Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Анантара Вели и Дигу :)

Благодаря ти, Ametist. Като четох коментарите за Veli, разбрах за Naladhu и погледнах цените в Booking. Направо ми щръкна косата от тях, ама като видях колко е хубаво там, ми е ясно защо. Тази лодка между Дигу и Вели не е скъпа, предполагам?

Лодката е безплатна :)

post-5188-0-09739200-1470510698_thumb.jpg

post-5188-0-46891200-1470510839_thumb.jpg

post-5188-0-51601300-1470510919_thumb.jpg

post-5188-0-13429000-1470511077_thumb.jpg

post-5188-0-35635700-1470511201_thumb.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

А къде им е джамията, на Маафуши има ли, или само в Мале?

Аааа, сетих се, по руските форуми пишеше, че има.

Джамията не е една, а три. Едната е близо до затвора, а другите две в другия край, откъм бикини плажа. На всеки местен остров има джамия. 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аметистче,а на тези Анантара може ли да се отиде за един ден на ол инклузив?

Тука ми се види още по- лачено-лачено от другите два, дето ги показаха Дани и Палиото.:))

Благодаря ти за прекрасните снимки и за всичко, което правиш за магеланското семейство. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аметистче,а на тези Анантара може ли да се отиде за един ден на ол инклузив?

Тука ми се види още по- лачено-лачено от другите два, дето ги показаха Дани и Палиото. :))

 

:) Таксата сега е 400 $. В нея има включени 200 $ кредит. Ако надвишиш тази сума си доплащаш. Няма опция All inclusive.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:) Таксата сега е 400 $. В нея има включени 200 $ кредит. Ако надвишиш тази сума си доплащаш. Няма опция All inclusive.

Тия 200 за какво стигат?Руснаците обаждат едни цени доста възрастнички :(Ще стигнат ли за един обяд 400 за двама с бутилка вино в тайландския им ресторант?Викат, там било най - хубаво. Твоето мнение какво е?

Май на Ол-инклузив е по-добре.

Връзка към мнение

Тия 200 за какво стигат?Руснаците обаждат едни цени доста възрастнички :(Ще стигнат ли за един обяд 400 за двама с бутилка вино в тайландския им ресторант?Викат, там било най - хубаво. Твоето мнение какво е?

Май на Ол-инклузив е по-добре.

Този резорт не е за изпускане. Със сигурност ще ви стигнат 400 $.
Връзка към мнение

Наоколо има доста рифове. Зависи нещо конкретно ли искаш да видиш или просто всякакви видове риби? Тук можеш да избереш половин дневна екскурзия или целодневна. На първата имаш 3 коралови рифа, на втората 6 коралови рифа. Могат да се правят и комбинации по желание на клиента, като например делфини, пясъчен остров и т.н.

Чудесно, иска ми се да направим интензивна програма с повече шнорхелинг. Плажа не ни е приоритет, вече втори месец живеем тук на плажа. И един ризорт по ваша препоръка. ( Били сме 10 дни на kandooma)

Редактирано от infinity
Връзка към мнение

Чудесно, иска ми се да направим интензивна програма с повече шнорхелинг. Плажа не ни е приоритет, вече втори месец живеем тук на плажа. И един ризорт по ваша препоръка. ( Били сме 10 дни на kandooma)

Резорт за дневно посещение или за няколко дни?
Връзка към мнение

Да, тези еднодневните посещения, които коментирате. Ще следя отзивите.

Бих препоръчала Olhuveli и Rihiveli , но ако идвате във висок сезон може и да няма места.

Другите са Adaraan Club Rannahli и Adaraan Prestige Vadoo.

Anantara разбрахте, че е 400 $. Тук вече зависи от вас. Той ми е на първо място.

Има и в близост до Мале. Тези са ако сте на Маафуши.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Светльо, благодаря за препоръката!

Ресторантът на Кристъл сандс и моите Фиш и чипс и ...Мохото. Но без алкохол.

Люлката на входа на бикини плаж е моето място когато и естествените чадъри- палмите не те спасяват.

post-4496-0-74505400-1470568799_thumb.jpg

post-4496-0-85233700-1470568886_thumb.jpg

post-4496-0-96611400-1470568937_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Дани Магелани

Пропадна ми един дълъг пост. Ще пиша кратко.

Традиционната храна на местните, която аз не мога да ям.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пропадна ми един дълъг пост. Ще пиша кратко.

Традиционната храна на местните, която аз не мога да ям.

А каква е традиционната храна?

Що не ядеш само риба на скара?С оризец и някаква салатка.

Азиатската кухня не на всеки е по вкуса.Нормално е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да но тук всичко е люто. Само рибата на грил не я съсипват с люто.

Ми това имах предвид, че рибата няма как да я сбъркат.:)

Аз също не обичам люто и не ям, с едно изключение :любимата ми тайландската супа Том-ям,с морски дарове и много лимонова трева.Дето, колкото и да е люта, все ми е вкусна.:)

На резорта нали не остана гладна, имаше и не люти манджи. Заради туристите там сигурно се съобразяват.

Четох доста по руските сайтове и никъде не се оплакват,че е люто.Оплакват се само, че алкохолът бил много скъп, ако не си ол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

От мястото на събитието докладва Дани Магелани:

Тук фреш казват на напитка в която 1/4 или 1/3 е фреш и останалото - захарен сироп. Поисках да не ми слагат сироп и разбрах, че плащам 3$ за гола вода. Плодовете са скъпи, но по-добре яжте плодове и пийте вода от кокосов орех, че са истински.

Н

post-4496-0-96944300-1470585477_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Добро е за ядене, независимо че е от сергия на плажа. Три бананчета са 1$, кокосов орех- 2$, микс нарязани пред вас плодове - 8$. Повечето са внос и за това са скъпи.

post-4496-0-45260500-1470588585_thumb.jpg

post-4496-0-06882800-1470588841_thumb.jpg

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Леща с къри, много люта. Между сандвичите с риба тон има кокосови стърготини с риба тон. Малдивска храна, може да се яде с голям компромис.

post-4496-0-21634500-1470589513_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Не препоръчвам традиционните малдивски тестени храми, и те са много люти.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За рибата тон с кокос и лук бях писал - супер е, но за обяд, не за закуска, както се сервира.

 

Различни кухни, различни хора, различни вкусове, различни мнения. Лично за мен храната не е чак толкова люта, аз си добавям чили сос или табаско в повечето случаи. Пърженките им (или пирожки с различен пълнеж) също са интересни да се опитат.

 

Днешният залез беше доста по-брутален от вчерашния:

 

post-4953-0-49747900-1470591350_thumb.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Търсете ресторанти с готвачи не малдивци.

Малдивците готвят, както си знаят и за класически рецепти едва ли са чували.

Така например, поръчаната Френска лучена супа от менюто садържаше много малко и хрупкащ несварен лук и някакъв лют бульон.

За сега отзивите са, че само в Арена готвят европейска кухня. Или поне близка до нея. Ще проверя.

post-4496-0-30519700-1470595007_thumb.jpg

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ми идете на една вечеря и там.Магеланец Петров май беше ходил и рече, че е добре. Свещи, масите до водата, романтика, ала -бала и добра храна.

Аз четох по руските сайтове, руснаците викат, че обядът в Арената не бил баш, ама вечерята била екстра - на бюфет, 15 или 20 долара/не запомних/.И алкохол имало, ама скъпичък.

Така че, идете, моля да проверите на място.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.