Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

Аз пък съм непоправим оптимист , че полетите до САЩ и Канада ще тръгнат. Икономически имат голям смисъл , с честота три пъти седмично полетите ще бъдат с голяма затоваряемост . Онзи ден на полета SOF-AMS , четирима пътника в бизнес класата бяха американци , група от шест българи бяха тръгнали за Бахамите през Канада, още  няколко семейства пътуваха за САЩ. Летище София може все още да не е одобрено, но щом BEG-JFK върви години наред, не виждам защо SOF да не тръгне, все пак американският регулаторен орган е дал разрешение на Гъливер за директни полети. Да не забравяме и, че Гъливерци ще оберат фийда от Скопие и Румъния, а нищо чудно дори полетите презокеана в първоначален етап да бъдат със стоп в Букурещ SOF-OTP-JFK/YYZ…

 

@Topfly

@akair

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За САЩ, въпросът с визите е решаващ. Когато отпаднат за България и Румъния, съм сигурен, че това ще даде истински шанс на една директна линия. 

 

Влизането в Шенген също може да направи летището в София доста по-атрактивно в региона и като цяло да вдигне трафика.

 

И до Шенген и до отпадането на визите за САЩ в момента сме по-близо отколкото сме били в последните 10 години. Дано се получат скоро и двете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съмнявам се , че точно сега когато са задрънкали оръжията, на някого в ЕС или САЩ му е до Шенген и визи. Според мен настоящата обстановка дори ни отдалечава от тези две цели.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , stanimir каза:

Съмнявам се , че точно сега когато са задрънкали оръжията, на някого в ЕС или САЩ му е до Шенген и визи. Според мен настоящата обстановка дори ни отдалечава от тези две цели.

 

На някои един негативен тест им стига 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И ето колко ще се лети до Скопие, малко повече отколкото до САЩ и Канада. 

Despite media reports that the Bulgarian carrier Gullivair plans to introduce flights between the two cities, its CEO, Yanko Ivanov, has ruled out the notion, adding that the airline currently has no plans to link the two capitals.

 

https://www.exyuaviation.com/2022/01/no-interest-for-planned-sofia-skopje.html?m=1

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Айде стягайте куфарите, ей го къде е 11-ти февруари! :grin:
 

Бочварски: Првиот лет од Софија на 11 февруари

Министерот Бочварски очекува оваа авиолинија да ги поврзе двата главни градови и да започне редовно да оперира од почетокот на месец март.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Летище Шанън - първото, което премахна ограничението за 100мл течности в ръчния багаж

 

16 години след като беше въведено, ограничението за максимален обем на течностите в ръчния багаж на пътниците в самолетите е отменено за първи път от ирландското летище Шанън. Правилото създава неудобство за пътниците от 2006 г. насам, а отмяната му на едно място създава надежда, че това скоро ще се случи и на други летища по света.

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение

За любителите на вулкани, земетресения и подобни бедствия - Азорите се клатят подозрително напоследък, очаквало се, че може да изригнат "скоро".

Най-много знаци за това са докладвани от остров Сао Хорхе. 94 от общо регистрирани 1800 земетресения са били усетени от населението, повечето от тях с магнитуд около 1,7-3,3. В статията пише, че местните са притеснени, че е възможно да се случи нещо като на Ла Палма от Канарските острови миналата година.

 

Azores on watch for large quake, eruption as island keeps shaking

https://www.reuters.com/business/environment/all-scenarios-table-volcanic-azores-island-keeps-shaking-2022-03-22/

 

ПС: Аз открих новината ей сега - тъкмо бях отворила един файл за планиране на малко лятно прохладно приключение 😆 Ще си го допланирам, разбира се, но няма да бързам с резервациите.

 

azores.jpg.30e1c9d94e0482acb2afba7670f0dbc0.jpg

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Coo каза:

За любителите на вулкани, земетресения и подобни бедствия - Азорите се клатят подозрително напоследък, очаквало се, че може да изригнат "скоро".

