Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Как е времето? Вали ли, има ли комари?

Времето е слънчево, но някои дни вали доста. Онзи ден към 13.30 часа излезе буря и така до 16:00 часа. Комари има, закусват с мен :) Всичко е въпрос на късмет!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От Маафуши има моторна лодка в 13:00 часа, която спира на летището и в Мале Най-добре е да слезнете на летището, да си оставите багажа и с ферито да се разходите до Мале.

Еднодневен тур има до различни острови в близост до Маафуши. Бандос е далеч от Маафуши и трансфера ще ти излезе доста скъп. Резортите, които се предлагат са Biyadhoo -3 звезден, Fihalhohi - 3 звезден, Embudu - 3 звезден, Fun island - 3 звезди, Rihiveli - 4 звезди, Adaraan Club Rannahli - 4 звезди, Olhuveli - 4 звезди, Adaaran Prestige Vadoo -4,5 звезди, Anantara - 5 звезди, Kandooma - 5 звезди.

Може и до други стига да имат дневни посещения. Парите имат ли значение, за да знам какво да препоръчам?

 

Привет на всички Магелдиванци ;) Страхотна тема и коментари. Още не съм се запътил натам, но ми е интересно колко от тези места можеш реално да посетиш за една едноседмична почивка. Доколкото се ориентирах за някои няма шанс, други са прекалено скъпи. Всеки ден ли има трансфери до резортите и каква е цената на по-достъпните от тях?

От написаното изглежда най-изгодно нощувки на Маафуши и няколко еднодневни тура, поне така ми се струва. Благодаря предварително ;) 

Връзка към мнение

Привет на всички Магелдиванци ;) Страхотна тема и коментари. Още не съм се запътил натам, но ми е интересно колко от тези места можеш реално да посетиш за една едноседмична почивка. Доколкото се ориентирах за някои няма шанс, други са прекалено скъпи. Всеки ден ли има трансфери до резортите и каква е цената на по-достъпните от тях?

От написаното изглежда най-изгодно нощувки на Маафуши и няколко еднодневни тура, поне така ми се струва. Благодаря предварително ;)

 

Привет,

За една седмица можеш да посетиш 5 резорта, защото другите 2 дни са ти пристигане и отпътуване. Естествено зависи и от времето. Ако искаш да посетиш повече места, трябва да останеш поне 10 дни. До резортите има всеки ден дневни посещения, като покрай нова година, понякога няма места, тъй като резорта е пълен с гости. Цената на трансфера зависи от разстоянието и броя хора.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти! Доколкото се ориентирам до някой места се стига за по 50 долара, други са по 500.

 

Ако става дума за дневно посещение, цените за трансфера са между 20 $ и 60 $ и пак подчертавам, че зависи от разстоянието. Посещават се близките резорти на северен и южен Мале атол.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А каква е входната такса за резортите, до които водите туристи и какво се включва в нея?

 

Таксата е между 44 $ без обяд и от 65 $ до 100 $ за вход с обяд или всичко включено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Таксата е между 44 $ без обяд и от 65 $ до 100 $ за вход с обяд или всичко включено.

Аметистче, аз си мислех, че са много по-високи цените. :rolleyes:

100 долара това с храна, пиене, транспорт?

Връзка към мнение

Аметистче, аз си мислех, че са много по-високи цените. :rolleyes:

100 долара това с храна, пиене, транспорт?

Това е за входна такса. Трансфера се заплаща отделно. Грубо казано около 120 $ излиза резорт с All inclusive и транспорт, а най-евтино може за около 65 $ без обяд с включен трансфер.
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Това е за входна такса. Трансфера се заплаща отделно. Грубо казано около 120 $ излиза резорт с All inclusive и транспорт, а най-евтино може за около 65 $ без обяд с включен трансфер.

Благодаря ти, Аметистче. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти, Аметистче. :)

И аз, и аз ;) Това е важна информация, според мен ако човек отиде толкова далеч си заслужава и да поразцъка малко красивите островчета ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Боян Димитров

Имам и аз един въпрос за биолуминисценцията. Има ли месец и приемливи ресортс, където сравнително сигурно да може да се види в рамките на 5 дена при положение, че билета ще се купува според новолунието

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Имам и аз един въпрос за биолуминисценцията. Има ли месец и приемливи ресортс, където сравнително сигурно да може да се види в рамките на 5 дена при положение, че билета ще се купува според новолунието

Бях писала някъде в темата кои месеци и кои атоли. Мисля, че един от резортите, където може да се види беше Conrad Maldives - www.ConradMaldives.com, но не е през цялата година.

Другия резорт е Kuredu Island resort & spa и други, но е по различно време.

По-близките резорти до Мале са по - приемливи поради разстоянието, но пак зависи и от категорията на хотела.

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам и аз един въпрос за биолуминисценцията. Има ли месец и приемливи ресортс, където сравнително сигурно да може да се види в рамките на 5 дена при положение, че билета ще се купува според новолунието

Ето, тук са изброени места, където може да се види този феномен.

В Трипадвайзор четох отзиви на туристи че октомври и ноември са наблюдавали явлението.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Боян Димитров

Аз доста съм чел и знам горе долу къде и кога, но идеята беше някой там на място да каже, защото рисърча си е тежък. Първо да намериш местата (които да отсееш от много информация), второ повечето места са неприемливо скъпи дестинации... Освен това аз търся и устойчиви места, т.е. такива на които при новолуние със сигурност се вижда. Защото повечето постове са , аз бях там и го видях. Ама това си е чиста случайност

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз доста съм чел и знам горе долу къде и кога, но идеята беше някой там на място да каже, защото рисърча си е тежък. Първо да намериш местата (които да отсееш от много информация), второ повечето места са неприемливо скъпи дестинации... Освен това аз търся и устойчиви места, т.е. такива на които при новолуние със сигурност се вижда. Защото повечето постове са , аз бях там и го видях. Ама това си е чиста случайност

За съжаление не мога да помогна повече. Аз също все още не съм видяла :(

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ametist

Може би някой вече е писал, но да попитам и аз: Как е по-добре да сменя 1/ малко долари на летището и повече в Маафуши или 2/ по-голяма сума на летището. 

