Прескочи до съдържание

Париж – два дни, моля за ръчичка


Гост

Препоръчани мнения

Рейни, препоръчвам ти като теоретична подготовка филма на Уди Алън "Полунощ в Париж" - вълшебен е!

 

Ето и няколко смотани нощни снимки от Монмартър отгоре (прозорецът е на Сакре Кьор)attachicon.gif_MG_3500.JPGattachicon.gif_MG_3518.JPGattachicon.gif_MG_3553.JPG

 

Гледала съм го :) Обожавам Уди Алън, макар като по-млада не можех да го трая :) Но може пак да го видя... 

 

Париж е от градовете, за които знам много - на теория - и НИЩО - на практика, ако добре се изразявам...

Връзка към коментар

Ето за лодките всичките спирки и най-важните забележителности около Сена. На хоп-он хоп-оф оринципа са и струват 13,50 евро на ден. Може да се резервира онлайн или да се купи на т.нар. кей. На всеки 20-30 минути са. Ето го сайта. С тях за един ден опатквате 80 процента от Париж. Остава Льо Маре, Сакре Кьор и Триумфалната арка (Шанз Елизе) за другия ден или за вечерта.

post-1318-0-78793300-1458209665_thumb.jpg

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ето за лодките всичките спирки и най-важните забележителности около Сена. На хоп-он хоп-оф оринципа са и струват 13,50 евро на ден. Може да се резервира онлайн или да се купи на т.нар. кей. На всеки 20-30 минути са. Ето го сайта. С тях за един ден опатквате 80 процента от Париж. Остава Льо Маре, Сакре Кьор и Триумфалната арка (Шанз Елизе) за другия ден или за вечерта.

 

Ехаааааааааааааааааааа... много ми хареса! Благодаря ти! 

Връзка към коментар

Моето планче:

 

Ден първи - събота:

Ако кацнете в 10, докато се придвижите, метнете багажа и ... станало е обяд.

 

Посока - Notre-Dame. Подходете по моста Pont de l'Archevêché. (Извинявам се, че пиша отново думата мост - Pont - на френски - ще го правя и при всички останали мостове)

Можете да влезете вътре - входа в катедралата е безплатен. Качване - не препоръчвам - ще загубите много време.

Не пропускате да намерите и да се снимате с нулевата точка пред катедралата.

Продължавате по моста Pont d'Arcole и стигате до сградата на общината - много е красива. Снимчици, стойчици и продължавате покрай Сена.

Стигате до Pont Neuf.  

Вариант да се повозите на корабче по Сена - този маршрут е без слизане на други места - от тук се качвате и тук слизате. Предимства - малко по-ниска цена и спестявате време.

При другите корабчета - Bateaux Parisiens, които можете да ползвате със слизане, разглеждане и отново качване, се губи доста време(според мен, разбира се). На сайта им са дадени всички спирки.

 

Продължаваме след корабчето в посока Лувъра - снимки, стойки пред Пирамидата и през Arc de Triomphe du Carrousel влизате в парка Тюйлери. Можете да починете, както правят повечето там и след това да се отправите към Musée de l'Orangerie - това избрах да посетите заради човека на изкуството - аз лично, много го харесвам - малък, компактен и с интересни експозиции. Местоположение. Цена 9 евро, работи от 9-18 часа - последно допускат за влизане в 17,15. Време за разглеждане - около един час.

 

След музея се отправяте към площад Конкорд - снимки, стойки и продължавате по Шанз Елизе към Триумфалната(това е единия вариант). Ако имате сили и желание, можете да се качите за да се полюбувате на феноменалната гледка отгоре.  

 

Втория вариант е да се качите на автобус(72) от Конкорд към Айфеловата кула.

 

Варианти за приключване на вечерта - с питие и мезе на Марсово поле или отново с питие, и отново с мезе около Сена - безброй млади хора правят точно това всяка вечер и не само през лятото.

Разбира се, не изключвам и възможността да седнете в заведение.

 

Тук има още нещо, което можете да направите, ама не мога да бъда съвсем полезна, че не знам точното място - има едно пространство на открито до Сена, където се събират и танцуват хората - между Ботаническата и островите е. Това го давам като идея, ако се одобри ще се опитам да дам и подробности. :P

За вас ще е удобно, че е на пешеходно разстояние от хотела ви.

 

 

Ето ви най-близкия до хотела магазин. Хубавото е, че работи и в неделя.

Ето и останалите магазини в 6-ти район.

