Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Tannita каза:

Здравейте, Магеланци! С интерес следя темата. Мислим февруари да пътуваме за там. Аметист, кои екскурзии препоръчвате за риболов? Благодаря предварително!   

Здравейте,

Тук има сутрешен и нощен риболов, така че може да отидете и на двата варианта. На риболова сутринта се лови с въдица, а на нощния се лови на корда с тежест и стръв 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Ametist каза:

Здравейте,

Тук има сутрешен и нощен риболов, така че може да отидете и на двата варианта. На риболова сутринта се лови с въдица, а на нощния се лови на корда с тежест и стръв 🙂

Това, което си хванеш на нощния (той реално е ранновечерен) ти го приготвят за вечеря.

Атракцията си струва, защото за няколко долара в повече (над стойността на вечерята) се кефиш да ловиш шарени коралови рибки.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам въпрос към @Ametist . Колко най-евтино може да се намери нощувка в някой от ризортите на база All in или HB в близост до Мале и до които трансфера не е безбожно скъп? Иска ми се пак да отида до Малдивите, но този път да не ходим само за през деня до Ваду например , а да бъдем 3-4 нощи в курорт и след това още 2-3 на местен остров. 

Връзка към коментар

А може ли да ловиш риба на Маафуши със собствена въдица?

On 1/11/2019 at 7:52 PM, AlexandraKo said:

@ven62Венчоооо, таман се канех да го напиша и ти ме изпревари!

И ние имахме време да разгледаме Мале, колкото, да установим същото.Гмеж и цигания.

То,аз и на Малдивите няма да повтарям, ама за веднъж - беше хубаво, само, защото @AmetistАметистчето беше там, иначе ни беше скучно.

Наистина, много сме различни хората, прав 

 

 

 

 

On 3/15/2016 at 10:29 AM, Ametist said:

Отворих тази тема, за да се коментира специално остров Маафуши и всичко въпроси относно придвижване и престой там. Този остров е един от най-посещаваните местни острови на Южен Мале атол и шанс за бюджетно пътешествие, което ще остави прекрасни спомени.

post-5188-0-41416100-1458030339_thumb.jpg

post-5188-0-49935500-1458030432_thumb.jpg

post-5188-0-35009100-1458030521_thumb.jpg

 

Връзка към коментар

Поздрави от слънчеви Малдиви! Тук сме от понеделник и времето е разкошно. Дотътрих ме се до Маафуши  с ферибота благодарение на описанието във форума.

Искам да благодаря на всички който споделят информация и най- вече на Аметист която ни посрещна ❤! 

Отседнали сме в Арена бийч и условията са чудесни. 

Ето и малко снимки :

20190122_175837.jpg

20190122_124003.jpg

20190121_175312.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 14 часа, Tannita каза:

Здравейте, Магеланци! С интерес следя темата. Мислим февруари да пътуваме за там. Аметист, кои екскурзии препоръчвате за риболов? Благодаря предварително!   

Относно риболова, без проблем си мяташ въдичката около острова.Даже в момента мъжа ми е на буната до хотела. Снощи беше на вечерен риболов, но както вече е писано ловят се дребни коралови рибки. Честно казано за него беше разочарование.

20190122_093047.jpg

IMG-9749fbe98981795273311b0cd5bc0f0d-V.jpg

Редактирано от Zlati87
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, Jorro каза:

Имам въпрос към @Ametist . Колко най-евтино може да се намери нощувка в някой от ризортите на база All in или HB в близост до Мале и до които трансфера не е безбожно скъп? Иска ми се пак да отида до Малдивите, но този път да не ходим само за през деня до Ваду например , а да бъдем 3-4 нощи в курорт и след това още 2-3 на местен остров. 

Зависи през кой месец ще бъдете тук. Просто трябва да разгледаш кои са резортите в близост до Мале и да провериш за цени. Така ще се ориентираш кой е най-евтин. 

Редактирано от Ametist
Връзка към коментар

Аметистче,съжалявам,че платих спането преди да вляза тук!Ethеreal inn,понеже ще сме там,  колко е далеч от плажа?Само заради сянката ли харесват единият плаж? Може ли и на каква цена да си вземеш чадър на плажа?Февруари комари има ли?Дано си там като дойдем,да се запознаем.Февруари там ли си?

Връзка към коментар
On 1/23/2019 at 6:40 AM, Ametist said:

Зависи през кой месец ще бъдете тук. Просто трябва да разгледаш кои са резортите в близост до Мале и да провериш за цени. Така ще се ориентираш кой е най-евтин. 

Мисля си за края на април или началото на Май за да сме извън сезона. Само ме притеснява времето, но предполагам не е дъждовно още....

Връзка към коментар
преди 1 час, Tannita каза:

Може ли и на каква цена да си вземеш чадър на плажа?Февруари комари има ли?

Не съм виждала по плажовете на Малдивите чадъри, ама все пак имам скромен опит. Там сянката е от палмите и други дървета.

Комарите нямат сезон - винаги ги има.

 

преди 13 минути , Jorro каза:

Мисля си за края на април или началото на Май за да сме извън сезона. Само ме притеснява времето, но предполагам не е дъждовно още....

Кой може да ти даде гаранция за времето - резервирай си повече дни и така ще имаш по-голям шанс за много слънце! :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Tannita каза:

Аметистче,съжалявам,че платих спането преди да вляза тук!Ethеreal inn,понеже ще сме там,  колко е далеч от плажа?Само заради сянката ли харесват единият плаж? Може ли и на каква цена да си вземеш чадър на плажа?Февруари комари има ли?Дано си там като дойдем,да се запознаем.Февруари там ли си?

