Прескочи до съдържание

Технически проблем


Препоръчани мнения

Не знам къде да сложа тази тема, затова тук...

 

За втори път ми се случва - не ми се вижда цялото мнение в дадена тема. Когато щракна на корекция - виждам го. Когато го публикувам - не.

 

В темата за Бразилия днес отново се случи. Не искам да стои недовършено мнението - трих, намалявах го, разделях го, правих, струвах, не иска да се покаже. Не знам защо така се случва.

 

Благодаря.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не знам къде да сложа тази тема, затова тук...

 

За втори път ми се случва - не ми се вижда цялото мнение в дадена тема. Когато щракна на корекция - виждам го. Когато го публикувам - не.

 

В темата за Бразилия днес отново се случи. Не искам да стои недовършено мнението - трих, намалявах го, разделях го, правих, струвах, не иска да се покаже. Не знам защо така се случва.

 

Благодаря.

Преди два дни и на мен така ми се случи.Писах, коригирах, като публикувам - не се вижда нищо.

Написах второ мнение - излезе си нормално, а първото си остана празно.

Връзка към мнение

Решението се намери - neuromanec прояви магьосническите си способности :)

 

Съветът беше да се провери за служебни символи точно където прекъсва. В редакция това, разни % А, # и такива. Да се махнат. 
 
Всъщност, НИЩО нямаше видимо. Обаче направих както ме посъветваха. Изтрих цялото пространство там където се прекъсват двете части и се появи цялото мнение :)
 
Благодаря!
Връзка към мнение

Получава се като има служебни символи, примерно копиран не само текста, а и малко след него и има край на ред и подобни.

Напр.

http://www.topcashba...terravision/��
 

Всъщност това го копирах от едно такова мнение, но при копиране излиза различно. Трябва да се изтрият двата символа на края.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Получава се като има служебни символи, примерно копиран не само текста, а и малко след него и има край на ред и подобни.

Напр.

http://www.topcashba...terravision/��

така

 

Нищо видимо нямаше, повярвай ми. За да пиша, значи съм изчерпила личните си технически лимити.

 

Факт е, обаче, че като изтрих бялото поле между двете части - едната видима, другата невидима - цялото мнение стана видимо. Лично аз гледах тъпо...

Връзка към мнение

Ми май излиза различно през мобилната версия или десктоп версията, аз ги виждах тия символи и ги оправям вече 1-2 пъти, ама сега не мога да намеря такова мнение да покажа  :)

Връзка към мнение

Проблем, който не съм успял да разчепкам до края и за това не съм пуснал по-подробни инструкции как да се справи човек с него. 

 

Симптом: след като се пусне връзка, останалият текст след връзката изчезва. Опитвал съм се да разбера какъв е проблема определени връзки да минават, други да се прецакват, не мога да открия никаква последователност. 

 

Решение 1 (лесно): Биете един доклад на мнението и до няколко часа ще е оправено :)

 

Решение 2 (по-сложно): необходимо е връзката (а и най-добре цялото съдържание на поста) да се пусне като plain text. Как става това? Влизате да редактирате, Cut-вате цялото съдържание на поста (става с Ctrl+A, Alt+X за Windows но може и с мишката да се оправите, както ви е удобно) и го paste-вате като plain text посредством ей тази иконка в редактора:

 

2016-02-16_23-00-27.png

 

Ползата от метод 2, макар и по-сложен, е че мнението ви се вижда както трябва моментално :)

 

Опитах се да пусна бъг репорт към производителите, когато имахме активен съпорт, казаха ми някаква смешка че било понеже сме с къстъм скин, а не с техния и те не можели да поддържат къстъм скинове. Не е първата идиотия от техния съпорт, не и последната, но за това спрях да плащам за подръжка и просто се надявам бъга да изчезне като най-накрая обновим изцяло софтуера. 

Връзка към мнение

Проблем, който не съм успял да разчепкам до края и за това не съм пуснал по-подробни инструкции как да се справи човек с него. 

