Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Мишел как си? Как е ситуацията при теб?

Всички хотели са затворени. Няма туристи. Плажа е празен. Има по 1 лодка на ден, която ходи до Мале, но от вчера Мале е под карантина за 48 часа, така, че никой никъде не ходи. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ametist каза:

Когато решиш да идваш ще намерим оптимален вариант.

Когато изчетох сумати страници от тази тема, разбрах едно - няма да пропусна да се запозная с теб, когато дойда един ден там. 🙂

Много ти благодаря за инфото! 150 USD e ОК, но 500 USD ми идва в повече. Сигурен съм, че ще намерим решение, когато дойда там.

Сърдечни поздрави от България! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, обмислям да изненадам по нататък съпруга си с пътуване до о-в Маафуши. Така, до колкото разбрах това е местен о-в, който е за хора с бюджет като нас. Видях, че има ол инклузив в доста хотели, но техния ол инклузив различава ли се с нещо от нашия на морето например? Ние ли се обслужваме или има някой, който ти слага в чинията определена порция? Питам, защото една жена беше писала, че ол инклузива бил такъв. Хубав ли е плажа на остров Маафуши и какво да правим, когато отидем там, освен да си почиваме? Колко струва пътуването с моторна лодка до съседен о-в или до някой резорт и включва ли нещо друго освен самото посещение? Препорьчайте ми до кой остров да отидем и каква е цената г.д. Все пак аз събирам, за да го изненадам до сега все той ме е водил, където поискам. Ако може

Връзка към коментар
преди 6 минути , Emiliq19 каза:

Здравейте, обмислям да изненадам по нататък съпруга си с пътуване до о-в Маафуши. Така, до колкото разбрах това е местен о-в, който е за хора с бюджет като нас. Видях, че има ол инклузив в доста хотели, но техния ол инклузив различава ли се с нещо от нашия на морето например? Ние ли се обслужваме или има някой, който ти слага в чинията определена порция? Питам, защото една жена беше писала, че ол инклузива бил такъв. Хубав ли е плажа на остров Маафуши и какво да правим, когато отидем там, освен да си почиваме? Колко струва пътуването с моторна лодка до съседен о-в или до някой резорт и включва ли нещо друго освен самото посещение? Препорьчайте ми до кой остров да отидем и каква е цената г.д. Все пак аз събирам, за да го изненадам до сега все той ме е водил, където поискам. Ако може

Само Ametist, която живее там, може да даде актуална информация. Доста магеланци ходихме на Малдиви. Има пътеписи.

Но това е доста динамичен отрасъл, особено за местните острови. Аз бях през 2016, когато прохождаше. 

Плажът не е голям, но хубав. Има активности като турове за шнорхелинг, обяд на пуст плаж, риболов и др. Цените са по-ниски от същите на ризортите. 

Дневен тур до ризорт може само организирано от хотел, агенция. Цена около 100$ на човек с храна и напитки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Emiliq19 каза:

Здравейте, обмислям да изненадам по нататък съпруга си с пътуване до о-в Маафуши. Така, до колкото разбрах това е местен о-в, който е за хора с бюджет като нас. Видях, че има ол инклузив в доста хотели, но техния ол инклузив различава ли се с нещо от нашия на морето например? Ние ли се обслужваме или има някой, който ти слага в чинията определена порция? Питам, защото една жена беше писала, че ол инклузива бил такъв. Хубав ли е плажа на остров Маафуши и какво да правим, когато отидем там, освен да си почиваме? Колко струва пътуването с моторна лодка до съседен о-в или до някой резорт и включва ли нещо друго освен самото посещение? Препорьчайте ми до кой остров да отидем и каква е цената г.д. Все пак аз събирам, за да го изненадам до сега все той ме е водил, където поискам. Ако може

В Маафуши няма ол инклузив. Предлага се пълен пансион, но ако ходите на екскурзии, обяда ви се губи. Зависи в кой хотел сте. Някъде се предлага меню с няколко варианти по избор, а други са на бюфет и там си слагаш колкото искаш храна. Цената, както ви писах и в другата тема, зависи от месеца, броя нощувки, мястото на настаняване. Затова е необходимо да си определите бюджет и да търсите според бюджета си.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Днес Маафуши отваря за международни туристи, след като острова беше затворен цели 7 месеца. Не всички къщи за гости са получили разрешение от Министерство на Туризма. 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

За влизане в Малдивите, мисля че се изисква направен PCR тест, нали така?

Но доколкото разбрах Катарците изискват, направен PCR и за полета навръщане, което доста усложнява нещата. За последното не съм 100% сигурна. Ако някой има информация, нека да сподели.

Връзка към коментар
Преди 1 час, dechy каза:

За влизане в Малдивите, мисля че се изисква направен PCR тест, нали така?

Но доколкото разбрах Катарците изискват, направен PCR и за полета навръщане, което доста усложнява нещата. За последното не съм 100% сигурна. Ако някой има информация, нека да сподели.

