Прескочи до съдържание

[пясъчник] Български туристически агенции


Препоръчани мнения

Всеки път се ядосвам като видя такава новина, както и "супер оферта" от сорта - екскурзия до Рим със самолет за 500 лева, не са включени летищни такси в размер на 90 евро, пътуването е с авиокомпания Уиз еър! К'ви летищни такси, к'ви пет лева?!

Много ми е интересно ако някой ги попита. Каква е тази летищна такса, след като в сайта на Уиз такава няма? Какво ще отговорят? Явно тая летищна такса е като в стария виц - " ако мине" и минава като гледам.

Връзка към мнение

ТОП ЦЕНА-ТОП ПРОГРАМА

Искам да споделя с вас едно безумие наречено екскурзия.Цената му е 1500 лева.Обърнете внимание на програмата,и как от 14 дена реално имаш 4 за разглеждане на градовете.Иначе ще преминете през шест страни,ама какво ще видите сами преценете

post-259-0-13791600-1370765840_thumb.jpg

post-259-0-99196400-1370765816_thumb.jpg

Да уточня,че в цената не влиза визата за Русия и входните такси за туристическите обекти по програмата

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Е на това му се вика гъз път да види. Ужас, не можаха ли някой от тия преходи да ги направят нощем примерно...

A, не, личи ти, че не си запознат с груповите пътувания :)  :)

'без нощни преходи' се води ГОЛЯМА екстра :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

A, не, личи ти, че не си запознат с груповите пътувания :)  :)

'без нощни преходи' се води ГОЛЯМА екстра :D

Затова написах ТОП ЦЕНА-ТОП ПРОГРАМА.Не съм виждал по голяма глупост от тази оферта

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Затова написах ТОП ЦЕНА-ТОП ПРОГРАМА.Не съм виждал по голяма глупост от тази оферта

Без да омаловажавам тази твоята, мога да кажа, че съм виждал и по-големи глупости. Сещам се за една България - Сърбия - Хърватия - Словения - Италия - Франция ; връщане Франция - Германия - Австрия - Унгария - Румъния - България за 16 дена. 

За съжаление не мога да се сетя за разбивка по дни и градове, защото съм я виждал преди доста години, но общо взето беше нещо като "24-те часа на Льо Ман", само че в европейски мащаб. 

Има всякакви безумия.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Без да омаловажавам тази твоята, мога да кажа, че съм виждал и по-големи глупости. Сещам се за една България - Сърбия - Хърватия - Словения - Италия - Франция ; връщане Франция - Германия - Австрия - Унгария - Румъния - България за 16 дена. 

За съжаление не мога да се сетя за разбивка по дни и градове, защото съм я виждал преди доста години, но общо взето беше нещо като "24-те часа на Льо Ман", само че в европейски мащаб. 

Има всякакви безумия.

Е наистина и тази програма е натоварена,но след като се стигне до западна Европа градовете и туристическите забележителности са близко а и дните са 16.Направих сметка на километрите и тотала ме смая 6215 километра(това го отдавам на огромната Русия).Най-натоварените организирани екскурзии в Европа са с посещение на Скандинавските държави(13 дни,5700 километра) и автобусна до Испания и Португалия(17 дена,7900 километра).Екскурзията до Иберийския полуостров държи първото място по километри.Може би ако направят автобусна до Исландия тя ще е първенец,но ще поживеем и ще видим :D  :D  :D .

Връзка към мнение

Може би ако направят автобусна до Исландия тя ще е първенец,но ще поживеем и ще видим :D  :D  :D .

Не прави такива предложения, че ще ти се наложи да измисляш сухоземен маршрут до Исландия по подобие на този към Америка :D :D :D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Малцина сме тези, които обичаме самостоятелната подготовка, на "робите на синджири" им харесва - не малко пъти съм чувала

"Аз обичам да ми е организирано, да знам къде отивам''

Ами то и аз обичам, ама сама да си го намеря, и винаги знам къде отивам, понякога дори подготвена повече от един екскурзовод по обем на информацията, която изчитам.

И винаги ми се дивят - ама как така тръгваш? Ами ей така - с крака първо, после на самолета или колата..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малцина сме тези, които обичаме самостоятелната подготовка, на "робите на синджири" им харесва - не малко пъти съм чувала

"Аз обичам да ми е организирано, да знам къде отивам''

Ами то и аз обичам, ама сама да си го намеря, и винаги знам къде отивам, понякога дори подготвена повече от един екскурзовод по обем на информацията, която изчитам.

И винаги ми се дивят - ама как така тръгваш? Ами ей така - с крака първо, после на самолета или колата..

 

Ами че то пак си е организирано. И знаеш къде отиваш много по-добре отколкото онзи, който си мисли, че знае къде отива. И затова щото "знае" къде отива, му трябва овчар, който да го води  B) . 

