Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Не съм ходил в Рим от няколко години и искам да попитам - районът около Термини все още приемлив ли е (за настаняване) или и там, като край всяка голяма гара, е станало рисково?

Връзка към мнение

Само да подчертая, че отдавна няма "'свободни билети" за Колизеума. От март месец всичко е с дата и час, включително и влизането с Рома пас, трябва резервация срещу 2 евро.

Карта Рома пас няма смисъл да се купува онлайн, тъй като пак ще трябва да се получи от някой пункт за закупуване. На Чампино в туристическия център на пристигащи продават и може веднага да се използва с гр.транспорт, автобуси 520 и 720, отваря в 8.30 ч.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, някой може ли да препоръча добро и не много скъпо (60-70 евро на вечер) място за настаняване? Може да в района на Термини или друго комуникативно място в центъра (да е удобно за обиколка на забележителностите и връзка с буса за летището).

Редактирано от nazional
Връзка към мнение
преди 5 часа, nazional каза:

Здравейте, някой може ли да препоръча добро и не много скъпо (60-70 евро на вечер) място за настаняване? Може да в района на Термини или друго комуникативно място в центъра (да е удобно за обиколка на забележителностите и връзка с буса за летището).

Трудно ми е да  препоръчам, при положение, че цените се менят непрестанно, а и дати не сте посочили, цена за колко човека.....Вижте в  букинг или други сайтове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моя грешка, става дума за двама човека. Със сигурност ще се проверят сайтовете за хотели и aiрbnb, интересуваше ме дали някой, който е ходил вече, може да сподели ако е останал доволен (може и на лично). Оттам насетне ясно, че ще се видят наличност и цени според заетостта.

Връзка към мнение

Явно търсите или хотел, или апартамент. Аз търся в booking, hotelscombined, amoma (напоследък hotelscombined не ги отразява), както и kayak.ie или kayak.de както ви е по-удобно. За буса до летището Ciampino предполагам ви трябва да сте близо до спирка на линия A (червената). Мога препоръчам един апартамент до испанските стълби, но бяхме 7 човека, а вие предполагам търсите за 2ма?

Редактирано от darinamarinova
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

да попитам студент на 35 год с  карта ISIC ,има ли смисъл да пътува с РОМ ПАС-някой имал ли е такъв казус?Чудя се дали да купуваме и за него...

Редактирано от veronika.e
Връзка към мнение

Здравейте! Предстои ни пътуване в периода 17-21 май и ще съм благодарна, ако ми отговорите на няколко въпроса, за които не успях да открия писания досега. 🙂

1. Мислим да вземем Roma Pass за 72 ч., но не можах да разбера дали посочената дата в регистрационната форма е крайна - може ли  картата да се вземе на предния ден, вечерта например? И съответно, активирането на картата стартира тогава, когато се използва за първи път (градски транспорт или вход за музей) или тогава, за когато е заявено ползването предварително?

2. Полетът ни наобратно е с Ryan Air в 8 ч. сутринта - shuttle от Термини включва ли се в Roma Pass? Ако не - има ли вариант за градски транспорт, за да се възползваме от картата?

Много ви благодаря предварително!

Връзка към мнение
6 hours ago, Iva Mihaylova said:

активирането на картата стартира тогава, когато се използва за първи път (градски транспорт или вход за музей)

Е, тогава стартира. Датата е заявка кога ще си вземете картата. Та като купувате, посочете дата, на която ще я вземете. Или си купете на място.

6 hours ago, Iva Mihaylova said:

shuttle от Термини включва ли се в Roma Pass? Ако не - има ли вариант за градски транспорт, за да се възползваме от картата?

Шатъл не се включва. Градския транспорт май тръгва в 5:30. Автобуса до Чампино е 520- може да потърсите разписанието му в интернет. Достатъчно е да сте там за полета към 6:30, та и 7:00. 

По- нагоре (2/3-я пост) е относно Рома пас и автобусите. 

Редактирано от aleksandrina
Връзка към мнение
преди 11 часа, aleksandrina каза:

Е, тогава стартира. Датата е заявка кога ще си вземете картата. Та като купувате, посочете дата, на която ще я вземете. Или си купете на място.

Шатъл не се включва. Градския транспорт май тръгва в 5:30. Автобуса до Чампино е 520- може да потърсите разписанието му в интернет. Достатъчно е да сте там за полета към 6:30, та и 7:00. 

По- нагоре (2/3-я пост) е относно Рома пас и автобусите. 

Много благодаря! 🙂

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

Предстои ми първо посещение в Рим в интервала 23.06-28.06 (излитане рано сутринта).

Дали може да ме ориентирате какъв билет за Колизеума, Римският форум и хълма Палатин.?

За сега съм се насочил към този (за двама) дали е удачен вариант?:

https://www.getyourguide.com/colosseum-l2619/colosseum-forum-and-palatine-hill-tour-t217527/?partner_id=J6QH2HY&psrc=partner_api&utm_force=0

Връзка към мнение
преди 1 час, positive каза:

Здравейте,

Предстои ми първо посещение в Рим в интервала 23.06-28.06 (излитане рано сутринта).