Да, изисква се негативен тест на влизане, а при посещение на местен остров и тест на излизане. Така или иначе, за да се освободите от карантина в България, можете да представите същия тест. Не съм чула Катарците да искат тест.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А каква е цената на PCR тест, направен на Малдивите? Предполагам има разлики. Аз си кореспондирах с един ризорт и ми оферираха 150$/човек с предварително записване.

Връзка към коментар
Преди 1 час, dechy каза:

А каква е цената на PCR тест, направен на Малдивите? Предполагам има разлики. Аз си кореспондирах с един ризорт и ми оферираха 150$/човек с предварително записване.

За резортите може и да е по - скъп. За Маафуши е 100 $.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ametist каза:

За Маафуши е 100 $.

Може ли да дадеш повече информация? Мисля, че е важно при решение за пътуване.

За колко време излиза резултата?

Датата на вземане на пробата или на получаване на резултата е записана в документа?  

Предполага се, че документът е на английски език.

Връзка към коментар
преди 33 минути , Дани Магелани каза:

Може ли да дадеш повече информация? Мисля, че е важно при решение за пътуване.

За колко време излиза резултата?

Датата на вземане на пробата или на получаване на резултата е записана в документа?  

Предполага се, че документът е на английски език.

Дани, незнам за колко време излиза. От резортите изпращат пробите до Мале. Всичко се организира от Резорта. Знам, че в Мале резултатите излизат за 24 часа. В Маафуши още не съм наясно. Сега откриват клиника, която ще се занимава само с тестове за корона. Не съм виждала такъв документ как изглежда, така че не мога да ти кажа каква дата пишат. Да, документа е на английски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен от резорта са ми писали, че резултатите стават в рамките на 48ч. (това заедно с трансфера). Изследването се прави в клиниката в Мафаару.

Всъщност цената била 150$ +12%=168$. Пробата се взема от доктора на резорта и се транспортира.

Ако се наложи да те трансферират до клиниката още 300$.

Пишат ми, че някои авиокомпании искали тест, направен 96ч. преди полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , dechy каза:

На мен от резорта са ми писали, че резултатите стават в рамките на 48ч. (това заедно с трансфера). Изследването се прави в клиниката в Мафаару.

Всъщност цената била 150$ +12%=168$. Пробата се взема от доктора на резорта и се транспортира.

Ако се наложи да те трансферират до клиниката още 300$.

Пишат ми, че някои авиокомпании искали тест, направен 96ч. преди полет.

Ми,много им скъпи тестовете:(((

Връзка към коментар
преди 23 минути , dechy каза:

На мен от резорта са ми писали, че резултатите стават в рамките на 48ч. (това заедно с трансфера). Изследването се прави в клиниката в Мафаару.

Всъщност цената била 150$ +12%=168$. Пробата се взема от доктора на резорта и се транспортира.

Ако се наложи да те трансферират до клиниката още 300$.

Пишат ми, че някои авиокомпании искали тест, направен 96ч. преди полет.

Ако сте на почивка в Резорт не ви трябва да си правите тест. Можете да го направите и като се върнете в България. Тестовете на излизане са задължителни само за туристи, които посещават местни острови.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 часа, Ametist каза:

Ако сте на почивка в Резорт не ви трябва да си правите тест. Можете да го направите и като се върнете в България. Тестовете на излизане са задължителни само за туристи, които посещават местни острови.

И какво се случва,  ако теста на излизане е положителен? Тези тестове май заместват 100 доларовата виза, че и по лошо. Ще ми е любопитно как ще се развие туризма с тези условия. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

И какво се случва,  ако теста на излизане е положителен? Тези тестове май заместват 100 доларовата виза, че и по лошо. Ще ми е любопитно как ще се развие туризма с тези условия. 

Ако е положителен ще ви изолират. Всеки хотел има стаи за изолация при такива случаи. Затова е хубаво да имате застраховка, която да покрива COVID 19. Трудно е с тези допълнителни плащания за тестове, но почти навсякъде е така в момента, за съжаление.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 9 часа, Pepina D каза:

Привет,мисля да съм на Мафучи от 15.11.20 г и се чудех ако е възможно да се свържеме!!!

Привет. Аз съм в Маафуши. Ако идвате точно на този остров, няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Pepina D каза:

Да ще сме в Kanni beach,как да ви открия!?Каква е обстановката с ковид19!?

Kaani Beach го направиха хотел за карантина. Ако има позитивен случай, го изпращат там. Най-вероятно няма да сте в този хотел. Всичко е нормално в Маафуши. Маските са задължителни. Като пристигнете ми напишете лично съобщение. Ще се разберем.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

@Ametist

 Опитах се да Ви пусна ЛС, но форума не ми позволи (нова съм). Бихте ли ми казали дали може да се пътува между острови? С приятеля ми ще пътуваме за 2 седмици и мислехме да посетим 2 острова и 1 резорт. Възможни ли са плановете ни?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.