 

 

Това е моят поглед към първия ви ден. :)

Втория ден ... ще бъде по-късно днес или утре. ;)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Моля :) Париж е прекрасен, само трябва човек да знае къде да НЕ ходи  ;) Има и оферти за Лидо на самите Шанз Елизе, спектакълът е от 60 евро (без напитка, 85 с чаша шампанско) - със сихурност ще е незабравимо за теб и твоята приятелка, щом обичате изкуство и спектакли. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Аз гласувам за музея Орсе. Не прекалено голям и необятен като Лувъра, но пък достатъчен да задоволи всеки ценител. Може да се посети за 2 и за 200 часа. Зависи от времето и хората. Изложеното в него може да се каже, че запълва времето като изкуство между Лувъра и Помпиду. 

 

Музея на Роден също ми хареса. Оранжери също е прекрасен и е концентриран около 8-те части на "Водните лилии" на Моне, но има и доста други импресионисти и постимпресионисти. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много благодаря на всички! Аз ще се подкова как се стига до повечето хубави галерии и музеи - те няма да са главна цел категорично, но ако девойката с влажен поглед поиска силно някой конкретен, да мога да реагирам :) Изненадата обаче си заслужава да е държана в тайна и да скрия разни аса в ръкава... 

Връзка към коментар

Спокойно могат да ползват автобуси.

През лятото, още повече в почивни дни трафик - няма. :)

 Рейни, можете да видите за хотел и в Монмартър, мисля, че най-бохемския и артистичен квартал на Париж идеално пасва на Вашата артистичност.

Поне аз там се чувствам най-добре от цял Париж.

А малките улички, безбройните кафенета по тротоарите, художниците и галериите са уникални.

Мари, няма да могат да ползват автобуси през лятото :)  почти съм сигурен.

Ние се опитахме на 16 юли около 17часа да ползваме автобус, но успяхме да издържим точно една спирка. Тъй като автобусите са стари, на възрастта на нашите Икаруси, точно за 2 минути бяхме като сварени. Имах чувството, че ще се изпържа в собствената си пот :lol:. Трафик нямаше, но автобусът беше доста пълен и може би затова. Иначе преди това обикаляхме с Монмартър бус Монмарътър и тъй като беше почти празен автобуса беше нормално пътуването, но из тесните улички на Монмартър и сенките са много. 

А Монмартър бус е освен това и по-малък и в него основно се возят пенсионерите от квартала и тук таме някой турист като нас.... Ето го...

post-662-0-01589900-1458218045_thumb.jpg

 

post-662-0-00817500-1458218071_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Рейни, можете да видите за хотел и в Монмартър, мисля, че най-бохемския и артистичен квартал на Париж идеално пасва на Вашата артистичност.

Поне аз там се чувствам най-добре от цял Париж.

А малките улички, безбройните кафенета по тротоарите, художниците и галериите са уникални.

 

 

...И аз си го мислех, обаче си мисля да заврънкам Мари или друг разбиращ да ми намери някое хубаво местенце :blush: - до 100 евро наистина максимален бюджет. Само ако имате желание и е добър избор за спане... 

Връзка към коментар

...И аз си го мислех, обаче си мисля да заврънкам Мари или друг разбиращ да ми намери някое хубаво местенце :blush: - до 100 евро наистина максимален бюджет. Само ако имате желание и е добър избор за спане... 

Аз съвет за Монмартр не мога да дам.

Там има и места с доста стръмни улици, а най-вече не съм отсядала там. :(

 

Roje или някой друг да дават идеи. :)

 

Roje, може и да си прав за автобусите, но нека проверят. На мен са ми били добре. ;)  

Връзка към коментар

И ние спахме в Монмартр и си ни беше много добре, макар преди това да бяхме изръчкали с Мари какви ли не други хотели...

Местенцето беше чудесно, атмосферата също..., но то в целия Париж си е така или хайде в почти целия. :)

Връзка към коментар

За спане в Монмартр съм чувал, че вечер може да е притеснително (не съм спал там). Но като цяло след залез слънце, в района са червените фенери, не би трябвало да е опасно, но просто може да е некомфортно. 

Връзка към коментар

За спане в Монмартр съм чувал, че вечер може да е притеснително (не съм спал там). Но като цяло след залез слънце, в района са червените фенери, не би трябвало да е опасно, но просто може да е некомфортно. 

 

Именно тук съм чела такива думи и затова написах ако е добре за спане... 

Връзка към коментар

Любимото ми място в Монмартр, а може би в цял Париж е Рю Лепик (така ли се чете Rue Lepic?) - много стръмна уличка, която по едно време прави завой 90 градуса и самата тя цялата е култура и музей. На нея са кафенето на Амели Пулен "Двете мелници" (№2), къщата на Ван Гог и брат му Тео (№54), домът на Селин (№98) и още безброй исторически и културни артефакти...

Когато през 1898 г. Луи Рено построява първия си автомобил, 6-те му к.с. успяват да издрапат нагоре по баира на Лепик, което слага начало на успеха на марката.