 

Симптом: след като се пусне връзка, останалият текст след връзката изчезва. Опитвал съм се да разбера какъв е проблема определени връзки да минават, други да се прецакват, не мога да открия никаква последователност. 

 

Решение 1 (лесно): Биете един доклад на мнението и до няколко часа ще е оправено :)

 

Решение 2 (по-сложно): необходимо е връзката (а и най-добре цялото съдържание на поста) да се пусне като plain text. Как става това? Влизате да редактирате, Cut-вате цялото съдържание на поста (става с Ctrl+A, Alt+X за Windows но може и с мишката да се оправите, както ви е удобно) и го paste-вате като plain text посредством ей тази иконка в редактора:

 

2016-02-16_23-00-27.png

 

Ползата от метод 2, макар и по-сложен, е че мнението ви се вижда както трябва моментално :)

 

Опитах се да пусна бъг репорт към производителите, когато имахме активен съпорт, казаха ми някаква смешка че било понеже сме с къстъм скин, а не с техния и те не можели да поддържат къстъм скинове. Не е първата идиотия от техния съпорт, не и последната, но за това спрях да плащам за подръжка и просто се надявам бъга да изчезне като най-накрая обновим изцяло софтуера. 

 

:) Ама баш точно го описа...

 

Първият път правих, струвах - оправих се с цената на компромиси. Сега обаче направо ме ядоса този проблем и пуснах и доклад, и тема :) Просто нямах идея от какво е предизвикан този бъг! И сега нямам, но си оправих мнението и това е по-важно, иначе беше недовършено отвсякъде...

 

Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Основател, на Рейнито ако ѝ дадеш титаниево топче - и него ще счупи :)

 

Чекай да видиш при мен какво излиза:

 

post-116-0-37579700-1455663136_thumb.jpg

 

Секцията с последните албуми излиза леко неугледна. С последен модел „Опера“ съм. Ще погледна как е на другия компютър с "Mozilla".

 

...На другия компютър си е наред.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Основател, на Рейнито ако ѝ дадеш титаниево топче - и него ще счупи :)

 

 

 

Събудих квартала бе  :blush:  :lol:  Напомни ми да те ритна, като се засечем... хахахаа... Разсмя ми вечерта :)

Връзка към мнение

Основател, на Рейнито ако ѝ дадеш титаниево топче - и него ще счупи :)

 

Чекай да видиш при мен какво излиза:

 

attachicon.gifCapture.JPG

 

Секцията с последните албуми излиза леко неугледна. С последен модел „Опера“ съм. Ще погледна как е на другия компютър с "Mozilla".

 

...На другия компютър си е наред.

 

Не се е заредил някой компонент, удари ctrl+f5 няколко пъти да се обнови кеша и трябва да е ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И за да се оплача. Последно като публикувах снимки, някои бяха обърнати. Винаги публикувам от PC, като преди това снимките са свалени на харда. Преди трябваше да ги обръщам ръчно на PC-то, но май Windows 10 ги обръща сам. Може и в това да се крие ключа от бараката, но тогава защо същите снимки качени във FB са ОК с ориентацията?

Връзка към мнение

Duke, аз имах същия проблем - на компа ОК, при качване - полегнали /също съм с Windows 10/. След като попитах, Жоро ми обясни, че трябва да им задам "save as" и тогава да ги качвам в пътеписа. Пробвах и стана.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дюк, вероятно различните програми по различен начин работят с данните от EXIF. Съответно някои завъртат снимките коректно, а други - едно към гьотере.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И за да се оплача. Последно като публикувах снимки, някои бяха обърнати. Винаги публикувам от PC, като преди това снимките са свалени на харда. Преди трябваше да ги обръщам ръчно на PC-то, но май Windows 10 ги обръща сам. Може и в това да се крие ключа от бараката, но тогава защо същите снимки качени във FB са ОК с ориентацията?

 

 

Duke, аз имах същия проблем - на компа ОК, при качване - полегнали /също съм с Windows 10/. След като попитах, Жоро ми обясни, че трябва да им задам "save as" и тогава да ги качвам в пътеписа. Пробвах и стана.

