Прескочи до съдържание

[пясъчник] Български туристически агенции


Препоръчани мнения

За всяка агенция си има пътници. Нямам преки впечатления от туристическите агенции в България, но не виждам проблем да се доверя на тези от Белгия. Едно е да моташ хора за, които купуване на билет с Уиз е пълно с подводни камъни, друго е стари фламандци, които имат към 30 години пътувания по света и 50-тина "печата" в паспорта. С приятели се шегувахме, че нямаме търпение да се хванем на 10-дневните алл-ин на Туи за Тунис през октомври за по 400 Евро, ама трябва да изкараме до пенсия защото тръгват във вторник до петък:) Иначе имам роднини, които от години искат да отидат в Япония на екскурзия, група то 6-8 човека в средата на 50-те и не могат да намерят изобщо някои да им го предложи, като езиците поне не са проблем. В България има доста хляб, и доста хора с добри доходи, но предлагания продукт не си заслужава. На определени години, просто искаш точно това-полет, трансфер, хотел и приятен екскурзовод. Ако може и някоя добра маса в приятна компания, още по-добре.

Няма начин да отида до Тайланд или Австралия организирано, но примерно с канадската GAdventures или подобна бих се замислил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам тазгодишните каталози на големите френски агенции и са същите шмекери като българските. Друг е въпроса , че осигуряват по висока категория хотели и съответно на цена според стандарта за французите.
Същата претоварена програма дето виждаш Флоренция за три часа и разбира се неизменните фабрики за традиционни занаяти.
Разбира се има бутикови индивидуални програми , но доста по-скъпи.


Разликата е единствено в защитата на потребителя.

П.С. Япония се предлага в България.
 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Не коментира култовото "посещение на стъкларска фабрика с демонстрация на производството" :)

Всъщност, точно ръчното производство на стъкларски изделия намирам за доста интересно и съм посещавал с кеф както работилници в Мурано, така и в Испания :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NsWuBReeJmM#t=70

Връзка към мнение

Всъщност, точно ръчното производство на стъкларски изделия намирам за доста интересно и съм посещавал с кеф както работилници в Мурано, така и в Испания :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NsWuBReeJmM#t=70

 

Може и да си прав. Силно вероятно да си прав. Просто съм адски подозрителен, когато видя музей и фабрика. Ако ще посещавам такова място ще гледам да го проуча предварително в доста изродски детайли, щото се нагледах веднъж на фабрика за кожа, локум и коктейл на специален парти остров :))

Връзка към мнение

За мен лично проблемът с тези посещения е, че всичко е много силно комерсиализирано и направено достъпно за масовия вкус - а истински интересните факти си ги четеш сам, ако имаш късмета да попаднеш на съответното инфо и знаеш какво търсиш. Защо фабриката е изнесена на Мурано, за живота на майсторите, за които са важали строги правила в пазене на най-голямата тайна - в крайна сметка историята казва, че фабриката се мести на Мурано през 1291 г., а първите данни за мащабно правене на стъкло във Франция, например, са чак от времето на Краля Слънце и строежа на Версай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Малко извън темата е, но да дам един пресен пример за професионализъм в бранша... Моя по-възрастна позната обича да пътува, но няма кредитна карта и не разбира от пазаруване он лайн, затова ползва услугите на една агенция. Съвсем наскоро решила да пътува с Уиз до Дубай, покрай промоциите. Та отива в агенцията, но попада на по-млада служителка, с която до момента не е работила. Оставя си копие от паспорта с всички данни и спокойна се прибира. Купуват й билет, но изненада, името е сгрешено. Променят името и пак изненада - отново сгрешено. Вместо да погледне паспортните данни, служителката вписва името от и-мейла на моята позната, а то е различно. Интересно е продължението - препоръчват й да мине границата с КРЪЩЕЛНО свидетелство, за да удостовери, че различните имена са на едно лице. МОляяяяяя, вие такъв случай чували ли сте... Тук моята позната ми звънна за консултация.  :lol:  И ако беше по-наивна и се беше вързала какво се случва... отива в Дубай с кръщелно и различно име в билета. Възможно ли е това?