Най-много знаци за това са докладвани от остров Сао Хорхе. 94 от общо регистрирани 1800 земетресения са били усетени от населението, повечето от тях с магнитуд около 1,7-3,3. В статията пише, че местните са притеснени, че е възможно да се случи нещо като на Ла Палма от Канарските острови миналата година.

 

Azores on watch for large quake, eruption as island keeps shaking

https://www.reuters.com/business/environment/all-scenarios-table-volcanic-azores-island-keeps-shaking-2022-03-22/

 

ПС: Аз открих новината ей сега - тъкмо бях отворила един файл за планиране на малко лятно прохладно приключение 😆 Ще си го допланирам, разбира се, но няма да бързам с резервациите.

 

azores.jpg.30e1c9d94e0482acb2afba7670f0dbc0.jpg

Ясно, островите се подготвят за посещение от @Tedy :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

Ясно, островите се подготвят за посещение от @Tedy :scratch_one-s_head:

Перифразирам класиците "Замунда банана бенд":

При нейното раждане станало едно земетресение, две наводнения и три вулькана 'зригнали... 😮

Според доктора (който бил изяден от канибали още същия ден), туй било чиста слОчаЕноС 😉

 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 47 минути , master_of_germs каза:

Перифразирам класиците "Замунда банана бенд":

При нейното раждане станало едно земетресение, две наводнения и три вулькана 'зригнали... 😮

Според доктора (който бил изяден от канибали още същия ден), туй било чиста слОчаЕноС 😉

 

Това за канибалите не биваше да подсещаш, сега наистина никой няма да посмее да пътува с мен. 🤣🤣 Кой магеланец ще пожелае да се превърне в супа топчета... примерно. 😄

  • Шок 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ако случайно в Бизнес попаднете на Майк Тайсън не се еб*вайте с него ! :

 

https://www.secretflying.com/posts/video-mike-tyson-punches-man-in-the-face-on-jetblue-flight/

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Ако случайно в Бизнес попаднете на Майк Тайсън не се еб*вайте с него ! :

 

https://www.secretflying.com/posts/video-mike-tyson-punches-man-in-the-face-on-jetblue-flight/

 

 

Не разбирам как някой вижда Майк Тайсън в тясно затворено пространство и си казва 'ще почна да го дразня, какво толкова може да стане'. Говорим за върхово ниво на олигофрения.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

Той Тайсън нали фалира. Колко да изкара.

Фалирал , да - и се вози в бизнес класа 🙃. Всъщност състоянието му се изчислява на 10 мил.

 

Освен съдебен иск има и други начини за изкарване на средства или други дивиденти от подобна история .

Връзка към мнение

Значи е направил пак. Иначе бизнес клас е пълно с хора, на които фирмата им плаща командировъчните. 🙂

Нали една от най-известните снимки в нета на запустели места е зарязаното му  имение. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Не разбирам как някой вижда Майк Тайсън в тясно затворено пространство и си казва 'ще почна да го дразня, какво толкова може да стане'. Говорим за върхово ниво на олигофрения.

Преди време познат беше засякъл Жан-Клод ван Дам в София за снимките на някакъв филм. Видял го пиян като мотика една вечер. Помислил си на майтап - "ако на тоя му шибна един, ще го сваля на земята, ако не падне сам. После охраната ще ме пребие, ама не всеки ден имаш шанс да нокаутираш някой като него". 🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

бизнес клас е пълно с хора, на които фирмата им плаща командировъчните.

Вероятността МТ да е пътувал с фирмени командировъчни май клони към нула .

Връзка към мнение
преди 1 час, stanislavpp каза:

Вероятността МТ да е пътувал с фирмени командировъчни май клони към нула .

Точно в тоя бранш, дето всякакви пиявици се опитват да трупат дивиденти на твой гръб  и да те канят къде ли не, е много вероятно. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.