Прескочи до съдържание

Забързване на паспорт след поръчка


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Пуснах си документи за подмяна на паспорт - обикновена поръчка. Да, обаче днес съм крайно желаеща да купя билети за Филипини с промоцията на Катарците за след 2 седмици тръгване...Паспорта ми би трябвало да е готов 7 дни по-късно...

Не мога цял ден да се свържа с паспортна служба, за да проверя дали сега мога да си доплатя и да го издадат по-бързо, а не ми се рискува да купя билет и да чакам дали случайно няма да стане по-рано...Някой имал ли е подобна спънка и дилема?

 

Другото, с което се "боря" в момента е да намеря приятел в моя кръг, който да има карта Маестро, защото чрез нея цените падат още около 90 лв....Дали някой би имал възможност и желание да ми услужи за превод на 780 евро? 

 

Предварително благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Провери в сайта на МВР, може паспортът ти да е вече готов. Последния път като подадох обикновена поръчка, паспортът ми беше готов за две седмици.

 

https://nld.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

 

П.П. Коя е паспортната ти служба?

Редактирано от achieva
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Проврерям постоянно :) И аз разчитам, че за 3 седмици ще е готов, но ако не е...

В 4-то РПУ съм и ако до обяд утре не успея да получа инфо по телефона вероятно ще се засиля на място да питам (ще пренебрегна разстоянието от работа до там щом става дума за плажове посред зима :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Никъде не пише, че точно на 30-ия ден го правят, респективно - на 7-ия.

Моите впечатления са, че максимум до 15 дни след заявяването, паспортът е готов.
Останалото време "отлежава",  защото е заплатена обикновена услуга, а не бърза , експрерсна или друг вид услуга по ченгесарската класификация.

За 7 дневна услуга  - около 5-ия ден е готов.

Отиди и си го поискай .

Кажи, че пътуваш утре и си го искаш - ще скимтят, ще се правят на велики, на неразбрали, ще те изкарват нарушител и там каквото, но за 90 лв си струва - нали все пак ще ги вземаш, а няма да  ги даваш ;)

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не си губи времето с РПУ-то. Направо питай в Главна дирекция МВР на Мария Луиза. Аз имах подобен случай. Не може да се доплати и да се забърза. За мен това е доста странно, но е факт. Говорих с някаква дама, която успя да провери и ми каза, кога се очаква да стане паспорта. Но това беше само на "добра воля" от нейна страна. В РПУ-то нямат тази информация. Те могат да кажат само дали е донесен паспорта или не. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не си губи времето с РПУ-то. Направо питай в Главна дирекция МВР на Мария Луиза. Аз имах подобен случай. 

Ще пробвам по телефон, ако не - на място. Но там ще могат ли да ми го дадат или все пак да си чакам да го транспортират до моето районно?

Връзка към коментар

Реално, ако не ми го дадат 1 седмица по-рано, разбирам от вас тук, че няма как да си го изискам по-бързо, дори и да доплатя за по-скъпо и бързо изпълнение? А да купя билет и да се надявам...не е много оферта също..а старият паспорт има само 2 месеца валидност...шантава работа :)

А и магеланците с Маестро явно са кът... :)

Връзка към коментар

Реално, ако не ми го дадат 1 седмица по-рано, разбирам от вас тук, че няма как да си го изискам по-бързо, дори и да доплатя за по-скъпо и бързо изпълнение? А да купя билет и да се надявам...не е много оферта също..а старият паспорт има само 2 месеца валидност...шантава работа :)

А и магеланците с Маестро явно са кът... :)

Къде се вижда с коя карта я има тази допълнителна отстъпка?Преди да финализираш плащането ли? Редактирано от Branko
Връзка към коментар

Проврерям постоянно :) И аз разчитам, че за 3 седмици ще е готов, но ако не е...

В 4-то РПУ съм и ако до обяд утре не успея да получа инфо по телефона вероятно ще се засиля на място да питам (ще пренебрегна разстоянието от работа до там щом става дума за плажове посред зима :)

 

Документите за самоличност ги печатат много преди крайния срок. Задържат ги, така че ако си платил за нормален срок, да не ти го дадат преди крайния срок за бърза поръчка. Респективно експресна и бърза.

Все пак аз не бих рискувал.

 

Моя съвет е да отидеш в централното им управление'/дирекция на Мария Луиза. Тия от 4,5 или там което и да е районно, няма да ти свършат работа.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

На страницата на Bravofly - като скролнеш почти най-долу - където са детайлите за картата, но преди да попълвам каквата и да е лична информация.

Ясно,разбрах.Аз мислех,че директно през сайта на Катарците някъде е.

Връзка към коментар

Паспорта би трябвало да стане по-рано, ако не - ще пускам молба за ускоряване (проверено със служител на РПУ по телефон).

Много мил и ангажиран магеланец ми съдесства с карта - за мое недоволство карата и плащането не бяха приети от сайта.

В крайна сметка - сдобих се с билети за 2-ма за 824 евро с Дебит Мастър през lastminute .... и ще му мисля от тук нататък :)

Ааа нямах 3D сигурност на картата  не знаех реално плащането дали го завърших или не, в банката не беше отразено и 2 минути след това ми се обадиха от lastminute да направят ако искам потвърждение по телефона чрез тях.

