Прескочи до съдържание

дневник Една седмица в Андалусия


Георги

Препоръчани мнения

Ние бяхме наели апартамент в Малага и от там пътувахме с влак и автобус до Гранада,Севиля, Кордоба и целия Коста дел сол.Положителното е ,че не събираш багаж всеки ден и не мислиш къде ще паркираш.Отрицателното е ,че виждаш тези прекрасни градове в рамките само на ден.Има влак/метро,който минава през всички курорти по Коста дел сол до Фуенхирола,ако не се лъжа.Много удобен е ако ще искате и плаж.А там ако улучите хубаво време става за плаж и януари. :)

С влак ходихме само до Кордоба.Като навсякъде този транспорт е по-скъп,но понякога има промоции на сайта техните железници renfe.Автобуси до Гранада и Севиля има почти на всеки час,удобно е.До Ронда ,обаче, имаше само няколко автобуса на ден.Беше зимата,може в активния сезон нещата да се променят.

Относно разписанията на автобусите, случвало се е да има разминаване между реалното и това което е обявено на сайта на автогарата.Може би пак зависи от сезона.Най-добре да отидеш на автогарата на място и да си събереш разписанията за дестинациите ,които те интересуват или в туристическия център където директно ти ги принтират.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз имам въпрос - правим програмата(19 - 29.10.), останаха два дни да наместим - от Кадис до Гранада...Мисля единия ден Тарифа и Гибралтар, спане някъде в района, на другия ден - Juzkar ,Ронда, Сетинил и спане в Гранада.

 

Изпускаме ли нещо важно в тази отсечка, ходили сме в Малага и сме  минавалимаршрута от Тарифа до Малага директно....

 

Другите ни места са Мадрид - Толедо - Кордоба - Алмодовар дел Рио - Севиля - Херес - Кадис (Тарифа, Гибралтар, ?Juzkar, Ронда, Сетинил де ла Ботегас)....... Гранада - Guadix - Мадрид.

 

И предложение за спане в Кадис и около Гибралтар?

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Аз останах много доволна от Holiday Inn Express Campo de Gibraltar- Barrio.

Близо е до Гибралтар, има си паркинг, а там спира и автобуса от/за Гибралтар. Около хотела са ливади, един Мол и много автомеханици. Тип - бизнес хотел и беше на супер цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз останах много доволна от Holiday Inn Express Campo de Gibraltar- Barrio.

Близо е до Гибралтар, има си паркинг, а там спира и автобуса от/за Гибралтар. Около хотела са ливади, един Мол и много автомеханици. Тип - бизнес хотел и беше на супер цена.

 

Идеален ми е..Още повече, ще сме осем човека и ми е трудно да намеря места за всички на едно място...

 

А разпределението да двата дни от Кадис до Гранада добро ли е?

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Ами, нека другите кажат. Ние за един ден гледахме конно шоу в Херес, мотахме се из Кадиз и по крайбрежието стигнахме до Тарифа. Там бяхме само на пресечната точка на Атлантика и Средиземно море. На мен поне Тарифа не ми се стори интересна. Изглеждаше ми презастроена. После спахме в хотела и на другия ден- Гибралтар, Марбея, крайбрежието и стигнахме Фуенхирола.

При вас е по- различно и предполагам Александър ще се включи компетентно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гъста магеланската вълна в периода.Ние сме 22-29.10.

 

 

Колкото повече магеланци, толкова повече магеланци...:)

 

Ние ще тръгнем от Мадрид,спане

Мадрид -Толедо - Кордоба

Кордоба - Алмодовар дел Рио - Севиля

Севиля

Севиля

Севиля - Херес - Кадис

Кадис - Тарифа - Гибралтар

Гибралтар - Ронда - Сетинил - Гранада

Гранада

Гранада

Гранада - Guadix - Мадрид

 

Това съм измислила засега, ама донаместваме още...

адис....

