Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

Има начин. Направете резервациите от различни фирми. Със сигурност двете рентал компании не си обменят информация в реално време за шофьорите си.

Ако вече имате 2 резервации с една фирма, канселирайте едната (обикновено до 24 часа преди датата е безплатна) и направете нова.

А със сигурност съществува и най-тривиалният подход, наречен телефон или мейл и да ги попиташ ги дали е възможен твоят сценарий.

Връзка към мнение

Другари, дойде и моя ред за Йордания и сега видях, че Раян са ми изпратили файнъл-файнъл-файнъл оферта за рентакар. Ама този път гледам, че наистина има отстъпка, а не като предните пъти по 1-2-3 евро. Че седнах и направих бърза проверка по сайтове и излезе следната информация:

 

Оферта от:

Кола

Базова цена

Включва:

Excess CDW

Excess Theft protection

SCDW

STheftP

Застраховка трета страна

Обща цена в лева

Europcar

PEUGEOT 301

290

Mileage: unlimited

Fuel. Return the vehicle with the same level of fuel

?

?

264

188

N/A

742

Budget

Toyota Corolla

403

Безлимитни километри

A Fuel Reading will be made upon delivering the vehicle and must be returned with the same amount of Fuel.

???

(All costs are quoted in USD and include tax)
Car Group Cost per day Excess (If CDW included in rate or purchased)
F included in rate 817.00

?

200

(0 Excess)

?

N/A

603

https://cars.booking.com

Тази компания няма да приеме карта, на която не са повдигнати съответните символи ("релефна").

Toyota Corolla by Budget

312

Километраж: Неограничено

Политика за гориво: Oт пълно до пълно

880

880

N/A

N/A

138

SCDW+STP

(Повреда по автомобила - Покритие за каросерия, стъкла, гуми и още + Кражба на автомобил + Теглене, загубени ключове, административни такси)

450

https://car-hire.ryanair.com/

Hyundai Accent by Europcar

259

Правила за горивото: Пълен за пълен

Пробег: Неограничено

?

?

N/A

N/A

52

Възстановяване на допълнителни разходи при повреда и кражба + Гуми, стъкла, огледала и джанти + Основна застраховка и лични вещи

311

 

Официалните рентакари са пълен мармалад - никаква информация за франшизи и т.н., викат питайте местния офис, тъпи горивни условия. Раян наистина са направили цена и мисля да букна от тях + тяхната застраховка от външен застраховател. Та въпросът ми е следния: някой ползвал ли е рентакар от Раян и имал ли е случай за активиране на външната застраховка? Опасявам се като отида там Юропкар да не ми заяват, че не са чували за моята резервация (мисля след букване да искам потвърждение от местния офис на Юропкар, но ако те не отговорят какво правим).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Юропкар са от големите компании. Раян не са от вчера и щом работят с тях значи всичко е надеждно. Трябва да си Марко Тотев, за да имаш проблем. Щом тази оферта ти е харесала, не се чуди много, а резервирай. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам следното въпросче - при (приблизително) равни други условия, за кого бихте гласували на балотаж  - Alamo vs InterRent ? 
Става дума за Франция, по-конкретно Ница. 

Връзка към мнение
преди 30 минути , stanislavpp каза:

Сравняваш компанията с най-нисък рейтинг (Interrent) и тази с най-висок такъв в Ница 😉 , аз не бих се двоумял:

62BD33C3-016C-41FC-A59C-2C0F4FB435F8.png

Mерси, а откъде е класацията? 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Mерси, а откъде е класацията? 

Alamo е под шапкана на Enterprise, а последните са с висок рейтинг.

Аз имам отлични впечатления от обслужването им в Испания през пролетта.

 

https://www.tripsavvy.com/best-car-rental-companies-4174551

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Направих резервация за рент-а-кар през rentalcars.com и писах на фирма Avis (FR.reservations@bcn.avis-europe.com)  с подробности на резервацията (както в началото на темата @Георги посъветва), зададох и уточнителни въпроси от рода: има ли допълнителна такса за ранно връщане на автомобила, депозити, застраховки при тях и т.н.

Въпроса ми е до колко дни е нормално да ми върнат отговор (минали са само 2 дни) и дали всъщност съм писала на правилния мейл 🙂 

Благодаря 🙂

 

 

Връзка към мнение
На 4.12.2019 г. в 11:51, Borkata каза:

Здравейте,

Направих резервация за рент-а-кар през rentalcars.com и писах на фирма Avis (FR.reservations@bcn.avis-europe.com)  с подробности на резервацията (както в началото на темата @Георги посъветва), зададох и уточнителни въпроси от рода: има ли допълнителна такса за ранно връщане на автомобила, депозити, застраховки при тях и т.н.