Надявам се това, че съ сверявала данни с тях не е проблем...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При онлай проверка паспортът е издаден на 15-я ден! :)))) В понеделник ще е при мен и седмица по-късно ще му опетня "девствените" странички :)

Редактирано от G.D
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, и аз имам едно питане, отнасящо се до издаване на паспорт. Значи, българин, пребиваващ в чужбина, спешно му се налага да замине за Южна Америка. Проблемът е, че не притежава международен паспорт, а издаването на нов по най-бързата процедура отнема седмици. Какви са му вариантите? Връщане до България и подаване на място за експресна поръчка НЕ е опция! 

Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, и аз имам едно питане, отнасящо се до издаване на паспорт. Значи, българин, пребиваващ в чужбина, спешно му се налага да замине за Южна Америка. Проблемът е, че не притежава международен паспорт, а издаването на нов по най-бързата процедура отнема седмици. Какви са му вариантите? Връщане до България и подаване на място за експресна поръчка НЕ е опция! 

 

НЯМА друга опция, освен връщане до България. За съжаление... 

Връзка към коментар

Няма варианти. Или си идва и вади по-бързо, или чака. По принцип тия неща се движат с дипломатическата поща, а това е много тегава работа - чувал съм за наши мисии, които изпращат/получават по този канал един-два пъти в месеца.

Връзка към коментар

Според мен е най-добре да се обърне към дирекция "Консулски отношения" на нашето МВнР. Въпреки че, щом от местната консулска служба в страната, където пребивава са му казали, че не може да стане бързо, едва ли от тук ще му кажат нещо различно...

Връзка към коментар

Да не отварям нова тема, и аз имам едно питане, отнасящо се до издаване на паспорт. Значи, българин, пребиваващ в чужбина, спешно му се налага да замине за Южна Америка. Проблемът е, че не притежава международен паспорт, а издаването на нов по най-бързата процедура отнема седмици. Какви са му вариантите? Връщане до България и подаване на място за експресна поръчка НЕ е опция! 

Какво значи спешно, до колко време?

Най-бързият вариант без ходене до България е, ако има консулство, се изкарва  пълномощно за вадене на паспорт на трети човек, попълват се данните по формулярите и  се прави снимка, всичко се праща в Бг по куриер. Експресна поръчка и изпращане пак с куриер. Ако се извади за 8 часа, с пътя няма да отнеме повече от 3 до 4 дни общо.

Аз съм го правил по тази схема

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо с временен паспорт или с някакъв вид заверен "travel document" или и аз не знам какво, не може ли да се измисли?!? Сто процента трябва да има някаква вратичка. Не е нормално това, което казвате.  

Връзка към коментар

Нещо с временен паспорт или с някакъв вид заверен "travel document" или и аз не знам какво, не може ли да се измисли?!? Сто процента трябва да има някаква вратичка. Не е нормално това, което казвате.  

 

Meidj, повярвай ми, няма. Всъщност, не съм чувала за варианта, употребен от Александър, но може би е възможен. Само че като се сметне двупосочния DHL, цената на пълномощното и т.н., като цена излиза не малко. Или в Англия поне не е популярен този начин... Или се чака - и то МНОГО, или самолетът - и в България. Минала съм през това стъргало. И 8-часовите услуги мисля ги махнаха - било свързано с новите биометрични данни или от сорта, но не мога да се подпиша по това... 

Временен паспорт - пасаван - може да се извади, но е валиден само за прибиране в страната, за да се извади оригинален документ. Не можеш с него да се размотаваш. За съжаление, ситуацията е точно такава. 

Връзка към коментар

Временен паспорт - пасаван - може да се извади, но е валиден само за прибиране в страната, за да се извади оригинален документ. Не можеш с него да се размотаваш. За съжаление, ситуацията е точно такава. 

 

Ще се прибере, ама първо има малко работа из Южна Америка за около 2-3 седмици, така да се каже - пътьом... :lol:

 

Трябва да има начин. Противното е просто абсурдно. Във филма за трабантчето около света, как онзи шемет, дето няколко пъти си губи паспорта по пътя, си обикаляше месеци в ЮА с временни паспорти, издадени от чуждите посолства? 

Връзка към коментар

На Александър вариантът изглежда работещ, само не зная как стоят нещата с биометричните данни. Той да каже, ако го е минавал това - пръстови отпечатъци кога се снемат - при подготвянето на пълномощното в консулството ли? И как го правят - на хартия или електронно?

Meidj, няма вратички, човече. Твоят човек, ако питаш мен, не е бил с акъла си - да пребивава в чужбина и да няма валиден паспорт у себе си.

 

P.S. О, и в Южна Америка ще ходи! Сам!

Не че не може, но му кажи да се приготви за бъркане по всички дупки на летище „Враждебна“. Особено ако ще прави фокуси с личните документи и ще се движи с разни пасавани.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще се прибере, ама първо има малко работа из Южна Америка за около 2-3 седмици, така да се каже - пътьом... :lol:

 

Трябва да има начин. Противното е просто абсурдно. Във филма за трабантчето около света, как онзи шемет, дето няколко пъти си губи паспорта по пътя, си обикаляше месеци в ЮА с временни паспорти, издадени от чуждите посолства? 

 

:) Виж, аз не казвам, че не може да опита. Казвам само, че не е законно и просто може да се озове в безвъздушно пространство, ако ме разбираш. Иначе ако иска да си обикаля лежерно и не го притесняват евентуалните проблеми, нека си извади пасаван и на път за България позаобиколи лекичко :) Но може да има сериозни проблеми (включително затвор)... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.