Прескочи до съдържание

бързи въпроси Кратки и бързи въпроси за Сицилия


Spqr

Препоръчани мнения

 Ходил съм за половин ден до Фавиняна, но времето се развали и не можах много да му се насладя

има хубави плажове

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме били на Фавиняна и Маретимо. Има ферита от Трапани, до Фавиняна е най-близо, около 20-25 минути, до Маретимо - около час.

Спахме във Фавиняна, има красиви плажове, има и хубави хотели, ние си бяхме взели вила.Около Леванцо имало  много и красиви пещери, било интересно и за гмуркачите, ама ние не сме от тях.:)Там било най-малко населено и посещавано от туристи. Там не сме ходили, но ходихме на някакви други малки островчета, които са пусти, но може да се посещават и също има хубави, закътани плажчета.

Красива природа, хубави плажове,прекрасна храна, има и исторически неща за гледане. През юни нямаше и навалица.

Според мен, ходенето до там си струва.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

2-3 часа ще ми бъдат ли достатъчни за разглеждането на Ериче?

Фуникулярът/Трапани - Ериче/ колко време пътува? В сайта го дава 10 минути, но не ми става ясно през 10 минути е или пътува толкова.

Разполагам с 3 часа и половина свободно време в Трапани и се чудя дали мога да се вместя. 

Редактирано от Kamen
Връзка към мнение
преди 22 минути , Kamen каза:

2-3 часа ще ми бъдат ли достатъчни за разглеждането на Ериче?

Фуникулярът/Трапани - Ериче/ колко време пътува? В сайта го дава 10 минути, но не ми става ясно през 10 минути е или пътува толкова.

Разполагам с 3 часа и половина свободно време в Трапани и се чудя дали мога да се вместя. 

Фуникулярът пътува 10-15 минути, около 3км. е разстоянието по въздуха. С него е доста по -бързо, отколкото, с автобус или с кола. Ама, ако има вятър, го спират и не работи.

Според мен, за 3,5 часа можеш да отидеш и се върнеш, да го отметнеш,като видиш каквото е най-близо и без да обикаляш градчето и крепостта. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Фуникулярът пътува 10-15 минути, около 3км. е разстоянието по въздуха. С него е доста по -бързо, отколкото, с автобус или с кола. Ама, ако има вятър, го спират и не работи.

Според мен, за 3,5 часа можеш да отидеш и се върнеш, да го отметнеш,като видиш каквото е най-близо и без да обикаляш градчето и крепостта. 

Колко е според теб времето необходимо за разглеждане на градчето?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Kamen каза:

Колко е според теб времето необходимо за разглеждане на градчето?

Виж сега, аз не съм ти критерий. За два часа не мога да разгледам нищо.Ние обичаме да не бързаме, да не сме притиснати от времето. Искам да усетя атмосферата на съответното местенце. Ние там всичко сме видяли и ходим за удоволствие. Ериче е пословично с хубавите сладкиши, пийваме кафенце с курабийка, разхождаме се, после - хапваме нещо с по чашка винце. Като идем сутринта, до към обяд сколасваме. В темата ми за Сицилия съм разказала за Ериче. И съм показала, какво може да се види. 

Ако ти си свикнал на по-бързо темпо, може и да видиш основните неща. Но там, красивите гледки са удоволствието от разходката по стръмните улички. Иди, пък, ако не ти стигне времето, ще отидеш пак.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, през втората половина на октомври ми предстои пътуване ( първо 😀) до Сицилия . Имам един конкретен въпрос ( не че няма какво и друго да се пита, ама засега прочетеното във форума е обилно). Та, летя с уизеър естествено, полета пристига късно вечер.

Планът ми е на следващия ден да се придвижа от Катания до Агридженто, с рентакар ще сме . Какво интересно по пътя ще ми препоръчате? За аутлета до Ена вече разбрах, но някое интересно и заслужаващо внимание населено място?

По- нататък може да досаждам и с други въпроси. 😁

Връзка към мнение

Значи в Сиракуза имаме нощувки, просто се движим обратно на часовниковата стрелка и накрая пристигаме там. Идеята ми през деня когато пътувам от Катания за Агридженто, дали няма нещо мъничко и интересно по пътя, което някой да препоръча.

иначе като цяло съм се ограничил в юго-източната част на острова, източно от оста Катания- Агридженто, тъй като цяло предпочитам по-спокойно да разгледам по-малко места. На запад- следващия път

Връзка към мнение
преди 4 часа, Joro69 каза:

Здравейте, през втората половина на октомври ми предстои пътуване ( първо 😀) до Сицилия . Имам един конкретен въпрос ( не че няма какво и друго да се пита, ама засега прочетеното във форума е обилно). Та, летя с уизеър естествено, полета пристига късно вечер.

Планът ми е на следващия ден да се придвижа от Катания до Агридженто, с рентакар ще сме . Какво интересно по пътя ще ми препоръчате? За аутлета до Ена вече разбрах, но някое интересно и заслужаващо внимание населено място?

По- нататък може да досаждам и с други въпроси. 😁

Калтаджироне ,Пиаца Армерина-Вила дел Казале

Връзка към мнение

Очевидно в този ден искаш да минеш през вътрешността на острова, а после по крайбрежието.

Все пак да си кажа:

Ragusa, Modica, Noto, Scicli и задължително Marzamemi.

