Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Aз като новак в темата Ryanair да попитам нещо. Гледам им цените и винаги имат по 1,2 или 3 билета останали на тази цена, а ако искаш 10 билета, тогава си оставаш на трета стъпка. Или с пример- цената на първият билет е 20, на вторият 20, на третият 25, от четвърти до десети 30. 

Тактика, ясно, но какъв е смисъла от само един-два билета на определена цена?(рекламна явно) И след това ако някой купи 5, вече останалите няма така да прескачат, обаче на практика не е така, явно някой ги следи и промотира после още 2-3 билета например.

Та, практическото ми питане е ако иска човек много билети, може би трябва да ги пазарува по 2-3 през няколко дни или пък не?

Абе божа работа, ама и аз да се намирам на писане :P

Връзка към коментар

Та, практическото ми питане е ако иска човек много билети, може би трябва да ги пазарува по 2-3 през няколко дни или пък не?

Ами просто първо купуваш колкото остават на по-ниската цена  и след това купуваш останалите.

Предимството при Ryan e, че поне са обявени колко бройки остават на определена цена, докато при   Wizz трябва да тестваш с увеличаване с по една бройка.  ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Преди време и аз си мислех, че е само спекулативно тия 2-3 последни на дадена цена. Но когато купувах ги разбих 1 по 1 да видя какво ще стане и наистина 2 бяха по 30 евро примерно, другите 2 по 40. Така че може би са реални тия инфота 2-3 или 4 последни бройки на дадена цена.

Връзка към коментар

Всичко това за райанците е чудесно! Изключителни идиоти са :)

Само да вметна, че Пловдив е, и все още е, а и ще продължи да бъде, Вторият по големина град в БГ.

Виж, за летището идея си нямам, предвид близостта му до София, нищо чудно да отстъпва не само на Варна, но и на Бургас.... : )

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към коментар

Ако пуснат директни автобуси от Пловдив до Софийското летище, пътя сигурно ще отнема по-малко време, отколкото от някои големи градове до собственото им летище, примерно Сао Пауло.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако пуснат директни автобуси от Пловдив до Софийското летище, пътя сигурно ще отнема по-малко време, отколкото от някои големи градове до собственото им летище, примерно Сао Пауло.

Някой сутрешни автобуси от Варна и Русе сутрин го правят този номер - минават през Т1.

Връзка към коментар

Всичко това за райанците е чудесно! Изключителни идиоти са :)

Само да вметна, че Пловдив е, и все още е, а и ще продължи да бъде, Вторият по големина град в БГ.

Виж, за летището идея си нямам, предвид близостта му до София, нищо чудно да отстъпва не само на Варна, но и на Бургас.... : )

Аз не разбирам какво общо има големината на гр. Пловдив?

Те Райнейр, ако решат и в Горна Оряховица може да почнат да кацат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако пуснат директни автобуси от Пловдив до Софийското летище, пътя сигурно ще отнема по-малко време, отколкото от някои големи градове до собственото им летище, примерно Сао Пауло.

 Има трансфер от адрес в Пловдив до Софийското летище, ако напиша фирмата, ще се сметне ли за реклама? :) Цената е 25 лв, повечко е от автобуса, но като сметнеш евентуалните таксита, градски автобуси и мъкненето на багаж, мисля, че се понася. Ползвала съм го няколко пъти и са много точни хората. Един път бяха объркали датата на тръгване, раззвънях се панически да питам къде е колата, разбраха грешката и пратиха след 10 мин. друга.

Връзка към коментар
 

Всичко това за райанците е чудесно! Изключителни идиоти са  :)

Това на базата на колко полета с тях го споделяш? 

Аз с моя скромен опит мога отговорно да заявя, че не са по-изключителни идиоти от повечето останали нискоразходни, или както сме свикнали да ги наричаме - нискотарифни авиокомпании :)

 

Ако пуснат директни автобуси от Пловдив до Софийското летище...

То няма осигурен редовен обществен транспорт от самия Пловдив до летището им, вие за София говорите.  :rolleyes:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То няма осигурен редовен обществен транспорт от самия Пловдив до летището им, вие за София говорите.  :rolleyes:

Това ми е интересно защо: поправете ме ако греша, но на база на моя опит има транспорт /частен/ до града, където каца Райън (или където твърди, че каца) и то синхронизиран с разписанието. Има ли такъв в Пловдив? Ако пък е частен, защо да няма и до София. Аз даже се чудя как Райън не са го кръстили София (Пловдив) :P

Връзка към коментар

Всичко това за райанците е чудесно! Изключителни идиоти са :)

Само да вметна, че Пловдив е, и все още е, а и ще продължи да бъде, Вторият по големина град в БГ.

Виж, за летището идея си нямам, предвид близостта му до София, нищо чудно да отстъпва не само на Варна, но и на Бургас.... : )

 

Че бургаското летище е по-голямо от варненското. Все пак А380 може да кацне само във София и Бургас  :P

Връзка към коментар

Също и  100 хиляди билета от 17 и нагоре евро за Февруари и Март:

To celebrate our new Greek bases, we are releasing a 100,000 seat sale with fares starting from €16.99 for travel across Europe in February and March, which are available for booking until midnight Thursday 16 January. 

Редактирано от niko_88y
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нищо интересно като дестинации.

 

Дано поне накарат гръцките авиокомпании да смъкнат цените до Родос и Крит, че тия гърчоля са се самозабравили с вътрешните линии. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Крит от Солун за 40 евро в една посока в пик сезона лятото както и 27евро пролетта никак не е зле ..

Както и Солун - Атина 12 евро в една посока е подарък, от там островите са твои за няколко часа с фери.

Новината е много добра за феновете на калмари/октоподи и рецина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Полетите на Ryanair вече излизат в Google Flight Search. 

 

По начало търсачката на гугъл е доста обещаваща, но доста поорязана откъм европейски полети, явно са решили да променят това. Доста смел ход и на О'Лиъри, който до сега открито се противопоставяше на всеки сайт, който изписва полети на Ryanair. 

 

Източник: http://www.tnooz.com/article/ryanair-fares-now-show-google-flight-search/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С номерца :biggrin:

 

 

17 Jan – Update - Allocated Seating from 1 Feb 2014

 

From 1 Feb all seats on flights will be allocated. Customers’ seat numbers will be displayed on all boarding passes.

Customers may select their preferred seat during (a) initial booking, or ( B) Manage Booking or © Online Check-In, up to 4 hours before the scheduled flight departure time.

The following seats are available for customer selection:

Premium Seats - Rows 1-5 (rapid exit), Rows 16 & 17 (extra leg room) and Rows 32 & 33 (rapid exit). Available from £/€ 10 (including Priority Boarding)

Regular Seats - Rows 6-15 & 18-31 available from £/€5.  These seats can be upgraded to include Priority Boarding for a small supplement of £/€2.

General Allocated Seats - Customers who don’t wish to pay for a Premium or Regular seat can check-in online between 15 days to 4 hours prior to scheduled flight departure and will be assigned a randomly allocated seat at zero cost.

Customers who have already selected Priority Boarding on flights departing from 1 Feb onwards, can now select (free of charge) a Regular Seat (including Priority Boarding) when checking-in online.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

И аз го видях това, само едно нещо не ми става ясно - това значи ли, че ако не си платиш за избрано място и системата разпределя местата randomly, то при една резервация за двама души местата е много вероятно да не са едно до друго, освен ако случайно не се паднат едно до друго? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.