 

Някой като ме попита "ама организирано ли", отговарям - да, сам си го организирах. B)

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой като ме попита "ама организирано ли", отговарям - да, сам си го организирах. B)

Хахаха :) Това ми напомня как по Великденските празници се засякохме с познати на Халкидики и мадамата ни пита: Ама вие с коя фирма сте тука? С Рено, отговаря мъжа ми - Ей това, сребристото. Тя ни гледа, гледа, мига, пък после зацепи :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От друга страна не е гот да се подиграва човек на неукия, защото българинът е израснал поколения наред в среда, в която самостоятелното действие не е било насърчавано, а хората са "убеждавани" да чакат някой, който да ги организира. 

 

Не можем да очакваме от човек на 60 години да тръгне сам да си организира почивката (като все пак допускаме, че може да си го позволи) - той изпитва неувереност например от непознаването на чужди езици (макар винаги има изключения), от плащането по интернет (ама как така сега става???). Тези хора са жертви на времето, в което са се развили професионално и житейски

 

Ама като видя млади хора, които ги е страх да прогледнат и ги мързи да се разровят, но се чудят как другите се организират сами, и цъкат с език...имам колежка, която не си и мисли за пътуване в чужбина, "щото е много скъпо". Ако човек иска да си остане нисък, що да му пречим.

 

От друга страна и работещите в туристически агенции трябва да живеят, както се казва в един лекарски виц.

 

Ние също, затова не ги ползваме. :P  

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Има си хляб естествено, и ако човек много внимава и си направи добре сметката често може и да са му от полза. Мисля, че Oshko наскоро в Тунис откри, че няма друг рентабилен начин да се отиде освен с агенция. Но пазарния им дял е несаръзмерно голям, спрямо това, което предлагат...ей тия дни ми се мерна някаква оферта за Аржентина и Бразилия. 10-ина дни, към 3000 евро (2500 екскурзията и 500 малоумните "летищни такси"). Ами за 50% по-малко пари аз изкарах цял месец в Азия с всичко включено, а в тая оферта имаше полети, хотели и нищо друго кажи речи.

 

Потенциалните клиенти на тия обирджийски екскурзии, ако можем да отвлечем, сме си свършили работата, защото е факт, че за много хора пътуване означава пътуване с агенция. И как да видиш Бразилия и Аржентина, когато цените са от 3000 евро, а не знаеш, че същото сигурно можеш и за 1500 да си го направиш? 

 

Без да навлизам в останалите предимства...ама то тук няма какво да си го говорим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз получих тази оферта- Нова година в Малта. Забележете  само каква хубава сумичка се получава, че итова е без билетите.

Цена: 707.00 EUR

Цената включва:

  • 7 нощувки със закуски и вечери в хотел 3/ 4*;
  • Трансфери по маршрута с комфортен климатизиран автобус;
  • Туристическа програма в Казабланка, Маракеш, Агадир,Имузер, Ес-Суейра;
  • Екскурзовод на руски език по време на екскурзията;
  • Придружаващ групата представител от „Роял Травел Светимекс” при минимум 15 туриста;
  • Медицинска застраховка (над 65 г. доплащане);

 Цената не включва:

  • Входове за посещаваните туристически обекти;
  • Самолетен билет –  586.00 EUR (към12.09.13 г. и подлежат на препотвърждение при записване);
  • Новогодишна вечеря – 100 EUR;
  • Доплащане за единична стая – 200 EUR;
  • Бакшиши – 35 EUR;
  • Пари за лични разходи;
Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Нова година в Малта.

 

 

Цената включва:

  • Туристическа програма в Казабланка, Маракеш, Агадир,Имузер, Ес-Суейра;

 

Може би, все пак Мароко?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

  • Самолетен билет –  586.00 EUR (към12.09.13 г. и подлежат на препотвърждение при записване);

 

Ииии бре, курорт еееее

Връзка към мнение

Да бе, разбира се, че Мароко! :lol:

 

Видиш ли, като сама си организираш пътуванията, не знаеш къде отиваш.  :P

Иначе щеше да знаеш къде е Малта ... или Мароко...  :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не коментира култовото "посещение на стъкларска фабрика с демонстрация на производството" :)

 

 

Ще се изненадаш ама на много хора това им харесва.

Всъщност работилничките в Мурано не са най-типичният пример , защото цената наистина е по-ниска от тази в града , а продукта първокласен.

 

Наскоро четох пътепис за Бали , където нашенец има тур . агенция и  блогърът  беше много доволен , че са успели да разгледат фабриките за традиционни занаяти  нищо , че разни храмове ги е минавал натагадък както ти  "Майа Бей"  за сметка на онова ресторантче  :P  На мен , а  със сигурност ако го прочетеш и на теб ще ти е смешно  , и ясно за какво става въпрос ,  но хора разни ...

 

Ето иначе хубавия разказ който ме отказа от Бали  :

 

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144682

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И аз първо Европа я обикалях на колела , та ми писна от магистрали - само загуба на време  :P

 

Като слезеш от магистралите става по-различно, ама не ми се спори за глупости... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.