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Присъединявам се и аз за да чета с интерес и задавам въпроси по-късно. Ще сме в Андалусия 04.10-10.10. За сега не мога да помогна със съвети, а само да споделя че ще пътуваме с Райънеър, до Севиля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, Изчетох темата на един дъх, защото планираме една обиколка из тези приказни местенца. После ще прочета и другите теми свързани с Андалусия. :)

Въпросите и притесненията ми са следните: Обикалял ли е някой по този маршрут, ползвайки само обществен транспорт? Дали е възможно да се организира един такъв тур, включващ Севиля, Гранада,Малага Кордоба, Кадис, Ронда, Херес предвижвайки се само с автобус и  влак? Някой има ли опит с такова пътуване?  Не съм много запозната с транспорта в Испания и всяка помощ и информация ще ми е добре дошла. Дано не е "кауза пердута" още в зародиш моята идея?!?

Да, аз направих подобен маршрут без Кадиз и Херез само с градски транспорт. Общо взето нямах никакви проблеми и ми беше удобно.

 

Пътувахме със самолет до Севиля, където имахме 3 нощувки, от Севиля до Кордоба пътувахме с високоскоростен влак (този вариант е по-скъп, но отне около 40 мин разстоянието), докато в автобус щеше да отнеме повече от 2 часа. В Кордоба останахме 2 дни.  От Кордова до Гранада с автобус, също 2 нощувки имахме там, пак с автобус до Малага, където спахме една вечер. От Малага до Ронда също с автобус, както  и от Ронда до Севиля, където завършихме и спахме една последна вечер преди полета за София.

 

Някои билети купувах он-лайн вечерта преди пътуването, други на място - като пристигнехме или преди да тръгнем. Възможно е ако се купуват предварително он-лайн по отрано да са по евтини, но не съм ги следила. Мога да ти пратя линковете, за да погледнеш часовете и цените. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, аз направих подобен маршрут без Кадиз и Херез само с градски транспорт. Общо взето нямах никакви проблеми и ми беше удобно.

 

Пътувахме със самолет до Севиля, където имахме 3 нощувки, от Севиля до Кордоба пътувахме с високоскоростен влак (този вариант е по-скъп, но отне около 40 мин разстоянието), докато в автобус щеше да отнеме повече от 2 часа. В Кордоба останахме 2 дни.  От Кордова до Гранада с автобус, също 2 нощувки имахме там, пак с автобус до Малага, където спахме една вечер. От Малага до Ронда също с автобус, както  и от Ронда до Севиля, където завършихме и спахме една последна вечер преди полета за София.

 

Някои билети купувах он-лайн вечерта преди пътуването, други на място - като пристигнехме или преди да тръгнем. Възможно е ако се купуват предварително он-лайн по отрано да са по евтини, но не съм ги следила. Мога да ти пратя линковете, за да погледнеш часовете и цените. 

Много ти благодаря, Бръмбарче! :thankyou:И аз имам идеята да започнем пътуването от Севиля  с няколко нощувки, като единия ден да отидем с влак до Кадиз ,  след това нощувки в Кордоба, Гранада и Малага. Долу-горе ще се движим по вашия маршрут  :good: До Гибралтар предполагам не сте стигнали, щеше да го споменеш. Много ще съм ти благодарна да ми изпратиш линкове и споделиш местата за спане с мнението си за тях, ако не те затруднява. Още веднъж ти благодаря сърдечно! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кордоба – Гранада и Гранада -Малага се обслужва от ALSA:

 

https://www.alsa.es/en/home

 

Малага – Ронда и Ронда- Севиля се обслужва от Los Amarilos:

 

https://taqui.autobusing.com/venta/inicio?locale=en

 

Може да се купят он-лайн билетите и даже няма нужда да се разпечатват, може да се покаже на шофьора на телефона потвръждението. Обаче начислява някаква такса за обслужване върху цената на билета,  мисля беше по 2 евро на билет. Аз купувах 2 пъти он лайн  - единият път защото имах някакви колебания в кой час точно да вземем автобуса и втория път, защото пристигнахме в Малага в събота и гишето на Лос Амарилос  през уикенда не работеше. Казаха ми, че мога да купя директно от шофьора в неделя, но аз имах притеснения да не останем без билети за желания час, когато вече сме на автогарата и да трябва да висим там и реших да се презастраховам и да ги купя он-лайн. Оказа се излишно, защото не беше пълен автобуса въобще и спокойно можеше да си ги спестя тези такси, но карай да върви и така беше ОК. Другите билети както писах ги кувах на гишето – като пристигнем на автогарата кувах билетите за следващата отсечка, но вие ако сте по-организари, може да видите някои по-изгодни оферти и да ги купите предварително он-лайн.