Връзка към мнение

Трябва да й променят името. Би трябвало да стане без проблем - с кръщелното ще удостовери, че става дума за едно и също лице. Аз имах случай като пътувах веднъж в командировка, при което самолетния ми  билет ми беше издаден на името ми по баща, а аз по паспорт/ лична карта бях с фамилия по мъж. Видях го и се обадих на Луфтханза. Смениха ми името без такса, но искаха да им пратя свидетелство за брак, че е едно и също лицето (т.е че не се сменя пътника на билета)

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Пак добре, че на тази твоя позната не са й казали да цъфне в Дубай с църковното свидетелство от кръщенето. Те арабите са известни със слабостта си към кирилицата, и се радват много на този вид удостоверения.  :lol:

Не само те, де...след като кръщелното свидетелство е само на кирилица, не ми се мисли каква бъркотия ще настане на летището да търсят служител със съответните познания, ако беше официално призната практика такъв вид доказателства. Аз до момента не съм попадал на такова разяснение в нито едни Правила и Условия за превоз на пътници. И това го дава като съвет човек, който се занимава с туристическа дейност?!? Пълно безумие.

Единствено това, което написа Бръмбар, и бракът е сключен между покупката и полета, но тогава пак авиокомпанията го прави преди полета, не те карат да ходиш на летището с брачно свидетелство.

 

Трябва да й променят името. Би трябвало да стане без проблем - с кръщелното ще удостовери, че става дума за едно и също лице. 

То че трябва - трябва. Но агенцията, при това безплатно, а не самия клиент. Т.е. без да начисляват таксата върху крайната цена (ако Уиз решат да сложат такава след 2 грешни опита), а за сметка на агенцията, защото е по тяхна вина. Както казваш, че не е много ориентирана жената, кажи й да сравни цените, и да гледа за някакви допълнителни, необявени предварително такси.

Връзка към мнение

willks, точно това й казах, дори този документ да се признаваше като как ще й го разчетат.  :)  И това при положение, че агенцията си взима такса за услугата. Ако цъфне с грешно име на летището най-вероятно Уиз ще й дръннат една хубава сума. Имам позната, която имаше подобен проблем, но с Easy, таксата за промяна точно преди полета беше колкото билета горе долу.

Връзка към мнение

Е то кръщелното е точно църковното свидетелство от кръщенето. Може би служителката е имала предвид акт за раждане, което не прави ситуацията по-малко безумна.

 

Иначе е практика при съмнение за автентичността на даден документ да те карат да напишеш данните от него на съответния език, даже и да не го говорят, а просто за да сравнят.

 

Ако имаш два документа с едно и също име на тях все пак помага.

Връзка към мнение

Ние си ги знаем, но за някои нови читатели.

Ето какво са ни приготволи от туристическа агенция xxx(случайно ми попадна от xxx).

381лв за самолет + 5 нощувки + ЧНГ и т.н., обаче...изненада...или пък не:

Пакетните цени НЕ включват:

  • Летищни такси – около 608 лв./човек                                                                                                                                                                                                                                                                         Е сега, ако някой ми обясни 608лв за 'летищни' такси как се получават, ще ми е мноого интересно. И изобщо до кога българските агенции ще рекламират цени без летищни такси? Това не трябваше ли вече да е незаконно?

 

 

 

Нова година в Лисабон и Мадрид 5 дни с 3 нощувки. Самолетен билет в двете посоки и 3 нощувки в хотел по избор на цени от само 381 лв. на човек

 
Реална цена:
495 лв.
Отстъпка:
23 %
Спестяваш:
114 лв.
ОФЕРТАТА Е ВАЛИДНА ОЩЕ:
32:58:18
ЗАЯВЕНИ 0 ВАУЧЕРА
381 лв.
Направи подарък
g_94011.jpg
Препрати по имейл | 
 

 

Вашата незабравима почивка в Лисабон и Мадрид! Вземете сега ваучер за самолетен билет и три нощувки в хотел по избор. Посрещнете 2014г. на Иберйския полуостров с предложението на туристическа агенция xxx

 

 

Ваучерът включва:

  • Самолетни билети София-Мадрид-Лисабон-София;
  • 3 нощувки за един човек. Ваучерът на стойност 381 лв. е валиден при настаняване в двойна стая в хотел VIP INN BERNA, но при максимална заетост на редовните легла;
  • Трансфери: летище-хотел-летище в Лисабон;
  • Медицинска застраховка с покритие 10 000 ЕUR на човек;
  • Екскурзоводско обслужване на български език (за група от мин. 20 туристи)
  • По желание доплащане за 3 закуски в хотела – 53 лв. на човек в офиса на туристическата агенция;
  • Доплащане за настаняване в единична стая 267 лв. на човек в офиса на туристическата агенция.

