Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

От вчера марихуаната е легална в цяла Канада. Продава се само в лицензирани от правителството магазини  (Société québécoise du cannabis - SQDC в Квебек). В провинциите Квебек и Манитоба хората нямат право да я отглеждат у дома. В останалите провинции можело до 4 растения за лична употреба. Дълги опашки пред магазините, които продават канабис в Монреал. Който е в Канада или наблизо, няма нужда да ходи до Амстердам вече... 🙂 🙂 🙂 

 

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Стартира Norvegian Air Argentina

 

Norwegian Air Argentina Begins Operations

https://airlinegeeks.com/2018/10/18/norwegian-air-argentina-begins-operations/

 

Хубавото е, че правителството е премахнало и минималните цени за самолетните билети и е позволило да има истинска конкуренция на пазара...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Юнайтед плашат клиентите си, които злоупотребяват със системата за билети:

https://nomascoach.boardingarea.com/travel/united-airlines-threatens-skiplagged-clients-with-collections/#_ga=2.212364951.2082119704.1539637769-499659542.1539215481

  • Смея се 2
Връзка към мнение

След затварянето на Пи Пи-то, продължават мерките в Тайланд за спасяване на природните паркове. Този път въвеждат дневни квоти за посещение на Симилските острови. С други думи ще разрешават наполовина по-малко хора на ден от тези в активния сезон. Очаква се и цената на туровете да скочи. 

  • Браво 2
Връзка към мнение
На 18.10.2018 г. в 10:32, Topfly каза:

Дали следващите на ред не са Flybe?

 

https://onemileatatime.com/flybe-next-airline-to-collapse/

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Фил каза:

Да се надяваме, че този ще изкара повече от 5 дни... :grin:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
4 minutes ago, Фил said:

Някъде четох, че оригиналният кораб е струвал 7 милиона долара, филмът “Титаник“ е струвал 200 милиона долара, а копието ще бъде 500 милиона долара.  Аз лично бих изпробвал кораба за 1-2 дни, но за дълъг круиз биха ми липсвали модерните развлечения, като плувни басейни, фитнес и т.н. Вероятно обаче ще има достатъчно публика, която да пълни кораба само защото това е “Титаник“. Едно селфи преди тръгване с “Титаник“ е незабравим спомен 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Topfly каза:

Някъде четох, че оригиналният кораб е струвал 7 милиона долара, филмът “Титаник“ е струвал 200 милиона долара, а копието ще бъде 500 милиона долара.  Аз лично бих изпробвал кораба за 1-2 дни, но за дълъг круиз биха ми липсвали модерните развлечения, като плувни басейни, фитнес и т.н. Вероятно обаче ще има достатъчно публика, която да пълни кораба само защото това е “Титаник“. Едно селфи преди тръгване с “Титаник“ е незабравим спомен 😄

А след завръщане ще е още по-незабравим... 🙄

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

В Бразилия идват нискотарифни компании.

Първата е чилийската Sky Airline, които започват полети от Сантяго до Рио от 5 ноември. Догодина (2019) се очакват полети до Сао Пауло и Флорианополис.

На различни стадии на одобрение са и Norwegian и аржентинските Avian (собственост на Авианка) и Flybondi.

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

В Бразилия идват нискотарифни компании.

Първата е чилийската Sky Airline, които започват полети от Сантяго до Рио от 5 ноември. Догодина (2019) се очакват полети до Сао Пауло и Флорианополис.

На различни стадии на одобрение са и Norwegian и аржентинските Avian (собственост на Авианка) и Flybondi.

А дали процеса по резервация е така лесен както в Европа, че някакви Мексикански искаха доста потвърждения и претенции, ако купиш през посредник как са нещата?!

Връзка към мнение

Ами ние купувахме със SkyAirlines за Чили - никакъв проблем, като покупка от който и да е друг сайт на авиокомпания. 

преди 1 час, neuromancer каза:

В Бразилия идват нискотарифни компании.

Първата е чилийската Sky Airline, които започват полети от Сантяго до Рио от 5 ноември. Догодина (2019) се очакват полети до Сао Пауло и Флорианополис.

На различни стадии на одобрение са и Norwegian и аржентинските Avian (собственост на Авианка) и Flybondi.

