Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Днес пообиколихме Пекин. Денят стартира с лек екшън - искахме да снимаме магеланското знаме на площад Тянънмън, за което получихме разрешение от нашия тур гайд. Уви, това привлече нежелано внимание и двама полицаи за малко да ни арестуват. След като ни притесниха прилично не посмяхме да извадим знамето в Забранения град, който беше следващата спирка. После продължихме към Великата китайска стена (сектор Badaling), където обаче забравихме за всякаква предпазливост:

 

post-1175-0-45966200-1410439263_thumb.jpg

 

Денят финишира интересно - показваха ни традиционни китайски чаени церемонии. Опитахме и 7-8 вида чай, моят личен фаворит е този от сушени плодове.

 

Утре продължаваме с гробницата Минг, Подземният палат, Великата китайска стена (сектор Mutianyu) и за финал демонстрация на китайско копринено изкуство.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 29
Връзка към коментар

Суперско е. Яко изгоряхме и за малко да ни арестува прилива. Докато се кефихме, вече  връщането стана проблемно, но успяхме да се измъкнем и да се кефим отгоре...

Връзка към коментар

Да, да, да...тия заливчета са уникални. Прилива и нас ни затвори, но после открихме, че покрай бара има заден път.., това разбира се след като бяхме преджапали.

Абе някой ден, туко виж съм отишла там да си остарея..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

... На летището в Пекин сме. Имаме 8 часа до полета за Доха / София и убиваме време в интернет.

 

Между другото един забавен факт. В няколко магазина в Пхенян открихме различни български продукти - твърд алкохол, вино, вафли, русенско варено и всякакви консерви. За малко да си купим... Явно голям експорт пада :)

 

post-1175-0-50509600-1410520911_thumb.jpg

 

post-1175-0-21423500-1410520932_thumb.jpg

 

P.S. Цените са в северно-корейски уонове. $1 = 100 уона.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Не , че нещо ама тия анонимни източница малко миришат на умряла крава ... дори само затова , че Жоро казва че 100 вона са1$ , а тия пишат , че 100 вона са 13 паунда.

Връзка към коментар

Не , че нещо ама тия анонимни източница малко миришат на умряла крава ... дори само затова , че Жоро казва че 100 вона са1$ , а тия пишат , че 100 вона са 13 паунда.

Само едно малко уточнение - официалния курс е 130 вона за 1 евро. Неофициалния курс на черния пазар е 11000 вона за едно евро, но чужденците по никакъв начин нямат достъп до този пазар. Цялата ситуация ми приличаше на параграф 22. В единствения хотел за чуждестранни туристи имаше чейндж бюро, но по принцип не дават на туристи да сменят чуждестранна валута във вонове, защото на чужденците по принцип им е забранено да притежават вонове. Цените в хотела са във вонове и там чуждестранните туристи пазаруват в евро, долари и юани. Там по принцип обикновени корейци нямат работа, т.е. ако някой си смени вонове на черния пазар няма как да дойде и да си купи нещо от хотела. От друга страна на някои публични места няма обявени цени и от туристите взимат чужда валута, а от местните взимат вонове според неофициалния курс - аз си купих една бира за 4 юана, а след мен един кореец си купи един сандвич за 5000 вона. Знам, че звучи объркващо.... :)

Връзка към коментар

Вече тук, след последни два дни в Барселона кацнахме с много ранен полет на Vueling. Доста динами

но пътуване се получи, уморена и доволна съм. 8 дни в Андалусия, 5 града и още два по-малки на минаване, 5 дни в Мароко за Рабат, Маракеш и Фес и 2 за Барселона за завършек с нещо познато.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

нЕмам глас..Уникално!

Накрая изразихте ли на висок глас дълбоките си съмнения относно хетеросексуалната ориентация на главния съдия ? :biggrin:

(или ти си фен на мърсисайдци ;)  )

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Илиана
    • Kalina Ivanova
    • Дънди
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.