как е времето там?

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ametist

Може би някой вече е писал, но да попитам и аз: Как е по-добре да сменя 1/ малко долари на летището и повече в Маафуши или 2/ по-голяма сума на летището. 

как е времето там?

Дани, ти кога тръгваш?
Връзка към мнение
Дани Магелани

На 31.07 в 16ч. с Флайдубай. Връщане на 14.08 около 15 ч. Ако идваш към София, може да се срещнем и да отговоря на въпросите ти. Пиши на лични.


Информация по-нагоре от Аметист:

 

Тези банкноти не се приемат.

____________________________
  • post-5188-0-03822800-1458097041.jpeg
  •  
  • post-5188-0-11769000-1458097042.jpeg
  •  
  • post-5188-0-93018700-1458097045.jpeg

Тези банкноти се приемат.

____________________________
  • post-5188-0-72828400-1458097546.jpeg
  •  
  • post-5188-0-45205700-1458097551.jpeg
  • post-5188-0-13455100-1458097559.jpeg
  •  
  • post-5188-0-48057300-1458097564.jpeg
  • post-5188-0-00334800-1458097572.jpeg
 

Публикувано 16 март 2016 - 5:58

Много важна подробност, която е хубаво да се сподели относно доларовите банкноти. Не се приемат никакви повредени, надраскани и стари емисии банкноти. Някъде може и да минат, но трудно. Просто ще си ги върнете обратно. Ще прикача снимки на доларови банкноти, които се приемат и на банкноти, които не се приемат.
Местната валута в момента се подменя с нова и в обръщение са и старите и новите банкноти. 
Хубавата новина също е, че преди месец тук откриха банков клон, което значително улеснява хората, които разчитат да изтеглят пари на място.

Тези банкноти не се приемат.

____________________________
  • post-5188-0-03822800-1458097041.jpeg
  •  
  • post-5188-0-11769000-1458097042.jpeg
  •  
  • post-5188-0-93018700-1458097045.jpeg
#19 icon_share.pngAmetist

Traveler

  • default_large.png
  •  
  • magelanec.png
  • 97 мнения

Публикувано 16 март 2016 - 6:10

Тези банкноти се приемат.

____________________________
  • post-5188-0-72828400-1458097546.jpeg
  •  
  • post-5188-0-45205700-1458097551.jpeg
  • post-5188-0-13455100-1458097559.jpeg
  •  
  • post-5188-0-48057300-1458097564.jpeg
  • post-5188-0-00334800-1458097572.jpeg
 

Не го копирах добре. Съжалявам!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дани, благодаря ти, аз това за банкнотите съм го пропуснала.:(

Иди и се върни жива и здрава и ще те моля за информация. Ние също заминаваме за Тоскана и Ница и ще се приберем на 25.

Пожелавам ти спокойно пътуване, всичко да си е по график и да няма дъждове и комари.:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ametist

Може би някой вече е писал, но да попитам и аз: Как е по-добре да сменя 1/ малко долари на летището и повече в Маафуши или 2/ по-голяма сума на летището.

как е времето там?

Привет Дани,

Ако можеш си смени в БГ но незнам дали ще имат валута. Има едно малко бюро срещу народния театър. Те обменяха малдивски.

Иначе на летището провери курса. Ако е под 15.20 руфий за долар си смени около 20$ за фериботите и такситата.

Обикновено тук обменят на 15.42 за долар така, че прецени като видиш курса.

Времето е много приятно. Вярвам, че така ще се задържи :) понеже Малдивите вече ви очакват :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани, благодаря ти, аз това за банкнотите съм го пропуснала. :(

Иди и се върни жива и здрава и ще те моля за информация. Ние също заминаваме за Тоскана и Ница и ще се приберем на 25.

Пожелавам ти спокойно пътуване, всичко да си е по график и да няма дъждове и комари. :))

Благодяря! След като февруари не тръгнах и се  наложи да презаверя билета, надявам се сега всичко да е наред. Хубаво лято и на вас в много любимата ми Италия! Тоскана е прекрасна през август! Невероятно, но учудващо лесно понасях жегите. А за Лазурния бряг какво да кажа - бях преди време в края на май, по време на Формула 1 и след фестивала в Кан, обиколила съм от Ментон до Кан и навсякъде бише страхотно! Завиждам благородно! Пожелавам да имате само положителни емоции!

 

Ако можеш си смени в БГ но незнам дали ще имат валута. Има едно малко бюро срещу народния театър. Те обменяха малдивски.

Иначе на летището провери курса. Ако е под 15.20 руфий за долар си смени около 20$ за фериботите и такситата.

Обикновено тук обменят на 15.42 за долар така, че прецени като видиш курса.

Времето е много приятно. Вярвам, че така ще се задържи :) понеже Малдивите вече ви очакват :)

 

Благодаря за информацията! Не знаех, че в София може да се купят руфий, ще проверя. И ние очакваме срещата с теб и Малдивите!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ametist, май някъде беше писано нещо по въпроса, ама да питам все пак, че нямам опит с шнорхелинга - ако се ходи на такъв като част от платена екскурзия, нали не е проблем да си носим своя маска? Запалих се тук по една много хай-тек...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.