Значи е имало причина и тази година да не ми се случи Бразилия 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , vinidj каза:

А дали процеса по резервация е така лесен както в Европа, че някакви Мексикански искаха доста потвърждения и претенции, ако купиш през посредник как са нещата?!

Не съм купувал от тях... Те са международни полети, така че ако може лесно да се купи от 3-4 държави, трябва да може и от целия свят

Връзка към мнение

Разни чудеса ще се случват в 2019:i-m_so_happy:- бирени полети, бирени хотели....

 
Британците ще пуснат първия бирен полет в историята

Английската пивоварна BrewDog ще стартира първия "бирен полет" през 2019 година. Това се съобщава от информационната агенция Beverage Daily.

Отпътуването на  Boing 767 е насрочено за 21 февруари от лондонското летище Станстед до летище Охайо, САЩ, където се намират едни от пивоварните BrewDog и The DogHouse. На борда пътниците ще могат да опитат специално приготвена бира. Производителите казват, че успели да създадат напитка, чийто вкус е различен от обичайното, когато човек лети на височина от девет хиляди метра. "Нашите пътници ще могат да участват в най-високата дегустация на бира в света. Вкусовите пъпки работят по различен начин по време на полета, затова нашите пивовари измислиха бира, която ще се вкуси по-добре, когато пътникът я изпие в небето, а не на земята ", заявиха представителите на компанията.

През февруари BrewDog Brewery обяви откриването на първия в света бирен хотел през 2019. Хотелът ще се намира в централата на компанията, като предлага на посетителите 26 дизайнерски стаи. Всяка стая ще бъде оборудвана с водопровод, от който бирата ще тече денонощно🤩
 
 
 
 
 
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Седя си аз на тоалетната и чета новините по мобилния телефон:

 

Питон захапа пениса на тайландец в тоалетната (Снимка)

https://www.24chasa.bg/novini/article/7145210

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Американец е пренебрегнал забраната за стъпване на остров Северен Сентинел (North Sentinel Island). Очакваното се е случило.

 

An American missionary was killed with arrows shot by protected tribesmen living on a remote Indian island after he arrived there in a bid to convert them to Christianity.

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Точно попаднах и аз на същата статия.

И друг път е ставало въпрос за остров Северен Сентинел в Андаманско море. По-конкретно за обитателите му, които го правят едно от най-недостъпните, и едновременно с това най-опасни места в съвременния свят.
Още един  достоен претендент за наградите Дарвин ("Darwin Awards")

 

Същата информация на български

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, П.Кръстев каза:

Американец е пренебрегнал забраната за стъпване на остров Северен Сентинел (North Sentinel Island). Очакваното се е случило.

 

An American missionary was killed with arrows shot by protected tribesmen living on a remote Indian island after he arrived there in a bid to convert them to Christianity.

 

Ето и какво е видял последно...

FB_IMG_1542827751822.jpg

Връзка към мнение

Не е точно от света на пътешествията, но не намирам по-подходяща тема. Та, въпросът е има ли сайт/фейсбук група, в която мога да видя кога се планират поредните блокирания на пътищата у нас? В неделя трябва да стигна до летище София, а в последните няколко седмици точно в неделя са най-големите блокади. Преди няколко дни дори бяха затворили някои пътища за почти цял ден 👎, което не искам изобщо да го коментирам като форма на протест. Би било доста неприятно, ако вземем, че си изтървем полета, така че търся информация, за да мога да преценя какво да правя. 

Връзка към мнение

Нова извратена мода: Да си развееш голия задник на най-красивите места по света

 

Без думи съм:blink: 

 

https://pochivka.blitz.bg/narachnik/nova-izvratena-moda-da-si-razveesh-goliya-zadnik-na-nay-krasivite-mesta-po-sveta-snimki-18

  • Шок 3
Връзка към мнение

Аз пък не намирам нищо лошо в хубаво женско дупе на красив фон. 

Не мисля, че е "обида"  към забележителностите. 

 

 

Връзка към мнение

Само където не е нова тази мода 🙂

Потърсих статията в Индипендънт, признавам, че се усъмних, че въобще съществува.

Е, не съм била права, съществува, само че е от 28 април 2017 г.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.