Прескочи до съдържание

Основни въпроси за Лондон


Suunto

Препоръчани мнения

Здрасти, да, ясни са. Преди две седмици се възползвах от промоцията на уиз еър и резервирах два билета за датите 13.05 - 17.05. Отиване на 11 и връщане на 15 пропадна заради това, че се лети в неделя вечерта, а същият ден има мач и ще се опитам да врътна някоя схема, а на 12-16 билетите бяха по-скъпи. Именно поради тази причина датите се изместиха малко.

Аз също щях да ти предложа мач на 15-и, но явно си подготвен вече  :) Какво си избра?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отново! Времето напредна, а аз все още си останах само с резервация на самолет и трансфер, затова усилено започнах да търся някой добър хотел на приемлива цена и попаднах на една много интересена оферта на Premier Inn, а именно: http://www.premierinn.com/gb/en/hotels/england/greater-london/london/hub-london-spitalfields-brick-lane.html

Цената е много съблазняваща, местоположението също мисля, че не е никак лошо. Доколкото прочетох хотелът е чисто нов, на има-няма месец. Въпросът ми е с какво точно се различават тези т.нар. hub-ове от обикновените хотели на Premier Inn? Другото което не можах да разбера е местоположението на този хотел в зона 1 ли е? Някой запознат ако може да сподели кварталът около хотела добър ли е? Благодаря предварително за отделеното време!

Връзка към мнение

Здравей. Какво означава hub за хотел не знам - друг нека помогне на този въпрос, но ето една ръка за останалите:

 

- Зона 1 от всички най-близки метро-станции.

- Разположението за мен е прекрасно.

- Кварталът :) Странен е. Нещо като Монмартър в Париж - целият арт е събран там, много е яко за нощен живот. Не мога да кажа дали това е добре или зле за теб :)

 

Лично на мен много ми харесва там - и се стига пеша до центъра. А какви прелестни автобуси има с панорамна гледка по централните Лондонски улици, които тръгват и от Aldgate, и от Liverpool street..

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Хм... Аз леко се стъписах, когато минах с гугъл мапс през цялата улица Брик Лейн. После прочетох, че там е сърцето на бангладешката общност в Лондон и на т.нар. Banglatown.  Интересува ме вечер като се прибирам ще има ли причина да ме е страх? :D

Връзка към мнение
:) Аз съм се прибирала сама оттам с автобус до Гринич. Иначе тук има твърде много... хм... не-бели. Не можеш да ги прескочиш. Имам предвид, че са навсякъде. Тази част не се води гето определено. Това е Център. Имаше протести преди време, защото белите якички искаха да вземат магазините на местните (които са под наем). Заради парите в тези имоти. А местните не си ги даваха... Не съм чела за проблеми на Брик лейн.
Връзка към мнение

То е малко шарено, ама за опасно в центъра на Лондон не вярвам.

ПП Все пак не ме слушай много, аз живея в Бразилия :)

Връзка към мнение

То е малко шарено, ама за опасно в центъра на Лондон не вярвам.

ПП Все пак не ме слушай много, аз живея в Бразилия :)

Ако човек не се притеснява от повръщащи англичани, не мисля че има проблем :) Разбира се, човек трябва да слуша себе си. През 2012 съм се мотала там по нощите, наистина беше съвсем нормално... Ама магеланецът сам ще си реши :) Важно е да е спокоен!

Връзка към мнение

Единствения път когато стъпих в улично лайно из Лондон беше точно там и само се надявах да беше кучешко ;)

Разхождал съм се , но не бих се върнал. Говоря като турист.

Връзка към мнение

До колкото разбирам, за да се определят зоните в Лондон, свързани с пътуването с метрото, трябва да се види картата на метрото. Там са означени зоните в бял и сив цвят и са изписани големи цифри - 1 , 2..... Някой ще потвърди ли? За да не объркам пътуващите за Лондон.

Връзка към мнение

Да, така е, маркирани са на картата на метрото. За автобусите няма зони, винаги са по една тарифа.

Връзка към мнение

До колкото разбирам, за да се определят зоните в Лондон, свързани с пътуването с метрото, трябва да се види картата на метрото. Там са означени зоните в бял и сив цвят и са изписани големи цифри - 1 , 2..... Някой ще потвърди ли? За да не объркам пътуващите за Лондон.

Да, така е. 

Ето тук могат да се видят картите и зоните:

https://tfl.gov.uk/maps

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Здравейте, успяхме да отидем и да се върнем от Лондон. Благодаря ви за съветите, които бяха много полезни.

Изкарахме голям късмет и цели пет дни не ни валя нито капка дъжд, напротив, почти през цялото време беше слънчево.

От Лондон очаквах повече... Останах впечатлен от градините, любезността на хората, метрото и най-вече от китните предградия. Но.. не е моят град.

Хотелът Hub by Premier Inn Spitalfields, Brick Lane е очарователен и го препоръчвам на всички! По-добра комбинация цена-качество в центъра на Лондон не ще намерите. :) National Express пускаха да се качваш, ако си в интервала +/- един час.

Ако някой се интересува и има въпроси, да пита. Доволен съм и от Wizz air. За тази цена просто не може да се очаква повече - точни полети, любезни стюардеси.

Направих нелоши снимки и ако успея да разбера как да ги кача подредено в галерията, ще дам линк. Поздрави!

 

П.С. Галерията е готова. Ето линк: http://magelanci.com/gallery/album/799-%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BD/

Редактирано от Suunto
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.