Прескочи до съдържание

Търся компания за пътешествия


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, магеланци. Истинска утеха е да прочета в този форум, че има шанс да се разделя със идеята за самотно пътешествие. Аз съм от Варна. Не познавам пътешественици. Бих искала да бъда част от група съмишленици. За нещастие причините да потърся тук спътници е описана вече от другите преди мен тук. Финансови препятствия, липса на време, битови ангажименти. Разбира се и аз робувам на задължения, но пътуването ми е преоритет. Бих се радвала да посетя сбирка на магеланци във Варна. А ..относно Йордания 2019- 2020 ..( виждам, че никак няма желаещи) :) ако е възможно някои да ме отметне.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз проявявам интерес към Йордания през 2020 г. Като гледам желаещи много, може цял автобус /поне микробус/ да напълнем. Остава някой да реши и да го организира. 😀😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Йордания като цяло не ми е приоритет в близкото бъдеще(иначе е в списъка, разбира се), но гледам, че се заформя голяма и весела компания, така че може да се включа като позахладни малко :)))

Връзка към мнение

Привет и от мен. Казвам се Иван и съм от Благоевград. Колежка от Бургас ми каза за групата. Два дни чета и ми става все по интересно. Дали има някой от Благоевград и региона за да обмислим някое пътешествие или ако има конкретно предложение. Мисля,че мога и юли и август. Хубав ден и седмица.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Има ли желаещи за екскурзия до италианската столица на културата - Матера и Алберобело....сега през септември или октомври?

 

Редактирано от chandni
Връзка на ЛС
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Случайно открих този прекрасен сайт и тази прекрасна тема. 
Търся си евентуално човек с когото да пътувам, но не до екзотични дестинации. 
Аз не съм била почти никъде, поради същите причини както и други хора.
С удоволствие бих посетила Лондон и Рим на първо време. Не знам има ли хора, които се интересуват от такива пътувания.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 23.10.2019 г. в 17:38, Lale_Lili каза:

Здравейте! Случайно открих този прекрасен сайт и тази прекрасна тема. 
Търся си евентуално човек с когото да пътувам, но не до екзотични дестинации. 
Аз не съм била почти никъде, поради същите причини както и други хора.
С удоволствие бих посетила Лондон и Рим на първо време. Не знам има ли хора, които се интересуват от такива пътувания.

Здравей! На мен много силно ми се е приходило в Шотландия в скоро време. Райънер имат полети до Единбург. Проблемът е, че съм на нова работа и ще е доста нагло, ако поискам отпуска и то точно като наближат празниците, когато ще има страшно много работа. Денонощно премислям как да го направя, защото много ми се пътува някъде и се надявам скоро да реша проблема с нуждата от неотложно пътуване, което не ми дава мира. 🙂

 

По принцип ми се ходи и на доста други места, но просто това ми е моментната фикс идея. Ако ти се стори интересно, може да се измисли нещо. 😉

Връзка към мнение
On 10/30/2019 at 2:54 AM, slaveia3 said:

Аз също търся компания за екзотични дестинации!

Здравейте, ще се радвам да се комбинираме за някое екзотично пътешествие. Аз също нямам компания, а ми се пътува много. Много ще се радвам да се свържете с мен и да обмислим вариант. Поздрави и прекрасен ден. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, julianka каза:

Здравейте, ще се радвам да се комбинираме за някое екзотично пътешествие. Аз също нямам компания, а ми се пътува много. Много ще се радвам да се свържете с мен и да обмислим вариант. Поздрави и прекрасен ден. 

Привет, плануваното ми за 2020 г. пътешествие през Бутан по стъпките на Мишел Песел ще се състои по същата програма най-вероятно през септември. Ако се интересувате, вижте съобщението ми и се обадете 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.03.2016 г. в 23:23, shmatkata каза:

Казвам се Ели и съм на 47. Много обичам да пътувам, но за съжаление трудно си намирам компания /причини много: липса на време, липса на пари, липса на интерес към екзотични дестинации, невъзможност за съчетаване на отпуски.../. Открих този сайт в гугъл, като изписах "търся компания за пътешествия". Надявам се да я намеря тук. Дестинациите, които предпочитам са: Перу и Боливия; Китай; Япония; Южна Африка; Индия и Бутан; Тибет и Непал, но нямам нищо против други екзотични предложения. Обичам екскурзиите, а не почивките, не държа на лукса, но да е удобно и чисто. Търся  си компания или приятелка за пътуване. По принцип сама определям програмата си и нямам проблем с отпуските, така че датите и дестинациите могат да се уточняват допълнително.Ще се радвам да ми пишете и съм готова да отговарям на въпроси. Публикувах този текст във тема "Представете се" и след това видях, че има отделна секция " Търся спътник за пътешествие", затова го публикувам и тук.

