Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Копенхаген-Амстердам-Лисабон-Понта Делгада, всичкото туй в бизнес класа за 159€...

О, даже сте слезли и до фара, до който и аз много исках да стигнем :). Май и при вас времето се мръщи, дано поне не ви вали.

О, слязохме, слязохме... Макар, че бяхме с 4х4 разума надделя и оставих джипа горе каро видях тая табела...

Да не ходя да викам трактора после...

post-2633-0-32314500-1469012142_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Копенхаген-Амстердам-Лисабон-Понта Делгада, всичкото туй в бизнес класа за 159€...

E, не! Ти си нечовек!  :O

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ха сега, бай Кольо, да обясниш, ако обичаш, как стигна с камили до Азорите? М? :)

 

Що бе, кептън, камилите са от най-добрите плувци. Често разсеяни туристи ги бъркат с гърбати китове или малки острови. Какво пречи бай Кольо да е хванал от Лисабон подобен пасаж: 

:lol:   :lol:  :lol:

 

8026237-Camels-actually-swimming-0.jpg

 

https://www.travelblog.org/Photos/8026237

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
Георги Матеев

Изядох лека греда с Абхазия. След 12 часа път с камили (ама сухопътни!) стигнах до границата само за да науча, че от 3 дни грузинско-абхазкото КПП е временно затворено за чужденци и пускат само местни. Естествено без никакви обяснения защо. Изгониха ме като мръсно коте, независимо от жалния ми умолителен поглед :) Е, не било писано, поне вече имам още една причина да скокна догодина пак до Грузия с евтинките полети на Уиз.

 

Всяко зло за добро - използвах времето и поразгледах градчетата Зугдиди и Кутайси. Кутайси изглежда приятно, Зугдиди не чак толкова.

 

Тоя пищов с вързано дуло се намира точно по средата на границата и символизира мира в района.

post-1175-0-01082700-1469023080_thumb.jpg

 

А това е мостът, който свързва Грузия и Абхазия.

post-1175-0-03669200-1469023163_thumb.jpg

  • Харесвам 37
Връзка към мнение
Дани Магелани

Спомняш ли си, казах ти че поемаш риск с Абхазия. Имах предвид, че това не е спокойно място. Може би е за твое добро, че не са те пуснали

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес разгледах Safnahúsið (The Culture House), в която има от всичко по малко - картини и фотографии, старинни предмети, препарирани животни, книги и ръкописи. Оказа се обаче, че един от най-интересните предмети беше изложен във фоайето, а именно топката от мача с Англия. Специално за Бай Добри съм снимала оригинала на картата, която коментирахме в една друга тема:

 

IMG_20160720_184056.jpg

 

IMG_20160720_181526.jpg

 

IMG_20160720_180028.jpg

 

IMG_20160720_183641.jpg

 

п.с. И нещо по-скоро любопитно - мъжът със синия костюм е новоизбраният президент на страната, който ще влезе в длъжност от 1-ви август, но днес обядва на съседната маса в студентския стол (тъй като все още работи в университета). Честно казано предпочитам да видя някъде Бьорк, но и това става:

 

IMG_20160720_151359.jpg

  • Харесвам 32
Връзка към мнение

 Изгониха ме като мръсно коте, независимо от жалния ми умолителен поглед :) Е, не било писано, поне вече имам още една причина да скокна догодина пак до Грузия с евтинките полети на Уиз.

 

Ха-ха !  Та кой беше "магнит за проблеми" ;)    И на Сабиха си пропуснал екшъна....   Другия път свиркай - може да съм " карък" ама накрая всичко се получава.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ден за водни спортове на Сан Мигел...

Изкачихме се до върха в средата на острова до Лагоа до Фого

 

post-2633-0-57774100-1469090450_thumb.jpgpost-2633-0-11531600-1469089847_thumb.jpg

 

И с всичкия си акъл решихме да пробваме плажа на ей оная пясъчна коса в езерото в калдерата... 50 минути спускане по козите пътеки...

 

post-2633-0-89056600-1469090127_thumb.jpg

post-2633-0-11106600-1469090231_thumb.jpg

post-2633-0-86483700-1469090343_thumb.jpg

 

После хукнахме да търсим водопадите наблизо... Имаме си сантимент към тях ;)

 

post-2633-0-41089200-1469092540_thumb.jpg

post-2633-0-74085200-1469091385_thumb.jpg

 

Инфинити басейн в тропическа гора ;)

 

post-2633-0-37226500-1469091522_thumb.jpg

 

Малко по-надолу - природно джакузи. Първата асоциация беше със снежните макаци от Нагано :) Само дето по тия ширини сняг са виждали само във фризера :)

 

post-2633-0-46701000-1469091771_thumb.jpg

 

По пътя към чаената плантация мернахме табела за ... водопад :) отново... Как да пропусне човек! Тоя път на джипа не му се размина. По едно време показваше къде 25% наклон... Ударихме джакпота! Нямаше жива душа...

 

post-2633-0-62223900-1469092149_thumb.jpg

 

На Георги ще му секвистирам званието 'Управител на водопад' :)

 

 

post-2633-0-79645500-1469092250_thumb.jpg

  • Харесвам 45
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз пък имах интересен казус с още по-интересно развитие.

 

Както споменах хазяйката на гестхауса в Тбилиси ми подари на изпроводяк една 200 милилитрова бутилчица с местен коняк. Всичко чудесно, но днес по обяд (12 часа преди полета) осъзнах, че няма как да пренеса подаръка до София, тъй като пътувам само с ръчен багаж.