 

Автобусите на ALSA са по-нови и хубави, всички бяха с безплатен wi-fi. Тези на Лос Амарилос за по-стари и без интернет. Както писах на мен ми бяха удобни като придвижване, време и часове. Преходите между отделните градове отнемат средно около 2ч, ние вземахме основно такива в 11ч – така хем може човек да се наспи, закуси и стигне навреме, хем целия следобед е свободен за новия град. Но това разбира се е въпрос на организация и предпочитания.

 

За влакове, линка е ясен, ние го използвахме само за Севиля – Кордоба, за да спестим  време, но това е най-скъпата опция. За другите маршрути според няма смисъл от влак, защото времето е съизмеримо и автобусите са в по-удобни (според мен) часове.

 

http://www.renfe.com/

 

Аз използвам Rome2Rio, когато искам да видя какви опции за транспорт имам, може би го знаеш и мисля го имаше някъде из полезните линкове, но все пак ще го напиша още веднъж:

 

http://www.rome2rio.com/

 

Ние спахме почти само в апартаменти, аз предпочитам тази опция, но не харесвам Airbnb платформата и ги резервирам през букинг. Ще прегледам линковете за местата където сме спали и ще напиша за тях довечера

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кордоба – Гранада и Гранада -Малага се обслужва от ALSA:

 

https://www.alsa.es/en/home

 

Малага – Ронда и Ронда- Севиля се обслужва от Los Amarilos:

 

https://taqui.autobusing.com/venta/inicio?locale=en

 

Може да се купят он-лайн билетите и даже няма нужда да се разпечатват, може да се покаже на шофьора на телефона потвръждението. Обаче начислява някаква такса за обслужване върху цената на билета,  мисля беше по 2 евро на билет. Аз купувах 2 пъти он лайн  - единият път защото имах някакви колебания в кой час точно да вземем автобуса и втория път, защото пристигнахме в Малага в събота и гишето на Лос Амарилос  през уикенда не работеше. Казаха ми, че мога да купя директно от шофьора в неделя, но аз имах притеснения да не останем без билети за желания час, когато вече сме на автогарата и да трябва да висим там и реших да се презастраховам и да ги купя он-лайн. Оказа се излишно, защото не беше пълен автобуса въобще и спокойно можеше да си ги спестя тези такси, но карай да върви и така беше ОК. Другите билети както писах ги кувах на гишето – като пристигнем на автогарата кувах билетите за следващата отсечка, но вие ако сте по-организари, може да видите някои по-изгодни оферти и да ги купите предварително он-лайн.

 

Автобусите на ALSA са по-нови и хубави, всички бяха с безплатен wi-fi. Тези на Лос Амарилос за по-стари и без интернет. Както писах на мен ми бяха удобни като придвижване, време и часове. Преходите между отделните градове отнемат средно около 2ч, ние вземахме основно такива в 11ч – така хем може човек да се наспи, закуси и стигне навреме, хем целия следобед е свободен за новия град. Но това разбира се е въпрос на организация и предпочитания.

 

За влакове, линка е ясен, ние го използвахме само за Севиля – Кордоба, за да спестим  време, но това е най-скъпата опция. За другите маршрути според няма смисъл от влак, защото времето е съизмеримо и автобусите са в по-удобни (според мен) часове.

 

http://www.renfe.com/

 

Аз използвам Rome2Rio, когато искам да видя какви опции за транспорт имам, може би го знаеш и мисля го имаше някъде из полезните линкове, но все пак ще го напиша още веднъж:

 

http://www.rome2rio.com/

 

Ние спахме почти само в апартаменти, аз предпочитам тази опция, но не харесвам Airbnb платформата и ги резервирам през букинг. Ще прегледам линковете за местата където сме спали и ще напиша за тях довечера

Безценна си, благодаря ти много! Толкова точна информация даде и доста време ми спести в ровене :) И аз ползвам често Rome2Rio,  много полезен сайт. Хубав ден ти желая!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Безценна си, благодаря ти много! Толкова точна информация даде и доста време ми спести в ровене :) И аз ползвам често Rome2Rio,  много полезен сайт. Хубав ден ти желая!

