Прескочи до съдържание

Банкови влогове с добри условия (добра лихва)?


Фил

Препоръчани мнения

Таксите на ПИБ са само за теглене от разплащателни сметки

както казах от депозит ако се тегли няма такса, 2 депозита закрих там последните 3 месеца, първият път ми дадоха в брой дори по-голяма сума от допустимата без заявка без проблем. 

Връзка към мнение

ЦКБ до скоро нямаха такса при теглене.Към настоящия момент не знам как е.

От Уникредит не се махам само и единствено,защото имат банкомати на много места в Европа и тегленето ми е без такса. Не че ми се е налагало да тегля,в крайна сметка защо водя мъжа ми с мен :-) Но там от години имам само разплащателна сметка.

Редактирано от Eti*
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Апфабанк в момента дават 1.5% по разплащателна сметка наречена Payroll на която ти върви заплатата. Няма такси за обслужване и винаги имаш достъп до парите си. Преди година и половина започнах от 3.5% , които стигна до 1.5% сега. 

 

В общи линии Фичо е задал конкретен въпрос, на който не получава почти нито един конкретен отговор, а само коментари от рода "колко е зле работата". Поста номер едно мисля, че е този за румънските банки. Просто някой пробвал ли се е да превежда пари в чужди банки за да знае какъв кожодер е цялата тази магария, като става дума за малки суми 10-15к лв? Да не говорим, че доста банки в западната част на континента имат отрицателни лихви, което чисто и просто означава, че като вложиш една сума пари в тях, ще изтеглиш по малка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ЦКБ до скоро нямаха такса при теглене.Към настоящия момент не знам как е.

От Уникредит не се махам само и единствено,защото имат банкомати на много места в Европа и тегленето ми е без такса. Не че ми се е налагало да тегля,в крайна сметка защо водя мъжа ми с мен :-) Но там от години имам само разплащателна сметка.

 

ЦКБ все още нямат такса за теглене

Там ползвам спестовната им сметка и тегля 1 път месечно поне на каса, нямат и комисионна за купуване на валута, което е удобно

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тази простотия не я знаех. Ти сериозно ли?! Взимат 8 лева, че си теглеш от парите. При всяка банка ли е така?

И аз знам, че ако си изтеглиш парите от депозитен срочен влог на падеж няма такса. Поне така ми бяха казали.

На ... ще ти обадя с точност колко искат, при теглене на депозит на падеж.Но в Булбанк на падеж, на ставане, на лягане - няма значение щавят си яко.Това за щавенето си го копнах от Дюк,много ми харесва.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега чувам за банка която има такса за теглене на падеж. ПИБ и ПИРЕУС със сигурност нямат.

Всичките обаче искат предизвестие поне 24 часа преди това за теглене в брой на определена сума. За повечето банки е 5000 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На ............. ще ти обадя с точност колко искат, при теглене на депозит на падеж.Но в Булбанк на падеж, на ставане, на лягане - няма значение щавят си яко.Това за щавенето си го копнах от Дюк,много ми харесва. :)

 

AlexandraKo, по-добре изтрий датата. :ph34r:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

В момента банката можеш да я считаш за охраняем паркинг за парите ти, нищо повече.

НЕохраняем.

 

 

В тази тема питам като има някой лев, който, естествено няма да е в буркана или дюшека, на какъв влог да се сложи.

Ми, хората ти отговарят по темата - на никакъв.

Един познат евреин ми е казал да помня само едно - парите в банката са пари на банката.

Не мога да подценя такъв съвет, предвид това кой ми го дава.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Изглежда така, сякаш в тази тема пиша на санскритски.  :biggrin: 

 

 

Не бе, аз чета и разбирам санскрит, но отговарям на старояпонски :biggrin:

 

Как и от къде да си закупя нефт или злато понеже в момента са с най ниски стойности от години,а определено след време нефта ще поскъпне

 

Ами има брокери и брокерски къщи, които търгуват на фондовата борса. Трябва да се свържеш с такъв посредник и да видиш как стоят нещата. Всъщност инвестиционно злато можеш да си купиш и от някои банки и други търговци.

