Прескочи до съдържание

бързи въпроси Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Извинявам се, отивам да си посипя главата с пепел. Исках само да кажа, че Гатуик е "градско" летище, лесно се стига до центъра на Лондон

Взимам си думите назад за Oyster. Може да пътува с безконтактна дебитна/кредитна карта.

Така добре ли е?

Връзка към мнение

честно казано, имах предвид мнението на neuromancer, защото той говори за някакви намаления с ойстъра, ти очевидно живееш там и си я имаш картата поначало

Връзка към мнение
преди 8 часа, ДиянаВ каза:

Би трябвало да кацнем на Гетуик на 1 срещу 2 януари към 02:00 часа през нощта. Докато излезем от летището, хванем влака и стигнем до Лондон, ще стане към 04:30 часа. Нямаме нощувка, а ще се шляем до късния следобед на 2-ри /полетът Гетуик-Букурещ е почти в 22:00 часа/. Ако вали, ще стоим в някоя гара, докато съмне и отворят разни места.

Стойте на летището до първите влакове.Преди 2 дни бях на Гетуик за първи път. Ако кацнете на Терминал Север, до гарата,която е до Терминал Юг има безплатно влакче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма дете с нас, голям кеф😄.

Ами днес взех билети за двама възрастни, двупосочни за 10.80£ всеки. Тествах колко струва еднопосочен - 10.70£, т.е. никаква разлика. С Ойстер или безконтактна пишеше, че цената е from 18£. Билетите важат за целия ден за почти всички, ако не и всички влакове.

Каквото стане, така предпочитам - да съм една идея подготвена предварително, а и ми харесва да си правя разни покупки по повод пътуване, създавам си настроение😄.

На 2 януари никой няма да стачкува … знам 😛

Набелязаните места са просто набелязани места, а не програма. Знам, че Лондон не е като Варна. И @zvezda9001 го знае, ето 3 дни е предвидила😉

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Другия път повече.Аз седях 13 дни и пак имаше неща които не съм видял.Според мен няма друг град в света ,който да предлага толкова много.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

аз винаги пиша "ойстър или безконткатктно", защото работи по един и същи начин

ако има деца, с ойстъра може да се ползва намаление, с безконтактно няма как

Връзка към мнение
преди 19 часа, antea каза:

честно казано, имах предвид мнението на neuromancer, защото той говори за някакви намаления с ойстъра, ти очевидно живееш там и си я имаш картата поначало

Освен посочените намаления с ойстъра има и съществени намаления при прекачване от овърграунд към метро в централната зона. Лично аз ползвам Ойстер от повече от десет години, но съм съгласен, че ако не посещаваш Лондон ежегодно по няколко пъти като нас, може би не си заслужава разправията с топ-ъпване при всяко посещение и безконтактните карти са по-добър вариант в случай, че цената няма значение... 

Връзка към мнение
преди 21 часа, stanimir каза:

Другия път повече.Аз седях 13 дни и пак имаше неща които не съм видял.Според мен няма друг град в света ,който да предлага толкова много.

аз бях три месеца, обикалях всеки ден и пак ми останаха супер много неща 🤣

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ако някой планира скоро посещение на Лондон и иска да се разходи с корабче, в момента има намаления в сайта на Citycruises /citycruises/.по случай Черния петък. Код BLACK50 сваля 50% от цените на пътуванията.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Кой Hop-on Hop-off автобус е най-подходящ за първо посещение в Лондон? Ако има повече езици в аудиогайда, ще е добре (майка ми разбира само руски). Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
21 minutes ago, Hazel said:

Кой Hop-on Hop-off автобус е най-подходящ за първо посещение в Лондон? Ако има повече езици в аудиогайда, ще е добре (майка ми разбира само руски). Благодаря!

Big Bus нямат руски , тези на City Sightseeing имат. 

Може да разгледаш маршрутите им ,но и двете компании покриват основните атракции.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Можете ли да споделите място за съхранение на куфари - в/около летище Гетуик или в Лондон - гара Blackfriars, или друго близко място? Да работи 24 часа, защото ще кацаме към 2-3 през нощта.