Въпроса ми е до колко дни е нормално да ми върнат отговор (минали са само 2 дни) и дали всъщност съм писала на правилния мейл 🙂 

Благодаря 🙂

 

 

За съжаление може и да не ти върнат отговор въобще, 2 дни вече са извън моята лична граница на търпение 🙂 Ако резервацията ти е специфична, по-скоро се насочи към друга фирма. А можеш да подпукаш и rentalcars да видиш дали ще се мръднат те да свършат тази работа с търсене на отговор на въпросите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отговориха ми 🙂 

 

Dear customer, 

Thank you very much for contacting Avis. 

You can find this information in our terms and conditions: https://www.avis.fr/conditions-generales-avis 

The amount of the deposit is the price of the rental + EUR 110 + the price of a full tank of petrol. The deposit will be blocked as a guarantee, it’s not related to the excess amount. 

The office in Beauvais Airport has a key drop box available for after hours returs. We advise you to check with our colleagues on the day of arrival so they will inform you about its location. 

Kind regards,

 

Pilar Cedillo

Reservations France
Avis Budget Group Contact Centre EMEA, S.A.

 

Сега остава да измисля как да избегна да ми начислят някакви поражения по автомобила, които не са от мен - щом няма да има на кого да я предам 🙂

Връзка към мнение
преди 6 часа, Borkata каза:

Сега остава да измисля как да избегна да ми начислят някакви поражения по автомобила, които не са от мен - щом няма да има на кого да я предам 🙂

Опис на колата при получаването ѝ  и ако има разминавания им правиш снимки и веднага им ги пращаш на емайла.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При получаването - ще се случи в работно време и там задължително опис и пълен оглед със снимки. Въпроса е при връщането, след като ще е в извън работно време, и няма поражения от наша страна, но нещо й се случи след това - могат ли да зачислят тази щета на мен?

Връзка към мнение
преди 34 минути , Borkata каза:

При получаването - ще се случи в работно време и там задължително опис и пълен оглед със снимки. Въпроса е при връщането, след като ще е в извън работно време, и няма поражения от наша страна, но нещо й се случи след това - могат ли да зачислят тази щета на мен?

Не знам какво те предпазва честно казано. Само мога да кажа, че практиката с кутия за ключове в извънработно време е доста разпространена, а не съм чувал за масова злоупотреба в тези случаи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! Моля, кажете ми дали тази цена е ок за автомобил в Бергамо. Не разбрах и дали да си взема и допълнителната застраховка и цената да стане 78 лв. или на място да си я взема. Там колко ще струва, как да разбера? Извинявам се за въпросите, но никога не сме наемали кола 🙂 

 

image.png.d05e9214c1db803ffccf3dff1112c9e4.png

 

 

image.png.b501b705a38411ff79a6b761372f3003.png

Връзка към мнение

Цената е ок, но по-скоро след като ти е първи наем бих се фокусирал повече на това да разбереш фундаментите като прочетеш темата. Така и ще разбереш дали тази застраховка си заслужава или по-скоро не. Подсказка - въпрос на лично решение е след като разбереш предимствата на едното и другото. Тази инвестиция на време ще ти се отплати много в бъдещето, защото наемането на кола си е част от арсенала на пътешествията. 

 

Иначе ако търсиш бърз отговор:

 

- цената е ок, но повече ми харесва офертата на sicily by car за клас VW Polo - малко по-евтина и колата е направо на терминала, а не се ползват шътъли

- не, не взимай застраховката от rentalcars

- пиши на фирмата колко ще струва застраховката на гише, може да я има информация и в сайта на фирмата, но за първи път по-добре тази застраховка да вземеш

 

Съветът ми може да е погрешен след като не знам твоята философия за поемане на риск за щети и колко би платила за спокойствие, дали често ви се случват инциденти с кола, къде искате да ходите, колко човека сте, имате ли кредитни карти, имат ли добър лимит кредитните карти и т.н. 🙂 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Всъщност ей това е най-добрата оферта, защото включва нулево самоучастие:

image.png

 

Само си харесай клас кола, която включва тази оферта и давай смело. 

 

Връзка към мнение

Много благодаря за отговора!

Ох, четох аз. Даже три пъти четох, но това с допълнителните застраховки хич не го разбрах. Сега ми се изясни - да гледам нулево самоучастие и колата да е на терминала. 

