Прескочи до съдържание

Лекaрствa при прилошaвaне


Препоръчани мнения

Такива гривнички поръчах от Англия преди време. За съжаление, при нас нямаше положителен ефект. Какво ли не пробваме. Накрая ще стане като с коликите - най-ефективното лекарство е това, което пробваш последно, защото тогава те отминават така или иначе.  :)

Връзка към мнение

В колa се вози нa зaднa седaлкa, рaзбирa се. В aвтобус колкото се може по-нaпред. Ще проверя зa гривните :) Товa зa вестникa не е лошо кaто идея, aмa много ще шумкa :D Шегaтa нaстрaнa, aз съм почитaтел нa нaродното лечение и винaги пробвaм първо него :)

Връзка към мнение

Предписвате лекарства, които не познавате,на ДЕТЕ,което не познавате.Това е престъпление.

 

Внимавайте!

  

Аз съм лекар.

 

P.S.Ходила съм в Дубай,вдъхновена от разказите на Roje и снимките на Flytraveler от този форум.Платих си от джоба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В колa се вози нa зaднa седaлкa, рaзбирa се. В aвтобус колкото се може по-нaпред. Ще проверя зa гривните :) Товa зa вестникa не е лошо кaто идея, aмa много ще шумкa :D Шегaтa нaстрaнa, aз съм почитaтел нa нaродното лечение и винaги пробвaм първо него :)

 

А защо не пробвате на предна? Вече има ръст, за да не му пречи коланът. А и отпред на дете не му става толкова лошо - гледа напред, а не настрани. Казвам го от личен опит.

Връзка към мнение

Sara, товa дете не съм го нaмерилa нa улицaтa, aз нося отговорност зa него и могa дa преценя кaкво и когa дa му дaвaм. Помолилa съм зa съвет и сортирaм мнения. Дa не говорим, че товa зa което попитaх бяхa едни въпросни дъвки. Зaро, всеки сaм си преценявa, зa мен дете нa преднa седaлкa рaботa нямa.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Magelanko каза:

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

Това са ми препоръчали на мен и има ефект - от Гърция го купуваме:

 

travelgum-10-chewable-gums.jpg

 

В българските аптеки има активната съставка като хапче, но нямам опит с него - предполагам ефектът е същия.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Magelanko каза:

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

Това е морска болест. Може и да има шипове във врата. Да тренира въртене в кръг или кълбета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дименхидринат, но води до сънливост, иначе е безотказно.

Голямото ми дете не можеше да пътува изобщо като малък, сега няма проблем, само си съобразява програмата, че като пристигне да може да поспи няколко часа.

https://aptekamedea.bg/dimenkhidrinat-tb-50mg-kh-30-v1

 

Сега погледнах и гръцкото на Мари, същата е съставката.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Това са ми препоръчали на мен и има ефект - от Гърция го купуваме:

 

/cdn-cgi/mirage/20bf6042dd382697826e93cf7eb6e8848e0b287e7db66c1d17463a39f21bcfbd/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2022_12/travelgum-10-chewable-gums.jpg.aabeb750a2d2b5c7acb114af3a746a08.jpg

 

В българските аптеки има активната съставка като хапче, но нямам опит с него - предполагам ефектът е същия.

 

 

Благодаря, ще пробваме. Малко да си завърти погледа към мен или в телефона, и започва да и се гади.

преди 1 час, dimitrov6 каза:

Това е морска болест. Може и да има шипове във врата. Да тренира въртене в кръг или кълбета.

 

Многл е малка за шипове още 😅 За морска болест не се бях замислял, възможно е. Ще се разровя по темата, благодаря.

 

Весело посрещане на Новата Година ! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Magelanko каза:

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

Скоро научих и опитах следното. Едно парченце от подправката карамфил се дъвче, докато омекне около 2-3 минути и след това си я поглъщаш. На мен и моите спътнички помогна. Дано да свърши работа!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 31.12.2022 г. в 14:52, Magelanko каза:

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

Със същият проблем съм. Най- добър  30  мин. преди пътуване 1табл. дименхдринат. Преди това , ако е сутрин леко закусвам ( солени храни). И не всеки път ми се доспива. Преди три години го нямаше в аптечната мрежа, та аз обиколих де що има аптеки в града да го купя. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Може да пробва с лепенка скополамин, но при условие, че няма никакви придружаващи заболявания и да не я държи по-вече от 12-24 часа залепена.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 31.12.2022 г. в 14:52, Magelanko каза:

Здравейте, изпитвате ли гадене по път с повече завои (в автобус основно) и ако да, какво ви помага? На приятелката ми и се гади когато пътуваме с автобус и има повече завои. Аптекарка и препоръча Кокулин но не помогна. 

@Magelanko Кокулин е хомеопатия - мисля, че това е достатъчно дали може да помогне или не. И пише за него да не се приема 24 ч преди приемането му нито кофеин, нито газирано. 

 

Деган е единственото, което ми помага на мен. Дименхидранат е 50-50 поне при мен. И сериозно пиене на вода поне 12ч преди полета. 

Преди един полет прекалих в лаунджа с червеното вино, такъв весел полет не съм имала никога, а забравих и да пие и хапчета. Може и това да е решение 😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Малко feedback от мен. Дименхидринатът свърши чудна работа. Тествахме по завоите в Таормина и преди това при кацане.  Вече мога свободно да планувам пътуване с градски без да ми е гузно. Райско 😌

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.