Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

преди 5 минути , Надежда Митева каза:

Здравейте! През април ни предстои пътуване в Рим и следвайки всички инструкции за предварителна подготовка си купихме билети за Ватикана предварително.  Билетите купихме от https://www.vaticantickets.org/ . Искам да ви попитам дали някой е резервирал билети през този сайт и всичко наред ли е било, защото се оказа че това всъщност не е официалния сайт и малко се притеснихме ? Благодаря предварително 🙂

Има много сайтове, които препродават билети за Ватикана, а и за други забележителности в Рим. Не мисля, че ще имате проблеми с билетите си, само малко сте се минали в цената и сте платили надценката на посредника.

Връзка към мнение
преди 49 минути , Goal & Boss каза:

Има много сайтове, които препродават билети за Ватикана, а и за други забележителности в Рим. Не мисля, че ще имате проблеми с билетите си, само малко сте се минали в цената и сте платили надценката на посредника.

кои сайт е по-изгоден за билети?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Goal & Boss каза:

Vatican full day предполагам ...?тъй като сме там 4-5-6 май,събота ,неделя и понеделник,кой ден е по-спокоен според Вас?

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение
преди 3 минути , neznaen каза:

Благодаря Ви,тъй като сме там 4-5-6 май,събота ,неделя и понеделник,кой ден е по-спокоен според Вас?

Понеделник е с по-малко народ. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Събота е с удължено затваряне, неделя е почивен ден, понеделник е работен. Това е за вашите дати. Сайта, който @Goal & Boss  ти е дал има всичката информация и календар за 2019. 

Връзка към мнение

Благодаря на всички!!Ще продължавам да чета и да подредя някакъв график за посещение за да видим колкото може повече забележителности-не че 3 дни са достатъчни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

не,пътуваме на 4ти сутринта и се връщаме на 7ми сутринта,тъй като сме със 7 год.дете(надявам се за него да са приемливи билетите за посещения.) искам да посетим първо най-важните места и за сега ще посетим Ватикана в понеделник,както ни съветвате , а събота и неделя през деня още нямам идея..

Връзка към мнение
4 minutes ago, neznaen said:

не,пътуваме на 4ти сутринта и се връщаме на 7ми сутринта,тъй като сме със 7 год.дете(надявам се за него да са приемливи билетите за посещения.) искам да посетим първо най-важните места и за сега ще посетим Ватикана в понеделник,както ни съветвате , а събота и неделя през деня още нямам идея.. 

Децата са с вход свободен, както и гр. транспорт. Събота и неделя- обикаляте навсякъде. В Рим всяко ъгълче е история. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , neznaen каза:

а събота и неделя през деня още нямам идея

Скромна кратка идея от мен (като имам предвид и това, че сте с малко дете):

ПЪРВО поемете към площад „Венеция“. Там е паметника на Виктор Емануил II, отдясно на паметника е Капитолийския хълм.

От площад „Венеция“ тръгват 3 ГЛАВНИ БУЛЕВАРДА, всеки от които е полезен със забележителности.

ПЪРВИЯТ БУЛЕВАРД е „Фори Империали“  Fori Imperiali– той минава покрай Римския форум и Колизея, стига се до Императорските форуми fori imperiali, до Св. Петър във вериги San Pietro in Vincoli, известен с огромната статуя на Мойсей- дело на Микеланджело. На този булевард са и две интересните църкви в Рим „ Св.Климент“-San Clirmente и Св.Йоан Латерански- San Giovanni in Literano.

ВТОРИЯТ БУЛЕВАРД от пл. Венеция е бул. „Виторио Емануеле II“ . Той минава през район, наричан средновековното и ренесансово сърце на Рим. Районът, който булеварда разполовява е един от най-живописните в града. Ключови забележителности са Дворецът Дория-Памфили – една от най-добрите художествени галерии в Рим и 2 големи площада – „Навона“ и „ Кампо дей фиори“- най-живописните площади.  Вижте църквите San Luigi dei Franceska с картини на Караваджо и  Santa Maria sopra Minerva с красива скулптура на Микеланджело.

ТРЕТИЯТ БУЛЕВАРД от пл. Венеция е „Корсо“- в страничните му улички е Фонтана Треви, Испанското стълбище.

