Прескочи до съдържание

Основни въпроси за Лондон


Suunto

Препоръчани мнения

Привет!

Това е първият ми пост в този форум и е редно да поздравя създателя му и всички вас, които сте го направили едно наистина полезно и приятно място. Аз все още съм нещо като аматьор в организирането и провеждането на екскурзии и някои от следващите въпроси могат да прозвучат смешно. Сега вече по същество... През месец май планирам едно пътуване до Лондон в датите 11(12)-15(16). Засега виждам, че най-евтините билети са с райънеър, само че часът на кацане там въобще не ме удовлетворява и съм се насочил към уизеър, при които в момента най-изгодно е 360лв. за двама човека в удобни за мен часове. Добра оферта ли е това? Чакам намаление покрай 14 февруари, но ако няма сигурно това ще е минималната цена. Мисля да се дадат и 20 лева за чек-ин на летището в Лондон, че не знам как ще се оправим оттам с онлайн чек-ин. Тук идва и един важен въпрос, свързан с трансфера. Най-изгодно изглежда е с изибус, които имат билети от по 2 паунда. Ако ги резервирам в момента през интернет, трябва да си ги отпечатам и на място да ги дам на шофЕра ли? Другата важна вметка: ако резервирам за 11 и полетът примерно закъснее и изпуснем следния автобус какво следва? Трети въпрос: могат ли билети да се взимат на място?

Така... Видях, че изибус могат да те закарат до бейкър стрийт, където станцията на метрото има добра локация. На връщане пише, че изибус тръгва от Glos Pl(Baker St). Какво е това, по дяволите? Дали е същото място, на което автобусът ще ни остави на идване? Малко тъпи и подробни въпроси, но преди да резервирам каквото и да било искам всичко да е изпипано и да няма въпросителни след това.

Хотелът, който съм харесал е един мизерничък от веригата изихотел, в близост до хайд парк. Соленко си е в Лондон...

Колкото до забележителности и метро, мисля, че ще се справим и без питания, имаме някакъв опит.

Това са ми въпросите, доста дълъг ми стана постът, надявам се на някого да му се занимава и да ми отговори.

Връзка към мнение

Относно чек-ин от Лондон -защо да давате 20лв. като можете да си направите онлайн чек-ин и за връщането преди да заминете и да си разпечатите бордните карти от тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-добре не ползвай Easybus. Използват едни ужасни маршрутки, на които не може да се разчита. По-добре дай 8 или 10 лири, но да си спокоен. Лондон е градът, в който може да попаднеш на много добри оферти. Провери и тези вериги: http://www.tunehotels.com/my/en/our-hotels/united_kingdom

https://www.travelodge.co.uk/

Връзка към мнение

Чекин си правиш 1 месец напред, още от тук. Изибъс са супер и може да разшиташ на тях, малки са, но са редовни. Не е проблем ако си изпуснеш часа, ще се качиш на следващата. Купи си билети сега, по късно цените ще скочат, на място са много по-скъпи. Спирката, питай като слизаш шофьора, ще ти я покаже, в сайта има точното място показано.

Връзка към мнение

Не разбрах каква е процедурата с билетите за изибус. Резервирам, принтирам и ги давам на място? Или нещо друго?

Редактирано от Suunto
Връзка към мнение

Резервираш си от сайта на изибус и принтираш 2 пъти ваучера, който ще получиш. Едното копие е за шофьора на автобуса. На изибус маршрутките са раздрънкани, но те работят съвместно с National Express  и има вероятност да се возите и на големите автобуси. През ноември бях в Лондон и си платих трансфер с изибус. Часът си бях  планирала за 1,5 часа по-късно след пристигането тъй като не знаех дали ще успея да се ориентирам. Тъй като много бързо излязохме от летището бяхме на спирката на автобуса 1 час по-рано и без никакъв проблем се качихме в автобуса на National Express.

