Прескочи до съдържание

Автобус между Don Mueng и Khao San Road


Препоръчани мнения

Ммммммм... събота вечер, Банкок, най-якото стъргало Khaosan road, здрав рок, прясна и уникална морска храна, чудна бира, разни клубове... иххххх :) P.S. Уникално яко хотелче си намерих, пресечка на "гетото"- обичам да ги откривам ;)

 

P.P.S.Важно за магеланци - пуснали са директен автобус от Don Mueng.... или както там беше.... хах... директно до тази улица. Няма такъв кеф!

Дай повече инфо за този автобус - спирка, разписание, време за придвижване от летището. Може и в другата тема или на лични...

Връзка към коментар

Гейт 14, на всеки кръгъл половин час тоест 16.30, 17.30 и т.н., 150 бата, около час пътуване - и по-малко, интернет, стоварва те в началото на улицата, няма такъв кеф! Казват се Limobus. Бях очарована!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Гейт 14, на всеки кръгъл половин час тоест 16.30, 17.30 и т.н., 150 бата, около час пътуване - и по-малко, интернет, стоварва те в началото на улицата, няма такъв кеф! Казват се Limobus. Бях очарована!

 

На мен ми трябват в обратна посока. Дай някаква по-конкретна информация - номер на автобус, евентуално имат ли сайт. Така нищо не излиза...

Връзка към коментар

На мен ми трябват в обратна посока. Дай някаква по-конкретна информация - номер на автобус, евентуално имат ли сайт. Така нищо не излиза...

Чак малко... Имам само едно билетче. Запазих го. От него изсмукана информация :)

 

www.limobus.co.th

 

Call Center 099-1918800

 

Не бих казала, че с нещо се отличаваше спирката - ако ме разбираш - но утре ще се опитам да мина оттам и да снимам.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

На мен ми трябват в обратна посока. Дай някаква по-конкретна информация - номер на автобус, евентуално имат ли сайт. Така нищо не излиза...

Аз намерих този сайт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имат и до Лумпини парк автобус, това също не е зле.

Аз бях много приятно изненадана и от опциите за минибус от Khaosan Road до двете летища - 150 бата на всеки кръгъл час. Вече си букнах билет за довечера. Ама много ме харесва лудницата тук :)

Връзка към коментар

Аз бях много приятно изненадана и от опциите за минибус от Khaosan Road до двете летища - 150 бата на всеки кръгъл час. Вече си букнах билет за довечера. Ама много ме харесва лудницата тук :)

 

Чакай, това е ново! Не е ли само от/до Don Mueng? Сега споделяш до двете летища. Това някакъв друг бус ли е?

Връзка към коментар

Друг. Не бус, а минибус. Днес го открих, докато търсех начин да се придвижа до летището - другото. Дай ми малко време да си доизпия бирата и ще се опитам да направя снимки/да дам инфо. Аз го букнах от моя хотел...

Връзка към коментар

Благодаря за инфото! Хотелът ни е на 800 метра от Khao San Road. Кацаме на основното летище, а излитаме от Don Mueng. Ще бъде страхотно ако можем да се придвижим до и от града с директни автобуси свързани с двете летища...

Връзка към коментар

Благодаря за инфото! Хотелът ни е на 800 метра от Khao San Road. Кацаме на основното летище, а излитаме от Don Mueng. Ще бъде страхотно ако можем да се придвижим до и от града с директни автобуси свързани с двете летища...

 

Дюк, то и преди си имаше директен автобус от Khao San Road, градска линия номер 59, само че... на нас това пътуване ни отне над 3 часа.

Връзка към коментар

Дюк, то и преди си имаше директен автобус от Khao San Road, градска линия номер 59, само че... на нас това пътуване ни отне над 3 часа.

 

Да, разбирам. Нека да видим какво ще каже Рейни по въпроса. До другото летище така или иначе няма BTS и автобус е добра опция. Доколкото разбирам обаче става дума за експресни/директни автобуси, които може би пътуват по-бързо, макар и в огромни задръствания...

Връзка към коментар

Значи... Бус оттук до двете летища има, обратно не, според един служител. Ич не ми се вярва ;) Друг травъл агент ми препоръча да питам на самото летище. Абе :)

 

Duke, тук цари лек информационен хаос - сред травъл агентите. Виж една снимка.

 

Препоръчвам ти:

 

- да питаш хотела си може ли да ти осигури бус до Дон Муенг или както там беше името... грррр... Аз така направих, 150 бата, взимат те от рецепцията.

 

- да пуснеш гугъл за бусчето, което съм ти снимала - разписанието де. От другото летище към центъра. Те празни не могат да се връщат, баси.

 

- аз довечеря ще се опитам да проверя на летището да директен бус.

 

20160403_150213.jpg

Връзка към коментар

На мен ми трябват в обратна посока. Дай някаква по-конкретна информация - номер на автобус, евентуално имат ли сайт. Така нищо не излиза...