Не е много далеч. На 3 минути. Има сянка. Ще намерите място за двама човека :). Тук съм Февруари. Ще се видим със сигурност. Има шезлонги под наем, но за чадъри незнам. Ще проверя. Комари има по всяко време, така че си носете репелент. 

 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Tannita каза:

 Да  питам -правят ли снимки на дайвинга и шнорхелинга и включени ли са в цената им?

Правят снимки и за тях не се плаща допълнително .

 

На 25.01.2019 г. в 19:19, Tannita каза:

Може ли и на каква цена да си вземеш чадър на плажа?

Чадъри под наем няма и ние търсих ме, но пък  сянка се намира 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Tannita каза:

Магеланци,някой бил ли е в Ethereal  Inn?За плажа дават ли хавлии или са срещу заплащане?

Почти навсякъде дават хавлии, но не мога да кажа със сигурност те дали дават. Ще ги питам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, Tannita каза:

Магеланци,някой бил ли е в Ethereal  Inn?За плажа дават ли хавлии или са срещу заплащане?

Имат само 2 кърпи за плаж, което значи че може би трябва да си вземете с вас. Вечерята ви ще е в White Sand, който се намира в другия край на острова. Само закуската ви е в Ethereal Inn. 

Връзка към коментар

Здравейте магеламци! Преди броени дни се завърнахме, останахме мн доволни от острова! Един съвет към всички- обърнете се към аметист, ако искате всичко да ви бъде перфектно организирано! Страхотно отношение от нейна страна и незабравими емоции 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Вече седмица откакто се прибрахме и още не мога да се климатизирам........ Ангажиментите ме завъртяха и едва сега ми стана време да дам моите пет стотинки по темата.

Аметист е страхотна и всеотдайна, много мила и добронамерена . Не пропускайте да се запознаете с нея и да побъбрите на чаша безалкохолна бира :). Благодаря ти @Ametist  за компанията и за отделеното време :). Надявам се скоро да се видим и да изпием по едно вино. Аз черпя 😉 .

Та... за Маафуши.... не зная как някой може да тръгне където и да било, без да събере или прочете , дори накратко какво трябва да очаква и къде точно отива.  Ако храната и алкохола са водещи в почивката, определено това не е мястото , което ще задоволи гастрономическите очаквания. Храната , която е  в хотел Арена е най- добра,  но имайте предвид , че  е изключително семпла, не очаквайте изненади и гурме. Ако отивате с идеята , че ще релаксирате всяка вечер в различни ресторанти и ще опитвате различни морски деликатеси, определено това не е вашето място.  Алкохол има единствено на плаващите барове- корабчета, с безплатни шатели до тях. Бирата е 5-7$, бутилка 1л уиски е 100$, бутилка вино е 59-60$. Ако не можете да преглътнете цената, това не е вашето място. 

Според мен Маафуши е място , отправна точка за екскурзии и трипове до резорти на много приемливи цени.  Шнорхелингът е 25$, плуване с акули и пясъчен остров е 50$, реЗортите (с лодка до тях) са между 100-180$.  Има за всякакви вкусове и възможности. 

Трипът-  пясъчен остров, местен остров и плуване с акули си заслужава най- много и емоцията е незабравима. Определено страшно ми хареса . Шнорхелингът не ме впечатли кой знае колко, тъй като и в Маафуши и по реЗортите  има колкото искаш риби , а делфините често минават на големи пасажи и също може да се видят без проблем. 

За реЗортите: посетихме два - Фихалхохи и Адраан. Беше чудесно и изключително релаксиращо . Фихалхохи имаше  по- богата блок маса на обяд, но не сервират по това време алкохол. Алкохолът се сервира до 16ч на  бийч бара  , но не се включват маркови напитки и коктейли. На Адраан в това отношение няма ограничение. Коктейли и маркови напитки са включени до напускането на острова , както и по време на обяда. Обслужването беше много добро . Определено ми хареса. Съвсем в началото на брега плуват скатове и бебета акули, а рифът е на няколко метра. На Фихалхохи също имаше много шарени рибки, там рифът отново е на няколко метра от брега. Просто прекрасно.

Според мен е препоръчително , ако се отсяда на Маафуши, да се направят няколко резорта и трипове. 

Плодове на острова има, но в Мале са доста по- евтини. От рибите-  преди всичко очаквайте да хапвате предимно туна. Ние имахме късмет да опитаме и други вкусни риби, но благодарение на майсторите- рибари, с които се оказахме по едно и също време на острова. Блгодаря и на тях(те си знаят кои са 🙂 ). 

Аз , за себе си съм много доволна от почивката. Имах нужда от подобно откъсване от забързаното ежедневие. Починах и релаксирах на 100 процента. Така не се бях наспивала от много време насам. Безметежността , в която са изпаднали местните определено ме обсеби и мен.... невероятно  безвремие и спокойствие .....

В момента се строят няколко хотела, които скоро ше бъдат завършени. Местните сега се учат как се прави туризъм и все още не всичко е масово комерсиализирано. За съжаление обаче  и това ще стане, което  ще доведе до загуба на идентичност 😞 . 

Препоръчам хотел Арена. Каани хотелите изглеждат много добре, но храната там също не е ОК. Други българи , които бяха отседнали там споделиха, че не става. Храната в Салт Бийч хотел, също не става- няма нищо какво да се хапва на закуска.  Ако се буква този хотел, задължително да е без закуска, тъй като изобщо няма какво да се яде. Гледката от терасата, обаче беше прекрасна-хотелът е  разположен точно на плажа, зад водните спортове и залезите са уникални, персоналът е изключително любезен и приятелски настроен, а сутрин е много тихо. 

С три думи  .... бих отишла отново 🙂

Специални поздрави за @Ametist и топла прегръдка. До скоро ....

Редактирано от liliya
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.