За чекирането за полета - направи си го он-лайн и за двете посоки и си принтирай бордните карти. Чекирането онлайн започва 30 дни преди полета, така че спокойно преди тръгване ще се чекираш и за връщането.

За цените на самолетните билети - провери как вървят цените и на easyjet - ние когато пътувахме в едната посока бяхме с Уиз еър, а връщането си направихме с easyjet - цените им бяха по-ниски и освен това салонния им багаж е безплатен, а е с размера на "голям салонен на уиз", за който се доплаща.

Връзка към мнение

Видях, че изибус могат да те закарат до бейкър стрийт, където станцията на метрото има добра локация. На връщане пише, че изибус тръгва от Glos Pl(Baker St). Какво е това, по дяволите? Дали е същото място, на което автобусът ще ни остави на идване? Малко тъпи и подробни въпроси...

 

Няма тъпи въпроси :) Добре дошъл/а!

 

Тук спирките за оставяне на пасажери на последна спирка - drop off - и качване на нови от начална спирка - pick up - винаги са различни и се обозначават различно. Ако отвориш картата, ще видиш ще разстоянието между двете точки е 3 минути.

 

Не съм била на това място, но една бърза проверка веднага ще ти даде информация. Например тази: Успех! 

 

http://www.easybus.com/en/london-luton/luton-to-from-victoria/baker-street-bus-station 

Връзка към мнение

За Лутън спирката не е на Бейкър стр а на Глочестер пл{само името и е Baker str}.Намира се пред едно заведение Allsop Arms.Като минеш на Street View на спирката има автобус на National express.

 

https://goo.gl/maps/goGmnAfqBQ22

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... а на Глочестер пл{само името и е Baker str}.

 

Глостър, Глостър, при д-р Фостър

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Глостър, Глостър, при д-р Фостър

Добре де глостър не знам откъде ми хрумна глочестър,сигурно защото е по-кратко ;)

А изписвайки Allsop Arms  в Google maps те праща точно на спирката,даже на снимката е изибуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей,

За трансфера по-добре си вземи билети директно от National Express, почват от около 5 лири. Автобусите им са комфортни, имат си място за зареждане на телефон/лаптоп на всяка седалка, а и мястото за краката е доста повече от това на самолетите на Wizz:) Между Лутън и Лондон имат спирки на няколко централни места с връзки с метрото и влаковете. Можеш да се качиш час по-рано или по-късно без проблем. Цени и спирки можеш да видиш тук: http://www.nationalexpress.com/en/airports/luton-airport.aspx

Връзка към мнение

Благодаря за отделеното внимание! Горе-долу ми се поизясниха нещата. Сега да питам дали има някой фен на английския футбол, който е бил на мач там и може да даде малко инфо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отделеното внимание! Горе-долу ми се поизясниха нещата. Сега да питам дали има някой фен на английския футбол, който е бил на мач там и може да даде малко инфо?

 

Не знам на кой отбор симпатизираш, но ако искаш да видиш автентичен английски футбол, вземи си билети за найста английска дивизия - хем билетите са евтини, хем ще видиш обичайните криви глави, а не success supporters от всички континенти с фотоапарати в големи обективи.

 

Ако искаш да е все пак свързано с голям отбор, билети трудно се намират, а и цените са други.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От летището в Лутън крайната спирка в Лондон е Victoria coach station. Досега три пъти съм купувал билети от easybus и все е бил автобус на National Express то даже и на билета си го пише, а докато съм се мотал около летището и автогарата, нито един път не видях друг да обслужва тази линия. Даже половината автобуси са облепени с реклами на изибъс.

От Станстед има и влак до Ливърпул стрийт стейшън, но е по-скъп от автобусите.

Докато чаках на Victoria coach station, тръгваха автобуси и за Станстед.

