Прескочи до съдържание

Технически проблем


Препоръчани мнения

Не знам дали този проблем е обсъждан по-горе. Вече няколко пъти ми се случва да пускам мнение с линк по средата, което при постване се показва само в частта си до линка, докато текстът след линка мистериозно не се визуализира в мнението, макар в режим "редактирай мнението" да си е там в цялост. М??

Връзка към коментар

Обсъждано е, ама май не в тая тема.

Ами това се получава, когато след линка са останали малко служебни символи, примерно след копи-пейст. Редактирай мнението и виж точно там, където прекъсва какво има, и го махни. Най-вероятно има някакво интервалче, което всъщност не е интервалче, а служебни символи, които не се показват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е точно тая тема е отворена заради този проблем, най-подробното обяснение го има в мнение номер 7: http://magelanci.com/topic/6239-технически-проблем/?p=136217

 

А по-кратка версия, точно в мнението преди твоето :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че когато си форматираш линка с табчето "връзка", няма проблем. Проблем има, когато минаваш мързеливата и си пускаш линка като обикновен текст, който при постването се форматира автоматично и обикновено захапва някой интервал или препинателен знак след него. Спекулирам си просто на база бегли наблюдения. 

Връзка към коментар

Мисля, че когато си форматираш линка с табчето "връзка", няма проблем. Проблем има, когато минаваш мързеливата и си пускаш линка като обикновен текст, който при постването се форматира автоматично и обикновено захапва някой интервал или препинателен знак след него. Спекулирам си просто на база бегли наблюдения. 

 

Да, нещо такова е. Както и да е, ще видим след месец-два дали ще го има проблема с новата версия, после ще го мислим пак, ако се наложи. За сега този проблем и завъртяните снимки са на изчакване на новата версия. 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам дали повредата е моя телевизор или в web-страницата, затова питам IT-грамотните B) .

От известно време при log-ване се отваря съобщение:

Връзката е незащитена. Данните за вход, които въведете тук могат да бъдат компрометирани.

И като кликвам последователно се отварят следните прозорци.

post-1693-0-87645200-1489431195_thumb.jpg

Връзка към коментар

Ами това значи, че не е криптирана връзката, т.е. не ползва SSL. Ама то винаги си е било така и не ти трябва SSL, при положение, че не се предават данни от кредитни карти и подобни. Нещо си цъкнала из настройките на браузера, за да го дава това съобщение, ама трябва да разгледам какво точно

Връзка към коментар

SSL не пази само чувствителни данни, като детайлите на банкови карти, а също банкова информация, здравна и пенсионна информация, всякаква лична информация - адрес, телефонен номер, лична кореспонденция...

Теоретично, вашият доставчик на Интернет може да следи трафика от/до Магеланци.ком, да извлича информация за вашите интереси - предпочитани дестинации за пътуване, предпочитана бира/вино, предпочитан вид транспорт, ... За какво може да се ползва тази информация? За таргетирани реклами, за профилиране на потребителите,... ;) Не е случайно, че дори Гугъл криптират трафика до техните услуги - търсене, карти, поща, ... Не малко хора са споделили лична информация в профилите си в магеланци.ком. С риск Георги да ми се разсърди и да прозвуча като Duke (дано и той не ми се разсърди :)), не е излишно информацията им да бъде защитена.

Никой не си оставя колата с отворена врата и ключовете на видимо място върху таблото, знаейки рисковете колата да бъде открадната. Или, ако е Опел, да не бъде открадната, а собственика да бъде засипан с реклами за антикорозионни препарати :)

Ясни са недостатъците - криптирането изисква ресурси, които някой трябва да плати. Предполагам това е причината все още да не е въведено.

Връзка към коментар

Аз попитах, защото това се появи от скоро и само на домашния компютър. На служебния не ми излиза такова съобщение. И не знам дали трябва да променя нещо, когато се log-вам от домашния.

Връзка към коментар

Още преди два месеца описах проблема, както и бъдещите ни действия тук

 

Имайки предвид, че информацията тук е публична, SSL няма да спаси никой от таргетирани реклами и ако не искаш никой да вижда личната информация в профила ти, означава просто да не попълваш такава. Страха на akair е малко неоправдан, т.е. до колкото SSL би било разрешение на този проблем. Google и Facebook, които са най-големите провайдери на реклама, не им трябва информацията от нашия форум или по-точно SSL няма да ги спре. Достатъчно е да търсите в гугъл "магеланци", от там нататък, ако гугъл знае (а сигурно знае), че хора търсещи по това се интересуват от пътувания, язовира е отворен и няма какво да го спре. Включително SSL криптиране :) Нито искам да подценявам ситуацията, нито пък да и давам повече тежест от необходимото, темата е дълга и всеки сам си преценява до колко му е комфортно споделянето онлайн, като за целта единствено мога да препоръчам да изчете условията на всички дигитални услуги, които ползва.

 

Просто за таргетираните реклами не мисля, че съществуването на SSL или не оказва някакъв ефект, тези които ви профилират (Гугъл, фейсбук) имат много по-добри методи от това да карат локалния ви интернет доставчик да ви подслушва и да купуват данни от него. Ако не беше така, нямаше точно гугъл да се активизират в тази посока и да слагат подобни предупреждения в Chrome карайки уебмастерите да инсталират SSL и да им секват кранчето (на гугъл кранчето), няма логика :)

 

С, което не казвам, че SSL е безполезен, както съм отбелязал и в горното мнение. Проблема до скоро беше от една страна ценови - само до преди година-две SSL сертификатите струваха доста пари, вече са безплатни, от друга страна технически - минаването от http на https не е просто една промяна в буквичката а до скоро имаше проблем и с бързодействието.

 

За да спра да се отплесвам, зеленото катинарче ще го имаме до месец. 


Аз попитах, защото това се появи от скоро и само на домашния компютър. На служебния не ми излиза такова съобщение. И не знам дали трябва да променя нещо, когато се log-вам от домашния.

 

Най-вероятно ползваш различни версии на google chrome. Предупреждението излиза само в новите излезнали след януари. Служебния ти не е обновен. 

Връзка към коментар

Не знам дали повредата е моя телевизор или в web-страницата, затова питам IT-грамотните B) .

От известно време при log-ване се отваря съобщение:

Връзката е незащитена. Данните за вход, които въведете тук могат да бъдат компрометирани.

И като кликвам последователно се отварят следните прозорци.

 

 

промени security.insecure_field_warning.contextual.enabled;false  и подобнитe кичести глупости по мозилата.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Гугъл и Фейсбук имат своите си начини да събират необходимата им информация. Без да изисква съдействие на трети страни, като местния Интернет доставчик.

Това не пречи същият Интернет доставчик, както и доставчиците по пътя между магеланците и хостинг компанията на magelanci.com, да събира същата информация за собствени цели и/или за да я продава на 3-ти страни.

Така или иначе до около месец това няма да седи на дневен ред. :)

Връзка към коментар

При кликане на линк да видиш прикачена снимка в цитирано мнение, единственият начин да се върнеш обратно в темата е с "back" бутона от браузъра. През страницата просто няма как. 

Връзка към коментар

При кликане на линк да видиш прикачена снимка в цитирано мнение, единственият начин да се върнеш обратно в темата е с "back" бутона от браузъра. През страницата просто няма как. 

 

То това не е bug, a feature :) Иначе в цитираните постове с много снимки ще се зареждат и те. Просто в кода на форума не е направено така че тези връзки да се отварят автоматично в нов прозорец/таб, а това е директна връзка към файла. Няма смисъл да го променяме сега за 2 седмици, ще видим дали в новата версия е по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.