Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Crazy Horse каза:

Това е отвратително и си прав, именно затова е доста по-евтино в някои страни от Третия свят. Както казват англичаните you get what you pay for.

Всъщност Ливан е доста далече в някои отношения от третия свят. 🙂 

Били френска колония, почти половината население са християни, а ако попаднеш в центъра на Бейрут няма да разбереш, че си в … Третия свят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, akair каза:

Ливанската авиокомпания MEA свалила 150 пасажери от самолета, с който е трябвало да бъде изпълнен полет 308 от Бейрут до Кайро.

 

Нещастният човечец, дето го турИли за държавна глава, па не му дали самолет, да си Фърка натам-насам. Че и други разни  да превозва.:help:

Ми се вози, като простосмъртен, та чак се налага да свалят пътници.

Чудна ситуация, ама шантави политици има навред по света.😲

А пък с това, че Ливан е трети свят, хич не съм съгласна. Ние сме били преди доста години и тогава, Бейрут беше точно като втори Париж - то, едни модни дефилета, то едни от-кутюри, то, едни красоти-пък едни изискани ресторанти, хубави сгради, страхотия. Най-първите парижки моди пристигаха в Бейрут.

Да не забравяме, че като бивша френска колония, всичките по- заможни люде си учат децата в Париж, копират много неща от френската култура и възпитание. В наше време, има няколко,  видни, световни  ливански модни дизайнери, пример - Ели Сааб , Тони Уорд, Зухаир Мурад / и тримата са се изучили в Париж/ и пр.

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Е, Ливан е имал славата на "близкоизточната Швейцария", чувал съм също, че там е едно от местата, където можеш сутринта да караш ски, а следобеда да отидеш на плаж. 
За съжаление гражданските войни периодично влошават положението, но пък в периодите на стабилизация обикновено бързо се възстановяват строителството и инвестициите, вкл. от многото богати ливанци, които живеят в Европа, Америка и другаде в чужбина.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Да не забравяме, че като бивша френска колония, всичките по- заможни люде си учат децата в Париж, копират много неща от френската култура и възпитание. В наше време, има няколко,  видни, световни  ливански модни дизайнери, пример - Ели Сааб , Тони Уорд, Зухаир Мурад / и тримата са се изучили в Париж/ и пр.

Amal Clooney 🙂 

 

Аз съм удивена от такова ненормално решение, не че великият ни (so called) Западен свят няма абсурдни решения :grin:

Връзка към коментар

Това, което се е случило в Ливан е абсурдно, дано не се повтаря. Само не разбрах защо толкова магеланци скочиха да ми обясняват как Ливан не била страна от Третия свят. Ами според дефинициите на ООН, МВФ, Световната банка и други подобни Ливан е в списъка с развиващи се страни. И това че богатите ливанци си пращали децата да учат в Париж или че имало ливански дизайнери, или пък че било по-скъпо отколкото в Испания не са критерии за определянето на една страна като развита или развиваща се, нито това, че е бивша френска колония. Точно на бившите колонии им викат Трети свят. Но, аз ще приключа тук за да не отклоняваме темата. Мисля, че няма смисъл да споря за факти и да откривам топлата вода.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanimir каза:

Всъщност Ливан е доста скъпа държава. Със сигурност по-скъпа от Испания например ,  но ти като не ходиш в страни от Третия Свят... 

143-то място по корупция от 180 държави

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , tch каза:

143-то място по корупция от 180 държави

Абе ако видиш България къде е по този показател (71) и колко страни от третия свят са преди нея... 

 

преди 9 минути , Crazy Horse каза:

Това, което се е случило в Ливан е абсурдно, дано не се повтаря. Само не разбрах защо толкова магеланци скочиха да ми обясняват как Ливан не била страна от Третия свят. 

Разбира се, че е абсурдно. И не мисля, че някой ти е скочил, а просто дискутираме. Може би пък причината понякога да е и доста резкия ти тон спрямо всички държави извън западноевропейските G8 🙂 

 

А абсурди и при нас (UK - бел. авт.) има. В момента се развихря скандал с умишлено прикрита смърт на хиляди пациенти в NHS 😞 Ta... Да не ни е навирен толкова носа просто. Шарен свят. 

Връзка към коментар

Сега,  като им се накара едва ли вече ще посмеят! 

 

Шарен свят,  ако съм се водил по статистики щях да си снова между ЕС и най-много до Канада,  щото американците са дружелюбни,  но пък трябват визи,  а аз да им го таковсм на визите и претенциите. Това разбира се си е My POV. 

НЗ ми е далеч ,  но хайде да я включа с Австралия,  ако един ден спечеля пари, и дотам. 

 

П. П.  Темата за Каракорум ми е доста интересна, така че 🙂

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От колеги ливанци научих, че страната е доста интересна и шарена сама по себе си. В нея се преплита всичко, което е изписано по-горе - и съжителството на хора с различна религия, и последните достижения, донесени от Париж, и високите цени, и разрухата от гражданската война, и цялата странност на политическата им система, и това сутрин да карате ски, а следобед да сте на пажа, ...

