Прескочи до съдържание

Ало! Ало! - новини от Париж (и Франция)


Роца

Препоръчани мнения

Още една изложба, този път фотографска - "Парижанката" - до началото на септември в хотел Софител близо до Триумфалната арка (и, доколкото разбирам, безплатна) - http://pressroom.accorhotels-group.com/la-parisenne-by-sofitel-x-betty-autier/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мисля, че залетите с вода улици изглеждаха значително по-добре от това:

 

5884991_1-0-345902778_1000x625.jpg

 

Това на снимката е Boulevard de Clichy.

Радвам се, че ще съм там едва след като свърши Евро 2016...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Play Me, I'm Yours в Париж от 18-ти юни до 13-ти юли.

Специално декорирани 24-ри пиана ще бъдат на разположение в Париж.

От 18-ти до 21 юни ще бъдат в Grande halle de la Villette, а от 22-ри юни до 13-ти юли ще бъдат на различни места в Париж и ще има импровизирани концерти.

 

x274_a309---community.png

 

Ето няколко от пианата:

 

13450816_1020225441404094_60105087749516

 

 13432414_1020225674737404_85325299803070

 

 13442283_1020225568070748_46311715698515

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

От утре започва тазгодишното издание на парижките плажове - Paris Plages - от 20 юли до 4 септември - палми и плажни забавления по бреговете на Сена (около Hotel de ville) или около Bassin de la Villette на север, плажен волейбол, забавления за деца, шезлонги на пясъка...

http://www.sortiraparis.com/loisirs/articles/53926-paris-plages-2016-le-programme

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Откриха първия плаващ хотел в Париж. 

Хотелът се нарича Hotel OFF Paris Seine, намира се на левия бряг на Сена, близо до гара Аустерлиц, комплексът разполага с басейн, бар и тераса. 

 

Hotel OFF Paris Seine

 

off-paris-seine-pool-large.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Малко по-прозаично - от днес вдигат цените на билетите за транспорта. Единичните билети за метро/автоус/РЕР в рамките на Париж стават 1,90 евро, а карнетите с 10 - 14,50 евро.

Сложих новите цени в Пътеводителя.

 

П.П. След ремонт отвориха отново и плаващия басейн "Жозефин Бекер" - на брега на Сена (както гледам недалеч от плаващия хотел ;) ), до Националната библиотека:

 

piscine_josephine_baker_seine.jpg

Редактирано от Роца
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Парижкото кметство пак ще се опитва да намали катинарите по мостовете, като поставя табели, призоваващи туристите да не закачат катинари:

 

101b08b7ae19245a2632ac6bf518b3da-627x424

(на табелката пише "Мостовете ни няма да издържат на вашата любов" :))

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За почитателите на видеоигри, които ще са в Париж до 6 март - изложба в Музея на забавните изкуства, посветена на изкуството във видеоигрите.

 

И, за съжаление, само на френски - някои интересни места в Париж, част от които са по-далеч от основните туристически забележителности.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако имате път към Париж в близките дни - този уикенд са Дните на наследството. Програмата по райони в Париж - http://www.sortiraparis.com/arts-culture/walks/guides/54048-2016-european-heritage-days-in-paris-and-the-ile-de-france-region/lang/en

 

За по-известните места идете рано и се пригответе за чакане... удължено в момента от проверките и мерките за сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На 16 ноември, почти точно година след атентата, залата "Батаклан" отваря отново, с концерт на Пит Дохърти.

 

959566-img_9608.jpg?modified_at=14775810

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще използвам темата и да питам какво е положението с бежанците от Кале, които са в Париж. По ТВ-то тръбят, че било страшно, навсякъде палатки и прочие. Толкова ли е кофти, че чак да се откажа от пътуването след 2 седмици и да прежаля билетите?!!?

Връзка към мнение

Ами, не се наемам да твърдя за целия Париж, но вчера бяхме на разходка около гарата Сен-Лазар, Операта, парка Монсо и т.н. и бежанци не видяхме (само туристи ;) ). После на връщане с кола минахме през централните части и пак не видях... И по новините по телевизията не съм чула.

За кои райони става въпрос в българските медии? Да не са объркали пак нашите теливизии, както миналата година покрай едни сухи тренировки за наводнения?

