Прескочи до съдържание

Париж – два дни, моля за ръчичка


Гост

Препоръчани мнения

Оф, човек да не иде на работа и на вечеря, нямате изчитане :).

 

И аз не бих препоръчала спане в Монмартър, особено в частта от Сакре-кьор до Пигал. Не че е опасно, но не е най-привлекателната част на Париж вечер. По-надолу (или по-нагоре) е прилично, но в тази част е неприятен (поне за мен)
.

Рейни, щом приятелката ти се интересува от изкуство, в програмата, предложена от Mary, може да въведеш малка промяна между Натр-Дам и Кметството (Hotel de Ville). Тръгнете покрай Нотр-Дам, заобиколете я и преминете отзад на другия остров, Сен-Луи. На неговата централна улица (rue Saint-Louis-en-ile) има доста галерии. Такива има и в Маре, по пътя от Кметството към Place de Vosges, ако решите да минете оттам.

 

И потвърждавам, от ноември насам полицейското присъствие е доста засилено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви, девойки! 

 

Роце, аз много се изкушавам за някой от твоите пасажи, които мернах, ама чакам програмата на Мари за утре и да започна импровизациите... Ще крада и от твоята. Най-много да ми се смеете тихичко, ама любвеобилно  :lol:

Връзка към мнение

Рейни, единият от пасажите (Gallerie Vivienne) се съчетава много добре с Лувъра - от Лувъра, минавате през Palais Royal (където в единият от дворовете е арт-инсталацията "колоните" на Даниел Бюрен), после пресичате вътрешния парк, леко вдясно (май?) ще видите едни стълбички, минавате през тях и един къс пасаж, излизате отзад на rue des petits champs и почти срещу вас ще видите входа на Gallerie Vivienne. След като минете през нея, излизате на rue Vivienne, после наляво по rue des petits champs и пак наляво по rue de Richelieu, стигате обратно почти до началната ви точка, като по пътя може да видите един хубаво украсен вход на метрото, целия в огромни мъниста (май Mary го имаше на снимка ;)) и Comédie Française (бих я оприличила на нещо като тукашния еквивалент на Royal Shakespeare Company... най-престижният френски театър, основан през 1680 година с указ на Лиу XIV). И после поемате към градините Тюйлери, към площад Конкорд и Шанз-Елизе...

 

И хич няма да ти се смеем, най-много аз да те развеселя някой ден с моя програма за Лондон :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хайде да се изкажа и за ден втори - неделя.

 

Предлагам да освободите хотела и да се отправите към Монмартр. Варианта с автобус е възможен - решението е ваше. Близо до хотела ви минава автобус 67 с него ще стигнете до пл.Пигал - от там вариантите са два - пеша или с Монмартробус до Сакре Кьор. Разходка из квартала - мисля, че се дадоха идеи за там. Има безброй заведения, много художници, много картини и т.н.

В катедралата е вероятно да има служба и понякога не пускат туристи по това време. Възможно е да се качите на купола за гледка от още по-високо.

На стълбите пред катедралата обикновено има изпълнители - музикални, жонгльори и т.н., та времето минава неусетно.

 

Предполагам, че поне до обяд ще се разхождате из Монмартр. А може и цял ден да изкарате там! :)

 

Ако се наситите по-рано на Монмартр, предлагам отново да се качите на автобус 67 от пл.Пигал и да слезете на Richelieu - Drouot - там в района има няколко пасажа, които можете да разгледате - обаче ... тук идва въпроса ... дали работят в неделя - Роца ще помогне с тази информация. Много е вероятно да не работят и да ми провалят хубавия план! :biggrin:  

 

От там се отправяте към Операта Гарние - може да се посети от 10 до 17,30 през август. Цената е 11 евро.

След Операта, може да се насочите отново към Сена - да видите как са преобразили моста Pont des Arts и от там към хотела - вземате багажа и към летището.

 

Това е моето виждане за два почти лежерни дни в Париж. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Рейни, не знам колко в края на август е планирано посещението, но мога да ти предложа "парижкия плаж" - на десният бряг на р. Сена между мостовете Pont Neuf и Pont de Sully насипват пясък, има шезлонги за почивка. Като за кратка почивка го предлагам, не да се излежавате на плажа ;)

 

От средата на юли до края на август се организира от няколко години, предполагам по-запознатите ще се включат с датите за тази година.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Тъъй :) Сколасах да погледна по-детайлно скромната ни програма за Париж. В четвъртък вечер ще правя промени, когато сервирам новината на гостенката си и поискам да си кажат желанията за музеи или друго :D

 

Хиляди благодарности за съветите. Безценни! Мари, ще те водя на фламенко в Гранада в знак на благодарност за програмата – използвах твоите идеи като гръбнак... Тя придоби следния вид (не приемайте часовете за програма, те са дадени съвсем ориентировъчно, да не планирам глупости).