 

За нищо, a6olq, радвам се че ти е била полезна, нали такава е идеята на форума :-)

 

За местата за спане: В Севиля бяхме в този апартамент, на добро място е, ние бяхме двама, но апартамента е за 4 човека. Имаше абсолютно всичко необходимо, вкл. собственичката беше заредила и 2 бири, 2 коли, сок, прясно мляко в хладилника, имаше на разположение и капсули за кафе за кафе машината, както и зехтин, захар, сол, подправки и т.н които е досадно да купуваш, когато си за 2-3 дни, но е добре да имаш под ръка ако решиш да си направиш кафе или салата. Автобуса от летището има спирка на около 5-10 мин пеша от апартамента. Автобуса за гарата е още по-близо. Повечето от забележителностите са на пешеходно разстояние,  в района има и много магазини и заведения. Имаше някои неща, които биха могли да се подновят, но като цяло имам чудесни впечатления от апартамента:

https://www.booking.com/hotel/es/apartamento-en-el-centro.html?aid=38032

 

В Кордоба -в този хотел, намира се в историческия център, Мескитата, Алказар и моста са на 2 крачки, близо е до автобусната спирка водеща до гарата/автогарата (двете са една до друга). Избрах го заради местоположението и понеже пишеше, че има предсатвления на фламенко в ресторанта под него. В ресторанта закусвахме и един път обядвахме, но не вечеряхме и така и не уцелихме времето с фламенко. Самият ресторант не е лош, но и нещо особно не е, даже обслужването малко куцаше. Хотела е доста захабен, иначе има всичко необходимо. Не бих го чак препоръчала, макар локацията да беше много добра и беше евтин.

https://www.booking.com/hotel/es/gonzalez-cordoba-espana.html?aid=38032

 

В Гранада бяме в апартамент. Локацията беше отлична, точно до катедралата, ние бяхме на последния етаж и към студиото имаше огрома тераса на покрива, много подходяща за вечерно питие, като отвън се чуваше музиката на улични музиканти, имаше и всички необходими уреди. Спирката за/от автогатата беше наблизо, спирката на автобуса за Алхамбра също. Алахамбра беше и на поносимо пешеходно разстояние, амо нямате против изкачването на баири. То зависи всъщност и от коя част ще почнете разглеждането на Алхамбра. Ние почнахме от входа, където се продават билетите и после се спуснахме към двореца на назаридите, тъй като входа за тях ни беше в 13ч. и като така се качихме до Алахабра с автобус и се върнахме пеш. Близо до апартамента имаше и la caixa,  от където (благодаря на Георги за указанията), си взехме предварително купените по интернет билети, без чакане. Собствениците държат всъщност целият вход, който е с няколко апартамента, които се дават така на хотелски начала. Кой знае какво отношение не забелязах, но бяха там когато пристигнахме, жената се интересуваше основно дали сме си купили билети за Алхамбра, като разбра че имаме и че не може да ни предложи някоя допълнителна услуга (имаше брошурка в апартамента с разни допълнителни услуги срещу заплащане), както и след като й платихме загуби интерес и каза че бърза (може би и наистина бързаше). Ключовете оставихме на вратата като си тръгнахме и с това се изчерпа контакта ни с нея, но аз не съм много по контактите със собственици, така че това напълно ме устройваше. Някакви забележки към апартамента нямам и общо взето бих го препоръчала.

https://www.booking.com/hotel/es/casa-de-la-lonja.html?aid=38032

 

