Прескочи до съдържание

Банкок - конкретни въпроси


Препоръчани мнения

Някой посещавал ли е плаващите пазари и може ли да сподели дали си заслужават? Аз много се чудя колко нощувки да отделя на Банкок... Дали да са две нощувки, като първия ден полета каца в 13:20 на БКК, което за мен е загубен ден. Втория да се обикаля покрай храмовете на реката. Третия, ако съм с две нощувки ще ми е свободен до към 16:00 следобед, че после полет от ДМК в 20:00, и в този ден си мисля за Golden Mount и евентуално още нещо. Или още една допълнителна нощувка и пак ден свободен до 16 следобед?

Връзка към коментар

Аз съм ходила на плаващите пазари и нищо интересно не видях - въпрос на вкус, повечето ми познати са силно впечатлени, но мен нещо не можа да ме впечатли разходка с лодка сред неща, които няма да си купя  :P  . Лично аз смятам че има далеч по-интересни неща за гледане и правене там, че са си губи човек времето с плаващите пазари. 

Връзка към коментар

Ние имахме две нощувки и мисля, че времето е оптимално. Вярно, настанихме се в хотела около 10 ч. сутринта и на практика още този ден минахме задължителната атракция The Grand Palace. После излетяхме от DMK в 20 ч. и това ни осигури почти три пълни дни в града. Мисля, че добихме добра представа за града за това време. Плаващите пазари не са били в плана...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
преди 14 минути , Darinita каза:

Някой може ли да каже от къде точно  да вземем такси с брояч от Dong Muang до Tara Place Hotel?

Благодаря на всички, които ще се включат☺

Излизате от най-последния изход от ляво. Преди самия изход има гишета. Давате адреса на хотела. Получавате бележка и с нея се качвате на първото такси. С брояч излезе 280 пари до Байоке скай хотел, а според мен, при вас тябва да е по-малко.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Тайланд и имам въпрос:

Кацаме в 07,10 ч. На Suvarnabhumi Airport, като мисля да вземем вътрешен полет до Пукет в 12,45 от Don Mueang.

Дали ще  достатъчно времето за трансфер с безплатния шатъл между двете летища ?

 

Връзка към коментар
преди 1 час, bledo каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Тайланд и имам въпрос:

Кацаме в 07,10 ч. На Suvarnabhumi Airport, като мисля да вземем вътрешен полет до Пукет в 12,45 от Don Mueang.

Дали ще  достатъчно времето за трансфер с безплатния шатъл между двете летища ?

 

Защо не вземете директен полет до Пукет?

На 30.05.2016 г. в 22:02, kreo каза:

По поредността на въпросите:

1. Ние пътувахме със Sky train до последна спирка и после си хванахме такси. Влакчето е много чисто и модерно. Пътува бързо, не се влияе от задръствания и е за предпочитане пред такси. В момента, в който слязохме ни блъсна културния, метеорогичния и какъвто там се сетите шок. Опитвахме се да си вземем такси до  Southern bus terminal, за да стигнем до Канчанабури. Оказа се, че  6-7 таксите не знаеха къде се намира, с други въобще не се разбирахме, защото не отбираха изобщо от английски, та в крайна сметка се качихме в едно такси, на което шофьорът ни обеща да ни закара до гарата. Започна се едно ровене по телефоните за установяване на местоположението и пазарлъци да ни хвърли директно в Канчанабури. В крайна сметка след дългия полет склонихме и за 1100 бата бяхме доставени :) директно пред хотела в провинцията. Разказвам тази история, защото след полета с катарците и модерния и климатизиран влак търсенето на такси беше голям шок и остави трайно впечатление към града като цяло. Щом сте трима по-добре е да си вземете директно такси от летището, при положение че хотелът не е на пътя на Sky train-а.

 

2. Дворецът и храмовете са задължителни. Мисля, че ще успеете в един ден. Ние  посетихме  и Golden mount, обаче най-много ми допадна Изумрудения Буда. До Националния музей не стигнахме.

При посещение на Кралския дворец мъжете задължително с дълги панталони. Единствено там имаше строго изискване към облеклото и 3/4 панталони не вършеха работа. За жените покрити рамена и дълга пола/рокля.

 

На новата част на Банкок ви съветвам да й отделите половин ден.  Много е интересна съвкупността от супер модерни молове и сергии за храна пред тях с висящи патици с човки и крака. Към това се добавя и мирзата на каналите, както и невероятното ухание на свежи цветя. Експлозия от гледки и миризми. :P  Ние спахме в Baiyoke sky tower и всеки ден кръстосвахме квартала. 

 

3. За придвижването е много относителен въпросът. Добре е поне час да предвидите. Иначе на летището за 6 полета не сме имали никакви проблеми. Обработката беше много бърза. Даже за прехвърляне от международни полети не мисля, че е необходимо да се оставя повече от 2 часа /2 часа и половина между тях.

 

4. Както са препоръчали и по-горе - кеш. Банкноти от 50/100 $. Може да обмените още на летището. Курсът не е дървен. Картите не са нещо познато. Могат да послужат да изтеглиш пари от банкомати. На мен ми се наложи такова теглене, защото нямаше как да използваме ни кредитна, ни дебитна карта и направо сърцето ме заболя от таксата.

 

5. По отношение на храната имах големи притеснения, защото не слагахме ваксини. Хранили сме се в улични заведения и по молове,  но от  сергиите на улицата не посмях. Не сме имали никакви стомашни неразположения, което не може да се каже за посещения на нашето Черноморие :) .

 

Една хубава новина - бирата бутилка е 640 ml. И две бири са ми достатъчни. Цената в 7/11 е 55 бата, в заведения около 80-100 бата. Като цяло храната е по-евтина от бирата. :lol: Около 60-80-100 бата. Зависи.

 

Като цяло написаното по-долу обобщава темата за храната

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Darinita каза:

Защо не вземете директен полет до Пукет?

Ами вече са купени билетите до Банкок, а направихме програмата така че първо да посетим Similian Islands.

Сега се чудя дали тези 4-5 часа ще са достатъчни да си вземем багажа и да се трансферираме до Don Mueang

Връзка към коментар

  Трудно е да се отговори . Зависи от опашките на летищата и от задръстването по улиците . На първото летище сме чакали и 1.5 часа на паспортите .Има и по тежки случаи :( . А ако има задръстване може много време да ти отиде и между двете летища . Но като минимум си сложи час.  Безплатния шатъл прави уравнението още по сложно . Мисля че никой не би се ангажирал да ти отговори само с да или с не . Трябва сам да си решиш .

При толкова полети на ден до Пукет  може просто да вземеш друг самолет . Също така има и доста компании които летят и от първото летище до там пак на символични цени . Мисля че това е доста по удобно . 

 

 А за Similian Islands ако става дума за  за гмуркане по добре си вземете liveaboard за няколко дни , че е далечко . Повечето корабчета тръгват от Khao Lak.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.