 

London LHR Терминал 5              07:25

Paris ORY Terminal W                     09:45

 

10:23 AM - 11:01 AMORLYVAL -> Antony -> РЕР Б - B4 -> Saint Michel Notre Damme -> Hotel Familia

 

Чекиране (или оставяне на багажа): с мотането до 11.30 – 12.00

 

1) Посока Notre-Dame (подход по моста Pont de l'Archevêché.) – с мотането до ориентировъчно 13.00 – 13.30

 

2) Покрай Нотр-Дам, заобикаляне я и преминаване отзад на другия остров, Сен-Луи -> централна улица (rue Saint-Louis-en-ile) -> галерии. Ориентировъчно с мотането до 14.00 – 14.30

 

2) Връщане -> посока Pont d'Arcole -> общината – обикаляне -> покрай Сена. Ориентировъчно с мотането до 14.30 – 15.00

 

3) Pont d'Arcole -> Pont Neuf.  Ориентировъчно с мотането до 15.00 – 15.30

 

4) Корабче по Сена 1 час - без слизане на други места - Departures: 15.00, 15.30, etc. – Връщане около 16-16.30

 

5) Pont Neuf -> Лувъра (само отвън), Пирамидата -> Arc de Triomphe du Carrousel -> Тюйлери – почивка – около 17.30

 

(В зависимост от предпочитанието на гостенката ми ще избера музей. Ако това е Musée de l'Orangerie , ще го мислим, защото ще е късно за него, а и съм съм решила музеи – ако има такива – в неделя)

 

6) Musée de l'Orangerie  -> Конкорд  (с мотането до 18.00 – 18.30)

 

7) Автобус (72) Конкорд -> Айфеловата кула  - мотаене – до 19.30

 

8. Пикник с питие и мезе на Марсово поле или около Сена (съвет?) – преди това магазин за пазаруване

 

9) Автобус 63 -> Хотел Фамилия

 

Късно вечерта мотаене в Латинския квартал

 

28-август

 

1) Освобождаване на хотела (оставяме багажа) 8.30

 

2) автобус 67 -> Плац Пигал (Монмартр) – ориентировъчно 9.15

 

3) Монмартрбус -> Сакрекьор – с мотаене, качване, пр. - ориентировъчно 10.30 – 11

 

4) Мотаене в Монмарт – включително Рю Лепик (Rue Lepic) (много стръмна уличка, която по едно време прави завой 90 градуса и самата тя цялата е култура и музей. На нея са кафенето на Амели Пулен "Двете мелници" (№2), къщата на Ван Гог и брат му Тео (№54), домът на Селин (№98) и още безброй исторически и културни артефакти...)  – до ориентировъчно 12.30 – 13.00

 

5) Първи вариант – малко ми е неудовлетворителен

- автобус 67 от пл.Пигал -> Richelieu - Drouot – пасажи?

- Операта Гарние

- към Сена - Pont des Arts - хотела - багажа и към летището.

 

5) Втори вариант – музей по желание на гостенката ми

- автобус 67 от пл.Пигал -> ?  

 

5) Трети вариант – ВИЕ предложете

 

6) Хотел – летище 18 часа 6:24 PM (Sunday)—7:03 PM RER B

 

Моля за следните съвети (обърках се за тях – какво решение да взема):

 

1. Транспорт – какви карти/билети да купя? Четох, четох, не можах да разбера кое е най-добре.

 

Планирани пътувания:

Два влака от Орли

Влак до Шарл де Гол

Два автобуса в събота (от Конкорд до Айфел и от Айфел до хотела)

Два автобуса в неделя (до Монмартър и обратно)

(Нещо допълнително ако изскочи)

 

2. Айфеловата кула – по-точно Марсово поле. Дават го чудно време – пу-пу, и нямам намерение да ходим по кръчми. Идея откъде да си вземем храна и вино за пикник? Пластмасови чаши, чинийки, отваряне на виното? Не се смейте, моля :) Мари ми е дала магазини близо до хотела, което в случая не ми върши работа, защото ще хванем автобус от площад Конкорд директно. Някакви по-специални съвети за този пикник?

 

3. Монмартър – остана ми мъгла. Лесно ли се намира автобуса на плац Пигал до Сакре Кьор? Как да организирам скитането там? Малко по-детайлни инструкции, моля ви?

 

4. Следобяд в неделя – там ще напъхам някой музей, ако има желание гостенката ми. В противен случай или вариант 1 (малко ми е голичък) или вариант 3 (ако вие предложите друго).

 

Благодаря и извинявайте за фермана :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ех, Rainy, защо не публикува това вчера?

Сега ще се мъча с отговор по телефона...

