Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

преди 1 час, master_of_germs каза:

https://www.ft.com/content/1edff5ac-3528-4e51-8ef7-a07858b93442

 

Военен преврат в Мианмар

За съжаление, там също ще стане , кой видял, видял.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , AlexandraKo каза:

За съжаление, там също ще стане , кой видял, видял.

А така да исках да отида точно там. Чаках да свърши пандемията и да паля към Мианмар 😞

Връзка към коментар

Никой не е очаквал полет на фантазията от бирманската хунта, но защо им трябва да разиграват дословно сценария от 1990 г. ?

Следващо включване - след около 30 години. 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, juriwaro каза:

Никой не е очаквал полет на фантазията от бирманската хунта, но защо им трябва да разиграват дословно сценария от 1990 г. ?

Следващо включване - след около 30 години. 🙂

 

 

Точно! Сега ще я турят Аун Сан Су Чжи, пак 20 години, под домашен арест.

Историята се повтаря-.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма да забравя как 2005 г., минавайки по тротоар в Янгон, един от онези дребни военни, приличащи на каубоец със зелена шапка и дръпнати очи, удряйки с длан в палката си ме помоли да мина на отсрещния тротоар. После разбрах, че съм бил пред къщата на домашната арестантка 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това обвинение в геноцид си беше силно пресилено. Много бързо го забравиха след като и Малайзия скоростно върна братята по вяра рохинга, които щедро покани да живеят там. Още първите пристигнали подлудиха малайзийците и бързо бяха екстрадирани. Абе щом за бангладешците се явават твърде крадливи, явно си е проблем. Смешното беше, че се акцентираше , че не ги искат в Мианмар защото са мюсюлмани, без да се взема впредвид че там има доста повече мюсюлмани, които не са рохинга и те нямат проблеми с приемането. Да не говорим в Бангладеш, където около 50% са мюсюлмани. така че не съм съгласна със заслужените 20 години... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Роми каза:

Това обвинение в геноцид си беше силно пресилено. Много бързо го забравиха след като и Малайзия скоростно върна братята по вяра рохинга, които щедро покани да живеят там. Още първите пристигнали подлудиха малайзийците и бързо бяха екстрадирани. Абе щом за бангладешците се явават твърде крадливи, явно си е проблем. Смешното беше, че се акцентираше , че не ги искат в Мианмар защото са мюсюлмани, без да се взема впредвид че там има доста повече мюсюлмани, които не са рохинга и те нямат проблеми с приемането. Да не говорим в Бангладеш, където около 50% са мюсюлмани. така че не съм съгласна със заслужените 20 години... 

В една от темите , съм показала демонстрация, пред международния съд в Хага. Отидохме на посещение, па то се случи, баш, в тоя ден процесът за геноцида в Миянмар.

Датата е 11 декември, 2019 година:

 

034BFE1B-BDCC-41A6-BB1E-3E4915E86032.png.366b75014ee65bbb892ef7d5eaf7f2e6.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , stanimir каза:

Ще нагазим в политиката - тя и Европа е пропищяла от косоварите, но сръбските ръководители си го отнесоха в Хага. 

 

Не съм се изразила точно - косоварите не са точно по кокошкарските кражби. Престъпленията на рохинга са напомняли по скоро на положението в някои български села, където постоянно се краде от една част от населението. То и браковете и ражданията на 13 години си приличат доста. Не знам как по политическо коректно да се изразя :-)

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , juriwaro каза:

Сори, не можах да се стърпя - ти как се казваш?

Нито имам претенции на римлянка, нито на ромка:-) Просто това е най-близкото име до реалното ми . И кратката и пълната версия бяха заети... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, ivailo_radev каза:

А така да исках да отида точно там. Чаках да свърши пандемията и да паля към Мианмар 😞


Не можах да видя статията, че не съм абониран за FT, но като цяло диктатурата не е непременно пречка да се посети страната. Аз ходих през 2006 г. и не мисля, че тогава беше някакво демократично правителство. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Лоша новина.

 

Ужас! Търсят Атанас Скатов под връх К2, след като полетял заради скъсано въже.

 

"Атанас Георгиев Скатов е паднал при слизането от Лагер 3, докато се връщаше към базовия лагер (500 м) заради скъсване на въже. Тялото му е в неизвестност и екип шерпи го издирва", написаха пакистанците в профила си в "Туитър".

Пaдaнeтo на сливналията e пoтвърдeнo и oт трaкeрa, кoйтo нocи cъc ceбe cи. Oт нeгo cтaвa яcнo, чe Cкaтoв e рeгиcтрирaл рязкa прoмянa в дeнивeлaциятa зa крaткo врeмe."

 

https://www.vbox7.com/play:a19b3b9d46&start=8

  • Шок 2
Връзка към коментар

Въжето по-скоро не е било скъсано, а погребано дълбоко под нов и впоследствие стегнал сняг, така че не е можело да се ползва точно там. 

Тялото го намериха и го транспортират с хеликоптер, но не се споменава дали е още жив 😰

През нощта в лагер 3 е било като в дядовата ръкавичка. Малко места, много хора. По шестима в палатки за трима. Кой от по-високо,връщащ се заради нулевата видимост, кой от по-ниско, всички се струпаха там. Едва ли някой е успял да си почине, камо ли да спи в тези условия. Така просто не се прави експедиция. Всички на юруш. 😤

  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към коментар
На 1.02.2021 г. в 9:52, ivailo_radev каза:

А така да исках да отида точно там. Чаках да свърши пандемията и да паля към Мианмар 😞

Това, че някъде има военен режим и/или диктатура не значи непременно, че не може да се посети това място. Туристи посещават и Куба и Русия и Северна Корея и Египет и др. ... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.