В Малага отново бяхме в апартамент. Локацията също беше добра, без да е перфектна (да кажем в периферията на централната част). На отиване към него взехме автобус и спирката беше горе долу близо, обаче нещо не се ориентирах къде е спирката в обратна посока и по препоръка на едно момче от мазагин за колела под наем наблизо на връщане, като отивахме към автогарата взехме такси. Според момчето таксито би трябвало да ни струва към 5 евро, то струваше 7 (обяснението на шофьора беше, че понеже било събота и тарифата била по-висока). Както и да е, беше поносима, пък и и ни спести време и лутане с багажа. Апартамента беше хубав, макар, че отдолу имаше бар и беше стравнително шумно, но на мен не ми пречи много. В непосредствена близост имаше евтин супермаркет, откъдето можеш да си купиш вода и други продукти и напитки от първа необходимост на нормални цени. Всички забележителности отново бяха на пешеходно разстояние, както и заведения и магазини. Бих го препоръчала.

https://www.booking.com/hotel/es/carreterias-97-departamentos.html?aid=38032

 

В Ронда – този апартамент. Доста близо до автогарата (може би 5 мин пеш). Пешеходно разстояние до всички забележитолности, но тя и Ронда не е голяма. Апартамента беше малко странен, типично мъжки бих казала, но ОК и със всичко необходимо. Един-два пъти се изключи бушона, може би се претоварва лесно мрежата, но го вдигнахме и всичко пак си беше ОК.

https://www.booking.com/hotel/es/apartment-pedro.html?aid=38032

 

В Севиля последната вечер –един хостел/ хотел - за една вечер става, иначе стаите са изключително тесни, но ние даже и не  разопаковахме багажа последната вечер. Автогарата и спирката на автобуса за летището са на около 10-15 мин пеш. Не е супер близо, но като търкаляш куфар на колелца не е и много далеч и изморително. Добра локация горе долу, Прекарахме последния ден в разходки, но за по-дълъг престой не бих го препоръчала. Иначе  беше чист и евтин, така че за една вечер е ОК, макар че сигурно  има и по-добри варианти.

https://www.booking.com/hotel/es/puerta-carmona.html?aid=38032

 

Доста дълго стана, дано да е от някаква полза J

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Близо до апартамента имаше и la caixa,  от където (благодаря на Георги за указанията), си взехме предварително купените

по интернет билети, без чакане.

 

Доста дълго стана, дано да е от някаква полза J

От полза е и то голяма :)

Ние ще сме от 2 до 9.08.2016 в Малага, плажуване основно, но не може да не направим и една Гранада и Кордоба ...поне, въпреки жегите, които предполагам ще бъдат.

Имаме взети билети вече за автобусите от ALSA, както и за Алхамбра.

Може ли да споделиш как се вземат от la Caixa предварително купените по интернет билети.

Четох, четох и така и не успях да намеря инфо за това.

Връзка към мнение

Имаме взети билети вече за автобусите от ALSA, както и за Алхамбра.

Може ли да споделиш как се вземат от la Caixa предварително купените по интернет билети.

Четох, четох и така и не успях да намеря инфо за това.

 

Малко ми е мътно след толкова време, но мисля че просто като пуснеш кредитната карта, с която са купени на екрана на банкомата ще излезне опция за принтиране на билетите. Мисля, че не въвеждахме кода за потвърждение, който имахме под ръка за всеки случай. До нашият банкомат даже имаше и инструкции на английски, не е сложно хич. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От полза е и то голяма :)

Ние ще сме от 2 до 9.08.2016 в Малага, плажуване основно, но не може да не направим и една Гранада и Кордоба ...поне, въпреки жегите, които предполагам ще бъдат.

Имаме взети билети вече за автобусите от ALSA, както и за Алхамбра.

Може ли да споделиш как се вземат от la Caixa предварително купените по интернет билети.

Четох, четох и така и не успях да намеря инфо за това.

Ами общо взето това, което е написал Георги по-горе - слагаш картата, с която си купил билетите и ти излиза опция за принтиране. То и аз четох, четох и не бях много наясно отначало, отгоре на всичкото си мислех, че де, що пише caixa мога да ги изпринтирам, та пробвах два други банкомата, преди да зацепя не е трябва да е коя да е caixa, ами баш la caixa :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Дайте съвет - кое да избера да вместя в програма за 1 седмица - Кадис и Херес или Гибралтар? Мисля да направя същото кръгче като Георги, но в обратната посока.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Отделих въпросите на Emil Chakalov в отделна тема, че доста порастна: http://magelanci.com/topic/7294-%D0%B3%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%B8-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F/

 

И да, знам че Гибралтар технически не е в Испания, но нека стои в този подфорум, а не Великобритания :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой минавал ли е пътеката Каминито дел Рей? Хем ми се иска, хем вече ми треперят краката...Обаче пък е толкова красиво, че се чудя дали да не преборя страха...

