Прескочи до съдържание

Технически проблем


Препоръчани мнения

Дали има възможност, когато е даден линк към друга тема от форума, тя да се отваря в нов прозорец, както е с външните линкове?

 

Десен бутон на мишката => отваряне в нов прозорец.

Настройката може да бъде направена и от настройките на браузъра.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дали има възможност, когато е даден линк към друга тема от форума, тя да се отваря в нов прозорец, както е с външните линкове?

 

Не, това го бях търсил даже, много е сложно да се промени. Но може да ползваш средния бутон на мишката, в повечето браузери отваря автоматично всякакви връзки в нов таб :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Бях забелязал един такъв ефект:

Когато не си логнат или просто не си член на maglenci.com и разглеждаш някоя тема - снимките не се появяват, а само имената на файловете (напр. темата http://magelanci.com/topic/7185-%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%85%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B8/ )

а в други теми (напр. http://magelanci.com/topic/6133-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8-2016-%D0%B3-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD/ ) има снимки които се показват.

Давам пример с мои постове, защото ми е по-лесно. Да не би в мен да е вината - да съм ги качвал по различен начин ?!

 

А по принцип считам, че по-добрия вариант е да се показват снимките и на анонимните посетители.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, различни са. Едното са снимки, качени на сайта на форума с "прикачване на файлове", другите са качени на друго място и даден линк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ясно. "Повредата е във вашия телевизор"  :)

 

Знам, че една от политиките е снимките да се качват на сайта. Спомням си, че като писах първия пътепис - Георги така ме посъветва.

А има ли вероятност в този случай да се виждат отвън - говоря за снимките в темите.

Иначе, така ...как да кажа, малко кастово разделение се получава. :)

Връзка към мнение

По принцип в пътеписите снимките трябва да се качат тук, иначе ако нещо стане със сайта, където са снимките пътеписа остава без тях. За виждането отвън Георги трябва да каже дали може да се настройва, или просто софтуера така е направен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да се настройва, но нарочно съм го забранил за нерегистрирани. Освен за тях, снимките са невидими и за всичките китайски, индийски, руски, украински и т.н. ботове - общо взето всичките забрани за нерегистрирани съм ги правил основно заради тях. Може нерегистрирани да се позволят и да пишат, ама е добра идея само ако искаш да видиш 1000 оферти за Виагра в час :)

 

Много хора тук качват лични снимки, на много от тях има и личните им мутри, та предпочитам да не са налични за целият интернет :) Предполагам, че и хората така предпочитат. 

 

В секцията с пътеписи снимките са видими от нерегистрирани между другото, софтуерното приложение там е външна разработка и няма такова ограничение. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преди няколко дена качвах снимки от Троянския проход във "В момента съм".Качих ги от мобилен телефон-три снимки.В последствие видях,че първата снимка е качена два пъти,а между втората и третата имаше черна черта.Реших,че аз нещо не съм направил като хората и се опитах да направя редакция.Оказа се ,че снимката си е качена само веднъж и такава черта няма.

Връзка към мнение

Преди няколко дена качвах снимки от Троянския проход във "В момента съм".Качих ги от мобилен телефон-три снимки.В последствие видях,че първата снимка е качена два пъти,а между втората и третата имаше черна черта.Реших,че аз нещо не съм направил като хората и се опитах да направя редакция.Оказа се ,че снимката си е качена само веднъж и такава черта няма.

 

Беше вкарал една снимка два пъти, съответно беше пропуснал третата :) Когато някоя снимка не я вкараш в мнението а е прикачена, минава под чертата. Оправих мнението

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да се настройва, но нарочно съм го забранил за нерегистрирани. Освен за тях, снимките са невидими и за всичките китайски, индийски, руски, украински и т.н. ботове - общо взето всичките забрани за нерегистрирани съм ги правил основно заради тях. Може нерегистрирани да се позволят и да пишат, ама е добра идея само ако искаш да видиш 1000 оферти за Виагра в час :)

 

Много хора тук качват лични снимки, на много от тях има и личните им мутри, та предпочитам да не са налични за целият интернет :) Предполагам, че и хората така предпочитат. 