 

П.П. Сега погледнах една статия в LePoint - доколкото разбирам става въпрос за ограничени райони около Place Stalingrad и Quai de Jemmapes около канала Сен-Мартен и по протежението на канала на La Vilette (в 19ти район).

Не бих отменила пътуване заради това. Още повече, че от вчера полицията е започнала да се намесва и да евакуира част от бежанците към центрове за настаняване.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ще използвам темата и да питам какво е положението с бежанците от Кале, които са в Париж. По ТВ-то тръбят, че било страшно, навсякъде палатки и прочие. Толкова ли е кофти, че чак да се откажа от пътуването след 2 седмици и да прежаля билетите?!!?

 

С извинение за намесата - защото не съм Роца :) - нищо такова не е съобщавано по тукашните телевизии, а в Англия това е много, много гореща тема. Мигрантите от Кале са пръснати на различни места във Франция. Някъде е имало напрежение, другаде не. Част от младежите не са искали да  мръднат - все още, искат на Острова. Текат преговори между Франция и Англия. За палатки в Париж никога не е ставало въпрос, не знам коя медия си следил...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Рейни, наистина, по тукашните телевизии говорят повече за мигрантите след разрушаването на "Джунглата" в Кале и настаняването им в различни части на Франция. И около 1000, които все още са в Кале, с надеждата да дойдат към Англия. Доколкото разбирам, тези в Париж не са съвсем пряко свързани с Кале, защото палатките са били там през последните няколко месеца (трябва да е било след май месец, понеже тогава минавах за последно около канала Сен-Мартен), въпреки че в последните няколко дни броят им се е увеличил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз заради това и питам тук. Знам, че ще има по-вярна инфомация. Иначе дават по Тв и по-разни "пишман" онлайн медии.

 

Иначе не ми се отказва пътуването и ще се радвам да видя Париж, макар и за 4 дни.

 

Засега приемам, че всичко е преувеличено и плановете остават.

Редактирано от Ех Пламене...
Връзка към мнение

По повод дискусията онзи ден - вчера полицията започна разтурването на палатковите лагери около площад Сталинград и метро Jaurès.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, искам да съм в Париж сега за ... Salon du Chocolat.

От 28-ми октомври до днес.

 

Мога да си представя как ухае...ммм...

 

Малко снимки от изминалите дни:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

Източник на снимките: RTL

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Mary, ела да те водя догодина :) (винаги е последният уикенд на октомври)

Аз тази година го пропуснах, за първи път от 7-8 години насам. Миналата година бях доста разочарована, та реших да си дам година почивка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Mary, ела да те водя догодина :) (винаги е последният уикенд на октомври)

Аз тази година го пропуснах, за първи път от 7-8 години насам. Миналата година бях доста разочарована, та реших да си дам година почивка.

С удоволствие! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И тъй като е вече ноември и Коледа е ей там зад ъгъла - украсата по Шанз-Елизе ще бъде включена на 21 ноември.

Някъде по това време ще бъдат окрити и коледните витрини на универсалните магазини.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И тъй като е вече ноември и Коледа е ей там зад ъгъла - украсата по Шанз-Елизе ще бъде включена на 21 ноември.

Някъде по това време ще бъдат окрити и коледните витрини на универсалните магазини.

Много ми е интересно каква ще бъде елхата в Galeries Lafayette Haussmann.

Ще чакам снимки :) 

Връзка към мнение

traveler, ако намеря снимки, ще пусна (понеже не вярвам да се прежаля да вляза в предколеден Галери Лафайет :)... но пък в средата на декември ще съм в района и може и да се отбия, ако ме хване музата ).

 

Ето пълната програма на светлините и витрините на магазините, ако имате път към Париж в края на ноември и през декември:

http://en.parisinfo.com/discovering-paris/major-events/christmas-in-paris/christmas-illuminations-and-department-store-windows/christmas-illuminations-in-paris

 

http://en.parisinfo.com/discovering-paris/major-events/christmas-in-paris/christmas-illuminations-and-department-store-windows/windows-displays-at-the-big-department-stores

 

П.П. Вече първите витрини са налице - тези на Printemps, открити от Ума Търман вчера:

 

http://www.dailymotion.com/video/x50ip1x_uma-thurman-inaugure-les-vitrines-de-noel-au-printemps-haussman_news

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В крайна сметка откриването на зала Батаклан ще стане на 12 ноември (не на 16-ти, както беше обявено миналата седмица), с концерт на Стинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.