Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 15 часа, macf1an каза:

Мисията изпълнена, Фату Хива - покорен!

Мисията изпълнена, Фату Хива - покорен!

Ще е добре да поразкажеш повече, че и във фейса ти гледах чек точките, ама една камара непознати думи...

Връзка към мнение

Първа нощ в Лисабон. Все още съм от много кратко тук, нищо не съм видяла освен две улици и едно кръгово и нямам впечатления, освен че стаята в хотела ми е доста шумна :( 

Домакините ни почерпиха с бакаляо (или както там се произнася) и egg-puding, което беше чиста проба крем-карамел с дребната подробност, че нашият си ми харесва повече ;) 

 

Имам задача да търся едно португалско вино, ще питам на място разбира се, но ако някой има идея за добро място, от където може човек да си купи вино на нормални цени, да споделя, моля!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

Ще е добре да поразкажеш повече, че и във фейса ти гледах чек точките, ама една камара непознати думи...

Ходи се или със здрав портфейл, на круизния кораб Арануи, или със здрав стомах, за 4+ часа в много тежко море, с рибарска лодка от Хива Оа. За мой късмет имаше извънредно плаване в два последователни дни, че возиха една взела-дала баба, иначе е само два пъти седмично. Бях единственият турист на целия остров.. Условията за спане са битови, че и надолу, но поне "готвят" добре.. Понеже почти всичко се яде сурово.

Гледките оправдават всички усилия.. Но форумът Не ми дава да кача снимка..

 

 

  • Харесвам 16
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 18.9.2017 в 22:07, macf1an каза:

Мисията изпълнена, Фату Хива - покорен!

Мисията изпълнена, Фату Хива - покорен!

И само толкова??????

преди 2 часа, macf1an каза:

Ходи се или със здрав портфейл, на круизния кораб Арануи, или със здрав стомах, за 4+ часа в много тежко море, с рибцарска лодка от Хива Оа. За мой късмет имаше извънредно плаване в два последователни дни, че возиха една взела-дала баба, иначе е само два пъти седмично. Бях единственият турист на целия остров.. Условията за спане са битови, че и надолу, но поне "готвят" добре.. Понеже почти всичко се яде сурово.

Гледките оправдават всички усилия.. Но форумът Не ми дава да кача снимка..

 

 

Ааа, има още една лъжичка. ..

Направо  ще ме оглозга любопитството! 

Важното е, че си жив и здрав, че тия дни се бях присетила защо не пишеш.Пък то,пак биг адвенчър е било.☺☺☺

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 9/14/2017 в 7:34, milenita каза:

imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919Тъкмо се бях запритеснила, че изтънченият ми, повлиян от индийски деликатеси вкус не може да се задоволи истински с мексиканската кухня и попаднах на заведение в Мазунте, където не знаех какво точно си поръчвам, и изпаднах в емоционален катарзис ^_^

IMG_4203.JPG

Къде си в момента! Обади се!

Връзка към мнение
преди 8 часа, Lyubina каза:

Имам задача да търся едно португалско вино, ще питам на място разбира се, но ако някой има идея за добро място, от където може човек да си купи вино на нормални цени, да споделя, моля!

Какво вино търсиш? Ако не е някое много специално бутиково, може да пробваш в супермаркетите, напр. Pingo Doce (има ги много в Лисабон).

Ако е нещо по-специално, в центъра, близо до Praça da Figueira, на rua da Betesga има един магазин за алкохол, където продават малко по-висока гама напитки. Има и още един подобен, на rua dos Doradores (съвсем наблизо), ако не ме лъже паметта. Това са поне тези, които знам...

Връзка към мнение
Цитат

Lyubina

...Имам задача да търся едно португалско вино, ще питам на място разбира се, но ако някой има идея за добро място, от където може човек да си купи вино на нормални цени, да споделя, моля!...

Влизаш в някой по-голям супермаркет и си харесваш :)

Връзка към мнение
преди 7 часа, edbloom каза:

На Камп ноу на рождения ми ден :)

20170919_225150.jpg

Бъди здрав и щастлив!Следвай мечтите си и откривай нови хоризонти!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, edbloom каза:

На Камп ноу на рождения ми ден :)

20170919_225150.jpg

Страхотен подарък за рожден ден!

Да си жив и здрав да си правиш още много такива, да постигаш големи успехи и никога да не преставаш да преследваш мечтите си!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В момента не съм, но трябваше да бъда в Мексико Сити. Купих си отдавна билетите на хубава цена, но преди месец размислих и реших да отида в Щатите през декември, вместо това пътуване. Най-малкото спестих доста притеснения на роднини и приятели. Да не говорим как щях да се чувствам сред цялата скръб и паника. 

 

Screenshot_20170920-092008.png

  • Харесвам 5
  • Шок 4
Връзка към мнение
На 9/14/2017 в 7:34, milenita каза:

Мазунте

Искрено се надявам,че си далеч от засегнатите райони и всичко е ОК покрай теб.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Роца каза:

Какво вино търсиш? Ако не е някое много специално бутиково, може да пробваш в супермаркетите, напр. Pingo Doce (има ги много в Лисабон).

Ако е нещо по-специално, в центъра, близо до Praça da Figueira, на rua da Betesga има един магазин за алкохол, където продават малко по-висока гама напитки. Има и още един подобен, на rua dos Doradores (съвсем наблизо), ако не ме лъже паметта. Това са поне тези, които знам

Не знам дали е специално Periquita, червено. Нищо не ми говори, но получихме много добри препоръки за него. Ще се огледам утре след работа за какво точно става дума. :) 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Lyubina каза:

Не знам дали е специално Periquita, червено. Нищо не ми говори, но получихме много добри препоръки за него. Ще се огледам утре след работа за какво точно става дума. :) 

Не го познавах :). Доколкото видях, Periquita е една от избите и би трябвало да го има в супермаркета за около 4 евро на бутилка. Търси го на Vinho Peninsula de Setubal :)

 

П.П. И да съм по темата - в момента съм вкъщи, пред компютъра, крояща пъклени планове за две пътувания догодина пролетта :)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Роси 777 каза:

Terme  di Saturnia

Точно между термите и Civita и има  две интересни места Pitigliano и Sorano.Успяхте ли да ги видите?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , Гост каза:

Леле... Кога ще я правя тази уникална Тоскана, акъл ми не стига :) И други неща... Brava! 

Рейни, нямаш ли си планче за следващите 10 години?;)Че аз си имам и непрекъснато си го попълвам и променям, наспоред магеланските новости.:rtfm:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Iliyan Minchev
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.