 

Магазините с линк ли съм дала? Ако е с линк(имам един много любим, който ги изважда по райони) сложи 7-ми район и избирай.

Ако не съм дала линк(и сега не мога да го дам) ще карам по спомен: има Франприкс на Avenue de la Bourdonnais и Моноп на Avenue Kléber, от страната на Трокадеро.

Има и още магазини на улицата, по която върви метрото.

 

За транспорта - билет от/до летищата + едно карне от 10билета, което ще ползвате двете.

 

Оранжери ше ви отнеме около един час.

 

Ще продължа по-късно, че ме зове ... пътя. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами снощи ми дойде музата... И през цялото време се кефех какъв прелестен план си ми спретнала!

Желая ти лек път и прелестно изкарване!  :wub:

Пътя го минах. :)

Сега следва насладата.

Връзка към мнение

Рейни, и аз съм през телефон и нестабилен обхват, та ще дам малко телеграфно :)

За виното, предполагам няма да може да мушнеш един малък тирбушон в ръчния багаж :) - вариант 1 - намират се понякога и бутилки с винтова капачка, но на по-обикновени вина. Вариант 2 - сигурно в парка до вас ще има други пикникуващи - може да ви услужат (за справка, тирбушон на френски е "тирбушон" :))

Магазини има и по улицата, която слиза от долната страна на Марсовите полета, в отдалечената от Кулата страна (avenue de la Motte-Piquet), близо до пресечката на bd de Grenelle има Franpix или Карфур (може да погледнеш в сайта на Мари), а на пресечката на bd de Grenelle и rue de Commerce има огромен Monoprix. Пътят ви до тях от Марсовите полета е около 15 минути.

За неделя следобед, може във варианта с Pont des Arts, ако няма да ходите в музей, да минете на Левия бряг и да се разходите из Латинския квартал и Люксембургската градина, преди да вземете багажа от хотела.

А, забравих - от площад Пигал до улицата, която води към Сакре Кьор (rue de Steinkerque) не е много далече - минава се за около 20 минути макс - просто поемате по bd de Rochechouart и сте там.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Разбира се, че мога да пъхна един тирбушон... Най-много да ми го вземат на летището. 

Да, най-вероятно ще ти го вземат на летището.  ;) 

 

Както каза Роца - най-вероятно ще има наоколо някой да ви услужи, а може още в магазина да помолиш да ти отворят виното.  :)  

(Ех, че се размечтах - това е едно от любимите неща във Франция - бутилка винце с приятна компания на тревичката) 

 

В краен случай, ако съвсем няма някой мускетар наоколо да помогне и не сте се докарали с високи токчета - приложете техниката, известна още като "номера с обувката"  :biggrin:

 

 

 

И апропо това

плац Пигал 

 

не го приоизнасяй така (с "ц" )  ;) , да не те помислят франсетата за германско наци  :P  :lol: , че са леко чувствителни  :lol: 

плас Пигал  :) 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

4. Следобяд в неделя – там ще напъхам някой музей, ако има желание гостенката ми. В противен случай или вариант 1 (малко ми е голичък) или вариант 3 (ако вие предложите друго).

 

 

Повторение на пикника, така и така ще сте го отрепетирали, а казват, че повторението е майка на знанието ;)

Малко сиренца, плодове, франзелка, киш, някоя тарта, някой еклер... За виното ти казаха как се отваря, така че нямаш грижи B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Тъъй :) Сколасах да погледна по-детайлно скромната ни програма за Париж. В четвъртък вечер ще правя промени, когато сервирам новината на гостенката си и поискам да си кажат желанията за музеи или друго :D

 

 

3. Монмартър – остана ми мъгла. Лесно ли се намира автобуса на плац Пигал до Сакре Кьор? Как да организирам скитането там? Малко по-детайлни инструкции, моля ви?

 

 

Благодаря и извинявайте за фермана :)

 

Рейни, не се притеснявай за Монмартър. сега ще разсеем мъглата, за да изгрее слънцето над квартала, който е твоята кръвна група :) .

И много ще се радвам ако след посещението на Париж не бъда почти единствения от форума, който споделя, че неговото любимо място и квартал в Париж е Монмартър.

Монмартър е района на бохемите, влюбените, художниците и поетите и тъй като ти изпълваш най-малко две от четирите характеристики на района мисля, че ще ти хареса. :)

При последното ни ходене в Париж през лятото на 2015 година бяхме отседнали в апартамент на булевард Клиши №8. Тоест само на няколко минутки пеша от всичко, което можете да видите в Монмартър.

