Прескочи до съдържание

бързи въпроси Кратки и бързи въпроси за Сицилия


Spqr

Препоръчани мнения

преди 23 минути , gery_2431 каза:

Здравейте, в Палермо сме вече и бих искала да попитам кои от пазарите в Палермо си заслужава да се посети и разгледа? Има ли рибен пазар?

 

Mercato Del Capo вижте, за друг не се сещам

Връзка към мнение
1 hour ago, gery_2431 said:

Здравейте, в Палермо сме вече и бих искала да попитам кои от пазарите в Палермо си заслужава да се посети и разгледа? Има ли рибен пазар?

В Палермо има три основни пазара в централната част на града Ballaro, Mercato del Capo Vucciria. Баларо е доста по-голям и определено има интересни продукти, като на някои щандове може да си изберете нещо което да ви сготвят на място. От друга страна е редно да знаете, че се навъртат много съмнителни субекти и да сте по-предпазливи. Ако все пак решите да го посетите има един чудесен ресторант тип стол наблизо,-Antica Focacceria San Francesco, където предлагат всички местни ястия.  Другият пазар, Вучирия е атракция сам по себе си, но само вечерно време ! През деня, много често нелегалните  сергии със прясна морска храна на скара, не работят. Също така на Вучирия, който е едно площадче, вечерно време става голям купон, като от заведенията се пуска музика, коктейлчета, вкусна храна и тн.

Редактирано от ashaman.d
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
  • 6 месеца по-късно ...

Може ли малко инфо за билетите в Монреале - катедралата и Бенедиктинския манастир? Дали има комбинирани билети?

Този автобус 389, който ходи до Монреале редовен ли е и може ли да се разчита на него?

Връзка към мнение
преди 7 часа, noshtna_ptica каза:

Може ли малко инфо за билетите в Монреале - катедралата и Бенедиктинския манастир? Дали има комбинирани билети?

Този автобус 389, който ходи до Монреале редовен ли е и може ли да се разчита на него?

Автобусът се движи по разписание през 1.15мин.  Ако пътуваш с него през УЧЕБЕН ден и обедно време - ще е СТРАШНО:-))). Всичките гимназисти и баби ходили на пазара се придвижват с него. В неделя няма хора, само туристи, но се рискува да попаднеш в катедралата или на сватба, или на кръщене или на посещение на някоя VIP  персона(какъвто беше и нашия случай) и няма да имаш възможност да разгледаш добре мозайките. Туристи през уикенда се допускат м/у 10  и 12.00 и от 14 до 16.30. М/у 12 и 14 задължително има меса и не се допускат хора да се разхождат и да снимат. Таксито от Политеама(центъра на Палермо) до Монреале е м/у 25 и 30 евро, обратно мисля ,че е 25 евро. Мозайките в катедралата се разглеждат безплатно, през уикенда не можеше да се качаваш на покрива (цена 12 евро). Билетите за катедралата и манастира се купуват от две различни места. Билет за автобуса на връщане можеш да купиш от кафенетата около градинката с фонтана пред катедралата. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От 11 до 18ч можем да прекараме в Агридженто. Какво можем да видим за това време и заслужава ли си? Автобусите от града до Долината редовни ли са? Долината е голяма и предполагам не е проблем да се посети в безплатната неделя?

Не намерих във форума инфо за Агридженто, вероятно аз не откривам. Ако ме насочите, ще съм много благодарна!

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Пазарите в Палермо и по-скоро кръчмите са си туристически капани, повечето имат приготвена продукция скара или пържени което за мен не става.

 

Летището в Катания е ударило дъното. От 13-14 ленти с проверки работеха 4-5, незнайно защо.

Лаунджа е уж до 9:00, и е за цели 35 човека, но в 20:40 ме отпратиха макар да исках да взема само бира и вода, всичко било свършило и затваряха, на италианци след мен също не ги пуснаха, на единия се смилиха и му подариха вода.

Долу е ад по магазинчета и кръчми. Купувал си нещо за яденето, ама им свършило салфетките и нямат, дава го в найлон.

След това купувам вина, питат ме искам ли баг, ама няма найлонови, само  от плат за 4€.

