Прескочи до съдържание

Тенерифе -търся практична информация


rosina

Препоръчани мнения

В сайта на градският транспорт, чета че цената на единично пътуване варира, но например от летище Тенерифе норд до Санта круз е 2.65 евро. Чета , че с карта пътуване е 2.25 евро, но за всички дестинации ли ? Като най-ниския възможен зареден депозит е 15 евро, след това 25 евро. Също, че една карта може да ползват няколко човека, валидна е и за трамвая. 

Дали с нея може да се пътува от летището до Санта Круз или Пуерто де ла Круз - автобусите са 102, 107, 108 за Санта Круз и 343 за Пуерто де ла Круз и колко струва ?

Връзка към коментар

edbloom, тук съм обяснил за тези карти  за какво важат и за какво не.

Да, с тях има намление, добре е да си вземеш.

Всички цени ги има на сайта на TITSA, избираш линия, начална и крайна спирка и ти дава  цени  с и без карта.

В твоя случай от летището до Пуертото е 4,75 в брой и 3,40 с карта.

 

Unrrrrtitled.jpg

 

Сега видях, че си питал за хостали, нямам точно кой да ти препоръчам, разглеждай ги наред и който уцелиш.

 

 

 


102 е най-бърз, експресен се води, с другите ще се забавиш двойно повече време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Ще използвам тази тема, тъй като търся ъпдейтната информация относно пътеката от La Masca. Прочетох, че била затворена и през каньона не може да се върви до плажа. Някой скоро да е бил там? Какво е положението?

Връзка към коментар

По всичките им сайтове пише, че ще се отвори след 3-4 месеца или  март-април.

Дори най-пресните новини за Маска от 18.11.18, които намерих пишат за същите срокове.

Връзка към коментар

Благодаря! Разочароваща новина за мен! Явно ще пропуснем разходката през каньона. 😥

 

А струва ли си отиването до селцето Маска без разходка по пътеката? Има ли интересни, впечатляващи гледки от там?

Връзка към коментар

Чак впечатляващи аз не бих ги нарекла гледките от/в самото село, но ние бяхме в такова ужасно време там, че общо-взето май нищо не видяхме... Между пороите и ветровете успяхме да направим точно 10-минутен тегел, като беше страшно хлъзгаво по камънака и накрая трябваше щем не щем да изчакаме поредния проливен дъжд в един ресторант (който никак не беше лош)...

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Вече е началото на 2020 и каньонът на Маска все още е затворен за посещения. Очаква се за лято 2020 да са подготвени всички съоръжения и да посреща отново туристите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,ние заминаваме за Тенерифе в края на месеца,сега като чета,че селцето Маска от 5 къщи не си заслужава да се посещава и съм готова да се откажа от плановете за там,мъжът ми ще е доволен,че няма да го юркам да обикаля.

Връзка към коментар
преди 2 часа, kali KH каза:

Здравейте,ние заминаваме за Тенерифе в края на месеца,сега като чета,че селцето Маска от 5 къщи не си заслужава да се посещава и съм готова да се откажа от плановете за там,мъжът ми ще е доволен,че няма да го юркам да обикаля.

Панорамата е чудесна по пътя към Маска, ако сте с кола под наем и правите обиколка на Тейде, защо да се лишите от нея?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 18.01.2020 г. в 13:41, Polina каза:

Панорамата е чудесна по пътя към Маска, ако сте с кола под наем и правите обиколка на Тейде, защо да се лишите от нея?

С кола ще сме,най-вероятно ще отидем.Ние сме и за две седмици,време ще имаме в изобилие.

Връзка към коментар
Преди 1 час, kali KH каза:

С кола ще сме,най-вероятно ще отидем.Ние сме и за две седмици,време ще имаме в изобилие.

О при толкова време, задължително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Анага почти винаги все някъде може да вали, но това е специфичният хоризонтален дъжд в повечето случаи. Освен това, там времето  се променя с минути буквално, не гледайте никакви камери и не се осланяйте на никакви прогнози, защото са невъзможни за това място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Имам въпрос отново-от юг или от север да тръгнем за Маска,Гарачико и Икод?в момента сме на юг и го мисля от тук да е,да ги посетим подред за 1 ден и да стигнем до Оротава?Въпросът всъщност е откъде е по-красиво-спускане,изкачване или то си има от всичко?

Връзка към коментар

Като време е идентично, като километри през столицата е повече.

През столицата е само магистрала, няма за гледане, може да има леко задръстване някъде.

По другия път има планински преход, завои, но и гледки и места за спиране.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Маска е уникално красиво място, за съжаление когато бяхме там, не успяхме да слезнем по пешеходен маршрут до океана. Пътеката беше затворена от съображения за безопасност, интересно ми е дали сега вече може да се ползва?

Връзка към коментар

Не знам от къде е затворена Маска, но може да се провери за този вариант, за който има много голямо желание- писал съм за него. Минава горе на високо и не се слиза надолу към океана.

https://www.wikiloc.com/hiking-trails/tenerife-senderos-ruta-guergues-filo-de-masca-10136614

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой да е ставал свидетел на затваряне на летището в Тенерифе заради пясъчни бури? Вчера в reddit в групата за Тенерифе пуснаха че летището е затворено заради пясък от Сахара. На въпроса ми отговориха че не се случвало често но имало вероятност. Ако някой му се е случвало ще съм благодарен за малко повече инфо понеже пътувам Май месец натам. 

 

Ето и линка

 

Връзка към коментар

Писахме вече за това.

При силна калима-много пясък от Африка, а сега и със силен вятър е възможно винаги да се случи, както при много лошо време навсякъде по света.

До  2-3 дни всичко ще си е нормално.

Няколко пъти в годината има калима, но чак такава е рядкост.

Връзка към коментар
1 minute ago, Alexander said:

Писахме вече за това.

При силна калима-много пясък от Африка, а сега и със силен вятър е възможно винаги да се случи, както при много лошо време навсякъде по света.

До  2-3 дни всичко ще си е нормално.

Няколко пъти в годината има калима, но чак такава е рядкост.

Извинявай не съм видял. Благодаря! 

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Реших да попитам в тази тема за съвет.Гледам добри цени за средата на Януари до Тенерифе ( 200 лв. през Барселона) и се чудя дали да купувам. Цената ми се вижда добра, но пък има три месеца до тогава, а ситуацията е много динамична ( отваряне, затваряне, кое ще работи, кое не и т.н.). От друга страна, не знам и каква е тенденцията на цените за тази дестинация - мога ли да очаквам подобни цени и след месец/два или сега е изгодният момент да се купува? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.