Още много има за живота на тази улица, може да се прочете :) настаняване там не знам, но точно зад 90-градусовия ъгъл в мазе се намира едно много симпатично бистро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Иначе ние се разхождахме бодро из квартала на червените фенери и "Мулен Руж", както и малките улички под тях (за музикални инструменти, сексшопове и т.н.), но като цяло може би е добре да се избягва за спане тази част. От спирка Abessess нагоре обаче е много тих, кротък и живописен район. Бе Монмартър е цяла Вселена.


Montmartre Bus е готина опция, ако човек е трудноподвижен и го затрудняват баирите и стълбите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да затвърдя само някои от предложенията. За гледките - задължително Сакре Кьор (безплатна), внимавайте за африканците, които ще ви връзват лентички на ръцете. От платените - Триумфалната Арка си заслужава, чувал съм добри неща и за Монпарнас, но там не е от първо лице, ед.ч :)

 

За храната, обезателно франзела, вино и сирене в парка при хубаво време, Роца няма как да пропусне да даде подобна препоръка :)

 

Иначе как ще стане за два дни и музеи, и всичко, акъла ми не побира :)

Да кажа за Сакре Кьор, че онези са голяма напаст (без извинение) и са много агресивно от това, че ако успеят да ти сложат гривна веднага искат пари, а ако не им дадеш вече са 10тина около теб. 2 пъти ходя там и двата пъти проблеми. Имайте едно наум. Монпарнас определено за мен си заслужава и препоръчвам разходка там.

Връзка към коментар

Да кажа за Сакре Кьор, че онези са голяма напаст (без извинение) и са много агресивно от това, че ако успеят да ти сложат гривна веднага искат пари, а ако не им дадеш вече са 10тина около теб. 2 пъти ходя там и двата пъти проблеми. Имайте едно наум. Монпарнас определено за мен си заслужава и препоръчвам разходка там.

 

Разбирам... Какво бихте препоръчали, за да се предпазим? Благодаря!

Връзка към коментар

Пълен игнор. По принцип има винаги хора и полиция около Сакре Кьор така че не мисля, че ще има чак такива проблеми. Пазете се и от джебчии навсякъде (много често наши и други източноевропейски съграждани)

Връзка към коментар

Пълен игнор. По принцип има винаги хора и полиция около Сакре Кьор така че не мисля, че ще има чак такива проблеми. Пазете се и от джебчии навсякъде (много често наши и други източноевропейски съграждани)

 

Точно така и аз правя обикновено - ясен стопиращ знак с ръка НЕ и игнор. Просто ако са толкова брутални, да съм подготвена... Благодаря.

Връзка към коментар

Дали са ти много идеи за прекарването. Тъй като с приятелката ти сте артистични натури, ще ти предложа нещо супер евтина /по предназначение е малко скъпо, на пак става/, не отнемащо време - мах 10 мин и за мен е квинтесенцията на френския дух: бутик-тоалетна в подлеза на Лувъра при магазините /не е необходимо да се влиза през музея, има вход и от парка/. Напълно съм сериозна: много е забавно, наистина. Няма да имате време за музеи, но ако случайно ви се прииска, може да хвърлите поглед на Мармотен Моне - по-малък е и има интересни картини на Моне. Наред с всички други вкусотии, които ще опитате, непременно пробвайте и тарт о ситрон. След белгийската тарт Франсоаз /за мен тя е недостижима в това отношение/, парижкете са най-добри. Не пропускайте да се поразходите при антикварите на книги /най-лесно е от понт Мари при кея на Лувъра. Атмосферата е много приятна и има доста забавни неща /ако се интересувате от принтове на стари географски карти, това е мястото/.       

Връзка към коментар

Ръце в джобовете. Моята приятелка вдигна ръка за НЕ... и съответно чернокожият я хвана за ръката и директно тръгна да слага тва конче дето му струва 1 цент и веднага казва "дай някоя пара за бедните хора от Африka"...

Редактирано от Георги
премахнат епитет
Връзка към коментар

Ръце в джобовете. Моята приятелка вдигна ръка за НЕ... и съответно чернокожият я хвана за ръката и директно тръгна да слага тва конче дето му струва 1 цент и веднага казва "дай някоя пара за бедните хора от Африka"...

 

Точно това се замислих, че може би трябва... И аз бих реагирала като приятелката ти. И с думи, и с език на тяло - НЕ. Разбираемо на всички, езици. Ама... Понякога семпъл съвет спестява много дертове. Много ти благодаря!

Връзка към коментар

Rainy, в последните години са значително по-малко кандидатите да ти завържат гривна. 

Дори не е необходимо да правиш нещо специално - просто ги подминаваш.

 

Много повече са играчите на "тука-има, тука-няма" по улиците към Сакре Кьор.

 

Полицията е навсякъде, а след случилото се в Париж през ноември, предполагам и  още повече от преди.

 

Номерата с изпуснат пръстен и подобни, изобщо няма какво да ги коментираме, защото знам, че няма да се подведеш. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.