Още веднъж благодарности 🙂 

Връзка към мнение

Не е толкова сложно за разбиране :

 

1. Взимаш автомобил без допълнителна застраховка (най-евтин )

 

2. Взимаш автомобил с допълнителна застраховка от брокера (най-безсмислен)

 

3. Взимаш автомобил със застраховка от рентакар компанията (най-скъп)

 

 

Третият вариант е най-добър ,  при вариант 2  ти се блокира депозит като при вариант 1 , но при евентуална щета , сумата ти се взима от депозита, а ти се оправяш с брокера след това.

 

Освен това, застраховките имат няколко нива :

 

пълно каско със самоучастие или без

пълно каско, което не включва някои неща ( гуми, стъкла , джанти...) със самоучастие или без

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги каза:

Всъщност ей това е най-добрата оферта, защото включва нулево самоучастие:

image.png

 

  

Само че прочети подробно пълните условия:
image.png.b11478ce0578d12dcac935e30a84ca6f.png

 

преди 6 минути , stanislavpp каза:

Не е толкова сложно за разбиране :

 

1. Взимаш автомобил без допълнителна застраховка (най-евтин )

 

2. Взимаш автомобил с допълнителна застраховка от брокера (най-безсмислен)

 

3. Взимаш автомобил със застраховка от рентакар компанията (най-скъп)

 

 

Третият вариант е най-добър ,  при вариант 2  ти се блокира депозит като при вариант 1 , но при евентуална щета , сумата ти се взима от депозита, а ти се оправяш с брокера след това.

 

 

И четвърти вариант - взимаш автомобил без допълнителна застраховка и взимаш допълнително застраховка за покриване на самоучастието, но не от брокера, а от външен застраховател, която обикновено е по-евтина. Блокират ти по-висока сума при взимането на колата,  при щета плащаш самоучаститето, а после се оправяш с външния застраховател да ти покрие платеното.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Друг съвет - винаги по възможност да се прави резервация с плащане на място , което обикновено върви с безплатна анулация до момента на наема.

Гледам напоследък брокерите практикуват нов “скам” - pay now с голяма отстъпка, но анулация само до 48часа преди наема, след това гориш с целият наем, ако ти анулират полет или имаш голямо закъснение...

 

Особено ме ядосват Букинг и техният конгломерат ( Travel Jigsaw Ltd)

 

1. една цена през priceline 

2.втора цена през rentalcars

3. трета цена през Букинг > rentalcars

4. четвърта цена през каяк.ком > rentalcars
5. пета цена през каяк.ит > ренталкарс 

 

Обикновено при петия вариант , наема е най-евтин, но ако не видиш дребният шрифт нейде из T&C, се оказва че цената е без всички локални такси. 
 

Всички брокери гледат да те примамят с малко или повече скам, а в 9/10 случая, ако директно се резервира през сайта на местният доставчик ( примерно авис.ит, авис.фр, и т.н.), цената е същата или по-ниска...

 

Позлвайте брокер/търсачка да се ориентирате за доставчик и условия , а после резервирайте директно през локалният сайт за спестяване на (евентуални) главоболия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, Фил каза:

Само че прочети подробно пълните условия:

Това всъщност не са пълните условия, а само подсказка че може да има разминавания. Не пише, че не са покрити стъкла, гуми и т.н, а че може и да не са покрити. Доста стандартен текст в брокерските описания. За съжаление подобни изключения са доста масови. 

 

 

 

 

преди 20 часа, stanislavpp каза:

Особено ме ядосват Букинг и техният конгломерат ( Travel Jigsaw Ltd)

 

1. една цена през priceline 

2.втора цена през rentalcars

3. трета цена през Букинг > rentalcars

4. четвърта цена през каяк.ком > rentalcars
5. пета цена през каяк.ит > ренталкарс 

 

Обикновено при петия вариант , наема е най-евтин, но ако не видиш дребният шрифт нейде из T&C, се оказва че цената е без всички локални такси. 

Мисля, че това е свързано отново с това, че ти си с американска карта и от това идват известни отклонения. Ако искаш може да дадеш няколко примери за да видим откъде идва разликата, при мои опити всичко е еднакво. 

 

преди 20 часа, stanislavpp каза:

Всички брокери гледат да те примамят с малко или повече скам, а в 9/10 случая, ако директно се резервира през сайта на местният доставчик ( примерно авис.ит, авис.фр, и т.н.), цената е същата или по-ниска...

 

Моя опит пък е противоположен. Почти винаги напоследък цената през брокери е по-ниска, в най-добрия случай съм срещал да е същата в сайта на доставчика. И да, винаги ги проверявам и двете. 

Връзка към мнение

Застраховката от Ренталкарс не е застраховка от доставчика, т.е. ти си плащаш щетите и после искаш парите от Ренталкарс.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.