 

 

 

По желание може да доплатите в офиса на туристическата агенция за настаняване в хотелLUTECIA****. Закупува се ваучер на стойност 381 лв. и се доплаща само за настаняването по следните цени:

  • Настаняване на един човек в двойна стая, при максимална заетост на редовните легла 263 лв. + закупен ваучер;
  • Настаняване на един човек в единична стая 405лв. + закупен ваучер
  • Пакетна цена за дете до 12 г. (ненавършени) настанено на допълнително легло 444 лв. при закупени ваучери за възрастни за настаняване в хотел LUTECIA****. Доплащането за дете се извършва в офиса на туристическата агенция;
  • Доплащане за 3 закуски 53 лв. в офиса на туристическата агенция;
  • Доплащане за 3 вечери 163 лв. в офиса на туристическата агенция.

 

По желание може да доплатите в офиса на туристическата агенция за настаняване в хотел VIP GRAND LISBOA HOTEL & SPA 5*****Закупува се ваучер на стойност 381 лв. и се доплаща само за настаняването по следните цени:

  • Настаняване на един човек в двойна стая, при максимална заетост на редовните легла 311 лв. + закупен ваучер;
  • Настаняване на един човек в единична стая 456лв. + закупен ваучер;
  • Пакетна цена за дете до 12 г. (ненавършени) настанено на допълнително легло 461 лв. при закупени ваучери за възрастни за настаняване в хотел VIP GRAND LISBOA HOTEL & SPA 5*****. Доплащането за дете се извършва в офиса на туристическата агенция;
  • Доплащане за 3 закуски 124 лв. в офиса на туристическата агенция;
  • Доплащане за 3 вечери 359 лв. в офиса на туристическата агенция.

 

Пакетните цени НЕ включват:

  • Летищни такси – около 608 лв./човек( фиксират се точно в деня на резервацията) и се заплащат 20 дни преди датата на отпътуване
  • Допълнителни екскурзии в Лисабон и Мадрид
  • Новогодишна вечеря. Hard Rock Café – платинено меню в новогодишната вечер – 50 лв./възрастен, дете. Цената включва само храна.
  • Разходи от личен характер.
Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Te винаги са писали летищните такси (и горивните надценки) отделно, ама как са ги докарали 600лв до Лисабон нямам идея. Евентуално това да е целия билет, на принципа тарифа 0 + такси еди колко си. Аз предполагам, че така им ги дават от авиокомпанията.

Връзка към мнение

Жалко, че Жорко няма да го вземат в казармата: Щръклево, Безмер, Чешнигирово, Доброславци...

 

 

Хац! Него не, ама някои обиколихме за едната служба половината летища на южна България. Барабар с Военна болница. 

Там някъде прочетох следното произведение (почитателите на Дебелянов да не четат): 

 

Да се завърнеш в бащината къща

Когато гроздето на вино се превръща

Когато житото станало е на франзели

И старите пенсията са взели. 

 

Да те посрещне майка ти на прага

Да ти подаде петдесетачка блага

А ти през сълзи на майчиното рамо

Да кажеш: Само туй ли, мамо?

 

:P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иззад царевичака в ямболското поле се подава панелен "гарадок" (пЪрдон за русизма, ама така беше). Военните съпруги люпят семки и бият децата. Чудо!

