Прескочи до съдържание

Бали


temporary

Препоръчани мнения

Аз да споделя и за цените - гледайте дали са включени или не "правителствените такси" ако не са - ще ви донесат сметката с поне 21% отгоре.Често слагат и бакшиш. Отделно при плащане с кредитна карта си начисляват още едни 3% отгоре. На много малко места се случва да не сложат (при мен само в една верига супермаркети).

Връзка към коментар

2. Билета за отиване и връщане до/от Гили е 58 долара, аз го плащах в рупии - 750 000. Което е наполовина от това което проучвах тук.

Вече видях цена и от 300 000 рупии на посока до Гили - и имам основания да мисля че доста под тази цена може да да падне билета.

Иначе общестнеият транспорт между островите е 40 000, за бързите лодки искат между 85 000 - 100 000 на посока.

Връзка към коментар

Здравейте!

Аз съм прясно завърнала се Балийка и ви споделям нещо като пътепис, който съчиних набързо с цел да споделя какво ми хареса, какво не ми и какво бих променила следващия път. А после ще пусна и от другите два острова, които посетих - Ломбок и Гили. :)

 

https://lamovidamia.com/2016/09/12/balilicious/ 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

suteofilova, много ти благодаря, точно от това имах нужда!!! :wub:  Дръж се Бали, идем нахъсени и подготвени.

 

Само едно въпросче - много ли тежко се пътува от и до забележителностите - Убуд и Улуату са ми като тебе - почти същите места. С дечурля съм...

Връзка към коментар

И аз, благодаря!

Правилно съм се ориентирала как да разпределя времето.

В тази Маймунски гора освен маймуните има ли друго, което да се гледа - храм, природа и т.н. или хората ходят само заради маймуните?

Връзка към коментар

Samuraika, ако трябва да съм честна вече не си спомням много подробно. Единият ден, в който ни беше леко изнервено и изморено, беше когато обикаляхме плажовете на Улулату и накрая завършихме с Улулату храма. Просто спираш на плажа - нито е да се къпещ и да се печеш, нито е само да седиш и да гледаш. Напича те слънцето 30- 40 минути, снимаш се и продължаваш към следващия, което не ми допадна и ме измори. Като цяло да ходиш да "разгледжаш" плажове си е шантава работа. хаха

Иначе другият ни изморителен ден беше когато тръгвахме от Семиняк  към Убуд и по пътя минахме през Тана лот, още един храм (не си спомням как се казваше),  гората с маймуните и накрая Убуд маркет и останахме да спим в Убуд.

После направихме оризовите тераси, Тирта Емпул храм, водопада и ходихме да пиеме от "изаканото" кафе.

Общо взетодните с разглеждане бяха натоварени и изморителни - най-вече заради жегата и суматохата, но не е непоносимо. Колите са големи, комфортни и с климатици. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Аз съм прясно завърнала се Балийка и ви споделям нещо като пътепис, който съчиних набързо с цел да споделя какво ми хареса, какво не ми и какво бих променила следващия път. А после ще пусна и от другите два острова, които посетих - Ломбок и Гили. :)

 

https://lamovidamia.com/2016/09/12/balilicious/

Su, май те познавам отнякъде:)

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

понеже съм новак във форума искам да попитам как пътувате до бали-организирано с тур оператор или сами си организирате всичко. Важно е да го реша в самото начало и чак тогава да започна организацията, нали?

Връзка към коментар

Здравейте,

понеже съм новак във форума искам да попитам как пътувате до бали-организирано с тур оператор или сами си организирате всичко. Важно е да го реша в самото начало и чак тогава да започна организацията, нали?

 

Целия форум почти ексклузивно си организира сам нещата :) Поне що става въпрос за общия скелет на пътуването. На място може да си резервираш вече някакви турове, да си наемеш шофьор и т.н. Специално за Бали шофьорите са много популярни, а и като цяло не е от трудните дестинации за организиране. Следи съседната тема на mililia, която се развива с разкази на живо в момента: http://magelanci.com/topic/7442-%D0%BC%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D1%83%D1%81-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-3-%D0%B4%D0%BD%D0%B8/

Връзка към коментар

Здравей Домино,

Нямаш никаква нужда някой да ти организира пътуването до Бали. За по-малко от седмица след закупуването на билетите за Бали бях готова с всичко, а не е да съм знаела, че ще ходя там. Бали е изключително лесно за организация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.