 

Описах проблема и решението преди време тук: http://magelanci.com/topic/1942-няколко-препоръки-за-писане-във-форума/?p=119194

 

Цялата тема е доста полезна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, но може би не се изразих достатъчно ясно. Завъртените снимки изглеждат ОК на РС-то, без да е необходимо да ги завъртам допълнително. В този случай ме съветвате да ги запазвам отново същите чрез "save as", така ли?

Връзка към мнение

Мерси, но може би не се изразих достатъчно ясно. Завъртените снимки изглеждат ОК на РС-то, без да е необходимо да ги завъртам допълнително. В този случай ме съветвате да ги запазвам отново същите чрез "save as", така ли?

 

Да. Те изглеждат ок на pc-то, защото уиндоуса засича правилната ориентация...но не пипа оригиналния файл, а просто ти показва завъртяно правилно копие на снимката. Тук нямаме такава функционалност и снимките излизат по начина, по който са снимани. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Именно, Дюк. Софтуерът за разглеждане на изображения разпознава кои от тях са снимани в портретна ориентация и ги завърта автоматично, без да променя данните, указващи ориентацията. Други програми, включително софтуерът на този форум, вадят всичко в пейзажна ориентация, без да четат (или се съобразяват с) данните в EXIF.

 

Писали сме по едно и също време с Основателя :) Той направо да каже дали е пуснал към разработчиците молба за добавяне на тази функция :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писали сме по едно и също време с Основателя :) Той направо да каже дали е пуснал към разработчиците молба за добавяне на тази функция :)

 

До колкото бях чел, ще има опция да се завърта снимката при атачване, няма да става автоматично с четене на EXIF-а.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Основател, зная, че изтръпваш, като видиш ново мнение в тази тема, та реших да те пораздвижа малко :)

Иначе с форума всичко е наред :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
 

Основател, зная, че изтръпваш, като видиш ново мнение в тази тема, та реших да те пораздвижа малко  :)

Иначе с форума всичко е наред  :P

 

 

Хахаххахахахахахахахаххаа

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Основател, зная, че изтръпваш, като видиш ново мнение в тази тема, та реших да те пораздвижа малко :)

Иначе с форума всичко е наред :P

Ми така де, вкарай малко интрижка ;) ;)голяма си скица, къде ти идват на ума :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: 

Връзка към мнение

Основател, зная, че изтръпваш, като видиш ново мнение в тази тема, та реших да те пораздвижа малко :)

Иначе с форума всичко е наред :P

 

Ти хубаво с добри намерения, ама гледай сега като скочи народа :)

 

Майтапа настрана, има 1-2 доста досадни бъга, 1-2 други досадни проблема и за съжаление скоро няма да бъдат оправени. Но живот и здраве на есен тръгваме на чисто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Майтапа настрана, има 1-2 доста досадни бъга, 1-2 други досадни проблема и за съжаление скоро няма да бъдат оправени. Но живот и здраве на есен тръгваме на чисто. 

Дали случайно бутонът "Следваща непрочетена" не е един от тях? :P Няколко пъти вече (дори в последните 5 минути ми се случи два пъти да натисна бутона долу, за да премина към следващата непрочетена тема и да ми изкара съобщение, че няма непрочетени теми (при положение, че когато няма, този буто просто не е активен) и когато се върна в съответния подфорум си има поне 2-3 теми с непрочетени мнения.

Връзка към мнение

Дали случайно бутонът "Следваща непрочетена" не е един от тях? :P Няколко пъти вече (дори в последните 5 минути ми се случи два пъти да натисна бутона долу, за да премина към следващата непрочетена тема и да ми изкара съобщение, че няма непрочетени теми (при положение, че когато няма, този буто просто не е активен) и когато се върна в съответния подфорум си има поне 2-3 теми с непрочетени мнения.

 

Някой може ли да потвърди? Не ползвам този бутон и не съм запознат с особеностите му. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.