 

При всички случаи не тръгвайте неподготвени, прочети информация и разгледай картата на Рим в Google maps, направи маршрути по нея.

Пожелавам приятно изкарване😀

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Много благодаря!!Чудесни отправни точки,ще продължа да чета и ще трябва да резервирам скоро билети  за Колизеум и Ватикана..

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение
преди 30 минути , neznaen каза:

 

Много благодаря!!Чудесни отправни точки,ще продължа да чета и ще трябва да резервирам скоро билети  за Колизеум и Ватикана..

Имай предвид, че отскоро свободният (без екскурзовод) достъп до Колосеума е след 14:00.

Corso води и до църквата „Св. Игнаций“ (Лойола, да, основателят на ордена на йезуитите), където можете да видите нарисувания 3D-купол и ето тази красота. Отворена е докъм 19, входът е свободен, на пешеходно разстояние е от фонтана Треви.

 

На всеки, който се кани да посещава Рим и се справя с английския, препоръчвам ето този сайт, особено съкровищата, скрити в раздел Directories.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

 

 

На всеки, който се кани да посещава Рим и се справя с английския, препоръчвам ето този сайт, особено съкровищата, скрити в раздел Directories.

О! Благодаря! Юни ще ходя на лов точно за малко известни места, които набелязах от Atlas Obscura. Предложението ти е точно навреме🤗

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и все пак не мога да реша трябва ли карта Ром Пас-ако купя от БГ билети за Колизеум и вила Боргезе,а карта от Рим-как ползвам отстъпки за билетите?ще се налага и трите дни да се пътува до центъра и обратно до жилището ,така че не мога да преценя дали има смисъл.

Връзка към мнение
преди 7 минути , aleksandrina каза:

Е, Рома Пас е за 2 безплатни музея (тази за 72 часа) и така се обезсмисля купуването и на билети за Колизеума, и РП.

ако я купя от там Ром Пас ,от тук купувам само за Ватикана?Съжалявам за многото въпроси ,но хич не съм наясно!🙄

 

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение

Може да купиш карта Рома пас-онлайн или там, на място. С нея да влезеш в два музея/обекта безплатно. За Ватикана билети онлайн или на място(има разлика в цената, на място са по-евтини). С Рома пас не може да влезеш безплатно или ползваш намаление за Ватикана. Картата е удобна освен с безплатния градски транспорт , така и с опцията да влизате без да се редите на опашки в музеите/обектите( не важи за опашките за Ватиканските музеи, пак да кажа 🙂 ).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не бързай с Рома пас. Дай примерни маршрути за 3-те дни, за да ти кажем дали са реални. Рим без план не става, а сте и с дете. Предполагам, че сте с Раян, полета е ранен в 6 ч., което означава поне в 5 на летището, в 4 събуждане. Първият ден това дете трудно ще издържи цял ден обикаляне. Остави ромапас, Боргезе иска половин ден, по назад в темата съм писала защо, остави галерията за следващ път. Билета за общ.транспорт важи за 1 час, може да се прекачвате. Вижте Ватикана и музеите, колизеума, разходете се по главните булеварди, на всяка крачка ще се изкушавате да погледнете в църкви и базилики, а и да поседнете за отмора на хладно, и той деня ви минал. 3 дни, а и с дете,  са малко за Рим, но са добре за първо впечатление при добре направени маршрути.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • ЕМИКА,благодаря ти за поста,още нямам ясен план и затова задавам много въпроси ,с риск да стана досадна!За 4 и 5 май предполагам ,че ще е Боргезе и Колизеум,някои безплатни църкви,тъй като с нас ще пътува и голямата ми дъщеря -художник и иска да види изложбите,за 6 май-понеделник,мисля да е Ватикана..Ще съм благодарна за мнения....
Връзка към мнение
преди 3 минути , neznaen каза:

с нас ще пътува и голямата ми дъщеря -художник и иска да види изложбите

А иска ли да види Караваджо безплатно?

https://romevacationtips.com/where-can-i-see-caravaggios-for-free/

 

https://civitavecchia.portmobility.it/en/itinerari/half-day/how-see-caravaggio-rome-free

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.