Площад Пигал, Мулен Руж, Сакре Кьор, градинката на метро станция Abbesses и цялата едноименна улица с многобройните кафенета и една от най-романтичните стени в света с изписано обичам те на стотици езици, включително и български, точно над момичето вляво на снимката

 

post-662-0-59337900-1472051924_thumb.jpg

 

площад Тертър и художествените галерии около него, както и художниците, рисуващи на открито и т.н. и т.н.

 

post-662-0-79716700-1472051874_thumb.jpg

 

Мога с часове да ти разказвам за Монмартър и колко е хубаво в продължение на пет дни да кръстосваш рано сутрин криволичищите му улички и да усещаш уханието на истинския Париж.

Роца вече ти каза, че Сакре Кьор е съвсем близо, на 15-20 минути разходка пеша, но ако решите да се качите с автобус ето как да стигнете до спирките на Монмартър бус .

Движите се по бул. Клиши от пл. Пигал посока метро станция Анверс по левия тротоар /ако е от Анверс към Пигал по десния/, от страната на четните номера и на десния тротоар ще видите голям Карфур маркет / казвам ти го само като ориентир, няма да пресичате към него/ .

По левия тротоар, по който се движите завивате наляво като стигнете Rue des Martyrs / първата пресечка на булеварда след метро станцията/ и веднага от дясната страна ще видите първата спирка Martyrs.

Пред нея има хубаво кафе и ако има време до автобуса можете да седнете и да пийнете по нещо. Ето ти картата на маршрута и разписанието му.

 

post-662-0-08300800-1472050762_thumb.jpg

 

ето и останалата част от информацията за него, за да сте наясно

 

post-662-0-79616800-1472050873_thumb.jpg

 

Ето и спирката и кафето, за да се ориентирате по-лесно

 

post-662-0-39637900-1472050919_thumb.jpg

 

post-662-0-63037000-1472050940_thumb.jpg

 

Монмартър бус е като квартала, нищо общо с останалата част на Париж и другите автобуси. Той е малък, заради тесните улички на квартала, в него почти няма туристи, а само местни жители.

 

post-662-0-25406800-1472051955_thumb.jpg

 

post-662-0-36144400-1472050991_thumb.jpg

 

Колкото до другия автобус №67, който искате да хващате от пл. Пигал.

С него не съм се возил, но се возих на №30. Уж искахме да отидем до Трокадеро с него, разхождайки се из Париж отгоре, а не отдолу с метрото.

Но успяхме да издържим само до следващата  спирка.

Горещината и задуха в него бяха ужасни / средата на юли/, имаше си нормални задръствания, но за 3-4 минутки бяхме като мокри парцали, едва дочакахме следващата спирка на метро станция Бланш и се прехвърлихме на сянка под земята :lol:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз да кажа - моята прекрасна дружка щеше да се задави, като й казах за Париж  :biggrin: Девойката няма никакви претенции и желания за музеи, стига й парижкият въздух :) Така че да замоля за още някои свободни идеи за скитосване за неделя следобяд след Момартър. Благодаря :) 

Връзка към мнение

Освен Латинския квартал, след Монмартър може да се отбиете или към Бастилията (площада) и оттам да влезете към Маре и Place des Vosges (по rue Saint-Antoine и rue de Birague) и после да поемете към Кметството (Hôtel de Ville) по rue des Francs bourgeois и rue des Rosiers (където са най-вкусните фалафели на Париж :)).

Другият вариант е от Монмартър да тръгнете към Операта Гарние (май това беше и един от твоите варианти) и после през Лувъра нагоре по Сена до моста Александър Трети и Инвалидите (не помня дали ги беше включила в съботата :)).

Това се сещам още полусъбудена, после може да ми дойдат още идеи :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря, Роце! Стана чудно планче.  :wub: Надявам се да мога да взема карта на Париж от хотела или просто ще купя от някъде.

 

Благодаря на всички за помощта!  Благодарение на вас ще поднеса по прекрасен начин Париж за подарък на скъп приятел. Безценно.

Връзка към мнение

 Здравейте,

 

Може и малко късно да чета тази тема, но определено не мога да не кажа, че Монпарнас е изходната точка за човек, стъпващ за първи път в Париж. Излизайка на терасата на небостъргача, виждаш целия град и решаваш къде искаш да отидеш. Под терасата има кафене и информационни монитори с тъчскрийн за това какво виждаш и кратка история за него. Гледките са зашеметяващи.

 

Ще препоръчам и мястото с най - вкусните кроасани La Fournee d`Augustine на улица Вавен, малко преди входа за Люксембургската градина, а Марсово поле изобщо не го препоръчвам.

 

 Много хубав Париж!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rainy, нямам какво да добавя към написаното от Роца.

Ако избереш маршрута към операта, то може да включиш Пале Роял - градини, а има и пасаж.

После пресичаш Сена и продължаваш на левия бряг. Варианти - разходка в Латинския или към Инвалидите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.