 

P1120116.JPG

P1110997.JPG

anna april.docx

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 30.10.2019 г. в 0:38, TwinFreaks каза:

Здравей! На мен много силно ми се е приходило в Шотландия в скоро време. Райънер имат полети до Единбург. Проблемът е, че съм на нова работа и ще е доста нагло, ако поискам отпуска и то точно като наближат празниците, когато ще има страшно много работа. Денонощно премислям как да го направя, защото много ми се пътува някъде и се надявам скоро да реша проблема с нуждата от неотложно пътуване, което не ми дава мира. 🙂
😉

Шотландия не е най-подходящата дестинация за зимата. Прекрасна е, но по това време на годината се стъмва рано (около 16-16,30), а и през деня е мрачно. Дай й шанс на пролет или лятото, за да ти се покаже в пълния си блясък. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , Anna Kalinovska каза:

Привет:-)

 

Нямам много опит със сайта и невинаги ми се получава това, което си представям, или пък става много бавно, та сега пиша за втори път, не знам дали и на подходящо място, извинете ме..

 

Във всеки случай моето бутанско пътешествие по стъпките на Мишел Песел, подробности за което публикувах неотдавна, ще  се отложи за септември 2020 г. Бутанският ми водач от март т.г., Ченчо Нидуп, предлага за всички, които са се насочили в тази посока, една седмица в Бутан от 1. до 7. април по приложената по-стандартна програма. Освен най-почитаният манастир в Хималаите, Бърлогата на лъвицата, известен сред туристите като Tiger´s Nest, свързан с пренасянето на будизма в Хималаите от Втория Буда, Гуру Ринпоче, от Индия, ще се преживее и пъстрият ежегоден Тшечу фестивал в дзонга на Паро от 17 век, чието провеждане идната година съвпада с периода на офертата на Ченчо.

 

Снимката е от ранни зори в последния ден на фестивала през март 2019, когато още по тъмно пред фасадата на главната манастирска сграда бе спусната огромна копринена танкха от средните векове и се провежда ритуал от монасите. Танкхата остава спусната за кратко - докато изгрее слънцето, след това отново се навива на руло до следващата година.

 

Когато намеря време, с удоволствие ще  публикувам фотопътеписите си от Бутан, засега са само във ФБ, при това без последния за Манастира Такцанг от първата снимка.

P1120116.JPG

P1110997.JPG

anna april.docx 541 kB · 0 изтегляния

 

Редактирано от Annna13
преглед
Връзка към мнение
преди 33 минути , Anna Kalinovska каза:

Иран? 2020 октомври. Двама души сме за там. Все още правя програмата. Ако нямаш нищо против хостели и автостоп, пиши.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lorette каза:

Иран? 2020 октомври. Двама души сме за там. Все още правя програмата. Ако нямаш нищо против хостели и автостоп, пиши.

Ще ми хареса и зарадва със сигурност.. Но ми е наред едва през 2021. Следващата ми е резервирана за Хималаите.., пък и Патагония с Рапа Нуи изскочи ненадейно..

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен. Ако някой иска да посрещне с мене Нова година в Лондон, моля пишете ми. Имам билети за 27.12.19 - полетът на обяд с WIZZ и връщане късно вечерта на 1.1.20 година. Мечтата ми е да видя прословутата заря над Темза.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

бях казала ,че няма да правя повече оферти за Йордания, защото постовете ми звучат комерсиално,но все пак ми трябват съмишленици - така че администратора да го изтрие ,ако сметне за  нередно. А и гледам че доста хора имат желание за Йордания

Бих искала да кача в първенеца на Йордания Jabal Umm ad Dami , но за двама човека ,за превоз ни искат 200лв , а аз не съм ок с това....Да речем,че съм скръдза и обичам нискобюджетно пътуване :))))))).Планината се намира навътре в пустинята Вади Рам, до границата със Саудитска Арабия - не може да се извърви ,така че транспорт трябва . Не е сложна за качване,но си заслужава заради гледката

Идеята е да се съберем по голяма група , за да договоря цена, която да е в пакет с нощувката в къмпинга и транспорта до планината ,за тези които желаят.

 

Само искам да споделя,че тази година ходех 4 пъти по 1-2 седмици в Йордания ,но предимно оставам в Вади Муса, в къщата на едно семейство и до пустинята Вади Араба...Така че,си имам напредстава реалния живот и цените.

Пак аз ..

 

Ако някой язди, също искам да язда в малката Петра, но има и по дълги преходи- с езда в Вади Араба – истинската бедуинска пустиня на Йордания  или из Дана резерват, нощувки с палатки и тн...,така че отново търся съмишленици ,с цел пазарлък на цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

еееммиии не издържах с тея билети по 5 евро... та , в неделя заминавам за Йордания, без билет за връщате ( за нова година трябва да си купя), та ако някой се подвизава нататък , свъркайте.

Офертата за групиране и качване на върха все още важи 🙂

78672421_1720907548040585_7362902498987737088_o.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 11.12.2019 г. в 13:46, ivapal каза:

Здравейте,

еееммиии не издържах с тея билети по 5 евро... та , в неделя заминавам за Йордания, без билет за връщате ( за нова година трябва да си купя), та ако някой се подвизава нататък , свъркайте.

Офертата за групиране и качване на върха все още важи 🙂

78672421_1720907548040585_7362902498987737088_o.jpg

И аз така но на 10евро билета!

Screenshot_20191213-130305.png

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.