 

всичко беше супер, ама накрая срещата с летището не беше добра 

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На същото летище преди няма и месец, пак в неделя вечерта, 4-5 полета закъсняваха и драстично липсваха места за сядане по гейтове и заведения и стояхме прави (и още сума ти народ) поне половин час след цял ден обикаляне в жегата. Опашките за вода и заведения бяха километрични.
Предния път летях от там юни 2021, когато самолетите бяха полупразни – пак беше лудница и неразбория. Може би много им идва трафикът.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Argentique каза:

На същото летище преди няма и месец, пак в неделя вечерта, 4-5 полета закъсняваха и драстично липсваха места за сядане по гейтове и заведения и стояхме прави (и още сума ти народ) поне половин час след цял ден обикаляне в жегата. Опашките за вода и заведения бяха километрични.
Предния път летях от там юни 2021, когато самолетите бяха полупразни – пак беше лудница и неразбория. Може би много им идва трафикът.

На екрана има 6 полета и 4 закъсняват с по 2  часа средно, като единият  за Кайро с 10 часа за сега!

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Alexander каза:

Лаунджа е уж до 9:00, и е за цели 35 човека, но в 20:40 ме отпратиха макар да исках да взема само бира и вода, всичко било свършило и затваряха, на италианци след мен също не ги пуснаха, на единия се смилиха и му подариха вода.

Не мисли, че си загубил много ...

https://magelanci.com/forums/topic/11210-посетени-салони-на-летища-с-карти-diners-тема-2/?do=findComment&comment=590780

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е въпрос, а новина, но не намерих къде да я сложа - летището в Катания гори, ако някой има утре полет натам, не се знае дали ще бъде осъществен.

 

https://www.cataniatoday.it/video/incendio-aeroporto-catania-fontanarossa-vigili-del-fuoco.html

  • Харесвам 2
  • Шок 3
Връзка към мнение

Лошото е, че май удължават срока за отваряне на терминала с още 4 дни. А ние утре 20 юли имаме полет към София и се чудя какво ще правим. Успях да се чекирам, но това нищо не означава. Притеснено ми е, защото сме с децата.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 часа, ivelina666 каза:

Лошото е, че май удължават срока за отваряне на терминала с още 4 дни. А ние утре 20 юли имаме полет към София и се чудя какво ще правим. Успях да се чекирам, но това нищо не означава. Притеснено ми е, защото сме с децата.

Допускам, че може да са направили нещо като временнен терминал и с автобуси да ви закарат на място, от което да излетите.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivelina666 каза:

Канселираха ни полета. Сега трябва да мисля вариант 2.

Ходете по Палермо ...

https://www.kiwi.com/en/search/results/palermo-italy/sofia-sofia-bulgaria/2023-07-20_2023-07-23/no-return?times=0-12-0-24&stopNumber=1~true&sortBy=price&sortAggregateBy=price

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Таормина според вас добра база ли е за обиколка за 5 нощувки на част от Сицилия, като кацането/излитането ще бъде в/от Катания, а местата, които ще влизат в програмата са Катания, Таормина, Чефалу, Сиракуза, Етна? 
Или така структурирани и за това време е най-добре базата да бъде в Катания?

Не обичам да сменям места за настаняване когато нощувките са малко и търся оптимален вариант без смяна. 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Таормина според вас добра база ли е за обиколка за 5 нощувки на част от Сицилия, като кацането/излитането ще бъде в/от Катания, а местата, които ще влизат в програмата са Катания, Таормина, Чефалу, Сиракуза, Етна? 
Или така структурирани и за това време е най-добре базата да бъде в Катания?

Не обичам да сменям места за настаняване когато нощувките са малко и търся оптимален вариант без смяна. 🙂

Таормина е красиво градче с дух. Катания е по-удобна като локация. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам малко тъп въпрос! Четох преди,че пазарувате сирена в Катания. Може ли препоръка? Реших да отбележа и Италия тази година и съм от днес до утре вечерта тук с почти празна раница. Но нищо не разбирам,а както знаете английския не върви по тези места.

(Без Моцарела.Харесвам узрели сирена и кашкавал).

Въобще ,дайте съвети с какво да напълня раницата!

Връзка към мнение
преди 6 минути , blueriver каза:

Имам малко тъп въпрос! Четох преди,че пазарувате сирена в Катания. Може ли препоръка? Реших да отбележа и Италия тази година и съм от днес до утре вечерта тук с почти празна раница. Но нищо не разбирам,а както знаете английския не върви по тези места.

(Без Моцарела.Харесвам узрели сирена и кашкавал).

Въобще ,дайте съвети с какво да напълня раницата!

Аз, въпреки, че много обичам сирена, почти те им знам имената. Пекорино, пермиджано и месни видове. Питай, пипай, пробвай. Нищо, че не говорят английски, ползвай преводач, ако трябва. Със сигурност ще си харесаш.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.