 

дали ще са самолетни билети, луканка или марково отлежало уиски

 

Ракия! :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не ме кефи да държа кинти в дюшеци и буркани  ;)

 

Фичо... Извинявай, че те питам така директно, човече, ама... Ти сигурен ли си, че си 100% българин? :blink:

 

:biggrin:

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Най-добрата инвестиция - в самолетни билети!

...докато се разболееш примерно да не дава Господ.

Лаф да става , но и аз гледам сериозно на темата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

В Аржентина ОЛП е 40% и има емисии ДЦК с доходност около 40% в песо. Ако МВФ ги спаси от поредната криза може да се окаже много добра инвестиция :)

Връзка към мнение
46 minutes ago, Щастливеца said:

ДЦК с 40% доходност ? Не мисля.

 

Какво точно не мислиш? Да инвестираш или че изобщо ги има? :) В България в средата на 90-те години имаше ДЦК в лева и с по висока доходност, но те не се оказаха добра инвестиция. Преди няколко години обаче имаше гръцки ДЦК с подобна доходност, които се оказаха супер инвестиция ;)

Връзка към мнение
Щастливеца

Не мисля че ДЦК с временна доходност от 40% са добра инвестиция.

Това е възможно при силно волативни икономики , характеризиращи се с голяма нестабилност.

За съжаление нямам инф. за конкретния пример , но ДЦК и толкова висока доходност са много рисков финансов ход.

 

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение
1 hour ago, Щастливеца said:

Не мисля че ДЦК с временна доходност от 40% са добра инвестиция.

Това е възможно при силно волативни икономики , характеризиращи се с голяма нестабилност.

За съжаление нямам инф. за конкретния пример , но ДЦК и толкова висока доходност са много рисков финансов ход.

 

Безплатен обяд няма, но това че в нещо има висок риск не означава непременно, че е лоша инвестиция ;) Рискът просто трява да се управлява и диверзифицира, като не вкарваш всичките си пари в една рискова инвестиция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 1 час, Topfly каза:

Безплатен обяд няма, но това че в нещо има висок риск не означава непременно, че е лоша инвестиция ;) Рискът просто трява да се управлява и диверзифицира, като не вкарваш всичките си пари в една рискова инвестиция.

Има финансови инструменти, които срещу по-голям риск могат да ти донесат висока доходност.

ДЦК със сигурност не са сред тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 21 часа, Topfly каза:

:)В България в средата на 90-те години имаше ДЦК в лева и с по висока доходност, но те не се оказаха добра инвестиция. ;)

По едно време в Гърция, когато бяха на ръба дали да фалират, май имаха ДЦК и с 300%, ако не се лъжа. ;)  Или може би бяха някакви други дългови инструменти, не съм сигурен.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , dimitrov6 каза:

Аз играя в руски сайтове за ...

Откакто преди време първият ми личен e-mail беше залят от зловещ руски спам (говоря за по 50-100 писма на час) с който не можах да се справя по никакъв начин и след като се наложи да се откажа от от адреса, вече бягам надалеч от всякакви руски сайтове (с малки изключения). 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
19 hours ago, Щастливеца said:

Има финансови инструменти, които срещу по-голям риск могат да ти донесат висока доходност.

ДЦК със сигурност не са сред тях.

В общия случай си прав, но при държави с финансови проблеми ДЦК могат да бъдат много високо рисков и високодоходен инструмент. Един от класическите примери за голям удар с ДЦК е случаят с изплащането на царските руски облигации от Русия в началотото на 90-те години. След 1917-та година Русия спира плащането по тези облигации, като цената на тези книжа пада де факто до нула и почват да се търгуват единствено с нумизматична стойност на 0,1-0,2% от номинала. 90-те години обаче Русия решава да се върне на международните капиталови пазари и едно от условията да пусне нов дълг е да изплати стария дълг заедно с лихвите :) Инвеститорите надушили промените през 80-те години са могли да си увеличат парите много стотици пъти :)

57 minutes ago, dimitrov6 said:

Аз играя в руски сайтове за инвестиране с лихва 20% на месец и снощи изгорях с 700 рубли-21 лева,след като фалира сайта.

Влагането на пари в измамни схеми е доста далече от понятието инвестиране...

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.