Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

В Пекин, след 14 дни обикаляне (по работа) из Япония, Тайван и Китай. Утре най-сетне обратно към Европа ако лошото време в Пекин позволи да ни излети самолета. 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев

За разлика от Двуцветко остатъкът от групата обикаля по различен маршрут и почти нямаме интернет. Вече изминахме близо 2000 км, 700 от които изцяло по черни пътища. Снимки ще пуснем скоро.

 

Последните дни посетихме някои уникални места из Киргизстан и Казахстан - пеещите дюни в Алтен Емел и едноименния национален парк, бялата планина Актау, каньонът Чарин (вторият по големина каньон в света) и още какви ли не природни красоти. Всички сме силно впечатлени.

 

Сега сме в село Басши, настанени сме в къщата на местен човек и в момента сме на тежка софра, обсъждайки приликите и разликите между казахстанците и българите. И пием местна водка, разбира се. Наздраве!

  • Харесвам 43
Връзка към мнение

...

Последните дни посетихме някои уникални места из Киргизстан и Казахстан - пеещите дюни в Алтен Емел и едноименния национален парк.... ...Всички сме силно впечатлени...

 

А аз съм много радостен, че само няколко месеца след темата ми за Пеещите дюни, и по-специално тази в Алтен Емел - това невероятно чудо на природата - вие се организирахте, хванахте добри билети и отидохте. Чакам с огромно нетърпение разказите и снимките. А за дюната се надявам, че сте направили и запис на нискочестотния боботещ рев.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Добрата стара Врасна, Аспровалтенска околия. Където е сезон - море, манджа и мързел :)

attachicon.gifimage.jpeg

Това с трите "М" много ми хареса.☺
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Пеещите дюни в Алтен Емел, Казахстан.

attachicon.gif20160715_170707.jpg

attachicon.gif20160715_171516.jpg

attachicon.gif20160716_181019.jpg

Утре летим обратно за Истанбул, следим изкъсо ситуацията и се надяваме да не отменят полета ни. Засега всичко е ок.

Пожелавам ви всичко да е наред и да се приберете живи и здрави и в срок:)

Хайде, че тука вървят само реклами за твой колега от Турция,не запомних името.☺

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с трите "М" много ми хареса.☺

Имаше един виц за майор Манев, Москва, мараня, махараджа, машалла, майор Манев ...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Днес направихме лежерна разходка на Viðey, едно наистина евтино забавление (1200 крони за двупосочен билет), има възможности за пикник, пътеките са лесни и единственото, което се чува, са птиците:

 

IMG_20160716_170813.jpg

 

IMG_20160716_163408.jpg

 

IMG_20160716_162352.jpg

 

IMG_20160716_154811.jpg

 

IMG_20160716_154552.jpg

 

На последната снимка е Friðarsúlan в памет на Джон Ленън от Йоко Оно - на различни езици е изписано "Imagine Peace", а през зимата от нея се издига лъч светлина.

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Завърнахме се, но малко от обещаните панорами заснети на Лофотенските острови, Норвегия. Фиордите и островчетата видени отвисоко са изумителни. :)

Селцето А.

attachicon.gifA069b.jpg

Henningsvar. Слънце и прекрасна светлина, а гледката е... сами виждате. :)

attachicon.gifHennig_Panorama1b.jpg

attachicon.gifHennigsvar031e.jpg

attachicon.gifHenningsvar039b.jpg

Reinebringen. Виждат се Рейне и двата фиорда - Bunesfjord и Kjerkfjord.

attachicon.gifReinebringen140b.jpg

attachicon.gifReinebringen120b.jpg

attachicon.gifReinebringen126b.jpg

Виндстад.

attachicon.gifVindstad091b.jpg

attachicon.gifVindstad116b.jpg

Ииии май е време да разбуля истината около магеланското знаме. Всички знаят, че е само едно, но не е точно така. Всъщност са цели 5, 3 стоят в дълбок резерв, едно обикаля по света, а последното е в знаменосеца на форума. Та измолих ръководните кадри и те ми позволиха да снимам и петте едновременно, благодаря за доверието. :)

attachicon.gifMagelanski004b.jpg

С петте флага няма проблем,ама Влади какво го чака с тия петте Тедита?Поне да бяха седем,че да има за всеки ден от седмицата.

Сериозно!Теди,снимките са ти супер!

Като ги гледам установявам,че моето снимане е като твоето пиене.Или иначе казано всеки да прави това,което може.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Невероятни снимки, Теди! Шедьоври! Поздравления! А еднобуквеното идилично селце "Å", на което често крадат табелата, на норвежки всъщност го четат "О"! :)

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Завърнахме се, но малко от обещаните панорами заснети на Лофотенските острови, Норвегия. Фиордите и островчетата видени отвисоко са изумителни. :)

Селцето А.

attachicon.gifA069b.jpg

Henningsvar. Слънце и прекрасна светлина, а гледката е... сами виждате. :)

attachicon.gifHennig_Panorama1b.jpg

attachicon.gifHennigsvar031e.jpg

attachicon.gifHenningsvar039b.jpg

Reinebringen. Виждат се Рейне и двата фиорда -  Bunesfjord и Kjerkfjord.

attachicon.gifReinebringen140b.jpg

attachicon.gifReinebringen120b.jpg

attachicon.gifReinebringen126b.jpg

Виндстад.

attachicon.gifVindstad091b.jpg

attachicon.gifVindstad116b.jpg

Ииии май е време да разбуля истината около магеланското знаме. Всички знаят, че е само едно, но не е точно така. Всъщност са цели 5, 3 стоят в дълбок резерв, едно обикаля по света, а последното е в знаменосеца на форума. Та измолих ръководните кадри и те ми позволиха да снимам и петте едновременно, благодаря за доверието. :)

attachicon.gifMagelanski004b.jpg

Уникално, прекрасно Теди! Нямам думи!

Редактирано от eloena
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • muchachote
    • Граф Вронски
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.