 

Излишно е да резервираш по интернет. На Khao san road и околностите буквално на всеки 10-15 метра има туристически агенции, които предлагат трансфер до летището за около 100 бата. Напълно достатъчно е да резервираш половин ден по рано. Ако ти кажат по висока цена, има мегдан и за пазарене ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дюк, като си правиш аритметиките, не забравяй да гледаш на картинката глобално. Вие, ако не бъркам, ще бъдете тримца. При цена на автобуса 100-150 бата за пътник, тримата ще платите 300-450 бата общо. За тия пари ще хванете такси до летището, че и ще ви остане да се почерпите.

А таксито, знаеш, позволява гъвкав избор на маршИрут (тоест избягване на задръстванията, доколкото е възможно) и съобразяване на движението само с вас и никой друг (тоест няма да спира, за да се качват/слизат други пътници, нито да се отбива, за да стигне до тях, нито да ги чака, ако са се забавили). Рейни е писала, че бусчето я взема от рецепцията... Въобще не си мисли, че всички туристи са стриктни и се явяват навреме, за да се качат на транспортните средства. Обикновено чакането по разни хотели е тегаво, особено ако бързаш за някъде (ако не бързаш, понякога е интересно). А и самото качване в бусчето, при което шофьорът слиза, за да натовари куфарите в багажника или само да го отвори... Имай предвид тези подробности, ако се спреш на варианта с бусчето, така че да съобразиш колко време ти трябва в резерв.

И една подробност за такситата, ако/когато ги ползваш - гледай да се подсигуриш с GPS и карта на телефона/таблета си, защото на нас повече от един път ни се случи бакшишът да не знае къде се намира мястото, на което искаме да отидем. Съответно лутане, спиране, питане на минувачи... Тогава съжалих, че нямахме телефон с GPS. Не че беше някаква голяма драма, но досадно...

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, трима сме. Като наближи мисля да драсна два реда на хотела и да поискам оферта за шатъл от Suvarnabhumi и до Don Mueng, пък да видим какво ще предложат. Принципно каква е разумната цена за шатъл/такси по двете дестинации?

Връзка към коментар

На нас за такси от Don Mueng ни взеха 420 бата, заедно с 50 бата такса, 120 бата тол такси и отчетеното на апарата. Горе-долу същото 450 бата платихме и до Suvarnabhumi, но там цената беше 50 бата тол такса и останалото от показанията на метъра.При един човек шатъла има смисъл, но при повече аз бих избрала такси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да ти призная, не разбрах нищо. Цитираните цени за такси или за шатъл се отнасят? От Don Mueng докъде, защото аз питам за района на Khao San Road? Тол таксите в крайна сметка отделно ли се плащат или влизат в общата цена?

Връзка към коментар

Да ти призная, не разбрах нищо. Цитираните цени за такси или за шатъл се отнасят? От Don Mueng докъде, защото аз питам за района на Khao San Road? Тол таксите в крайна сметка отделно ли се плащат или влизат в общата цена?

 

При шатъл тол таксите са в цената, а при такси се плащат отделно (с толкова ти се увеличава сметката която показва таксиметъра)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Topfly е отговорил точно.

 

И разбира се, че зависи от броя хора и т.н. За мен този директен автобус Limobus беше огромна изненада - плюс цената. За съжаление, не функционира от другото летище.

 

Иначе аз наистина не цепя стотинката на две и държа повече на удобството - точност и спокойствие. В случая ги получих и исках да споделя.

 

За сравнение, с такси между двете летища ми излезе 600 бата.

 

За бусчето ще споделя повече по-късно :)

Връзка към коментар

Да ти призная, не разбрах нищо. Цитираните цени за такси или за шатъл се отнасят? От Don Mueng докъде, защото аз питам за района на Khao San Road? Тол таксите в крайна сметка отделно ли се плащат или влизат в общата цена?

Цените са за такси. И са за разстояние значително по - голямо от това между Don Mueng и Khao San Road. Ние бяхме отседнали чак отвъд реката. 

При наемане на такси от летище се плащат и 50 бата такса. Това е, при условие, че вземеш такси от стоянката. Предимството на това такси е, че задължително ползват таксиметъра и не се разправяш с тях за това. Тол таксите ги плащаш отделно от показанията на таксиметъра. Таксито стига на съответното място, където се плащат тол таксите и шофьора ти казва колко трябва да се плати, като ти му даваш парите. 

Цените, които аз ти написах от 420 и 450 бата, са общата сума с включени в нея тол такси. Идеята ми беше, че след като сте повече хора е по - добре да вземете такси, а не шатъл. За сам човек шатъла е за предпочитане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега разбрах, благодаря! А някой има ли представа ориентировъчно колко време се пътува от Suvarnabhumi до Khao San Road и от Khao San Road до Don Mueng? Ясно, че всичко зависи от трафика, но все пак...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.