Гледах в мапс вътре в самото летище тази услуга, но цена от 15£ на брой ми се вижда доста.

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Тони каза:

Premier inn на Gatwick, беше около £6. Можеш да провериш и букнеш от тук:

https://stasher.com/luggage-storage/london/gatwick-airport

Много благодаря🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Можете ли да споделите място за съхранение на куфари - в/около летище Гетуик или в Лондон - гара Blackfriars, или друго близко място? Да работи 24 часа, защото ще кацаме към 2-3 през нощта.

Гледах в мапс вътре в самото летище тази услуга, но цена от 15£ на брой ми се вижда доста.

 

На жп  гара Виктория, ако не греша, 16 паунда за голям куфар за денонощие, но беше доста отдавна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! На 04.02.2023 кацаме в 07:35 в Лутън. За придвижване към центъра ще резервирам от тук , но се чудя за колко часа да задам тръгването. Ако полета закъснее, какво се случва с билетите ни? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Граф Вронски
Преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Здравейте! На 04.02.2023 кацаме в 07:35 в Лутън. За придвижване към центъра ще резервирам от тук , но се чудя за колко часа да задам тръгването. Ако полета закъснее, какво се случва с билетите ни? Благодаря предварително!

Здравей. Зависи от тарифата на билета, който избереш. В дясната половина на екрана (ако го гледаш от desktop) го пише. Anytime day single- реално можеш да използваш, който и да е влак по всяко време. Тарифата Advance Single е за точно определен час. 
Моите наблюдения са , че Advance Single е по-евтин, да, но е по-късно през деня (през по-скучните часове на деня , така си го обяснявам, когато няма много трафик на пътници).

Другото, което забелязах, че си задал начална станция London Luton и забелязах, че цените са доста високи (около 25 евро). Ако избереш Luton Airport Parkway цените стават по-ниски. От летището Luton до Luton Airport Parkway (това е гарата), се стига с шатъл бус. Взима се пред летището, плаща се на шофьора, само с карта. По-спомен цена около 2-2.5£, за около 10 минути. След това, влак (зависимост от разписанието спира на различни спирки). Повечето влакове спират финално на St Pancras International.

Ето примери:

lond1.png.a4a0938e30f4ddc9fa6d5639cf17e27d.png


За Аdvance Single:

 

lond2.png.50effad6f1a745d315ff7fd585091c85.png


В сайта на летището има повече детайли и схеми:

lond3.png.10a011388664866bc543e9107b6a3354.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски

Здравейте, при посещение на Лондон с дете/деца, кое би било интересно да се види (от гледна точка на децата)? Аз се сещам за National History Museum, Мадам Тюсо и филмовото студио на Хари Потър. Някакви други идеи?

Връзка към мнение

Природинаучния музей, има достата неща да се видят а освен това има интерактивни джаджи.

Ако са любители на летенето има няколко симулатора на последния етаж но е хубаво да си вземете първо за тях билети че се чака. 

Аз имах мерак да ги пробвам, но трябваше да чакам 2 часа и имаше опастност да си изпусна полета така че остана за следващия път.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

уф, направо ми се приходи до Лондон, досега с децата все сме минавали транзит без туристически дейности

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Климент каза:

Природинаучния музей, има достата неща да се видят а освен това има интерактивни джаджи.

Ако са любители на летенето има няколко симулатора на последния етаж но е хубаво да си вземете първо за тях билети че се чака. 

Аз имах мерак да ги пробвам, но трябваше да чакам 2 часа и имаше опастност да си изпусна полета така че остана за следващия път.

Само да отбележа, че това не е природонаучният музей, а съседният - само "научен" 🙂 Често се бъркат...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, searus каза:

Само да отбележа, че това не е природонаучният музей, а съседният - само "научен" 🙂 Често се бъркат...

Да, това е много важно уточнение! Научният музей много често се подценява или пък пропуска за сметка на Природонаучния, а поне според мен по нищо не му отстъпва, да не кажа и по-силна дума. Най-впечатляващото нещо от първия за мен е самата сграда, докато втория разполага с изключително интересна експозиция. Разбира се, двата музея са твърде различни, за да бъдат сравнявани...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.