те интересува?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Alexander каза:

Ако става дума за Gran Meliá Palacio de Isora, аз съм бил, както и още 1-2 човека от форума.

Ако е този хотел, какво те интересува?

 

Да , точно той ме интересува. Има ли на близо алея  за разходки, има ли хубав плаж на пешеходно разстояние? и понеже си добре запознат с острова би ли го препоръчал ( остана ли си доволен). Ние ще сме февруари с две деца( бебета) и искаме по скоро почивка, а не да обикаляме.

Чудим се между него и Gran Tacande.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Velyana каза:

Да , точно той ме интересува. Има ли на близо алея  за разходки, има ли хубав плаж на пешеходно разстояние? и понеже си добре запознат с острова би ли го препоръчал ( остана ли си доволен). Ние ще сме февруари с две деца( бебета) и искаме по скоро почивка, а не да обикаляме.

Наоколо няма нищо интересно. Плажа пред хотела не е нищо особено има изход точно пред него, там има е и  алеята за разходки.

 

Хотела обаче е много добър, със сигурност е от най-добрите в които съм бил, дори мисля, че е най-добрия в който съм бил. Истински 5 звезден, понеже има много само на звезди го докарват и стара слава. Бил съм преди 4 години.

 Помня, че в стаята имаше над 25 ключа за различни  лампи-осветления , броих ги. Само банята е като отделна стая с баня, тоалет и мивки и т.н.

Храната и обстановката са много добри.

Има огромен басейн-безкрайният се казва с филтрирана океанска вода, отделно има по-малки, има и 1 или 2 отопляеми, но малки. Предполагам, че февруари няма да става за къпане в безкрайният или ще е трудно. Има си жезлонги, трева и е много приятно, няма да имаш нужда да ходиш на плажа, а  както ти казах той не е някакъв хубав, но поне няма хора, мястото е откъснато от голямата навалица, много е спокойно.

Имаше някакви награди за най-добър хотел в Испания по едно време. Уж са избирали мястото на хотела където има най-много слънчеви дни

 

 

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Alexander каза:

Наоколо няма нищо интересно. Плажа пред хотела не е нищо особено има изход точно пред него, там има е и  алеята за разходки.

 

Хотела обаче е много добър, със сигурност е от най-добрите в които съм бил, дори мисля, че е най-добрия в който съм бил. Истински 5 звезден, понеже има много само на звезди го докарват и стара слава. Бил съм преди 4 години.

 Помня, че в стаята имаше над 25 ключа за различни  лампи-осветления , броих ги. Само банята е като отделна стая с баня, тоалет и мивки и т.н.

Храната и обстановката са много добри.

Има огромен басейн-безкрайният се казва с филтрирана океанска вода, отделно има по-малки, има и 1 или 2 отопляеми, но малки. Предполагам, че февруари няма да става за къпане в безкрайният или ще е трудно. Има си жезлонги, трева и е много приятно, няма да имаш нужда да ходиш на плажа, а  както ти казах той не е някакъв хубав, но поне няма хора, мястото е откъснато от голямата навалица, много е спокойно.

Имаше някакви награди за най-добър хотел в Испания по едно време. Уж са избирали мястото на хотела където има най-много слънчеви дни

 

 

 

Много благодаря- информацията ми е много полезна ☺️ Ще обсъдим довечера пак и ще решим кой от свят хотела. Но след твоето мнение мисля, че ще изберем Мелиат пред Таканде.

Връзка към коментар

Здравейте! Търсим кола под наем. Проблемът е, че сме на 20г. и не във всеки сайт е възможно това (повече са за 21+). Открих в DoYouSpain вариант за нас като млади шофьори, но депозита е 1000 евро. Можете ли да ни препоръчате друг вариант?

Ще вземем колата на 29.01.22 в 20:00 от Тенерифе Юг и ще я оставим там на 02.02.22 в 08:00.

Благодарим предварително за съдействието!

Връзка към коментар
преди 33 минути , r_nikolov1 каза:

Здравейте! Търсим кола под наем. Проблемът е, че сме на 20г. и не във всеки сайт е възможно това (повече са за 21+). Открих в DoYouSpain вариант за нас като млади шофьори, но депозита е 1000 евро. Можете ли да ни препоръчате друг вариант?

Ще вземем колата на 29.01.22 в 20:00 от Тенерифе Юг и ще я оставим там на 02.02.22 в 08:00.

Благодарим предварително за съдействието!

Нещо такова устройва ли ви?

 

https://booking.billiger-mietwagen.de/reservation/quotes/643d5548cef65c3f0edd2dc88f43ccc7/products/c357a8372b6344fda87e9e7e76e91743/stations?ch=eb78423b2f5e8547f3a27dc121ca0a31&coverage_type=without_excess_by_refund%3Dinclude&deposit_eur=very_low%3Dinclude

Връзка към коментар
преди 7 минути , ivailo_radev каза:

 В DoYouSpain цената беше 160 евро, та по-скоро - не. 😅

Връзка към коментар
На 19.10.2021 г. в 14:48, Roberto Baggio каза:

Благодаря на всички за помощта. @Alexander, точно това ме интересуваше - дали това е оптималната цена и насетне  моето кумене и моткане може да доведе само до покачване на цената на билетите.

Сега,чета ...ако още не сте си взели билети. Аз вчера взех едни отиваме през Рим с wizziar за 21.01.22 , без нощувка.връщане през Мадрид с ryaniar с ден и половина в Мадрид, дата 27.01.22

 40 евро за 4 полета , абсолютно ни устройва.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

В този ред на мисли, имали някой скоро да е бил в Тенерифе. Дилемата е кола или автобус да се ползва. Гледах картите на Titsa за една седмица 50 евро. Могат ли да се ползват от двама  или са с определен брой пътувания. Тези от 25 ерво къде да видя информацията за тях, кои са по изгодни. Иначе гледам имат доста автобуси и почти до всички точки, обикалят целия остров. Тази карта може ли да се ползва от летището Юг.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...
На 8.01.2022 г. в 22:11, ven62 каза:

Няма свободни часове до 12 февруари, вкл.

Но е добре да се проверява периодично - понякога се освобождават по 2-3 места.

https://reservasparquesnacionales.es/

 

Здравейте, след 2 дена летим за 1 седмица в Тенерифе.  Имам няколко въпроса:

 

1. Сайта, който сте постнали за резервация на Тайде иска "разрешение" за посещение на върха, ОТКЪДЕ да получа това разрешение и колко по-рано от посещението да се вземе?

1а. Кои часове са най- подходящи да се ходи на Тайде( с кола ще бъдем)?

1.б. Ще има ли време да съчетая в един ден Тайде и посещение на Драконовото дърво и Cerachico?   Ако ДА, в какъв ред да ги посетя при положение, че спим в Пуерто де Ла Крус ?

2. Как и откъде да се снабдя с резервация за клисурата Маска?

 На официалната им страница дават свободни дати чак за февруари. Следя поне от месец и за декември - НИЩО! Пък много ме заинтригува и имам една събота, която мога да отделя за там. Дано имам късмет.  

Благодаря на отзовалите се!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.