Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси: 25.10.2013 - 27.01.2016


Препоръчани мнения

Странна работа. Те обикновено трябва да ги искат, за да не лети някой друг Иван Иванов и като цяло за хората с повтарящи се имена. По какъв маршрут бяхте?

 

Солун - Крит, може би защото е вътрешен полет. Според мен няма как да съм пропуснала да ги въведа, защото предполагам, че нямаше да ми издаде бордните карти. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Солун - Крит, може би защото е вътрешен полет. Според мен няма как да съм пропуснала да ги въведа, защото предполагам, че нямаше да ми издаде бордните карти.

Тoчно това е причината. И аз не съм ги въвеждала. Както и излишно се притеснявах за ръчния багаж. Местните тоя полет го ползват като селски явно.. То небяха кашони, небяха чанти.. Само кокошки и прасенца липсваха.

Хубава почивка,Зани.. :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Местните тоя полет го ползват като селски явно.. То небяха кашони, небяха чанти.. Само кокошки и прасенца липсваха.

Хубава почивка,Зани.. :)

Представям си отлично обстановката - нещо такова беше един път като пътувахме Солун-Корфу. Освен това беше и един малък самолет, та обстановката наистина приличаше на междуселски автобус  :lol: !

Връзка към коментар

Как седи въпроса с резервацията на местат при Ryanair. Има ли нужда да се резервират места , с цел двамта пътници да не бъдат на раздалечени седалки или да се надявам, че ще бъдат дадени места едно до друго без значение къде?

Връзка към коментар

Ако искаш да си избереш къде да седиш се плаща по 5 евро, ако не - където те настанят. Сега ни се паднаха места един до друг, даже едното е до прозореца, но май е въпрос най-вече на късмет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно на този "селски" полет получихме най-доброто възможно авио-обслужване. Притесненията за размера на багажа наистина бяха излишни. Питаха ни дали искаме да ни превозят куфара в багажника. Отговорих, че предпочитам да е с нас и отговорът беше "ОК". С качването стюардесата ни предложи да се преместим на широките седалки, защото така и така са свободни. По време на полета дъщеря ми беше индивидуално консултирана за всички възможни играчки и боклучки, които могат да се купят като от личен шопинг асистент в престижен мол, а на слизане я стюардът я хвана за ръка и я вкара в пилотската кабина, където беше добре посрещната и от пилотите.

В обратна посока положението беше подобно, само дето запознаването на госпожицата с пилотите на работното им място беше още при качването.

Между другото, детският комплект от 3 евро е много добра занимавка. Книжката за оцветяване е много компактна и с 64 картинки. Продължаваме да я влачим по пътувания.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Да потвърдя и на мен Ryan не ми искаха паспортни данни за полет Jerez (Cadiz) - Barcelona към края на Септември сега. Пропуснах избирането на седалка за 5 евро и си направих безплатно онлайн чекиране 7 дни преди полета и ми генерира случайно място. Само, че после на самият полет от хиляда неща на главата, забравих че е с точно място, и по навик от едно време с тях и от Wizz си седнах на първото харесано място :) До последно никой нищо не ми каза, и аз не се усетих и точно минута преди да излетим някакви тичащи и запъхтяни закъснели влязоха и се оказа, че съм седнал на един на мястото. Да подсетя просто да не се случи на някой друг, че се чувствах малко тъпичко като единствения "неразбрал", пред всички да ставам и да се местя в последния момент :) P.S. моето място пък се оказа едно от най-готините, до прозореца :)

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

Пътувал си на пълен самолет на Раян? На токова пълно животно не съм просъствал. :lol:  Какъв късмет си имал да седнеш на заето място.  :) С тези места са много смешни, все едно са на театър. :lol:  Дори търсят балкон. :lol:   .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абсолютно пълен до последното място :) Последните ми няколко полета с Ryan обаче,се случва едно и също нещо ,което малко не ми харесва като изживяване. Закъсняват с 25-30 мин от предния полет и после , за да компенсират или да наваксат изоставането незнам, карат като полудели и целия самолет се тресе като за Световно, зор да пуснат после сигнала им за точно пристигнал самолет. Възможно ли е да се компенсира такова закъснение с по бързо каране и съответно -  клатене или просто така ми се струва ?

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Възможно ли е да се компенсира такова закъснение с по бързо каране и съответно -  клатене или просто така ми се струва ?

 

Ами доколкото гледам, те по принцип си отпускат малко по-голям толеранс за даден маршрут. Уиз май прилагат същата тактика. Отделен въпрос е, че само с "пернишко ръчкане" не става, щото зависи от земята какво ще му кажат, какви завои да прави, ще има някъде облак за заобикаляне и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За тея пари толкоз. По-евтино и мизерно от раян нЕма. :biggrin:  Вашите полети все  от/по испанско. Явно мизерията е голяма в тази държава, за да ги изпозват. :rofl:    Tолкова им бяха празни самолетите, че ни караха да се нагъчкаме плътно в предната част на самолета, за да не вдигнем НОС и  да увеличим челното  с консумацията на тунджа. Ха-хаааа!!! :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.