Редактирано от Light
Връзка към мнение

И ние купихме билети онлайн за Easybus, автобусите от и до летището бяха на National Express. На място цената на билета е по-висока. Автобусът от Лутън беше ужасно смърдящ, едва издържахме. А на връщане автобусът, който тръгваше по разписание преди нашия, така и не отлепи от Victoria Coach Stn по неясни причини и сред чакащите настана суматоха и псувни на български се чуха ...  :lol:  :lol: 

Връзка към мнение

В случая аз не мога да разбера едно нещо. Значи няма значение дали ще резервираш онлайн през сайта на easyBus или National Express, тъй като и в двата случая пътуваш с вторите. Защо тогава при изибус цената е три-четири пъти по-евтина? Къде е логиката?

Връзка към мнение

В случая аз не мога да разбера едно нещо. Значи няма значение дали ще резервираш онлайн през сайта на easyBus или National Express, тъй като и в двата случая пътуваш с вторите. Защо тогава при изибус цената е три-четири пъти по-евтина? Къде е логиката?

Цената не винаги е по-ниска при easyBus. Там цената се променя с броя на закупените билети за конкретния ден и час.

Преди години по същия начин оперираха съвместно с Greenline.

Важното е, че имаш възможност да избираш. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Извинете ме, но само на мен ли ми се струва, че колкото пъти отворя сайта за автобусни билети Лутън-Лондон на easybus, цените са различни при един и същ маршрут в едни и същи часове. Отварям сайта през пет минути, всеки път различни цени.

Направих всички стъпки по една резервация, но все още не съм получила билетите, а не са и блокирани пари от картата. Каква е причината. На ел. поща ли трябва да получа билетите или на акаунта ми на сайта им?

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Извинете ме, но само на мен ли ми се струва, че колкото пъти отворя сайта за автобусни билети Лутън-Лондон на easybus, цените са различни при един и същ маршрут в едни и същи часове. Отварям сайта през пет минути, всеки път различни цени.

Направих всички стъпки по една резервация, но все още не съм получила билетите, а не са и блокирани пари от картата. Каква е причината. На ел. поща ли трябва да получа билетите или на акаунта ми на сайта им?

 

Ако резервацията е минала ОК, би трябвало да си видиш билетите в акаунта си в сайта /мисля, че ги изпращаха и по мейл/. Ако не го виждаш, значи нямаш резервация.

Връзка към мнение

Аз точно преди два дни си резервирах билети за трансфера именно от easybus, при най-ниската възможна цена - 2 паунда. Когато си готов с попълването на цялата информация (име, а после и инфо за картата, с която ще платиш) ще ти излезе на екрана билета, а след това влизайки в сайта им с имейла, с който си резевирал ще ти излязат закупените от теб билети. Затова просто влез в сайта с имейла на резервацията и виж дали имаш някакви билети.

Редактирано от Suunto
Връзка към мнение

Благодаря! При 20 влизания в сайта на easybus, в рамките на 1 - 2 часа, цените бяха все различни от ниски към високи. При по-голяма пауза при влизанията ми в сайта, цените пак започваха от най-ниските - 1,95 паунда.

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Благодаря за отделеното внимание! Горе-долу ми се поизясниха нещата. Сега да питам дали има някой фен на английския футбол, който е бил на мач там и може да даде малко инфо?

Ясни ли са вече датите на престоя ти? По-горе беше споменал 11/15 и 12/16 ...

Връзка към мнение

Ясни ли са вече датите на престоя ти? По-горе беше споменал 11/15 и 12/16 ...

Здрасти, да, ясни са. Преди две седмици се възползвах от промоцията на уиз еър и резервирах два билета за датите 13.05 - 17.05. Отиване на 11 и връщане на 15 пропадна заради това, че се лети в неделя вечерта, а същият ден има мач и ще се опитам да врътна някоя схема, а на 12-16 билетите бяха по-скъпи. Именно поради тази причина датите се изместиха малко.

Редактирано от Suunto
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.