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1474607

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой минавал ли е пътеката Каминито дел Рей? Хем ми се иска, хем вече ми треперят краката...Обаче пък е толкова красиво, че се чудя дали да не преборя страха...

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1474607

 

Калин Цеков го е описал в пътеписа си: http://magelanci.com/patepisi/article/271-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F/page-5

 

Иначе и по-рано беше коментирано за кратко в темата, ние не можехме да отделим времето, но се оказа, че достъпа е с пропуски, които се изчепрват бързо и местни тур оператори се възползват за да ги продават скъпо (иначе е безплатно). Може би в нисък сезон ще има по-голям шанс, но четох в трип адвайзър, че е много, много трудно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Привет на всички!

Току-що се регистрирах, затова да се представя: казвам се Александра и съм от Варна :)

Предстои ни пътуване до Тарифа.

Ще кацнем в Малага на 15.10 в 19.45 ч.

По план ще наемем кола от летището и ще тръгнем директно за Тарифа.

Ще бъдем с едното дете (9 г.) и с оглед на това ми е нужен съвет как най-бързо да се изнесем и/или кой път да хванем за оптимално придвижване в тази посока?

За наем на кола сме се спрели на  economycarrentals , за Рено Клио за 7 дена ни дава цена 45 лв, ще доплатим за детска седалка още около 60 лв, колебаем се за застраховката - още 120.

Връзка към мнение

Привет на всички!

Току-що се регистрирах, затова да се представя: казвам се Александра и съм от Варна :)

Предстои ни пътуване до Тарифа.

Ще кацнем в Малага на 15.10 в 19.45 ч.

По план ще наемем кола от летището и ще тръгнем директно за Тарифа.

Ще бъдем с едното дете (9 г.) и с оглед на това ми е нужен съвет как най-бързо да се изнесем и/или кой път да хванем за оптимално придвижване в тази посока?

За наем на кола сме се спрели на  economycarrentals , за Рено Клио за 7 дена ни дава цена 45 лв, ще доплатим за детска седалка още около 60 лв, колебаем се за застраховката - още 120.

 

Не мога да помогна с маршрута, а само за колата. Economycarrentals не са фирмата, която дава колата, а са посредник. Като цяло за Испания са типични тези почти безплатни наеми на коли, но после те натоварват с една камара такси - гориво, презареждане, какво ли не. Изглежда нямаш голям опит с колите под наем, за това ще ти препоръчам два варианта. 

 

1. Изчиташ тази тема, която още не е довършена, но има много подробна и детайлна информация. Сигурно ще си отговориш на доста въпроси. Този вариант е, ако възнамеряваш да с задълбаеш сериозно в терминологията и да станеш експерт, но ще отнеме време :)

 

2. Резервираш през malagacar.com - многократно ползвани от доста от нас и като цяло безпроблемни. Цената сигурно няма да е 45лв за 7 дни, но ти гарантирам че с тези 45лв ще имаш неприятни изненади на гишето. 

 

Колкото до застраховката, много може да се изпише по темата, в крайна сметка опира до лично мнение. Има хора, които не тръгват без максимална застраховка, има хора, които не ползват никога. Единствения обективен фактор е типа на шофиране на дестинацията, там където напомня на България е добре да имаш застраховка :) Личното ми мнение е, че в Андалусия се шофира спокойно и неагресивно, това като цяло натежава в полза да не се взима застраховка, но ти ще си прецениш, аз си взех, но аз не разсъждавам напълно практично в случая, а по-скоро си купувам спокойствие. Ако не искаш застраховка, кредитната карта задължително трябва да има поне 1500€, които фирмата даваща колата да блокира. Пак се отплеснах, помисли сериозно за т.2 :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.