Някои от по-интересните за мен факти са, че по-голямата част от страната още има проблеми с електричеството. В някои градове хората са се организирали - един купува генератор и съседите му си купуват от него ток - макс 1 киловат, макс 1.5 киловата, 2 киловата, ...  Друг забавен момент - като ходят да си вадят паспорти, не им трябват кой знае колко документи, но има служител, който работи нещо като нотариус, но не точно - този служител познава лично всички семейства в квартала, в който живее и ходи с тях до паспортната служба, за да потвърди, че са тези, за които се представят 🙂  Но понеже този служител има много и различни отговорности, понякога няма време да ходи до паспортна служба и праща дъщеря си /сина си. Ако служителите в паспортна служба не знаят лично, че въпросното дете е дете на служителя, не приемат документите 🙂

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 3
Връзка към коментар

След 10-годишно прекъсване нова въздушна линия ще свързва Атина и Скопие. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично, всеки вторник и четвъртък, от 1 ноември! 

991-ratio-letishte.jpg.a448fb465fb948c701aa8282c6f6ce7f.jpg

За повече инфо тук.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Primera Air се приземява за постоянно:

Quote

Dear colleagues,

It is with great regret I am reaching out to you all this dark day. We have just been informed that both Primera Air Nordic and Primera Air Scandinavia will file for bankruptcy tomorrow October 2, 2018.

Currently flights are operated as normally and OCC, Crewing and Travel are working on arranging travel home for crews who happen to be on outstations.

Reasons I am sure are many but very high cost for the aircraft with corrosion last year as well as the delays of our new Airbuses lead to too high costs for wet lease and cancellations which in the end became too much for the airlines. Our owner was working on securing financing but was not able to in the end. This is what was stated during today’s staff meeting in the Riga office.

All the staff in the Riga office have been informed but official information will not be sent out until midnight by our owner. I understand it is difficult but please keep this to yourself if you can until after the official notification from the owner. In fact, I am not even authorized to send this email but I think it is the right thing to do for all of you out there on the line. You deserve to know.

I will continue to be available on phone and email.

God knows it has not been without its challenges but thanks to all of you great colleagues it has been a real honour to be at the controls of the flight ops department the past 7 years. We got the permits, we flew the flights, we got good reviews from the passengers. In other words, we fulfilled our part of the mission. The financial and commercial aspects we could not influence.

Thank you all for the past years and take good care of you out there.


Best regards,

Anders Ludvigsson
Director Flight Operations
Primera Air

 

  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , akair каза:

Primera Air се приземява за постоянно:

 

Не познавам авиокомпанията, но такива новини винаги ме натъжават... Представям си колко усилия, желания, мечти, човешки съдби са вложени. Пазар... 

Връзка към коментар

Според мен най-вероятно крайният резултат е следствие от поредица от събития, които не бяха  в интерес на компанията, но може би една от по-големите е, че започнаха да оперират преди да е ясно кога ще си получат самолетите. Така влезнаха в един порочен кръг на inconsistent product, wet lease на самолети, отменени полети, компенсации, ...

Връзка към коментар

EASA и FAA са дали разрешение на A321LR да изпълнява пътнически полети с вградените допълнителни резервоари за гориво. Скоро може да очакваме бум на нискотарифните трансконтинентални полети.

airbus-a321lr-infografika-certified.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз не зная дали на тази тъжна история ѝ е мястото тук, но реших да я споделя.

 

Natasha Ednan-Laperouse, 15 г., умира по време на полет Лондон-Ница след консумация на сандвич, закупен на Heathrow airport, от Pret A Manger. Сандвичът е бил със сусам, към който девойката е имала тежка алергия. За съжаление, сусамът не е бил изписан на опаковката, а служителите не са имали информация и не са отговорили правилно на въпроса на Наташа за съставките.

 

Девойката се задушава по време на полета. Излъчените репортажи по BBC са просто разбиващи сетивата, аз съм ревала на глас... Не мога да си представя как се е чувствал баща ѝ, като е чул "Daddy, help me, I can't breathe!".

 

Написах го, защото няколко пъти ми се е случвало по време на полет да съобщават: "Имаме пътник с тежка алергия към.... (някакъв алерген, обикновено ядки), молим за вашето разбиране да не употребявате такава храна, ако имате такава ваша." И аз не винаги вътрешно съм разбирала колко опасно може да бъде това. Може, да. Да доведе директно до смърт. Трябва да сме толерантни до мозъка на костите си... 

 

В момента UK обмислят промени в законодателството относно етикетите. Има идея законът да е на името на Наташа - едно добро, произтекло от едно зло.

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-45703861 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
4 hours ago, wilson said:

 Има тема за летището в София, в която е мястото на такива новини

 

Blue Air купува молдовската Air Moldova от правителството на страната за 61.5 млн евро:

http://www.intellinews.com/romania-lowcoster-blue-air-buys-moldovan-flag-carrier-in-61-5mn-deal-149554/?source=moldova

Връзка към коментар

Летище Линате в Милано ще бде затворено следващото лято за реконструкция на пистата и модернизация на терминала. Очаква се полетите за периода July 27, 2019 - October 27, 2019 да бъдат прехвърлени на летище Малпенза

 

https://www.businesstraveller.com/business-travel/2018/10/01/milan-linate-airport-to-close-for-renovations-over-summer-2019/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 1.10.2018 г. в 20:01, Rainy каза:

Не познавам авиокомпанията, но такива новини винаги ме натъжават... Представям си колко усилия, желания, мечти, човешки съдби са вложени. Пазар... 

Имаха полети от Копенхаген до Варна за по 250Евро на посока...определено има нещо сбъркано при тях.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.