Наш Жорко, двуметров левент, нахлузил "въшкарника" и с Калашник на рамо дава наряд на Безмерското летище, а край него строени - самолети СУ от щурмовата авиация. Ех, мечти-и-и-и... :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен много пъти ми е задаван въпроса ако сега едно пътуване го готвя 2 месеца по 2 часа дневно дали за това време няма да изкарам повече от разликата, която се пада в парите между едно индивидуално организирано пътуване от ТА и такова, организирано от мен. И има голяма логика в това стига да намеря някой нормален туристически агент. Тоест за мен проблема е в качеството на туристическата услуга, а не в цената и. Не намирам за чак толкова срамно да пътуваш с агенция, че чак да се съглася с робите, робството и там животните на верига...

Връзка към мнение

Всичко се състои в това дали тия два часа са ти приятни или са досадни :) Два часа дневно прекарани в хобито ти не са загуба, а бонус :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен много пъти ми е задаван въпроса ако сега едно пътуване го готвя 2 месеца по 2 часа дневно дали за това време няма да изкарам повече от разликата, която се пада в парите между едно индивидуално организирано пътуване от ТА и такова, организирано от мен. И има голяма логика в това стига да намеря някой нормален туристически агент. Тоест за мен проблема е в качеството на туристическата услуга, а не в цената и. Не намирам за чак толкова срамно да пътуваш с агенция, че чак да се съглася с робите, робството и там животните на верига...

 

Не е срамно. Не знам някой да твърди подобно нещо. 

Лично на мен ми доставя много повече кеф да ровичкам за хотел, отколкото да отида някъде и да кажа - искам хотел. Освен това, времето за подготовка на пътуване е част от самото пътуване.

Същевременно, една отлична като качество услуга на туристически агент може да не се превърне в очакваната от теб почивка. Просто защото агентът, колкото и да е добър, ще я организира, но ти ще я ползваш и той няма как да знае дали това, което казваш, че искаш, ще ти хареса в действителност. Субективният фактор е изключително силен.

Индивидуалното пътуване на някои може да изглежда каприз, на други страшно, а според мен е начин да имаш пълен контрол върху времето си - от една страна знаеш какво можеш да очакваш, макар до известна степен това да отнема от чара на неизвестното, от друга страна имаш свободата, и най-важното - възможностите да променяш всичко, както ти скимне. 

Разбира се, има дестинации, на които човек не би отишъл сам - дали от това, че са му прекалено чужди на определен етап, или просто от желание да опита и от другото. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ми ако си я правя сам, си я правя както аз искам. Иначе я прави някой друг според неговото виждане. Ако аз седна да обяснявам какво точно искам, след това да отхвърлям варианти първо ще стане почти колкото сам да си я правя като време, и второ цената ще скочи съответно. А 2 месеца по 2 часа на ден ми се вижда твърде много  :)

Връзка към мнение

Разбира се, има дестинации, на които човек не би отишъл сам - дали от това, че са му прекалено чужди на определен етап, или просто от желание да опита и от другото. 

Има и трети вариант - места, където просто нямаш друг вариант, освен организирано посещение. Като в Северна Корея и Тибет. Примерно. ;)

 

 

 А 2 месеца по 2 часа на ден ми се вижда твърде много  :)

Аз в самото начало може и по повече да съм отделял, но сега вече го карам по-неглиже. Изпълнявам предварително само основните пунктове в пътуването, останалото го оставям на момента - пък каквото се получи. Така хем го има самоорганизирането, хем остава и момент за изненада и авантюра. Просто не знам в кой ден какво ще ми се прави. Има дни, когато искам само да стоя по цял ден в някое кафе, и да се наслаждавам на местния начин на живот, има дни, в които не сядам и за минута, и навъртам едно 20 километра пеша в обиколки. :)

Ако съм организиран от агенция това няма как да се случи, защото всичко е разграфено предварително, и има оставени съвсем малки опции за свободни изпълнения.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямах предвид организирана екскурзия, дето някакъв екскурзовод да ме влачи като торба с картофи. Имах предвид индивидуално организирано пътуване от ТА и самоорганизирано индивидуално пътуване.

Нямам против някой да е извадил всичките 100 неща, които могат да се направят на едно място и аз да избирам според моите интереси. Имам против когато за по-лесно ми се предлагат 2 от тези 100 неща и аз трябва да му вадя думите с ченгел и да го карам да рови пак и пак. За това говоря че проблема е в качеството на услугата, а не в цената

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.