Дали може да ме ориентирате какъв билет за Колизеума, Римският форум и хълма Палатин.?

За сега съм се насочил към този (за двама) дали е удачен вариант?:

https://www.getyourguide.com/colosseum-l2619/colosseum-forum-and-palatine-hill-tour-t217527/?partner_id=J6QH2HY&psrc=partner_api&utm_force=0

Не е удачен. Сайтът за билети е този: https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm

Иначе от личен опит - най-добре да се купи от касата на Палатин - избягва се таксата за онлайн покупка. Има доста писано по темата из предните страници, вкл. и от мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора, но във coopculture, ми показва, че няма свободни места за периода който сме там - Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance + english tour (3 h) почва от 10 часа сутринта.

 

Ако отидем на място, ще има ли свободни билети?

 

 

Връзка към мнение
преди 37 минути , positive каза:

Благодаря за отговора, но във coopculture, ми показва, че няма свободни места за периода който сме там - Colosseum, Roman Forum and Palatine regular entrance + english tour (3 h) почва от 10 часа сутринта.

 

Ако отидем на място, ще има ли свободни билети?

 

 

 

А защо ви е English tour? Самостоятелно има със сигурност.

Връзка към мнение
В момента, Zaro каза:

 

А защо ви е English tour? Самостоятелно има със сигурност.

Откакто ирина бокова стана шеф на Колосеума, самостоятелните туристи бяха избутани да влизат след 14:00 всеки ден. Преди това - само с екскурзовод.

Връзка към мнение
преди 4 минути , positive каза:

За да може да ни обяснят, какво точно гледаме 🙂

Те няма да ви го обяснят, а ще ви го издекламират. И ще ви подкарат напред като добитък. Влез си самостоятелно, пък като искаш да научиш какво гледаш - нищо не ти пречи да се присламчиш за малко към коя да е групичка и да се заслушаш. Има и audioguides, а и книжки можеш да прочетеш предварително, та да си подготвен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още един въпрос. Колко струват хартиените панталони за вход във Ватикана? Ще пътуваме само с малки раници и се чудя, дали може да си спестим носене на дълги дрехи.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!Ще пътуваме с деца в края на юли и предполагам горещините ще са зверски и ще трябва да съобразяваме програмата.Някой бил ли е в квартала около спирка на зеленото метро Мирти?Близо е до парка Сенточеле или нещо подобно е името.Дали има какво да се види в този район?Предполагам хубави ресторанчета и пазари все ще намерим.Също така търся и мнения за парка Чинечита-дали си заслужава-изглежда много забавно на сайта.А някакви други предложения с деца?Основните забележителности сме ги обходили няколко пъти при предишни пътувания.И не на последно място някой хубав шопинг център?:) Благодаря и хубав ден!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, първо ходене в Рим. Кацаме по план рано сутринта, а checkin-a ни е след 15:00. Има ли къде да се остави багаж срещу заплащане около Термини за да не го разкарваме половин ден?  Струва ли си да се мъчим за колизеума още първия ден или да разгледаме друго и да го оставим за след това? Билети за колизеума онлайн може ли от другаде освен от официалния сайт, понеже ми дава error site not found от където и да опитам да вляза? И какво значи, че е валиден за два дни - нали се избира точен час на влизане, или важи за два поредни дни с този час? Благодаря

Връзка към мнение
преди 8 минути , Atanas.b каза:

Здравейте, първо ходене в Рим. Кацаме по план рано сутринта, а checkin-a ни е след 15:00. Има ли къде да се остави багаж срещу заплащане около Термини за да не го разкарваме половин ден?  Струва ли си да се мъчим за колизеума още първия ден или да разгледаме друго и да го оставим за след това? Билети за колизеума онлайн може ли от другаде освен от официалния сайт, понеже ми дава error site not found от където и да опитам да вляза? И какво значи, че е валиден за два дни - нали се избира точен час на влизане, или важи за два поредни дни с този час? Благодаря

За багажа: https://www.stowyourbags.com/en/shop/rome/luggage-storage-termini-train-station-rome/

 

https://bagbnb.com/luggage-storage/rome?s=Roma Termini%2C Piazza dei Cinquecento%2C Rome%2C Metropolitan City of Rome%2C Italy&lat=41.9010032&lng=12.501903699999957

Разбира се, най-добрият вариант е от хотела, в който ще спите, да се съгласят да приемат багажа ви предварително, преди часа за настаняване. Обикновено тази екстра е безплатна, но трябва да се свържете с хотела, за да изясните дали я предлага.

 

Билети за Колосеума може и от други сайтове, но ще са с надценка. Ето го официалният, на мен не ми дава грешка, отваря се.

 

Билетът е валиден за два поредни дни, като освен Колосеума, с него можеш да посетиш Палатинския хълм и Форума. Часовото ограничение за достъп (след 1400) е само за Колосеума. На другите две места влизаш във всеки момент в рамките на работното време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няй-нкрая успях да вляза в сайта на колизеума - сега друга дилема, кой билет да вземем. 4 души сме, колебая се между първия и втория, като почти не виждам разлика. Не искаме гид. Може ли да ме насочите малко. 

E0D02AC7-6E74-4178-9B4E-55DE0702D137.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.