 

В секцията с пътеписи снимките са видими от нерегистрирани между другото, софтуерното приложение там е външна разработка и няма такова ограничение. 

 

Естествено, че нерегистрирани не бива да имат право да пишат. Но форума (сайта) е информационен (преди всичко) т.е. аз съм на мнение, че снимките трябва да се виждат от нерегистрирани.

Това за руснаци, китайци ... предполагам се ограничава по съвсем други начини. Може би рейнджове от IP.

 

Ако някой не иска да му се вижда физиономията - да не слага снимка с нея. Аз, например, не съм сложил нито една снимка на която да има лицето на мен или на мой близък. :)

Не, че с малко повече труд и амбиция да не може да се разбере кой - кой е.

 

А дали пък би могло да има различни политики за различните раздели.

 

Стана малко българска работа - много ни бива акъл да даваме. :) , еле па я.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Не можеш да ги ограничиш всички лоши руснаци, китайци без да отрежеш целите държави...а не ми се ще някой като иде в Китай да няма достъп до форума :)

 

Като цяло съм преценил, че не е добре снимките да се виждат от ботове и от нерегестрирани. Ако някой иска да гледа снимки - да се регистрира :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос.

Досега кликах на "ново съдържание" и ми се показваха всички теми, в които е писано в последно време - по хронологичен ред.

От няколко дни виждам само темите за които съм се абонирала, а това не ме устройва.

Проверих дали не съм променила по някакъв начин настройките, но не открих такова нещо.

Къде греша?

Връзка към мнение

Благодаря много, точно така е станало.  :)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не е точно технически проблем. При цитиране на мнение, от което искам да изтрия част и я маркирам, често изчезват таговете за цитат и мнението и цитатът излизат в някакво насипно състояние. Текстът трябва да се трие с del, а не с маркиране на ненужната част.

Връзка към мнение

Не е точно технически проблем. При цитиране на мнение, от което искам да изтрия част и я маркирам, често изчезват таговете за цитат и мнението и цитатът излизат в някакво насипно състояние. Текстът трябва да се трие с del, а не с маркиране на ненужната част.

Когато цитираш, в горния ляв ъгъл има един switch  :) Щракваш го и си триеш спокойно между таговете, после го връщаш обратно. Мисля, че превключва в нещо като simple и extended mode.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Safari на iOS рефрешва форума когато си иска , но не и реално време.

Предполагам това си е проблем на браузера.

Вече ползвам само Chrome за да чета тук.

На първа страница ми излизат постове от преди ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е проблем, по-скоро предложение. Има ли начин в мобилната версия да не могат да се разглеждат профилите? Когато са по-дълги имената, не застават в дясно, а са под снимката. Снимка, име, Днес, едиколко си часа, където е линкът към мнението, снимката от следващото мнение. Аз поне започвам едно бясно разглеждане на профили, горния, долния, горния, долния, докато нацеля мнението!

Връзка към мнение

Не е проблем, по-скоро предложение. Има ли начин в мобилната версия да не могат да се разглеждат профилите? Когато са по-дълги имената, не застават в дясно, а са под снимката. Снимка, име, Днес, едиколко си часа, където е линкът към мнението, снимката от следващото мнение. Аз поне започвам едно бясно разглеждане на профили, горния, долния, горния, долния, докато нацеля мнението!

 

Абе и на телефона, пълната версия си работи най-добре. Иначе не върви да правим големи промени там, след ъпгрейда всички неща трябва да си дойдат на мястото. Макар че осъзнавам, че с приказките за тоя ъпгрейд му създавам имидж като на еднорог - всички са чували за него, но никой не го е виждал :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Явно е някакъв незначителен проблем, но не ми излиза целия коментар в темата за "програма за Виетнам, Камбоджа и Хонг Конг"

Оправих го мнението ти.

Знам, че и друг път е писано за такъв проблем, но не съм запомнила на какво се дължи точно - някакви символи в линка ... или нещо подобно.

Връзка към мнение

Трябва да се маркира цялото мнение и да се постави обратно като текст, с иконката горе вдясно, до тази която има иконка на Word. Това май е най-чистия начин, иначе мисля че има интервал на края на връзката, която прецаква всичко, но понякога с премахването на този интервал не се оправя, не знам защо. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.