За Сиракуза е ясно.

 

Покрай Agrigento и Долината на храмовете няма да пропуснете Scala dei Turchi, нали?:wink:

Там наблизко има една солна мина - много интересна. Но на нас ни обясниха, че не е достъпна за туристи. Дано вие да имате повече късмет:

https://www.siciliabella.eu/realmonte-e-la-cattedrale-di-sale.html

 

 

Връзка към мнение

Мдаам, горе долу това е плана. И понеже май отсечката Катания- Агридженто ни е най дългата, обърнах движението обратно на часовниковата стрелка , за да имам по малко пътуване последния ден ( в Белгия заради пътуване за малко да изпуснем самолета.

Та грубо планът ми е следният - понеже самолетът пристига късно 1 нощувка в Катания ,1-на около Скала дел Турки, като мисля вечерта да е Долината на храмовете, а сутринта на другия ден Скалата. Понеже не обичам да се местя постоянно съм направил 3 нощувки в Рагуза и последните две в Сиракуза . Съответно ще се въртя наоколо. Един ден съм посветил на комисар Монталбано - Пунта Сека , замъка Донафугата и каквото излезе в тази посока.

абе гледам да ми е по широко около врата с времето, ако има време и за някое плажче да остане време ще е добре. 😎

  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Някой може ли да ми каже какъв автобус  трябва да хванем от летището в Катания до Летояни?

Ако може линк с разписание

Благодаря

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Имам ново питане- може ли някой да ми препоръча ресторанти в Рагуза и Сиракуза, които е посещавал и е останал доволен? Интересува ме да са с типичната местна кухня, важното да са вкусни, не се бутам да са скъпи 😉

Връзка към мнение

В Сиракуза мога да ти препоръчам. La Putia се казва и се намира на Via Roma в частта към фонтана на богиня Диана.

В Рагуза им хванахме сиестата и нямаше нищо отворено, когато пристигнахме там(умрели от глад), та няма как да съм полезна.

 

Редактирано от Eti*
Връзка към мнение

В Сицилия / 2 пъти съм била, сега ще ходя пак / храната е много вкусна. Ако излезете от туристическите места и попаднете в местно заведение, където блата за пиците го месят пред теб, слагат пресни домати и домашна моцарела, полято с местно вино, със сигурност ще ви хареса. @ven62 има тема за храната в Сицилия, потвърждавам превъзходна е. Изобилие от морски дарове, прясна паста, огромни / от вулканичната почва/ и вкусни плодове и зеленчуци. От сега преглъщам при спомена за Каноле пистачио. Този път съм решила да пробвам стриди на някой пазар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 50 минути , lesy каза:

В Сицилия / 2 пъти съм била, сега ще ходя пак / храната е много вкусна. Ако излезете от туристическите места и попаднете в местно заведение, където блата за пиците го месят пред теб, слагат пресни домати и домашна моцарела, полято с местно вино, със сигурност ще ви хареса. @ven62 има тема за храната в Сицилия, потвърждавам превъзходна е. Изобилие от морски дарове, прясна паста, огромни / от вулканичната почва/ и вкусни плодове и зеленчуци. От сега преглъщам при спомена за Каноле пистачио. Този път съм решила да пробвам стриди на някой пазар.

Това, че преглъщаш си е твой проблем. Защо ни караш и ние да го правим. :wink:

Не ми стига, че сънувам пържоли с тая зонова диета, ами сега и …

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз препоръчвам в Рагуза Ибла:

 https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g194872-d1938722-Reviews-La_Bettola-Ragusa_Province_of_Ragusa_Sicily.html

Препоръчвам резервация обаче, че е навалица. Цените и качеството на храната са отлични.

В Сиракуза и по-точно Ортижиа имам любимо място за закуска:

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187891-d7914278-Reviews-Irma_la_Dolce-Syracuse_Province_of_Syracuse_Sicily.html

Всичко е отлично-свежо, вкусно и артистично поднесено.

Пробвахме домашна прясна паста тук:

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187891-d15052305-Reviews-ColaPasta-Syracuse_Province_of_Syracuse_Sicily.html

менюто е кратко, но не е лошо. Недостатък е липсата на небутилирано вино.

 

Стрида и аз пробвах, неочаквано много ми хареса и повторих. А онтносно черитата-сигурно изядохме 5кг. 

Да се пробва стек от магарешко или конско-чного бяха добри, но тях ги ядохме в улично "заведение" и по-точно на едно място с 3 маси с мушама и голяма скара с дървени въглища.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 14.09.2018 г. в 11:36, ven62 каза:


:wink:

Не ми стига, че сънувам пържоли с тая зонова диета, ами сега и …

 

Ами мини на диетата на Узунов - само пържоли, яйца, млечни продукти и заленчуци. Диетично и вкусно.

И никакви въглехидрати!!!

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Здравейте, някой ползвал ли е влакчетата в Рагуза и Модика? Мисля, че цената им е 5 Е. Само обиколка ли правят или може да се слиза и да се правят снимки по пътя? И много ли са стръмни двата града? Ако някой знае къде е началната спирката на влакчето в Рагуза Ибла, ще му бъда благодарна.

Връзка към мнение

Рагуза е сравнително стръмна и доста се върви, Модика е стръмно качването до катедралата  "Св. Георги" иначе е равно

за влакчетата не знам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.