 

Решението на проблема бе лесно. Минах през супермаркета за разредител и от около час кисна в един централен парк, бавно отпивайки от елексира и наслаждавайки се на атмосферата и безплатната wifi мрежа Tbilisi Loves You. Даже вече завъдих приятели, местните са особено дружелюбни :)

 

Ами освен да кажа пак едно НАЗДРАВЕ :)

post-1175-0-09282000-1469104434_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 47
Връзка към мнение

Аз пък имах интересен казус с още по-интересно развитие.

 

Както споменах хазяйката на гестхауса в Тбилиси ми подари на изпроводяк една 200 милилитрова бутилчица с местен коняк. Всичко чудесно, но днес по обяд (12 часа преди полета) осъзнах, че няма как да пренеса подаръка до София, тъй като пътувам само с ръчен багаж.

 

Решението на проблема бе лесно. Минах през супермаркета за разредител и от около 1 час кисна в един парк в центъра на Тбилиси, бавно отпивайки от елексира и наслаждавайки се на атмосферата. Даже вече завъдих приятели, местните са особено дрюжелюбни :)

 

Ами освен да кажа пак едно НАЗДРАВЕ :)

Матейкоооо, наздраве!  :wub:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

...200 милилитрова бутилчица с местен коняк. .... осъзнах, че няма как да пренеса подаръка до София, тъй като пътувам само с ръчен багаж.

 

 

Наздраве, Жоро! Колко са за теб 200мл.?!

Питаш ли ме мен как попаднах в подобна ситуация с 700 мл. Мохито /неразредено/?! 

Колкото и да го харесвах, колкото и да го разреждах на плажа на Калея-Коста Брава, то

от бутилката Мохитото беше цял ден пито, но остана неизпито.

И вечерта на летище Барселона пак беше пито,

накрая изхвърлено недопито в контейнера на секюритито.

Но като разбрахме, че полетът на уиз се отлага, поради повреда на самолета,

до подсигуряване на самолет от друга авиокомпания,

и пили, и недопили и не пили - всички бързо изтрезняхме.

Навременен полет и меко кацане в София!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ами освен да кажа пак едно НАЗДРАВЕ :)

Наздраве, Жоро! Миналата седмица така изпих бутилка вино, та знам каква е мъкаааа  :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 

от бутилката Мохитото беше цял ден пито, но остана неизпито.

.....

накрая изхвърлено недопито в контейнера на секюритито.

 

Ох, сърцето ми се къса :unsure: като чета такива неща  :biggrin:

 

И ние така веднъж с един приятел в Берлин леко се бяхме надценили :biggrin:  (или бяхме надценили възможностите на дамската част от състава да помага) и последния ден преди полета се озовахме с повечко бира, отколкото можем да поемем. Въпреки героичните усилия, артисаха две кенчета Радебергер  :unsure:

Опитахме да ги подарим на шофьора на таксито, който ни закара до Тегел, той пък се оказа мюсюлманин-трезвеник и отказа да ги вземе. Мисълта да изхвърлим литър ценна кехлибарена течност силно ни натъжаваше  и затова продължихме да я предлагаме на разни хора, докато опъвахме цигарка преди да влезем в летището (бяхме само с ръчен багаж). Накрая едни младежи я взеха и си отдъхнахме спокойни, че няма да отиде зян.  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Аз пък имах интересен казус с още по-интересно развитие.

 

Както споменах хазяйката на гестхауса в Тбилиси ми подари на изпроводяк една 200 милилитрова бутилчица с местен коняк. Всичко чудесно, но днес по обяд (12 часа преди полета) осъзнах, че няма как да пренеса подаръка до София, тъй като пътувам само с ръчен багаж.

 

Решението на проблема бе лесно. Минах през супермаркета за разредител и от около час кисна в един централен парк, бавно отпивайки от елексира и наслаждавайки се на атмосферата и безплатната wifi мрежа Tbilisi Loves You. Даже вече завъдих приятели, местните са особено дружелюбни :)

 

Ами освен да кажа пак едно НАЗДРАВЕ :)

Goliat Матеев, внимавай с този David... Да не те повали неусетно и да изпуснеш полета...  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Матеев е стар играч,няма да му се даде :) :)

Жорка да дадеш координатите на тази хазяйка,щом дава такива армагани и ние да я ползваме,като ходим до Тбилиси :) :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Гледам вече е на полета.

Фичо , излях уиски на тръгване от Дубай. Не можах да му смогна , на моя човек точно последната вечер да не му се пиеше :(

И друг път е оставал алкохол , но тоя случай ми е най-паметен.

 

Аз залагам , че е минал и през Дайнърс салона ;)

Иначе съм пред ТВ-то , гледам сините дали ще сътворят чудото да отстранят словенци ;)

Пожелавам им го де :) !!!

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Goliat Матеев, внимавай с този David... Да не те повали неусетно и да изпуснеш полета...  :lol:

Щеше да е David, ако беше поне половин литър :)

 

Жорка да дадеш координатите на тази хазяйка,щом дава такива армагани и ние да я ползваме,като ходим до Тбилиси :) :)

Няма грижи, като затръгвате казвай :) Майтапът настрана - квартирата беше чудесна и то за под 10 евро на ден...

 

Аз залагам , че е минал и през Дайнърс салона ;)

Уви не, на това летище няма Дайнърс салон въобще. Ама и в парка беше гот, даже накрая 2 каки ме зарибяваха да се вливам в редиците на Свидетелите на Йехова :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • redhat
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.